Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kraków-Zermatt


narciarz_1

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu jechałem z Warszawy do miejscowości Veysonnaz, to jest na wysokości miasta Sion, Zermatt jest w sumie kawałek dalej.

Na narty jechaliśmy przez Zgorzelec, Dresden, Chemnitz, Nurnberg, Karlsruhe, Basel, Bern, potem Sion i pod górę do celu. Zajechaliśmy w tą wielką dolinę od zachodu. Dobra droga, bo cały czas jedzie się autostradą i w Niemczech i w Szwajcarii.

Natomiast powrót zrobiliśmy sobie na wschód tej doliny. Droga gorsza, bo zaraz skończyła się atostrada, ale widoki niesamowite. Nie pamiętam nistety jakie miejscowości były na początku. Zimą są na tej trasie dwie doliny, które (jak jest śnieg) nie są przejezdne dla samochodów, Wjeżdża się autem na platformę pociągu i w drogę, potem kawałek na kółkach i jeszcze raz. Trzeba by sprawdzić co i jak dokładnie, wiem że potem dotarliśmy do miejscowości Chur (aż oczy bolą:)), a potem na północ do Monachium i dalej na Zgorzelec.

Tyle że jechaliśmy z Warszawy. Jak z Krakowa, to Zgorzelec odpada, bo to w ogóle nie po drodze. Nie podpowiem jaką trasę wybraćdokładnie, ale tak jak napisałem wyżej, dobrze jest się dowiedzieć jak dojazd do Zermatt od wschodu wygląda. Te dwa górskie pociągi wcale takie tanie nie są, droga jest jak najbardziej malownicza, ale z drugiej strony dla kierowcy męcząca. Od zachodu autostradą myślę, że jest lepiej.

Może ktoś ma jeszcze inny pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym radził z Krakowa przez Zgorzelec i galej na Norymbergę - zwłaszcza, że teraz to jest non stop autostrada więc z Kra w Zgorzelcu jest się sopkojnie w 3 i poł godziny a nawet szybciej. Podam tylko, że czasowo to tak wychodzi, ze wyjechałem z Krakowa o 7 rano a o 17 byłem już 100km za Monachium. Przez Wiedeń można ale to bedzie dłuższa droga i sporymi odcinakmi nie po autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem samochodem w Zermatt na weekend majowy i przelecze prowadzace od strony PL do Zermatt byly zamkniete. Miejscowy bauer powiedzial mi, ze generalnie to trzeba poczekac az snieg stopnieje - wtedy to bylo gdzies kolo 20 maja...

My wsadzilismy auto na platforme kolejowa i przewiezlismy przez gory. Trwalo to chyba 45 minut i kosztowalo 15 eur w jedna strone.

Do zermatt to pewnie wiesz, ze nie dojedziesz samochodem, ktory trzeba zostawic w najblizszej miejscowosci (platny parking) i reszte podjechac pociagiem (zermatt to miejscowosc bez aut).

Rozwaz lot swissem - kosztuje ok. 400 pln w obie strony od osoby do zurychu a stamtad pociagiem do Zermatt. To jest fajna przygoda bo widoki sa super - Glacier Express to sie nazywa o ile pamietam.

Samochodem w 1 dzien nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny za przełęcz Furka:

http://www.mgbahn.ch/reiseinformationen/autoverlad/furka.php

Ceny za przełęcz Oberalp:

http://www.mgbahn.ch/travelinformation/cartransport/oberalp.php

Tak jak pamiętałem, po podsumowaniu obydwu wcale tak słodko w cenach nie wychodzi, ale z drugiej strony te widoki...

Ja byłem tam w marcu i w dolinach była już wiosna, a i tak przełęcze zasypane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...