Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wielcy pomóżcie w wyborze nart!


mats3

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam porad mądrych ludzi, ponieważ nie mam pojęcia jakimi nartami się zainteresować. Więc liczę na waszą pomoc, narazie użytkowałem ATOMIC METRON 8 PULS + wiązania Device 310 lecz chciałbym przesiąść się na coś szybszego i bardziej trzymającego sie powierzchni przy dużych prędkościach=)

Bądźmy konkretni wiec:

1. Mężczyzna Lat:21 Waga :100 Wzrost:192 w skali 1-10 zaawansowanie =7

Buciki: Atomic B-90 Lubię głównie czerwone trasy lecz czarnych także sobie nie odmawiam.(głównie Czechy od tamtego sezonu Włochy, Austria)

Najchętniej wydałbym coś ok 1500zl +/-.co wiąże się z tym iż mogą być to modele z poprzedniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :) Czyli preferujesz taki lekki race ? Jeśli tak to proponuje /w zależności od preferowanego skrętu/ SL9 lub GS9, rzecz jasna Atomica. Narty megaprzyjemne w uzytkowaniu, sam zaczynałem od wersji sklepowej tych desek. Perfekcja w prowadzeniu i przyjemność jazdy to główne zalety tych nart .

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Za 1500 to będziesz miał poważny problem z zakupem dobrej narty.

Ciężko Ci będzi ekupić narte "pośrednią", bo takiej nie znajdziesz wśród pożądnych desek. Możesz poszukać gigantki o dł. ok 180-185, ale musisz wiedzieć, ze prawdziwa gigantka powinna być Twojego wzrostu i dłuższa. Co do slalomek powinieneś poszukac czegoś o długości 170-175. Chyba, że interesuje Cię wyłącznie krótki skręt - wtedy możesz pomyśleć o długości 165, ale nie polecałbym tego zabiegu.

Bez wątpienia bardziej uniwersalną nartą będzie slalomka. Proponuje, żebyś zastanowił się nad czymś takim (jeśli już o atomiku rozmawiamy):

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2423&id_modelu=3170

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1947&id_modelu=2427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic Metron 8 nie jest nartą zbyt twardą i na twoją wagę i umiejętności (7) zdecydowanie nieodpowiednią. jest to narta o średnim promieniu skrętu, dosyc łatwa, przyjemna i uniwersalna. Przesiadka na slalomkę może być trudna, na gigantkę to już nie wiem wcale po co. Ja bym ci proponowal twardszą nartę crosowa typu Atomic SX11 lub 12, Salomon Crossmax V10 lub 12 albo coś w stylu Fisehra Progressora 9+, ewentualnie twardszy allround jak Salomon XW Tornado,Rossi Zenith 6 lub więcej itp, albo Metron z wyższym numerem 11,B5. Długośc koło 180. Slalomka w Czechach spowoduje, że zmienisz czasami samoocenę na poziom 4:D

Sorry ale ja jeździłem na SL10 (ważąc wtedy prawie 90kg) i to delikatna, mięka narta "slalomowo- allroundowa":D dla lekkich narciarzy lub dziewczyn. Na pewno nie dla gościa 100kg dobrze jeżdżącego jak sam pisze.

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic Metron 8 kupilem juz jakis czas temu i stwierdzilem, że w koncu trzeba cos zmienic.Najchetniej to narta RC bo tak jak kolega mowi SL moze mnie zaskoczyc=)Po wypowiedzi "mihumor" nie powiem ze spodobała mi sie narta :Atomic SX12;Salomon XW Tornado tylko jakby mozna podac narty ktore odnajde dostepne w internecie do kupienia na moj wzrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrezygnowałbym z tych typowych allmoutain, bardziej szukałbym jakis szybkich Race,albo Cross z dobrym przyspieszniem. Mam nadzieje iz w miare dobrze sprecyzowane.

Jak opiszecie narty : Fischer RC4 Competition Pro

Volkl Racetiger RC ?

Edytowane przez mats3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkl RC Titanium

Jeżdżę na czymś takim i myślę, że spełniłaby ta narta Twoje oczekiwania. Dla mnie jest niestety za twarda, nie mam tyle pary żeby wkładać tyle siły ile jest niezbędne do tego aby dawała pełną satysfakcję. W związku z powyższym kieruję swoją uwagę na zakup jakieś allrounda.

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1605&id_modelu=1946

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm...

no to może coś takiego?

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2536&id_modelu=3390

takiego

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2537&id_modelu=3393

bądź takiego

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2423&id_modelu=3166

Powiem, ze są to narty z jajami :)

Dwa tygodnie temu sprzedałem Atomiki SX11 dł.190cm:( Na mnie troszke za długie były:D

Jesli chodzi o tego Fischera, to chyba wziąłbym coś twardszego w Twoim wypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Sugeruję, biorąc pod uwagę Twoje parametry fizyczne i doświadczenie oraz możliwości finansowe - Fischer Worldcup RC /gigantka/ z sezonu 80/09 z wiązaniem Z-13 o długości nie mniejszej niż 175 cm. Jej promień skrętu to 16 m.

Cena k. 1700 zł. Dostaniesz solidną konstrukcję, przystosowaną do średnich i dużych szybkości z dobrym trzymaniem na twardym podłożu a jednocześnie z małym /stosunkowo/ promieniem skrętu.

Pozdrawiam szunaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło z waszej strony iż wypowiadacie sie odnosnie wyboru nart dla mnie, za co jestem b. wdzięczny. Spodobały mi sie narty które podaliście : Atomic Sx 12PB Salomon Crossmax V12, Fischer RC4 Progressor lecz nigdzie nie moge ich znalesc w wielkosci przystosowanej do mojej osoby. Wciąż szukam pomocy =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego skreśliłeś to Aero, które Ci podrzuciłem, to narta stosunkowo podobna do tych, które wymieniłeś, ma dobrą długosc i twardość, wszystko w niej gra, trudno Ci będzie znaleść nartę dłuższą a ja bym sie bardziej skupił na dobraniu odpowiedniej długosci i twardości niż na konkretnym modelu - bo między takimi nartami różnice nie są wielkie - zwłaszcza,że i tak nie możesz przetestować żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...