Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przyłęków - ośrodek narciarski na sprzedaż.


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest biznes do przejęcia! :cool: ,na stronach Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej możemy sobie poczytać:

"Ośrodek Sportów Zimowych "Piast" w Przyłękowie

UWAGA! Ogłoszony został przetarg na zbycie nieruchomości. Czytaj link: NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ - PRZETARGI. Informacje pod nr. tel. 032/3262358

Ośrodek Sportów Zimowych „Piast” w Przyłękowie

Sprzedaż nieruchomości odbywa się w drodze przetargu.

Przedmiot zbycia stanowią:

• nieruchomość gruntowa o łącznej powierzchni 12.336 m2, w tym:

- prawo wieczystego użytkowania gruntu o pow. 10.499 m2

działki: 898, 895, 901, 902, 904 i 905 – KW nr BB1Z/00055812/3 SR w Żywcu

- prawo własności gruntu o pow. 1.837 m2

działki: 890/1 i 890/3 – KW nr BB1Z/00100862/9 SR w Żywcu

działki: 961/2 i 971/2 – KW nr BB1Z/00095382/1 SR w Żywcu

działki: 793/6 – KW nr BB1Z/00117740/0 SR w Żywcu

• budynki stanowiące własność, znajdujące się na w/w działkach:

- budynek główny „A” o pow. użytk. 647 m2 i kub. 2881 m3

- budynek mieszkalny „B” o pow. użytk. 344 m2 i kub. 2054 m3

- garaż o pow. zab. 19,5 m2 i kub. 49 m3

- stacji dolnej wyciągu o pow. zab. 75 m2 i kub. 599 m3

- budynku obserwatora wyciągu o pow. zab. 17 m2 i kub. 87 m3

- budynku niemieszkalnego o pow. użytk. 8 m2

• inne środki trwałe i wyposażenie tylko trwale i funkcjonalnie związane z nieruchomością, w tym m.in.:

- wyciąg orczykowy o długości 700 m,

- basen zewnętrzny 9m x 4m,

- parking,

- zadaszone miejsce na ognisko.

Adres: Przyłęków, gmina: Świnna, województwo: śląskie .

W skład ośrodka wchodzą dwa budynki wczasowe o łącznej ilości 49 miejsc.

Opis budynku „A”

Budynek wolnostojący, podpiwniczony, 3 kondygnacyjny o konstrukcji tradycyjnej murowanej, fundamenty żelbetonowe, dach drewniany kryty blacha trapezową, stolarka okienna i drzwiowa drewniana. Budynek wyposażony jest w instalację wodno – kanalizacyjną, elektryczną, ogrzewanie elektryczne, własne ujęcie wody i centralę telefoniczną. W budynku znajdują się pokoje 2 i 4 osobowe dla 30 osób, z pełnym węzłem sanitarnym, recepcja, stołówka z zapleczem, kuchnia, sauna kawiarnia oraz pomieszczenia gospodarcze.

Opis budynku „B”

Budynek wolnostojący, podpiwniczony, 4 kondygnacyjny o konstrukcji tradycyjnej murowanej, fundamenty żelbetonowe, dach drewniany kryty blacha trapezową, stolarka okienna i drzwiowa z PCV. Budynek wyposażony jest w instalację wodno – kanalizacyjną, elektryczną, ogrzewanie olejowe i własne ujęcie wody. W budynku znajdują się pokoje 1 i 3 osobowe dla 19 osób, z pełnym węzłem sanitarnym, sala szkoleniowo – konferencyjna, piwnica, pomieszczenia gospodarcze, magazynowe i garaż.

Szacunkowa cena: 2.796.677 zł brutto

Cena wskazana w ofercie nieruchomości jest tylko informacją o cenie szacunkowej i nie stanowi ona ceny w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Cenę sprzedaży nieruchomości ustala się wyłącznie w drodze prowadzonego postępowania według obowiązujących procedur.

Charakterystyka i opis przedmiotu zbycia

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w Przyłękowie, na uboczu miejscowości, w odległości 10 km od Żywca, u stóp góry Jastrzębica. Otoczenie nieruchomości stanowią tereny górskie i luźna zabudowa mieszkalno – rekreacyjna. Niedaleko ośrodka znajduje się jedno z najbardziej znanych Sanktuariów Maryjnych. Przy ośrodku jest wyciąg narciarki.

Dojazd: z Żywca w kierunku Korbielowa. W Świnnej skręcić w prawo do Przyłękowa i jechać do końca.

Przed zawarciem umowy sprzedaży, z nabywcą wyłonionym z drodze przetargu, na zbycie nieruchomości Spółki o wartości przekraczającej 50.000 EURO wymagana jest zgoda Ministra Skarbu Państwa stosownie do postanowień art. 5a Ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa.

Procedura sprzedaży uregulowana jest w Spółce stosownym Regulaminem."

Patrząc na obecną zimę,jest się nad czym zastanowić... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Ile dobrze pamiętam,dwa lata temu w ogóle nie otwarli go ani razu! :(To ta ciepła zima była.Poniżej zdjęcia sprzed ok. dwóch tygodni,z okna domu mojej koleżanki. :)Tak poza tym sporo tam grzybów. :rolleyes:Ogólnie przepiękne miejsce!

Przyłęków 1.jpg

Przyłęków 2.jpg

57da80fcd2ab3_Przykw1.jpg.9a980b2f78921e690a452bbe1c52e1c2.jpg

57da80fcde0eb_Przykw2.jpg.6f7177d5c975be241453885ea4bb0bb9.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nat.pl/index.php?_a=2&_k=6&_id=474

http://www.nat.pl/index.php?_a=2&_k=6&_id=472

A tak bezstronnie wyżywienie w ośrodkach NAT na najwyższym poziomie polecam( od kilku lat korzystam:) )

A prywatnie pozdrawiam v-ce prezesa Arkadiuszu* pozdrawiam:D

magelan

*kumpel z ławki szkolnej

A:)w drugim tygodniu ferii małopolski będę w Jagiellonce w Krynicy zapraszam na małe co nieco:)

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zajrzałem tu i ówdzie - wcale nie jest tam tak strasznie nisko! :rolleyes: Oto porównanie wysokości:

-Przyłęków: 550 - 750 m.n.p.m.

-Nowa Osada: 485 - 681 m.n.p.m.

-Żar: 450 - 750 m.n.p.m.

Jeśli te dwie ostatnie stacje sobie radzą,to i w Przyłękowie powinni.

Tak sobie myślę,że może to być rentowne,ale trzeba by zainwestować w krzesło,reklamę,może pomyśleć o lepszym dojeździe i większych parkingach, no wydajniejszym naśnieżaniu.Co ciekawe,jest tu kilka opcji tras,w sumie ponad 3 km - to całkiem nieźle jak na polskie warunki i na początek. :rolleyes:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt z parkingiem to u nich kiepsko, ale zaraz zaczyna się wioska. A i podjazd do wyciągu słaby wąskie gardło gdzie śnieg zamienia się w lód i glebę.Trasa po prawej stronie wyciągu bardzo fajna tylko sama górna ścianka trochę za wąska 9możliwe poszerzenie), trasa niebieska biegnie od g. stacji wyciągu granią w lewo potem łatwą polanką i pod trasą wyciągu (tunel) na poszerzenie ,trasa zielona b często nie przygotowana nartostradą w prawo za lasem od górnej stacji wyciągu była by b. łatwa tylko trochę za wąsko.

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem "nieśmiałą" reklamę przy drodze,ale nawet nie sądziłem,że tam coś funkcjonuje!Dopiero kiedy koleżanka się przeprowadziła i zobaczyłem widok z jej okien,dowiedziałem się więcej. :cool:

Poniżej mapka:

474_2009121882858.jpg

:)

I jeszcze zdjęcia:

474_2009121882249.jpg

474_2009121882309.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać,że reklama była słaba,bo znim poruszyłem wątek,szukałem jakiegoś o tym ośrodku na skionline i... nic!

Od razu miałem dwie myśli:

1.Gdybym miał tyyyyle pieniędzy to bym chętnie go kupił...

2.Gdybym miał tyyyyle pieniędzy,to czy chciało by mi się jeszcze pracować i ryzykować... :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i moze ja tam zawitam bo wygląda naprawde nieźle!

Raczej szkoda zachodu. Rok temu, gdy warunki były naprawdę niezłe, postanowiłem zawitać na ten stok. Jedyna zaleta jaką dostrzegłem, to iż można zwracać karnety i za niewykorzystane przejazdy zwracają pieniądze. Kupiłem 10 zjazdów, zjechałem 2 razy i pojechałem na Słowację. Ośrodek przedpotopowy, stoki i sam wyciąg utrzymane dużo gorzej niż np. w Szczyrku, gdzie i tak wiadomo, że różowo nie jest. Oczywiście gdyby ktoś zainwestował w ten ośrodek, to mogłaby to być niezła miejscówka, ale do tego pewnie jeszcze bardzo, bardzo daleka droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...