Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe inwestycje w polskich górach - dlaczego jest tak źle?


kowalczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciąłem większość swoich postów z tego wątku.
, a więc jednak prowadziłeś dialog. Czyżbyś się wycofywał z tego co pisałeś a potem wyciąłeś? Więc to nie Ty krytykowałeś prawie każde moje zdanie? Dlaczego więc mnie niby nie wolno odnosić się do Twoich kontrujących mnie wypowiedzi? Bo Ty chcesz mieć wyłączność do jedynie słusznych poglądów? Niczego Ci nie imputuję. Nie napisałem, że to jest Twoje zdanie. To już była moja osobista konkluzja. A to, "że widzicie problemy ekologiczne nie tam gdzie one rzeczywiście są" to wynika z kilku tu wypowiedzi i Twojej obrony istniejącego stanu rzeczy.

Ok, zawrzyjmy rozejm. Wykasuj wszystkie swoje dotychczasowe reakcje na moje wypowiedzi a ja nie będę się miał wtedy na co powoływać. Chyba to jest "fair". W przeciwnym wypadku nie możesz żądać, żebym się nie odnosił do tego co jest na forum napisane, niezależnie od tego kto jest tego autorem.

Nie prowadzę z Tobą dialogu, tak samo jak nie robię tego z „wyznawcami Radia M.”.

Nie bardzo rozumiem co do tego mają wyznawcy Radia M.???

Co Ty,- tu insynuujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy będę jeżdził w Polskich "Stacjach narciarskich"?

Wprawdzie zeszłoroczny ale ciekawy sondaż Racemen'a {Zobacz wyniki ankiety: Czy będę jeżdził w Polskich "Stacjach narciarskich"?}, przeczy wielu tezom postawionym tutaj w tym wątku. Jeśli ktoś nie zna to proponuję tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek::eek::eek:

Myślałem,że ten wątek,który robił się coraz bardziej męczący,już nie powróci,a tu masz... :D

Ale na poważnie,to bym go podsumował na dwa sposoby:

1.Na pewno padło tu wiele interesujących pomysłów oraz wywodów typu "co jest nie tak" ,tyczących się prawa,podejścia władz do tematu czy nawet gestorów,jak i tego co dobre.Proponuję,jeśli się komuś chcę(kolega Kowalczuk? ;) ),zebrać wnioski do kupy i zbudować petycję np.do władz czy gestorów,przedstawić jej treść na forum(nie tylko tym),zebrać podpisy(sądzę,że byłoby ich trochę),a następnie wysłać gdzie trzeba.Po pierwsze: będzie z tego większy pożytek niż dalsze męczenie forumowiczów,po drugie: tzw.ekolodzy zobaczą,że narciarze też potrafią się zorganizować! :rolleyes:

2.Tutaj możecie sobie przeczytać o tegorocznych nowych inwestycjach(wiem,powtarzam się) i niech każdy oceni sam,czy to jest dużo czy mało,zwłaszcza w dobie światowego kryzysu. :)

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ta nasza petycja ma im wnieśc?? sory ze pytam ale jestem pewien ze to co my tutaj uzgodnilismy to oni juz wiedza- raczej głupi nie są:) po 2 byl był by problem gdzie to wogle wnieśc:D

Przypuszczam,że... nic! :P Choć nigdy nie wiadomo - w lotto też można wygrać. :D

Chodzi mi raczej o to,że lepiej próbować uderzyć gdzie trzeba(może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł,projekt :rolleyes: ),zamiast omawiać w kółko "oczywistą oczywistość".Wszyscy z grubsza wiemy jak jest,tam na górze nie koniecznie...

Pamiętam artykuł z "Kroniki Beskidzkiej",gdzie był opis jak radni chcieli zbadać sytuację na Szyndzielni,oto fragment:

- ... radni wyjechali na Szyndzielnię i zastali tam.. jednego narciarza ... "

Dalej było,że są zaskoczeni i stwierdzili,że nie jest dobrze... :P

Ogólnie z całego tekstu wynikało,że radni tkwili w głębokiej nieświadomce... :P

:eek: Nad tym wątkiem wisi jakieś fatum - teraz ja go ciągnę! :eek::D

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie będzie kolejki gondolowej i obrotowej restauracji na szczycie Kopy w Karpaczu.

Na potwierdzenie o konkretnych problemach o jakich ogólnie pisałem wcześniej:

Nie będzie kolejki gondolowej i obrotowej restauracji na szczycie Kopy w Karpaczu.

cytaty:

"...Mam dosyć dyktatu ekoterrorystów. Najtańszym kosztem postawimy 4-osobową kanapę. Nie ma sensu inwestować milionów, bo przy stawianych nam ograniczeniach wydatki nie zwrócą się nawet po dziesiątkach lat. Ten biznes w ogóle się nie domyka..."

..."Policzyliście ostatnio kilometry polskich i czeskich wyciągów. Ile wyszło?

- Liczyliśmy tylko duże wyciągi w głównych ośrodkach. W Czechach jest 113 km, a w Polsce jedynie 20 km.

Skąd taka różnica ?

- W Czechach nie ma aż takich ograniczeń w budowie nawet na terenie parku narodowego. Nie mnoży się przeszkód administracyjnych, państwo nie przeszkadza w rozwoju infrastruktury turystycznej.

Kiedy w Szklarskiej Porębie rozpocznie się budowa kolei na Świąteczny Kamień?

- Nie mogę o tym rozmawiać, bo to utrudni tę inwestycję."=>czytaj więcej

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestorzy mają kłopot z wycięciem nawet kilku drzew

Na potwierdzenie o trudnościach o których pisałem wcześniej:

" - Paru drzew wyciąć nie mogę, bo Lasy Państwowe nie dają na to zgody - denerwuje się właściciel Czarnej Góry, który stara się o poszerzenie jednej z tras narciarskich. - Efekt jest taki, że turyści jadący nową koleją linową, zamiast cieszyć się krajobrazem, ocierają się o gałęzie."=>czytaj więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład jak długo trwają w Polsce starania o pozwolenie na realizację inwestycji. Wprawdzie nie z mojego sudeckiego podwórka, ale jak w tym tempie mają powstawać inwestycje w Polsce to nie wróżę naszemu krajowi świetlanej przyszłości.

Kalendarium starań o pozwolenie na realizację projektu inwestycyjnego pn. „Siedem Dolin”

13.06.2005r. Postanowienie Dyrektora Popradzkiego parku Krajobrazowego nr ZPPK.7045/ZJ-9/05) pozytywnie opiniujące Studium. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

21.09.2005r. Rada Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna podejmuje uchwałę Nr XXX/362/2005 o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zespołu sportowo-rekreacyjnego „Szczwaniczek” na terenie wsi Złockie i Jastrzębik. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

04.05.2006r. Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna zwraca się do Wojewody Małopolskiego o uzgodnienie ww. projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

24.05.2006r. Postanowienie Dyrektora Popradzkiego Parku Krajobrazowego, znak: ZPPK.7041-ZJ-8-06, odmawiające uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zespołu sportowo-rekreacyjnego „Szczwaniczek” na terenie wsi Złockie i Jastrzębik. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

12.07.2006r. Pismo Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna i Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna do Wojewody Małopolskiego w sprawie zmiany Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego Nr 5/05 w sprawie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

18.07.2006r. Pismo Społecznego Komitetu Wspierającego Budowę Stacji Narciarskich Siedem Dolin do Wojewody Małopolskiego przekazujące podpsiu mieszkańców wsi Złockie i Szczawnik, wspierająca pomysł realizacji tej inwestycji. (zobacz dokument)

28.07.2006r. Odmowa Wojewody Małopolskiego zmiany Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego Nr 5/05 w sprawie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

02.06.2006r. Zażalenie Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna na postanowienie Dyrektora Popradzkiego Parku Krajobrazowego. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

06.09.2006r. Postanowienie Ministra Środowiska, znak; DLOPiKp286/3-72/6152/06/tp/js, utrzymujące w mocy postanowienie Dyrektora Popradzkiego Parku Krajobrazowego. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

13.09.2006r. Spotkanie w Ministerstwie Środowiska z udziałem Ministra Jana Szyszki, Sentora Stanisława Koguta i Waldemara Serwińskiego Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Podczas spotkania Minister Szyszko nie widział przeszkód, po stronie ministerstwa, w realizacji projektu „Siedem Dolin”. Jedyny problem stanowić miało Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego Nr 5/05 w sprawie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

13.09.2006r. Spotkanie w Ministerstwie Środowiska z udziałem Pana Andrzeja Szweda-Lweandowskiego Generalnego Konserwatora Przyrody, Senatora Stanisława Koguta i Waldemara Serwińskiego Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Generalny Konserwator Przyrody uznał, że Natura 2000 nie ogranicza realizacji projektu „Siedem Dolin” i nie widzi żadnych problemów ze strony swojego urzędu. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

26.09.2006r. Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna wnosi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, skargę na postanowienie Ministra Środowiska. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

18.10.2006r Pismo Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna do Wojewody Małopolskiego w sprawie uchylenia Rozporządzenia Nr 5/05 w sprawie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

25.10.2006r. Pismo Społecznego Komitetu Wspierającego Budowę Stacji Narciarskich Siedem Dolin do Wojewody Małopolskiego przekazujące podpisy z poparciem dla tej inwestycji polityków, samorządowców i innych osób związanych z Regionem.(zobacz dokument)

09.11.2006r. Spotkanie Wojewody Małopolskiego ze Społecznym Komitetem wspierającym budowę stacji narciarskich „Siedem Dolin”, do którego doszło w siedzibie Firmy FAKRO. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

10.11.2006r. Pismo Społecznego Komitetu Wspierającego Budowę Stacji Narciarskich Siedem Dolin do Wojewody Małopolskiego przekazujące kolejne podpisy polityków z poparciem dla tej inwestycji. (zobacz dokument)

29.11.2006r. Pismo Wojewody Małopolskiego do Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna odmawiające uchylenia Rozporządzenia Nr 5/05 w sprawie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

07.03.2007r. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (Sygn. akt IV S.A./WA 2037/06) oddalające skargę Burmistrza Miasta i Gminy Muszyna. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

17.03.2007r. Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna wnosi do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, skargę kasacyjną na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

25.06.2007r. Apel Społecznego Komitetu Wspierającego Budowę Stacji Narciarskich Siedem Dolin do Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego o osobiste zainteresowanie się przewlekłym prowadzenie sprawy przez podległych Mu urzędników. (zobacz dokument)

24.07.2007r. Narada w Ministerstwie Środowiska z udziałem Wicewojewody Małopolskiego, Senatora Stanisława Koguta i Burmistrza Miasta i Gminy Muszyna, podczas której ustalono, że dokonana zostania zmiana Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego Nr 5/05 w sprawie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w celu umożliwienia budowy wyciągów narciarskich na obszarze Popradzkiego parku Krajobrazowego, po sporządzeniu raportu oddziaływania na środowisko. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

21.08.2007r. Pismo Wojewody Małopolskiego do Pana Stanisława Koguta Senatora RP informujące o inwestycjach jakie mogą być realizowane w Popradzkim Parku Krajobrazowym. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

05.09.2007r. Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna ponownie zwraca się do Wojewody Małopolskiego o uzgodnienie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Zespołu sportowo-rekreacyjnego „Szczawniczek”. (dokument w zasobach UMiG Muszyna)

28.09.2007r. Ponowny list otwarty Społecznego Komitetu Wspierającego Budowę Stacji Narciarskich Siedem Dolin do Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego.(zobacz dokument)

23.03.2009r.

Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu z Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietą Bieńkowską (zobacz sprawozdanie)

4.06. 2009 r.

Posiedzenie Komisji Wspólnej Samorządów Terytorialnych i Gospodarczych Małopolski (zobacz sprawozdanie)

5.06.2009 r.

Uchwała intencyjna Komisji Wspólnej Samorządów Terytorialnych i Gospodarczych Małopolski w sprawie projektu Siedem Dolin

(zobacz dokument)

4.09. 2009 r.

Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Stanisławem Sennikiem (zobacz sprawozdanie)

20.10.2009r.

Pismo Społecznego Komitetu Wspierania Realizacji Stacji Narciarskich do Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki (zobacz dokument)

22.10.2009r.

Spotkanie przedstawicieli Społecznego Komitetu Wspierania Realizacji Stacji Narciarskich z burmistrzem Miata i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Janem Golbą (zobacz sprawozdanie)

4.11.2009 r.

Odpowiedź Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki na pismo Komitetu (zobacz dokument)

12.11.2009r.

Odpowiedź burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Jana Golby na pismo Komitetu (zobacz dokument)

Edytowane przez kowalczuk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się w tym gubię! :eek::eek::eek:

Dobrze,że jednak coś się robi,w Beskidach będą kolejne inwestycje. :)

Tego nie trzeba czytać ;) Wystarczy na daty spojrzeć aby się zorientować, że w sprawie wyciągów i tras w projekcie "7 Dolin" przez 4 lata udało się połączyć 2 doliny. Więc jak dalej pójdzie to tym tokiem 7 dolin uda się połączyć za 16 lat :eek: Tempo ekspresowe.

Ja kiedyś w ramach zbyt dużej ilości wolnego czasu wymarzyłem sobie stacje narciarską, na miejsce ośrodka świetnie nadawała się górka 50 km od Krakowa. Skromnie bo tylko 3 wyciągi, 4 niebieskie trasy odpowiednio 2,4; 2,0; 2 x 1,9 km i 3 czerwone: 1,3; 1,2 i 1 km. Niestety góra jest powyżej 550m.n.p.m cała zalesiona, więc aby trasy miały ok 50 m szerokości, trzeba było by wyrżnąć 45 ha lasu :eek: Pokazał bym wam plan, ale czytając poniższe artykuły o trudnościach w wycięciem kilku drzew, równie dobrze mógłbym wam pokazać zdjęcie mojego domu na Księżycu.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I przykład następny. Zablokowana inwestycja budowy 6-sześcioosobowej kanapy w Szklarskiej Porębie.

cyt.: "Ta inwestycja miała być kołem napędowym całej turystyki w mieście pod Szrenicą. W planach była ..." - czyli "W skansenie narciarstwa Polski i Europy" ==>, a miał to być "Harmonijny rozwój gospodarki" ==>.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I co Wy na to? Powinni zamknąć tą górę?

Tak żeby już było harmonijnie do samego końca ==>

Przedruk ze strony: http://www.prw.pl/articles/view/15742/mieszkancy-szklarskiej-poreby-chcemy-wyciagow-zobacz :

"

Mieszkańcy Szklarskiej Poręby: "Chcemy wyciągów!" (Zobacz)

1269071734-200.jpgFot. Piotr Słowiński

Do północy około setka mieszkańców Szklarskiej Poręby pikietowała nadleśnictwo. Domagali się zgody leśników na modernizację i dalsze użytkowanie wyciągów na Szrenicę.

avw.php?zoneid=4&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE&n=a3382ca1

Mieszkańcy skandowali "Chcemy wyciągów", włączali klaksony samochodów, wyły syreny. Chodzi o zgodę Lasów Państwowych na nowe wyciągi pod Szrenicą i wydzierżawienie pod nie ziemi na 25 lat.

Grzegorz Pietruńko z Lasów Państwowych nie ukrywa, że jest to trudne bo zmieniło się w tej kwestii prawo. Oznacz to, że inwestor powinien, zanim zacznie budowę wyciągów, zapłacić lasom kwotę ponad miliona złotych.

Pełnomocnik austriackiej firmy Grzegorz Janisławski mówi jednak, że inwestor niczego już dopłacać nie zamierza, bo zapłacił w przeszłości. I co ciekawe cały spór dotyczy opłat za wylesienie terenów, które od 60 lat są fizycznie wylesione.

W nocy z piątku na sobotę wstępne porozumienie władz Szklarskiej Poręby i leśników zostało podpisane. Ostatecznie ma zostać podpisane w poniedziałek, jeśli nie pojawią się nowe okoliczności.

Multimedia

100_1269071817.jpgMieszkańćy Szklarskiej Poręby skandowali: Chcemy wyciągów! (Fot. Piotr Słowiński)

100_1269071835.jpgMieszkańćy Szklarskiej Poręby skandowali: Chcemy wyciągów! (Fot. Piotr Słowiński)

100_1269071852.jpgMieszkańćy Szklarskiej Poręby skandowali: Chcemy wyciągów! (Fot. Piotr Słowiński)

100_1269071872.jpgMieszkańćy Szklarskiej Poręby skandowali: Chcemy wyciągów! (Fot. Piotr Słowiński)

100_1269071941.jpgNegocjacje leśników z władzami Szklarskiej Poręby trwały prawie do pólnocy i zakończyły się podpisaniem wstępnego porozumienia (Fot. Piotr Słowiński)

100_1269071976.jpgNegocjacje leśników z władzami Szklarskiej Poręby trwały prawie do pólnocy i zakończyły się podpisaniem wstępnego porozumienia (Fot. Piotr Słowiński)

100_1269072075.jpgGrzegorz Pietruńko z Lasów Państwowych mówi, że sam jeździ na nartach. Jednak jak podkreśla każde wyłączenie lasu pod inne usługi musi być zgodne z prawem (Fot. Piotr Słowiński)

"

Pozdrowienia RK

Edytowane przez kowalczuk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szklarskiej wybudują najdłuższy w Polsce wyciąg

W poniedziałek w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu uroczyście podpisano ostatni aneks do umowy z austriackim inwestorem, który ma wybudować sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy na Szrenicę. Gdy burmistrz negocjował z dolnośląskim nadleśnictwem warunki, mieszkańcy stali z transparentami "Chcemy wyciągu w Szklarskiej Porębie".

Sprawa budowy wyciągu na Szrenicę ciągnie się już od 1992 roku. Przez ten czas austriacka firma Arlberger Bergbahnen prowadziła negocjacje z Karkonoskim Parkiem Narodowym i Nadleśnictwem Szklarska Poręba, do których należy SkiArena Szrenica. Inwestor chce na 25 lat wydzierżawić wszystkie tereny, aby móc poszerzyć nartostrady i wybudować tam najdłuższy w Polsce, 2360-metrowy wyciąg. W umowie Szrenica została podzielona na trzy części: teren przyszłego wyciągu, istniejące trasy narciarskie i działający wyciąg. O ile dzierżawę dwóch pierwszych inwestor ma już zagwarantowane na 25 lat, o tyle trzeciego jedynie do 2018 roku. Chciał więc podpisać w tym roku aneks przedłużający umowę, co zostało zablokowane przez Nadleśnictwo Szklarska Poręba. Nadleśniczy miało wątpliwości, czy firma nie powinna zapłacić za wylesienie tego terenu, bo choć formalnie nazywa się on lasem, to od dawna żadnych drzew tam nie ma.

Rozmowy w tej sprawie toczyły się w poniedziałek w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Do Wrocławia przyjechało kilkudziesięciu mieszkańców Szklarskiej Poręby, którym najbardziej zależy na budowie wyciągu. Około 200 osób czekało też na decyzję w Szklarskiej. Mieli flagi, transparenty i byli gotowi rozpocząć manifestację, gdyby negocjacje nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,7688241,W_Szklarskiej_wybuduja_najdluzszy_w_Polsce_wyciag.html

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...