Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mayrhofen 15.01.10


misiek-z29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje wybrać się do Mayrhofen w terminie 15-24 styczeń 2010r. Co sądzicie o tym ośrodku? Myślicie że bedą odpowiednie warunki do uprawiania narciarstwa? Nigdy nie byłem zimą w Alpach stąd moje pytania. Na nartach jeżdżę dobrze, także największą frajdę dają mi czerwone i czarne trasy. Jakie trasy tam polecacie. Dokładnie planuję mieszkać w Finkenberg i jeździć po trasach należących do Zillertal 3000 czyli góra Penken i okolice. Wiem że jest tam czarna trasa Harakiri, która chcę zaliczyć. Ale co poza tym? czy są tam jakieś wymagające trasy i jeśli tak to które? Oczywiście zamierzam także odwiedzić Hintertux, nie jezdziłem nigdy na lodowcu chociaż myśle że wielkiej różnicy nie będzie.

Najbardziej martwię się jednak o warunki. W Polsce wszyscy widzimy że listopad był ciepły, a grudzień jak na razie też nie zapowiada się najchłodniej. Co myślicie? Będzie tam śnieg?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuje wybrać się do Mayrhofen w terminie 15-24 styczeń 2010r. Co sądzicie o tym ośrodku? Myślicie że bedą odpowiednie warunki do uprawiania narciarstwa? Nigdy nie byłem zimą w Alpach stąd moje pytania. Na nartach jeżdżę dobrze, także największą frajdę dają mi czerwone i czarne trasy. Jakie trasy tam polecacie. Dokładnie planuję mieszkać w Finkenberg i jeździć po trasach należących do Zillertal 3000 czyli góra Penken i okolice. Wiem że jest tam czarna trasa Harakiri, która chcę zaliczyć. Ale co poza tym? czy są tam jakieś wymagające trasy i jeśli tak to które? Oczywiście zamierzam także odwiedzić Hintertux, nie jezdziłem nigdy na lodowcu chociaż myśle że wielkiej różnicy nie będzie.

Najbardziej martwię się jednak o warunki. W Polsce wszyscy widzimy że listopad był ciepły, a grudzień jak na razie też nie zapowiada się najchłodniej. Co myślicie? Będzie tam śnieg?:confused:

Witam na forum!

Tu masz sporo informacji na temat doliny: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=9294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobry wybór:rolleyes:

A to dla tego że z tego co piszesz to Twój pierwszy wyjazd na narty w Alpy i od razu do jednego z najbardziej wypasionych ośrodków, po pobycie w Zillertal w innych miejscach może Ci się nie podobać:P.

Oj to prawda:p;),ale i tak tam jest dziadostwo,jak się ostatnio dowiedzieliśmy,bo kartą nie wszędzie można płacić;):D

Witam.

Planuje wybrać się do Mayrhofen w terminie 15-24 styczeń 2010r. Co sądzicie o tym ośrodku? Myślicie że bedą odpowiednie warunki do uprawiania narciarstwa? :

Musisz śledzić pogodę,ale raczej w tym okresie powinny być dobre warunki,w ostateczności masz lodowiec

http://www.mayrhofen.at/

http://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&id_miejscowosci=180:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o trasach, które wybierać a które sobie odpuścić? Zillertal ma ponad 600km więc w tydzień tego nie zjade. Chodzi mi głównie o trasy w Zillertal 3000.

Aha i jeszcze jedno pytanie. Jak to jest z tłokiem? Dużo ludzi jeździ czy raczej się rozkłada? I w jakich godzinach jest najgorzej?

Byłem rok temu w Szczyrku to rano było znośnie, ale popołudniu robiła się masakra: zjazd ok 5min, wjazd włącznie z czekaniem ok 30min....

Finkenberg to jednak jest Austria więc mam nadzieję że jakoś problem dużej ilości ludzi rozwiązali.

W styczniu snieg bedzie... bo jak nie to jakiś kataklizm :eek:

W tym terminie wybrał bym sie gdzieś gdzie bywa nieco mniej kapryśna pogoda, styczen jest raczej hardcorowy jako ze to srodek zimy, w Zillertal pojeździsz... ojj pojeździsz :D

Tzn? Chodzi o to że duże zachmurzenie i mała widoczność, czy o to że poprostu jest hardcorowo zimno? Jeżeli o zimno chodzi to ja nie mam z tym większego problemu...zawsze można używać ogrzewaczy ;) I kominiarka obowiązkowo :D

Edytowane przez misiek-z29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podobnie jak kilku kolegów również wybrałem dolinę Zillertal na jeden z pierwszych ośrodków, które odwiedziłem. I w zasadzie od 5 lat bywałem tam co roku. Ilość tras nie do przejeżdżenia, olbrzymie zróżnicowanie. W razie kiepskiej zimy Tux na wyciągnięcie ręki. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na noclegu, proponuję nocleg niekoniecznie w samym Mayerhofen, ale w jednej z okolicznych miejscowości. Osobiście spodobało mi się Ramsau / Hippach, bo jest w zasadzie w centrum doliny, do wszystkich ośrodków relatywnie blisko a i do Mayerhofen na wieczornego grzańca jakieś 3-4 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja byłem w Zillertal w zeszłym roku w połowie stycznia, mieszkaliśmy w miejcowości Vorderlanesbach powyżej Finkenberg do gondoli ok. 50 m a z najdalszego punktu wioski to ze 100 m kolejki to przez te 7 dni tam nie widziałm, praktycznie do gondoli wsiadało się bez zatrzymywania, gondola wciągała na góre Rastgokel a z niej śmigało się na Penken a z drugiej strony na góre Egalm skąd praktycznie zjeżdżaliśmy na nartach pod sam dom, z wioski jest bardzo blisko na Tuxa ale byliśmy tam tylko raz (jak dla mnie za zimno o tej porze roku, ale robi wrażenie) a z Tuxa jest trasa 12 km pod gondole.... zajefajna.....Polecam jeszcze górę Ahorn w Mairchofen....świetny długi zjazd pod gondole ale trzeba jechać rano bo później móldy i lód...... w innych ośrodkach nie byliśmy...poprostu brak czasu........

Pozdrawiam i miłej zabawy!

Ja w tym roku śmigam do Matrei na GG-Resort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi i sugestie. Do wyjazdu jeszcze ponad tydzień a już nie mogę się doczekać...

Jako że jade na obóz i jest to zorganizowany wypad a nie na własną rękę, pewnie nie będę miał takiej zupełnie wolności wyboru jeśli chodzi o trasy. Najprawdopodobniej na górę będzie nas wciągała Finkenbergerbahn (coś takiego) i będziemy śmigać na Penken i Rastkogel, może na Eggalm. Oczywiście chcę na Tuxa się wybrać ale to najbardziej z powodu widoków a nie tras, chociaż myślę że i te będą świetne :D

A i co powiecie na temat Harakiri? Jest naprawdę taka straszna czy to ściema i każdy sobie poradzi? I jak sama trasa wygląda? Jest znośnie i poprostu jest jedna (78%) ścianka która robi z tej trasy czarną trasę, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i co powiecie na temat Harakiri? Jest naprawdę taka straszna czy to ściema i każdy sobie poradzi? I jak sama trasa wygląda? Jest znośnie i poprostu jest jedna (78%) ścianka która robi z tej trasy czarną trasę, czy jak?

Dasz radę :) najwyżej zjedziesz na 4 literach ;)

Jeździłem i żyje :D Jest stromo, ale jest duzo trudniejszych stoków. Harakiri jest wyratrakowana, szeroka i nie zbyt długa.

Poniżej to ja przed ..., a może po zjeździe :D

img_6938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...