Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Początek sezonu grudzień Włochy


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj na forum:)

Różnie bywa:) Byłem 3 razy w tym terminie i raz było kiepsko ze śniegiem, że nie można było wszędzie jezdzić - powiedzmy że tak mniej więcej połowa tras była pozamykana:mad: Ale w tym roku wydaje mi się że nie powinno być problemu i powinieneś spokojnie cieszyć się urlopem:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybieram się na narty w terminie 11-20.12.2009r. do Włoch w rejon Val di Sole. Czy ktoś był w tym terminie?/ jak wygląda sprawa ze śniegiem. Trochę się obawiam bo do tej pory jezdziłam zawsze w styczniu, lutym ew. w marcu.

pozdrawiam. Krysiam.

Może być go pod dostatkiem, w nadmiarze, bardzo mało, za mało, wcale.

Przecież to są uwarunkowania pogodowe i jest w równym stopniu prawdopodobna regularna zima, jak i permanentna wiosna i z tym się musisz liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być go pod dostatkiem, w nadmiarze, bardzo mało, za mało, wcale.

Przecież to są uwarunkowania pogodowe i jest w równym stopniu prawdopodobna regularna zima, jak i permanentna wiosna i z tym się musisz liczyć.

No to mi pomogłeś :) Widzę że trzeba pójść na żywioł i co ma być to będzie.

W takim razie przestaję śledzić pogodę i daję na luz.

Wiem z autopsji że może zacząć padać w każdej chwili, góry to niespodzianki pogodowe.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przestaję śledzić pogodę i daję na luz.

Wiem z autopsji że może zacząć padać w każdej chwili, góry to niespodzianki pogodowe.

Dzięki i pozdrawiam.

To też nie jest tak że ni stąd ni z owąt zrobi się zima w górach, generalnie to co tydzień do przodu w prognozach pokazują to jest niemal w 100% miarodajne i raczej nie ma co liczyć na śnieg jak go w prognozie nie ma:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie jest tak że ni stąd ni z owąt zrobi się zima w górach, generalnie to co tydzień do przodu w prognozach pokazują to jest niemal w 100% miarodajne i raczej nie ma co liczyć na śnieg jak go w prognozie nie ma:cool:

No właśnie, w pewnej austryjackiej, dobrej prognozie był opad śniegu za cztery dni a tymczasem poszło całkiem na odwrót:mad: Ale nikt nie jest prorokiem we własnym kraju:D Teraz ma coś od poniedziałku popadać- zobaczymy bo to ta sama prognoza - zawsze sie mylić nie mogą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to do połowy grudnia conajmniej zostaja ladowce.

Nie ma narazie widoków w prognozach pogodowych na duży opad sniegu , który zapewnilby przyzwoita pokrywę śnieżną i bardzo dobre warunki na stokach.

W Kronplatz i w kilku jeszcze innych miejscach , pewnie bedzie mozna pojezdzić ,ale nie bedzie rewelacji, chociażby ze względu na ilości ludzi na tych trasach.

Obym się mylił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam na 100% bedziesz miala snieg bo mają jeden z najbardziej wydajnych systemów dośnieżania. W połowie marca byłem tam i wokołobyło zielono i 10-15 st na plusie a na Łysej miodzio:D Dotego zajefajne i szerokie trasy.

Se mogą mieć, cuda na kiju, jak mrozu nie ma i ten cały system mogą wsadzić se głęboko w d...., jak tydzień temu jeszcze chodziły armaty tak od 3 dni nigdzie nie chodzą, a marzec to jest zupełne inna bajka bo jest narobiony śnieg z całej zimy:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyliście.

Ale trudno zaliczka wpłacona, urlop załatwiony. Nie mam wyjścia. Ale z tego co wiem to w rejonach Madonny jest dużo tras sztucznie naśnieżanych więc mam cicha nadzieję ze może wywiążą się z obowiązku.

Na pewno macie rację że w marcu jest śnieg z całej zimy i wystarczy trochę dosypać i pokrywa jest gruba można szusować. A w grudniu trzeba liczyć na to co napada.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Plan de Corones? tam na 100% bedziesz miala snieg bo mają jeden z najbardziej wydajnych systemów dośnieżania. W połowie marca byłem tam i wokołobyło zielono i 10-15 st na plusie a na Łysej miodzio:D Dotego zajefajne i szerokie trasy.

/Dominik

Nie wiem gdzie jest Plan de Corones.? Może coś bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Problemów ze śniegiem jeśli już to spodziewałbym się raczej na południowych stokach. W Madonnie na Passo Groste śniegu pewnie bedzie do bólu. W backupie jeszcze pozostaje lodowiec w Tonale jako ostateczność w ramach tego samego ski passu. Nie ma się zresztą co martwić na zapas. Pamiętacie zeszły rok? Jak na początku grudnia psykuzyło to we włoskich alpach spadło w tydzień 3m śniegu. Tu i ówdzie ogłoszono stan klęski żywiołowej:) Będzie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku w tym terminie nawaliło śniegu tyle, że jak jechałeś skibusem to w tunelu bo nie było nic z boku widać ino tylko śnieg i śnieg.

Też myslę o tym terminie i spokojnie czekam. Jadę tam gdzie będzie śnieg dzień przed wyjazdem z domu. Nocleg znajdzie się zawsze w tym terminie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybieram się na narty w terminie 11-20.12.2009r. do Włoch w rejon Val di Sole. Czy ktoś był w tym terminie?/ jak wygląda sprawa ze śniegiem. Trochę się obawiam bo do tej pory jezdziłam zawsze w styczniu, lutym ew. w marcu.

pozdrawiam. Krysiam.

To jedziemy razem:) będe czekał w Cieszynie na przejściu:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...