Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rozwojowa narta dla dziewczyny - problem z wyborem


ewusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam (świątecznie) wszystkich maniaków białego puchu!

Termin wyjazdu zbliża się niemiłosiernie, a ja ma ciągle problem z wyborem odpowiednich nart. Może ktoś wielkoduszny pomoże i podsunie dobrą ofertę lub doradzi wybór? Mam totalny bałagan w głowie. Odwaliłam już kawał roboty i przeszukałam cały internet. Pisałam na innym forum (nie pomogło). Szukam okazji wiec może dlatego jest tak trudno, ale chce kupic narty na ktorych pojezdze pare lat i bede mogla sie rozwijać.

Oto "specjalistyczne" info na moj temat:

1. K

2. 30 lat

3. 65kg

4. 165cm

5. Jezdze od 6 roku życia, staram sie raz w roku - 7 lub 14 dni. Do tej pory Polska, w tym roku Włochy.

6. Umiejetnosci na 6 (średniozaawansowana-zaawansowana, stara, klasyczna technika jazdy).

7. Buty Dalbello Electra 11, FLEX 95

8. Jezdziłam na nartach pozyczonych/przypadkowych, nic konkretnego niestety.

9. Jaką jazde preferuje? Jezdze raz krotkimi slalomowymi skretami raczej szybko, a raz dlugimi lukami (uczylam sie jeździć na prostych, klasycznych nartach). Nie lubię jak jest super stromo. Chcialabym sie nauczyc jezdzic bardziej carvingowo i odkryc co to oznacza. Poza trasę się nie wybieram na razie, a nawet jesli to kupie sobie wtedy drugą parę nart do freeride'u;) Lubię swiezy snieg, wiekszy puch.

10. Gdzie jeżdze? Głownie trasy czerwone, czasem czarne. Jak sie jezdzilo do tej pory po polskich górach, to nie jest sie raczej przyzwyczajonym do latwych warunkow;)

11. Chce przeznaczyć do 1000 (+-300zł) PLN, poluje na narty z zeszlego sezonu albo na okazje z sezonu 09/10

Oto narty które wyselekcjonowalam po DLUUGICH poszukiwaniach, ktorą nartę byście polecili? A moze cos, czego nie bralam pod uwage?

UWAGA! nie ograniczam sie tylko do kobiecych nart (szczegolnie ze niektóre mają przesunięte wiązania do przodu, co niby ma ułatwić skręt, a mi to nie jest w ogóle potrzebne, bo ze skretami nie mam problemów, raczej kusi to, ze są może trochę lżejsze od męskich).

- Rossignol Attraxion V

- K2 One Luv

- Salomon Aeromax Ti (09/10)

- Rossignol Attraxion 6

- Salomon X-Wing 10

- Atomic Cloud 9

Nordica Dobermann jest jeszcze podobno OK i Atomic, ale na tych nartach sie zupelnie nie znam.

Pomożecie? Baaardzo proszę:)

Edytowane przez ewusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

wzorowo się przygotowałas:)

z nart które podałaś wg mnie dobrym wyborem był by rossigniol att... VI a także atomic cloud 9 a takze ten alomon aeromax

wszystkie te narty za którymi się rozglądasz są do siebie podobne- najlepiej jest gdy miała byś możłiwośc potestowania i dobrania takiej która najlepiej Ci odpowiada-

Niechciał bym Ci namieszać ale ja jeszcze rozejrzał bym się za Fischerem Progressor 7+ ona także powinna spełnić twoje wymagania.

Jezeli jednak mamy wybierać z tych co podałaś to skierował bym swoją uwagę na Atomic Cloud 9

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź:)

W takim razie powinnam się skupić na Atomicu Cloud 9 albo na Fischer Progressor 7+. A gdyby tak jeszcze zawęzić wybór to z tych dwóch modeli który byłby super dobry? :) Już nawet nie patrzę na to jak wyglądają, żeby sobie nie utrudniać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przed kupnem spróbuj sobie z wybranych pozycji przetestować kilka modeli... to co podają producenci może odbiegać od Twoich oczekiwań, czasami drobny niuans może wplynąć że "pokochasz" tylko jeden typ narty, każdy ma swoje preferencje...

A jeśli nie da rady przetestować osobiście... to najlepiej poszukać opini o nartach od użytkowników np.: http://cokupic.pl/szukaj_w_kategorii/Sporty-zimowe-Narty/narty/1

tam ludzie dzielą się własnymi doświadczeniami i ujawniaja również słabe punkty nart... takie np. które dla Ciebie mogą być istotne.

Może weż pod uwagę ATOMIC METRON 9, skoro sporo jeździsz w Polsce to na nie przygotowane trasy rownież się nieźle nadaje :)

Edytowane przez lorjar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź:)

W takim razie powinnam się skupić na Atomicu Cloud 9 albo na Fischer Progressor 7+. A gdyby tak jeszcze zawęzić wybór to z tych dwóch modeli który byłby super dobry? :) Już nawet nie patrzę na to jak wyglądają, żeby sobie nie utrudniać;)

trudny wybor ale jezeli wybierać to ja chyba wzioł bym tego atomic-a a w drugiej kolejnosci brał bym fischera

do kolegi nade mną:

po co link do co.... jeżeli po to w koncu jest to forum??:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałaś same fajne narty, każda jest ok moim zdaniem i z każdej bedziesz zadowolona ale.... Narty kobiece są głównie nastawione na komfort, mają mniejszą dynamikę i mniej wymagają. Jeśli niekoniecznie kobiece to moim zdaniem jest to słuszna linia bo kobiece są ogólnie drogie i za te same pieniądze dostaje sie gorsze narty. Może takie deski Ci przypasują, narty naprawdę dobre i jeszcze w tej wersji jak najbardziej do cywilnej jazdy i dla kobiety:

http://www.allegro.pl/item851719930_narty_salomon_x_wing_tornado_ti_154cm.html

Powinny być zdecydowanie lepsze od obu wymienionych Salomonów a jeśli masz wybierać z wymienionych to Rossi Att VI jest bardzo ok, Atomy i K2 będą moim zdaniem za miękie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic VS Salomon VS Rossignol Att...

BARDZO DZIĘKUJĘ, że się tak wczuwacie, to naprawdę dla mnie bardzo duże wsparcie!

Niestety nie mam możliwości przetestowania nart, muszę kupić w ciemno, a NIC-NIE-MÓWIĄCE opisy producentów znam na pamięć. Chociaż oczywiście zgadzam się, że najlepiej wyrobić sobie zdanie osobiście, w praktyce i wtedy kwestia wyboru jest już sprawą indywidualną.

Na razie wygląda to tak, że Atomic Cloud 9 ma super wyniki w World Ski Testach i ludzie też ogólnie dobrze się wypowiadają. A teraz jeszcze po wypowiedzi bugajsona prawie je zamówiłam;) Problem polega na tym, że Rossignol Attraxion 6 w niczym Atomicom nie ustępuje...myślę tu o modelu z sezonu 08/09.

Jeśli chodzi o Salomon Tornado to właśnie na te narty, z tej aukcji się "zasadzałam", ale Pan w sklepie powiedział, że to narta dla EKSPERTÓW i bardzo wymagająca. A jak dla kobiety, to już w ogóle dla super, super zawodowca (ja nie mam super mocnych nóg, za rzadko jeżdżę). Dlatego myślałam o Salomonie X-Wing 10 (troche nizszy model, z zeszłego roku, i na ebay'u w dobrej cenie, tylko z kolei podobno krawędzie słabo trzymają na lodzie).

Wydawałoby się, że Salomon Aeromax TI (męska), byłaby bardzo uniwersalnym wyborem.

Generalnie mój problem polega na tym, że zdecydowanie za dużo się naczytałam, i za dużo wiadomości o tych nartach przyswoiłam. Teraz mam sieczkę w głowie:)

Myślę, że dziś albo jutro coś po prostu zamówię. Więc jeśli ktoś ma jeszcze ochotę na ostatni strzał - poradę, to bardzo proszę! może to zdecyduje o zakupie konkretnego modelu:)

Na razie jestem chyba najbardziej zdecydowana na Rossignol Attraxion 6, Atomic Cloud 9 albo Salomon Aeromax TI.

Te Salomony Tornado są super, ale nie wiem czy dla mnie nie za trudne (wystrzelę w kosmos drugiego dnia we Włoszech i tyle będzie z jazdy:), ale może facet ze sklepu przesadzał.

Edytowane przez ewusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic w WST wypada bardzo dobrze ale zobacz do jakich nart jest porównywany, raczej są tam narty dla początkujących. Moja żona jeździ na Rossi Att3 sprzed dwoch sezonów, waży 15 kg mniej niż ty i jej zdanie jest takie, że to fajne narty ale niezbyt twarde, znakomite na rozjechany stok, na mięki, na twardym też ok ale już słabiej, att6 jest bankowo twardszy ale ty też większa, myślę, że jest też twardszy od Atomica 9 bo go oglądałem i moim zdaniem Atomic to odpowiednik att3 tylko troche inaczej skrojony. Nie sądzę też, żeby XW 10 za słabo trzymały na twardym, skąd taka informacja? Ja tam bym sie tych Tornado nie obawiał, to nie narta race-owa i można na niej sie spokojnie powozić ale fakt - topowa deska allroundowa niemniej w długości 154 na pewno nie jest robiona pod tytanów po 100 kg masy. Ale te Att6 sprzed sezonu- dwóch są bardzo ok. No i moja Pani na tych Rossich też raczej klasycznie jeździ. Jeśli chcesz fajna nartę do jazdy klasykiem jak i carvingiem to ta jest ekstra:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2919&id_modelu=4054

Deski twardsze niż Rossi, bardziej zrobione pod klasyczna jazdę, mojej Pani bardzo przypadły do gustu, twierdziła, że fajniejsze niż Attraction.

Napisz do Roberta Janusa - zrobi Ci ofertę i sie zastanowisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja tam bym sie tych Tornado nie obawiał, to nie narta race-owa i można na niej sie spokojnie powozić ale fakt - topowa deska allroundowa ...

Zgadzam się, ja przy kupnie swoch nart też sporo się naczytałem...

i kupiłem narty trochę na wyrost jak na moje umiejętności... ale nie żaluję, bo im lepiej jeżdzę tym bardziej je doceniam, poprostu mają one ciągle dla mnie potencjał no i wymuszają coraz lepszą technikę... tak, że myślę jak że jeśli zdecydowałabyś się na Tornado to moim zdaniem będzie dobra decyzja :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwa:)

... bo już zaczęło mi się coś rozjaśniać:)

Od firmy Kneissl zaczęłam swoje poszukiwania:) Wiem, że narty od Kneissla to bajka, ale jak zobaczyłam ceny (starszych roczników), to mi się zrobiło słabo. Mimo wszystko zapytam kolegi Roberta ile kosztują te cuda.

A co do reszty, to Atomic Cloud w takim razie odpuszczę a skupię się na Rossignolach Attraxion 6 i na Tornado. Jak mam dwie super rzeczy do wyboru, to mam duży problem, ale postaram się na coś zdecydować:) Decyzyjność to moja słaba strona, ale się postaram:) jeszcze na dodatek obie narty (ross att 6 i tornado) sa w prawie identycznej cenie...

mam ochotę nacisnąć "kup teraz" i zakończyć tą męczarnię;)

http://allegro.pl/item865231779_rossignol_attraxion_vi_style_saphir_110_tpi2.html

http://www.allegro.pl/item851719930_narty_salomon_x_wing_tornado_ti_154cm.htmlhttp://www.allegro.pl/item851719930_narty_salomon_x_wing_tornado_ti_154cm.html

P.S za rok będę lżejsza no! co najmniej 10 kg;) wiec z tymi twardościami to moze byc różnie, hehehe.

dziękuję wam, jeszcze nikt nie udzielil mi takich obszernych, konkretnych odpowiedzi, naprawde dzieki za poswiecony mi czas!

Edytowane przez ewusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Oczywiście, że się pochwalę:) w końcu będziecie mieli duży udział w tym co wybiorę:) A jak wrócę to napiszę, jak mi się na nich jeździło.

Właśnie odbywa się u mnie intensywna burza mózgu...

Johnny, dzięki za zaproszenie, dobrze wiedzieć o takiej imprezie!

Edytowane przez ewusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy,ja trafiłem na takową zupełnie przypadkiem. :)

Na twoim miejscu rozważyłbym też slalomkę taką jak Rossignol Radical 8S lub 9S - te narty są na pewno rozwojowe i na długo Cię zadowolą.Masz spory staż,więc powinnaś odczuć przyjemność jaką dają takie nartki.

Ewentualnie Rossignol Mutix - w tych nartach możesz sama ustalać twardość narty,a co za tym idzie promień skrętu za pomocą wymiennych "wąsów" dzięki czemu sama optymalnie dostosujesz nartę do panujących warunków.

No to teraz jeszcze bardziej Ci zamieszałem... ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, ale nie:) Już nie ma siły zastanawiać się nad innymi opcjami. W mojej głowie figuruje teraz Rossignoll i Salomon, i teraz albo Ross Att 6 albo Salomon Tornado. I tylko zdecydować która i kliknąć KUPUJ. Tornado na pewno twardsze, a co za tym idzie, bardziej wymagające. A to znaczy, że gdybym kupiła, to powinnam już teraz zacząć robić przysiady. Bo, na Rossignolach na pewno dam radę. No i co teraz:)? Jakieś ostatnie słówko? Nie musi być dzisiaj:) jutro kupuje i koniec męczenia ludzi na forum:)

Pozyczałam do tej pory narty głównie od kolegów, albo od ich ojców;) wiec na wszystkim pojade w dół, problem w tym, zebym zjechala efektownie i ładnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę trochę do tematu: u mnie w domu po przejrzeniu wszystkiego z tego roku i z poprzedniego stoi Cloud 9 :)

Myśleliśmy wcześniej o Fischerach Breeze(Breeze my stale), Roxy Bliss w skiteamie i coś w okolicach Att3-5 i z powodu ceny ... Tornado... które z dziwnymi dla nich wiązaniami 610 tanio chodzą.

Po obejrzeniu narty: wygląd w realu to Atomic jest nr.1 :)

Natomiast Pani, która będzie je ujeżdżać to szybko robiąca postępy "trzylatka" - trzy lata na nartach.

I to co napisałem w innym poście:

ja bym zaczekał teraz z zakupem nart do ostatniej chwili przed wyjazdem.

Można zobaczyć pierwsze ruchy na cenach tegosezonowego sprzętu:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany :)

Jedno jest pewne: zaczekam do jutra z wyborem. Już nie ważnie która ładna, która nie. chyba dobrze będzie się z tym przespać. Jutro tu jeszcze zajrzę i podsumuje wszystkie opinie. Jak wybierałam 8 lat temu psa, to nie miałam takiego problemu, a przecież to żywe stworzenie i wybór na więcej niż 10 lat..., jak wybierałam samochód, to też trwało to tylko "chwilę", a tutaj istne szaleństwo. Tyle hałasu o dechy do zjazdu w dół i pomyśleć, że ja was tak podjudziłam.

JESZCZE RAZ WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJĘ! Jesteście wspaniali! Pozdrawiam i do usłyszenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...