skionline.pl sprzęt narciarski relacje wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

SNOW EXPO 2017 - co słychać w sprzęcie i na stokach przed sezonem?

2017.11.08
SNOW EXPO 2017 - co słychać w sprzęcie i na stokach przed sezonem?
Kliknij, aby powiększyć.
SNOW EXPO 2017 - co słychać w sprzęcie i na stokach przed sezonem?
Druga edycja targów SNOW EXPO już za nami. Przez dwa dni na PGE Narodowym w Warszawie można było poczuć klimat nadchodzącej zimy - stoiska ośrodków narciarskich z Polski, Słowacji, Czech i krajów alpejskich prezentowały swoją ofertę na nadchodzący sezon, producenci i dystrybutorzy sprzętu narciarskiego zachęcali do poznania najnowszych kolekcji, a przed stadionem można było spróbować swoich sił na biegówkach na prawdziwym śniegu. Krótko mówiąc - działo się!
SNOW EXPO to impreza młoda, ale bardzo dynamicznie się rozwijająca. Przyzwyczajeni do swoistego marazmu imprez targowych w Polsce, szablonowości i "sztywności", odwiedzając w ubiegły weekend Stadion Narodowy, byliśmy mile zaskoczeni nie tylko dużą ilością odwiedzających, ale także atmosferą, która wypełniała hale - gwar, muzyka, dobra zabawa. Jak za najlepszych "targowych" lat!

W porównaniu do ubiegło roku, widać było zarówno znacznie większą frekwencję, jak i dużo większa liczbę wystawców. Dodatkowo funkcjonowała także strefa sprzedażowa, gdzie każdy odwiedzający mógł zakupić sprzęt, odzież sportową czy różne drobne gadżety przydatne na stoku i nie tylko - a wszystko to prosto z najnowszych kolekcji.

SNOW EXPO 2017
SNOW EXPO 2017

- Oceniając tegoroczną edycję SNOW EXPO, najlepiej będzie powołać się na opinie najbardziej zainteresowanych, czyli odwiedzających i wystawców - mówi nam Arkadiusz Walus, organizator imprezy. - A Ci są bardziej niż zadowoleni. Także strefa sprzedażowa zafunkcjonowała dość dobrze, choć oczywiście - mogłaby lepiej. Ale z pewnością wynika to z faktu, że ten pomysł wcieliliśmy w życie po raz pierwszy. Jednak nawet jeśli klienci nie dokonali zakupów na miejscu, to nawiązanych zostało bardzo wiele kontaktów, a wszyscy oglądający z pewnością dostali odpowiednią dawkę inspiracji przed nadchodzącą zimą.

SNOW EXPO 2017
SNOW EXPO 2017

Spośród kilkunastu stoisk, gdzie prezentowały się regiony narciarskie, dwa rzucały się w oczy najbardziej. Tatry Mountain Resort prezentowało swoje ośrodki (a nie jest tajemnicą, że firma ma się czym chwalić w swoim portfolio). Największe zainteresowanie budziło stoisko prezentujące Szczyrk, który w pewien sposób był "gwiazdą" tegorocznego SNOW EXPO. Nic w tym dziwnego - wszak to inwestycja, jakiej w polskich górach dotąd nie było. Trzeba przyznać, że (na razie jeszcze wirtualnie) modernizowany ośrodek, postawiony obok swoich renomowanych "konkurentów" - Jasnej i Szpindlerowego Młyna prezentuje się dobrze, "nie odstając" od wspomnianych topowych miejscówek na Słowacji i w Czechach. Już sam ten fakt, to wielki sukces słowackiej firmy.

SNOW EXPO 2017 Prezes TMR - Bohuš Hlavaty
SNOW EXPO 2017 Prezes TMR - Bohuš Hlavaty

Szczyrkowi w większości poświęcona była konferencja prasowa TMR-u, na której przedstawiono oficjalne spoty promocyjne, a także pokazano ogrom pracy włożonej w modernizację infrastruktury i tras. Oczywiście większość z tych informacji prezentowaliśmy już naszym czytelnikom w ciągu ostatnich miesięcy, nie mniej należy jeszcze raz podkreślić - z roku na rok Szczyrk z powrotem wraca do pierwszej ligi ośrodków narciarskich w naszej części Europy (nie tylko Polski). Prezes TMR - Bohuš Hlavaty - przedstawił nie tylko zakres prac, które będzie można wypróbować w nadchodzącym sezonie, ale także zarysował koncepcję dalszego rozwoju zarówno Szczyrku, jaki i Jasnej i "Szpindla".

Nowe kanapy w SON-ie, lepsze zintegrowanie z pobliskim Skrzycznem, a u naszych sąsiadów - planowana gondola w Jasnej (z Bielej Puti na Priehybę), połączenie Tatrzańskiej Łomnicy ze Smokowcem koleją 3S (w dalszej perspektywie czasowej) czy połączenie Sv. Petra i Medvedina w Czechach - to tylko niektóre projekty, o których już słyszeliśmy, ale w ustach Hlavatego brzmią (teraz możemy to już powiedzieć, widząc jak zmienia się Szczyrk) jak obietnica…

SNOW EXPO 2017
SNOW EXPO 2017

W czasie konferencji wręczono także nagrodę Snow Expo Award dla najlepszej stacji narciarskiej w Polsce, którą otrzymał właśnie Szczyrk. Być może - trochę na wyrost, ale prawdę mówiąc - należy doceniać takich inwestorów jak słowacka spółka. Pełna sala (kto przyszedł później - musiał stać) przyjęła tę decyzję ze zrozumieniem i nagrodziła gromkimi brawami.


Drugie wyróżniające się stoisko to zajmująca sporą przestrzeń prezentacja regionu TatrySki. Podhalańskie ośrodki (a także jeden słowacki), pod przewodnictwem białczańskiej Kotelnicy prezentowały się bardzo dobrze także na tle ośrodków TMR, a pod względem frekwencji, zabawy, konkursów i ogólnie wesołej, typowo góralskiej atmosfery, wyróżniali się w skali całych targów. Ciekawie było też na stoisku Czarnego Gronia, gdzie można było potrenować przed sezonem na symulatorze narciarskim - także tutaj czekała odwiedzających przednia zabawa.


Oprócz tego duże zainteresowanie wzbudzały ośrodki alpejskie, głównie austriackie - piękne stoisko, tłumnie odwiedzane, zaprezentował region SkiAmade, a także Karyntia. Duże zainteresowanie wzbudzało też pokaźne stoisko Hiszpanii, gdzie można było zaczerpnąć informacji na temat ośrodków pirenejskich, ale także położonej na południu Sierra Nevady. Odnotujmy jeszcze także obecność Andory i ośrodków szwajcarskich (pod skrzydłami znanego biura Infoski.pl promującego wyjazdy na narty samolotem), a także południowotyrolskiego Maso Corto.

SNOW EXPO 2017 Jury Snow Expo Award Jacek Ciszak i Tomasz Kurdziel
SNOW EXPO 2017 Jury Snow Expo Award Jacek Ciszak i Tomasz Kurdziel

Każde szanujące się targi mają swoje nagrody - nie inaczej jest i w przypadku opisywanej imprezy, która ma swoje Snow Expo Award. Wspominaliśmy już o zwycięstwie Szczyrku wśród polskich stacji, ale kategorii było dużo więcej. Oto lista nagrodzonych miejsc i firm:

• Kategoria TURYSTYKA - ośrodek narciarski w Polsce - Szczyrk
• Kategoria TURYSTYKA - ośrodek narciarski za granicą - Schladming-Dachstein
• Kategoria NARTY TRASOWE - Elan SLX Fusion arrow technology
• Kategoria NARTY POZA TRASOWE - Majesty Hypernaut
• Kategoria BUTY TRASOWE - Dalbello Panterra 130 intuition
• Kategoria BUTY freeride/skitouring - Nordica Strider
• Kategoria BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU - POC Spin
• Kategoria ODZIEŻ ZEWNĘTRZNA - X-bionic SKI TOURING LIGHT
• Kategoria BIELIZNA SPORTOWA - Helly Hansen Merino Live

SNOW EXPO 2017
SNOW EXPO 2017

Zupełnie osobnego omówienia wymaga projekt "Biegówkowy Narodowy", który współtowarzyszył targom SNOW EXPO. 550 kubików śniegu, ponad 1000 narciarzy biegowych, blisko 800 kompletów wypożyczonego sprzętu, 17 godzin funkcjonowania trasy - tak w liczbach prezentuje się I edycja projektu "Biegówkowy PGE Narodowy", który odbył się 4-5 listopada w ramach II edycji "SNOW EXPO - nie tylko dla narciarzy".

Przez dwa dni wydarzenia, na przygotowanej trasie pojawiło się ponad 1000 biegaczy narciarskich, wśród których liczną grupę stanowili adepci tej dyscypliny. Specjalnie przygotowana wypożyczalnia sprzętu przez Turbacz XC - trasy cross country oraz Towarzystwo Narciarskie Biegówki wydała blisko 800 kompletów sprzętu biegowego.

SNOW EXPO 2017
SNOW EXPO 2017

- Naturalnym rozwojem kolejnych edycji SNOW EXPO jest chęć przybliżania sportów zimowych odwiedzającym Wydarzenie, stąd pomysł "Biegówkowego PGE Narodowego", jako Wydarzenia towarzyszącego części ekspozycyjnej - powiedział Arkadiusz Walus, organizator SNOW EXPO. Już dziś mogę powiedzieć, że na kolejnych edycjach śniegu również nie zabraknie - dodał.

Podczas dwóch dni uczestnicy mieli okazję obserwować na żywo reprezentantów Polski - Anna Mąka (biathlon), Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz, Dominik Bury (narciarstwo biegowe). Oprócz pamiątkowych zdjęć oraz rozmowy z kadrowiczami, wielu uczestników zasięgnęło od profesjonalistów praktyczne porady i instruktarz na śniegu. Wielu z odwiedzających śnieżny tor, miało narty biegowe pierwszy raz na nogach. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób promocji tej pięknej aktywności.

Podsumowując naszą wizytę na SNOW EXPO, powtórzymy to, co już powiedzieliśmy w zapowiedzi imprezy - bez wątpienia był to bardzo dobry sposób na rozpoczęcie sezonu narciarskiego!

pk/skionline.pl

Tagi: #snow expo #stadion narodowy #narty #biegówki #warszawa #targi #sprzet narciarski

Powrót

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Relacja z SNOW EXPO 2017
Filmy
SNOW EXPO 2016 - Stadion Narodowy w Warszawie
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018