Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty wybrać dla średniaka?


valgaar

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym powitać wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post na forum.

Na nartach jeżdżę 2 sezony i uważam, że wg skali forum mieszczę się na poziomie 5. Uczyłem się jeździć na "sztachetach" Mladosta, delikatnie zahaczyłem Atomic'a gdzieś z sezonu 98/99, a ostatnio jeździłem na Salomonach SR6 (niestety nie moich). Po tej przejażdżce stwierdziłem, że muszę zmienić sprzęt.

Mam dość spore gabaryty bo 198 cm wzrostu i około 90 kg wagi. Salomony, które ostatnio ujeżdżałem miały 170 cm i była to bardzo fajna zabawa.

Czy kupować narty w stylu

-Salomona SR6, a może SR8

- ROSSIGNOL OPEN100 lub 300

- Rossignol Zenith Z1

- ewentualnie FISCHER RC4 RACE SC - ale to chyba jeszcze nie na moje umiejętności, chociaż szybko się uczę.

Wiem , że jest tego trochę ale co wybrać? I jaką długość. Ze wspomnianych nart najczęściej maksymalną długością jest 170 lub 175 i chyba takie bym wybierał, bo dobrze się na Salomonach o tej długości czułem. Ewentualnie jakieś inne narty najlepiej Slalomowe godne polecenia.

Z góry dziękuje za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się bardziej, że odpowiadałyby mi narty Slalomowe. Dotychczas stoki, na których jeździłem w większej części były dość ciasne, często oblodzone, ze wąskimi ściankami. Także skręt dość ciasny ok 16 m. Jeśli chodzi o pieniądze to raczej szukam czegoś używanego za niedużą kasę. Na allegro Salomony ST6 lub ST8 można wyrwać za ok 400 zł . Powiedzmy, że do 500 zł wynosiłby budżet. Dość niewielki, ale w ostatniej chwili stwierdziłem, że chciałbym już teraz wymienić narty, bo nowszy sprzęt przynosi dużo więcej frajdy z jazdy. Buty mam Salomon, ale nie pamiętam modelu. Całe szare z 4 wiązaniami, kupowane w zeszłym sezonie (nowe), rozmiar 47 :-) (tak wiem, mógłbym jeździć na samych butach).

Mam w sumie jeszcze jedne buty DOLOMITE GX, które są wygodniejsze, bo moja wielka stopa lepiej w nich leży, ale one są chyba za miękkie bo flex wynosi 50.

Może nie są to jakoś bardzo precyzyjne wskazówki, ale w sumie pierwszy raz kupuje sprzęt, którym chciałbym się jakoś ukierunkować. Nie chciałbym żeby były to narty na styk do moich umiejętności, ale troszkę lepsze żebym nie musiał ich szybko zmieniać i miał bodziec do rozwoju. Ale tez nie chciałbym się na nich połamać. Bo z tego co czytałem to Salomon ST8 czy Fischer RC4 RACE SC same lubią szukać skrętów.

Edytowane przez valgaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak zaproponował bym Ci narty grupy allround dlaczego?? a no dlatego że jeżdzać te 2 lata jeszcze z pewnością nie "śmigasz ciasnych skrętow slalomowych" więć taki allround pozwalający jeździć stabilnie w kazdych warunkach jest bardziej odpowiedni będziesz mogl jechać i ciaśniejszym a także szerszym skrętem z zachowaniem stabilności na każdym rodzaju śniegu.

moje typy dla Ciebie to

Elan Speedwave 10 176cm

Atomic Izor 7:5m 177 bądz w ostateczności 168cm

Dynastar Driver 9 172cm i tą bym polecał Ci najbardziej

oto ta narta

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1731&id_modelu=2187

fischer rx6 175cm

Rossignol Zenith Z5 Ti Oversize 176m

wydaje mi się ze powinieneś poszukać i którąś z nich znaleśc w tym przedziale cenowym choć ja jednak tego dynastara bym polował i nawet wyskrobał więcej kasy by je zdobyć:)

te 1 narty pokazane przez magelana warte uwagi

ps.

pozdrawiam Kolegę z Zawiercia- miasto w ktorym sie wychowalem z racji tego że moja Babcia i Mama z tamtąd pochodzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym powitać wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post na forum.

Na nartach jeżdżę 2 sezony i uważam, że wg skali forum mieszczę się na poziomie 5.

Witaj na forum :)

Widzę, że mamy kolejnego super zdolnego, który po dwóch sezonach potrafi na forumową piątkę jeździć :)

Masz jakieś zdjęcia ze swojej jazdy :) ? Albo film ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się bardziej, że odpowiadałyby mi narty Slalomowe. Dotychczas stoki, na których jeździłem w większej części były dość ciasne, często oblodzone, ze wąskimi ściankami. Także skręt dość ciasny ok 16 m. Jeśli chodzi o pieniądze to raczej szukam czegoś używanego za niedużą kasę. Na allegro Salomony ST6 lub ST8 można wyrwać za ok 400 zł . Powiedzmy, że do 500 zł wynosiłby budżet. Dość niewielki, ale w ostatniej chwili stwierdziłem, że chciałbym już teraz wymienić narty, bo nowszy sprzęt przynosi dużo więcej frajdy z jazdy. .

a może head ixcr1100 w dł 177 :) w cenie się zmieścisz i promień 15,6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej narcie:

ROSSIGNOL OPEN100 178 cm

Warta uwagi? Jest na allegro w dość dobrej cenie. Tak mi wpadła w oko

http://allegro.pl/item872400270_dobry_carving_rossignol_open100_178_cm.html

Co do super zdolnego, który po dwóch sezonach potrafi na forumową piątkę jeździć.... Dla jednych sezon to 1-2 wyjazdy w góry na narty na weekend. Dla innych to minimum 2 tygodnie w górach z codzienną obecnością na nartach + co drugi weekend na stokach. Wiem , że orłem nie jestem ale jak napisałem szybko się uczę. W tym sezonie już spędziłem tydzień w górach na nartach razem z instruktorem - kolegą.

Na razie moimi faworytami jest

Fischer RX Cool Heat lub Salomony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak faktycznie, nie zauważyłem z początku tego skrętu.

Co do Head'ów to czytałem, że są to fajne narty, ale największa frajdę przynoszą poza trasami, a raczej nie widzę się w czymś takim.

Elany mogą być dla mnie troszkę za ambitne.

Bugajson wspomniał o fischer rx6. Kolega jeździ na RX8 i dość sobie chwali. Tylko, że jedyne, które znalazłem mają długość 180 cm, ale w sumie ja mały tez nie jestem. :-)

Wiem, że troszkę mieszam, ale chciałbym skonsultować własny punkt widzenia z ludźmi, którzy mają większe obycie na nartach i mają większe pojęcie o sprzęcie. A tak jak pisałem chciałbym wybrać coś co nie będzie na styk dla moich umiejętności tylko troszkę bardziej wymagające, coś na czym się nie połamie ale da mi bodziec do rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim za porady.

Szkoda, że nie mam możliwości przetestowania zaproponowanych przez Was nart, a jedynie człowiek może się kierować testami i poradami bardziej doświadczonych użytkowników.

Mój wybór padł w sumie na 2 modele:

Fischer RX Cool Heat

Fischer RX Pure Heat

I stąd jeszcze jedno moje pytanie. Czy warto się zainteresować konkretnie którymiś deskami, do których linki podał magelan. Np:

http://allegro.pl/item876218692_3_miesieczne_fischer_rx_cool_heat_w_xtr12_175cm.html

http://allegro.pl/item876227241_fischer_rx_cool_heat_wiazania_fx12_170_175cm.html

http://allegro.pl/item876241741_fischer_rx_pure_heat_wiazania_fx11_175cm.html

Ewentualnie może ktoś ma do sprzedania coś takiego lub zna kogoś sprzedającego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...