Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Madzia narciarka

Z kim na tyczki, dobre szkolenie??

Recommended Posts

Jeśli mowa o tyczkach, dobór odpowiedniej szkoły/trenera zależy od kilku czynników, takich jak umiejętności kursanta/amatora, przygotowanie fizyczne oraz jego oczekiwania co do wyników treningu.

Interesuje mnie szkolenie z Ptak Ski Team, to weekendowe - piątek, sobota, niedziela.

Czy ktoś z Was może brał w nim udział? Polecacie? Czy podział treningu slalom vs. slalom gigant jest 50/50 czy raczej większy nacisk kładzie się na którąś z dyscyplin :)?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, pozdr.

Wiem, że trochę*późno, ale może komuś przyda się*na przyszły sezon.

Ja brałem i polecam, zazwyczaj treningi wyglądały tak, że przed południem rozstawiany był gigant na Długiej Polanie, po południu (z wieczorem włącznie) slalom, tak więc nacisk 50/50 - mi osobiście to pasowało, bo bardzo lubię*jeździć*SL, a w Polsce nie wszystkim się*chce ustawiać*slalomy (i nie jest łatwo ustawić*fajny, rytmiczny slalom). Albo może się*i chce, tylko nie bardzo jest gdzie :rolleyes:

Czasami treningi odbywały się*Rusińskim, tam jest niestety płasko i z punktu widzenia jazdy sportowej, nie bardzo jest gdzie pojeździć :)

• Like 1

Wiem, że trochę*późno, ale może komuś przyda się*na przyszły sezon.

Ja brałem i polecam, zazwyczaj treningi wyglądały tak, że przed południem rozstawiany był gigant na Długiej Polanie, po południu (z wieczorem włącznie) slalom, tak więc nacisk 50/50 - mi osobiście to pasowało, bo bardzo lubię*jeździć*SL, a w Polsce nie wszystkim się*chce ustawiać*slalomy (i nie jest łatwo ustawić*fajny, rytmiczny slalom). Albo może się*i chce, tylko nie bardzo jest gdzie :rolleyes:

Czasami treningi odbywały się*Rusińskim, tam jest niestety płasko i z punktu widzenia jazdy sportowej, nie bardzo jest gdzie pojeździć :)

Dzięki wielkie shodan za info!

Właśnie rozglądam się powoli za jakimś wyjazdem grudniowym na tyczki, najlepiej w Polsce za rozsądne pieniądze :D

A jak wygląda ten stok na Długiej Polanie? Nachylenie odpowiednie?

Czy rzeczywiście dostaje się płytkę ze zdjęciami :P? Jest analiza video czy raczej wskazówki podczas jazdy?

Czy po treningu jak ktoś ma jeszcze siłę i ochotę to może pojeździć na tyczkach czy są zwijane?

Dużo można się nauczyć?

Mam na myśli cykl takich wyjazdów, bo oczywiście po jednym pewnie ciężko zauważyć różnicę w poprawie stylu jeżdżenia na tyczkach.

P.S. - Shodan z evo.org? :)

Pozdr.

Dzięki wielkie shodan za info!

Właśnie rozglądam się powoli za jakimś wyjazdem grudniowym na tyczki, najlepiej w Polsce za rozsądne pieniądze :D

Nie ma sprawy.

W grudniu Bartek robi wyjazd na Kronplatz, sprawdź na jego stronie.

A jak wygląda ten stok na Długiej Polanie? Nachylenie odpowiednie?

Czy rzeczywiście dostaje się płytkę ze zdjęciami :P? Jest analiza video czy raczej wskazówki podczas jazdy?

Czy po treningu jak ktoś ma jeszcze siłę i ochotę to może pojeździć na tyczkach czy są zwijane?

Stok na długiej polanie: podwójny orczyk, stok dosyć*stromy, na samej górze jakieś 100m po w miarę*płaskim (tak na 4 bramki gigantowe), potem lekkie odejście w lewo i padak ze stromszym kawałkiem, tam już nabiera się*fajnej prędkości no i całkiem stromo i szybko jest do samej mety.

Na mecie niezły speed, mało miejsca do hamowania, trzeba uważać, ale jest naprawdę super.

Płytki - tak Bartek wypala, ale można też przegrać sobie foty podczas analizy video od razu do swojego komputera - ja osobiście tak wolę.

Analiza video jest bardzo dokładna, ale najważniejsze jest to, że zarówno Bartek, jak i Rafik i Gonzo (pozostali instruktorzy od grupy sportowej) naprawdę*świetnie przekazują wiedzę i potrafią dokładnie wytłumaczyć*co trzeba poprawić*- co potem przekłada się*na czasy :cool:

P.S. - Shodan z evo.org? :)

Pozdr.

Ten sam :)

Jak w reklamie Head'a -> I am a speedoholic, a wbrew pozorom rajdy samochodowe i narciarstwo alpejskie mają ze sobą wiele wspólnego :cool:

• Like 1

Dzięki!

Wszystko już wiem, jak nie uda się w terminie 21-23.12 to pewnie ruszę w styczniu :)

Świat jest mały, ja co prawda bardziej za Subaru, ale z ciekawości na evo.org zaglądam ;)

Pozdrowienia

Cześć,

Jestem pierwszy raz na forum więc proszę o wyrozumiałość

Mam gorącą prośbę do wszystkich życzliwych o szybką aktualną informacje dotyczącą szkolenia narciarskiego lub gdzie mogę takich informacji szukać .

W miesiącu marcu planuje wyjazd i chcę to zrobić ze szkołą którą już sprawdziliście.

Byłem ostatnio na wyjeździe i mam nienajlepsze doświadczenia ze szkołą której oferta jak się okazało w praktyce dość mocno rozminęła się z tym co było na miejscu był to mój pierwszy wyjazd z nimi i ostatni.

Nie chcę być saperem drugi raz więc proszę o pomoc.

Dzięki

Cześć,

Jestem pierwszy raz na forum więc proszę o wyrozumiałość

Mam gorącą prośbę do wszystkich życzliwych o szybką aktualną informacje dotyczącą szkolenia narciarskiego lub gdzie mogę takich informacji szukać .

W miesiącu marcu planuje wyjazd i chcę to zrobić ze szkołą którą już sprawdziliście.

Byłem ostatnio na wyjeździe i mam nie najlepsze doświadczenia ze szkołą której oferta jak się okazało w praktyce dość mocno rozminęła się z tym co było na miejscu był to mój pierwszy wyjazd z nimi i ostatni.

Nie chcę być saperem drugi raz więc proszę o pomoc.

Dzięki

To polecę za Goldonem www.carvingsport.pl

Witam.

Znajomi poszukuja wyjazdow szkoleniowych, jednak maja pewne wymagania :smile:

Otoz odpadaja wszelkie pseudoszkolenia, gdzie jezdzi sie w grupach >10os gesiego po stoku itd.

Obecnie analizy video to standard, wiec o tym nie pisze. Generalnie ma byc jak najbardziej profesjonalne, ale:

1) zeby nie zajmowalo calego dnia, tylko zeby mozna bylo jeszcze zlapac ze 2h wolnego czasu na posmiganie sobie gdzies samemu.

2) no i co sie wiaze z nr 1, zeby to bylo w organizowane w wiekszych osrodkach w ktorych mozna sobie troche pojezdzic. Wiem ze czesto szkolenia organizowane sa w malych osrodkach, ze wzgledu na mniejszy ruch, ceny wynajmu stokow itp.

Sumujac chodzi po prostu o polaczenie wyjazdy stricto szkoleniowego z odrobina relaxu. Wiem ze najlepiej byloby pojechac na tydzien konkretnego treningu

a nastepnie z podszkolona technika spedzic kolejny tydzien rekreacyjnie, ale coz nie kazdy ma tyle urlopu i kasy

Bede wdzieczny jesli ktos poleci sprawdzona firme.

Ski Spa z Warszawy, Trenujesz w Grupach 7 osobowych, trasa GS i SL podzielona na 2 odcinki, na końcu każdego odcinka stoi trener który mówi co było źle i jak to poprawić. Dziennie 3 h treningu, 1,5 h przerwy i jazda zadaniowa 1,5 - 2 h.