Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Welt


minus1968

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby nikt nie był albo nie macie nic dobrego do powiedzenia:) to piszcie złe:mad:

Austria, Alpy, Zima, śnieg...

Słowa powyżej już powinny rozwiać Twoje wątpliwości:).

Faktycznie wybrałeś niezbyt popularny ośrodek wśród Polaków, ale uwierz mi że w nie takie dziury było mi trafiać i było zazwyczaj zajebiście, co nie zmienia faktu że gros naszych forumowiczów by tam nie pojechało, bo to może i Tyrol ale jakiś tam Wschodni, bo to nie Kaprun, bo to nie Soelden, a tak w ogóle to tam nie ma gdzie jeździć bo ilość tras no wynik nie 3 cyfrowy... itd...

Wybrałeś taki region i pewnie to nie jest przypadek, pewnie czymś Cię zainspirował skoro chcesz tam pojechać i tej wersji się trzymaj, a jak wrócisz to nam napiszesz jak było i czy warto i nie będziesz przynajmniej nudny opisując po raz kolejny ośrodek który wszyscy już znają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Region dość duży i urozmaicony,łatwy dojazd-jest to pierwszy większy rejon zjeżdżając z autostrady w Kufstein-bardzo oblegany przez Niemców i Holendrów-jak wracałem w grudniu z Matrei to przeraziły mnie wypchane do granic możliwości parkingi pod wyciągami w Ski Welt-w Tyrolu Wschodnim były wtedy pustki...Nie wiem,kiedy jedziesz,ale przed i po sezonie może być różnie ze śniegiem,bo górki nie porażają wysokością npm,ale w styczniu czy lutym powinno być ok

Możesz kupić sobie karnet ALLSTARCARD - będziesz mógł odwiedzić także leżące nieopodal słynne Kitzbuehel i Skicircus-SAaalbach-Hinterglemm-mój nr 1 w Alpach

Edytowane przez JurekByd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to może i Tyrol ale jakiś tam Wschodni

SkiWelt to nie jest Tyrol Wschodni tylko Północny

a tak w ogóle to tam nie ma gdzie jeździć bo ilość tras no wynik nie 3 cyfrowy...

Ilość tras jak najbardziej trzycyfrowa i jakby tego było mało jest to największy rejon połączony siecią wyciągów w Austrii - do połączenia z Kirchberg zresztą też już niewiele brakuje

Czasy kiedy Brixental był tyrolską prowincją to odległa przeszłość - według Ski Resort Service International został uznany za najlepszy w 2009 na świecie - nie to coby od razu na kolana paść ale jednak o czymś to świadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić sobie karnet ALLSTARCARD - będziesz mógł odwiedzić także leżące nieopodal słynne Kitzbuehel i Skicircus-SAaalbach-Hinterglemm-mój nr 1 w Alpach

warto zajrzeć też do WILDSCHOENAU - z Hopfgarten to tylko 10km - Saalbach (90) Leogang (50)

Edytowane przez fikol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tam nie jeździłem ale wielokrotnie zimą przemykałem wzdłuż całego SKI WELT - o takie moje symboliczne pożegnanie z Alpami jest bo skręcajac z autostrady w Worgl i jadąc do Salsburga przez ST.Johan mija się wiele wyciągów i mozna naoglądać sie tras narciarskich. Generalnie dużo tego, duże parkingi zapchane autami, wszystko wygląda nowocześnie i sprawnie, zawsze mnie kusiło aby tam pojechać ale jakos sie nie złożyło. Gdybym sie wybierał to właśnie w tą czesc gdzie jedziesz czyli od strony Iter i Soll, tam jest najwyzej, największa deniwelacja i wydaje sie to najciekawszą częscią. Sam SKi Welt jest bardzo duży - 250 km tras ale po gorkach typu Beskidezkiego i takich też wysokosciach. Ponoć bywa tloczno w wekendy bo to najbliższy austryjacki ośrodek dla Niemców a bawarczyk lubi się tam pojawiać. Ale chyba bez obaw, pojemność jest ogromna a kolejki startowe nowoczesne i mocnoprzepustowe. Ktoś tu na forum kiedyś pisał, ze dużo tam bardzo łagodnych tras. Fajnie gdyby jakaś relacja się pojawiła

Acha - zawsze jak tam przejeżdrzałem (styczeń,luty) to śniegu bywło dużo lub bardzo dużo - tam lubi dosypać

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade 30/01/2010 wybrałem ten region bo ostatnie dwa lata obrabialem Ski Amade przedtem Saalbach a Teraz postanowiłem przesunąć się na zachód i to jest nasteny teren narciarski w Austrii. Omijam lodowce bo narazie jestem zmuszony do nartowania w okresie ferii a w środku sezonu warunki pogodowe najmniej pewne są na lodowcach.270 km każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym roku w St. Johann In Tirol. Na narty jeździliśmy właśnie w rejon SkiWelt a dokładnie do Going z uwagi na żonę i syna gdzie był dla nich doskonały stok (czytaj łatwy). Trasy dla wszystkich no może miłośnicy tras czarnych nie poszaleją, prawie wszystkie dośnieżane i ratrakowane także na brak śniegu nie narzekaliśmy. W tym roku jedziemy tam znowu tyle, że teraz będziemy jeździć najprawdopodobniej w Sheffau. W każdym razie byliśmy w nasze ferie i nie było dużego tłoku, na wyciągi czaka się nie więcej jak kilka minut. Na stokach czasami wręcz pusto ale gdy jest tyle tras to niema co się dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w marcu 2009. Ludzi mało, zero kolejek. Tras zatrzęsienie. Są łatwe , rodzinne, ale dla miłośników adrenaliny też coś się znajdzie. Mało rodaków, sporo za to angoli -słychać ich do późnych godzin nocnych. W tym sezonie też się tam wybieram i to na dwa tygodnie. Dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W zeszłym roku w styczniu byłem jeden dzień w Brixen. Niestety nie dałem rady zwiedzic całego Ski-Welt, bo kilkudniowy wyjazd podzieliliśmy między ten ośrodek i Kitzbuehel. Wyciągów masa. Ukształtowanie terenu, wysokość i krajobraz troche jak coś pomiędzy Pilskiem a Planai...:) Wadą może być brak numerycznego oznakowania tras na drogowskazach (na mapkach dodawanych do ski-passu są numerki), co może być uciążliwe przy tej wielkości ośrodka. Coś było z tym nie tak, bo na każdym rozjeździe będąc pierwszy raz trzeba się było zatrzymać i zastanowić co dalej. Jednym z dużych atutów ośrodka są stylowe schroniska dramatycznie różniące się cenami od tych w zachodniotyrolskich ośrodkach. Wypasione drugie danie za 7-8E to moim zdaniem w Alpach okazja...

W styczniu nie było żywego ducha, ale to niski sezon, a poza tym był PS w Wengen i wszyscy ogladali TV:)

Na pewno tam wrócę.

Dobrą opcją jest mieszkanie w Kirchbergu, bo jest na rozstaju pomiędzy Ski-Welt a Kitz, które też jest rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z dużych atutów ośrodka są stylowe schroniska dramatycznie różniące się cenami od tych w zachodniotyrolskich ośrodkach. Wypasione drugie danie za 7-8E to moim zdaniem w Alpach okazja...

To bardzo cenna informacja, szczególnie dla osób szukających ekonomicznej oferty:).

W zeszłym roku w styczniu byłem jeden dzień w Brixen.... Wadą może być brak numerycznego oznakowania tras na drogowskazach (na mapkach dodawanych do ski-passu są numerki), co może być uciążliwe przy tej wielkości ośrodka.Coś było z tym nie tak, bo na każdym rozjeździe będąc pierwszy raz trzeba się było zatrzymać i zastanowić co dalej.

Figo w styczniu był w Turracher Hohe z swoim kolegą, pokazał mu cały ośrodek, a że kloega z dzieckiem to go zostawił i a sam pojechał "swoimi ścieżkami". Jak się po południu spotkali to kolega mówi do niego że jemu najbardziej pasuje na tym Kornocku jeździć i że za każdym razem jedzie inną trasą i zawsze przyjeżdża w to samo miejsce:D.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...