skionline.pl stacje Słowacja Tatry Wysokie wyślij link znajomemu dodaj opinię

Tatrzańska Łomnica

Weekendowe szusowanie na Chopoku w Jasnej oraz Wysokich Tatrach
Weekendowe szusowanie na Chopoku w Jasnej oraz Wysokich Tatrach
2023.04.27
Długi weekend w górach upłynie jeszcze pod znakiem wiosennego szusowania. Ośrodki w Tatrach Wysokich i w Jasnej na Chopoku będą otwarte podczas najbliższych dwóch majowych weekendów (29.4 - 1.5 i 6.5 - 8.5).
Historyczna chwila! W Łomnickiej Przełęczy chcą pobić 44-letni narciarski rekord prędkości w Tatrach
Historyczna chwila! W Łomnickiej Przełęczy chcą pobić 44-letni narciarski rekord prędkości w Tatrach!
2023.02.25
W Tatrach Wysokich trwają przygotowania do wyjątkowego wydarzenia sportowego. Na najwyżej położonym stoku narciarskim na Słowacji trzech narciarzy i jeden snowboardzista ze Słowacji, Polski i Czech spróbuje pobić historyczny rekord prędkości w Tatrach, który od 1979 roku należy do Polaka - Jacka Niklińskiego.
Sezon zimowy w Jasnej Chopok i w Wysokich Tatrach – zima pełna nowości
Sezon zimowy w Jasnej Chopok i w Wysokich Tatrach – zima pełna nowości
2022.10.24
Wielkimi krokami nadchodzi sezon zimowy 2022/2023 a najbardziej znane słowackie ośrodki narciarskie Jasná Chopok oraz Wysokie Tatry szykują szereg nowości, których celem jest dostarczenie narciarzom jak najwięcej wrażeń i doznań z pobytu w słowackich Tatrach.
Słowackie ośrodki narciarskie otwarte dla polskich narciarzy także w czasie Sylwestra
Słowackie ośrodki narciarskie otwarte dla polskich narciarzy także w czasie Sylwestra
2020.12.28
Słowacja jest jednym z niewielu krajów Europy Środkowej, w którym podczas świąt można jeździć na nartach i bezpiecznie korzystać z noclegów w górskich hotelach, pensjonatach czy apartamentach. W hotelach są jeszcze wolne miejsca i oferują zakwaterowanie w niskich cenach także na Sylwestra, ośrodki i kolejki linowe są czynne, a stoki narciarskie oferują świetne warunki dla miłośników białego szaleństwa. Polakom wystarczy negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, aby przejechać przez granicę i zakwaterować się w hotelu.
Hotele w Tatrach otwierają bramy, a do walki wkracza Corona Killer
Hotele w Tatrach otwierają bramy, a do walki wkracza Corona Killer
2020.05.07
Tak smutno, jak w ostatnich tygodniach jeszcze w górach nie było. Jednogłośnie potwierdzili to dyrektorzy trzynastu TOP hoteli w słowackich Tatrach Wysokich i Niskich - na Liptowie. Od czwartku (7.5) stopniowo otworzą się bramy hoteli, a w walce z wirusem pomoże Corona Killer. Jako pierwsze powitają gości hotele w Tatrach Wysokich - Grandhotel Praha**** oraz Hotel FIS***.
Tatrzańska Łomnica - wiosenne narty tanio, coraz taniej…
Tatrzańska Łomnica - wiosenne narty tanio, coraz taniej…
2019.03.07
Początek marca rozpoczyna zazwyczaj okres, który narciarze lubią najbardziej - jazdę niezatłoczonych trasach, w pełnym słońcu, za mniejsze pieniądze. Wszystkie te trzy warunki od teraz znaleźć można i w słowackich Wysokich Tatrach. Odwiedziliśmy Tatrzańską Łomnicę, by zobaczyć jakie warunki panują na tutejszych trasach, a przy okazji - zażyć słońca, którego nie było zbyt wiele tej zimy. A do tego - napatrzeć się do woli na wspaniałe, górskie krajobrazy…
W Jasnej i Wysokich Tatrach - karnety jak bilety lotnicze!
W Jasnej i Wysokich Tatrach - karnety jak bilety lotnicze!
2018.10.31
Zakup karnetów przez Internet to już powoli standard w większości ośrodków narciarskich w całej Europie. Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, a także czasu - wszakże nie trzeba stać w kolejkach do kasy - powoduje, że taka forma zakupu skipassów staje się coraz popularniejsza. GoPass, który znamy od kilku lat z ośrodków zarządzanych przez TMR oferuje ponadto spore zniżki przy zakupie w sklepie online. W nadchodzącym sezonie narciarzy czeka jednak w tej materii prawdziwa rewolucja. Skipassy będzie można bowiem kupować jak… bilety lotnicze! O co chodzi? Wyjaśniamy poniżej.
Sezon w Tatrzańskiej Łomnicy rozpocznie się jazdą z Łomnickiej Przełęczy
Sezon w Tatrzańskiej Łomnicy rozpocznie się jazdą z Łomnickiej Przełęczy
2017.12.08
W Tatrach panują aktualnie wyśmienite warunki narciarskie - informowaliśmy w ubiegłym tygodniu o rozpoczęciu sezonu na Kasprowy, teraz dobre wiadomości dotarły do nas ze słowackiej strony Tatr. Już od soboty 9 grudnia miłośnicy nart zjazdowych po raz pierwszy w tym sezonie skorzystają ze stoku w Łomnickiej Przełęczy. Na trasie zjazdowej o długości 1 240 metrów na Łomnickiej Przełęczy jest obecnie 150 cm naturalnego śniegu, a warunki narciarskie są bardzo dobre. Z wysokości 2 190 m n.p.m. narciarze zjadą po 5,5 km przygotowanej trasie do Tatrzańskiej Łomnicy. Otwarte będą też trasy Łomnicki Staw - Esíčka, Generál, Čučoriedky Východ, Čučoriedky Západ i Štart Západ.
Otwarcie trasy z Łomnickiej Przełęczy w Nowy Rok
Otwarcie trasy z Łomnickiej Przełęczy w Nowy Rok
2017.01.02
To się nazywa zima! Ostatnie opady śniegu w Tatrach były na tyle obfite, że w pierwszy dzień 2017 roku została otwarta górna część jednej z najdłuższych i najefektowniejszych tras na Słowacji - czarny zjazd z Łomnickiej Przełęczy do Łomnickiego Stawu. Grubość naturalnej pokrywy śniegowej przekracza tutaj już 120 cm.
Tatrzańska Łomnica fot. skionline.pl
Jakie są naprawdę warunki na stokach pod Tatrami?
2015.12.31
W pogodną środę, pierwszy od dawna naprawdę mroźny dzień wybraliśmy się pod Tatry, by zobaczyć, jak przed długim, sylwestrowo-noworocznym weekendem wyglądają rzeczywiście (a nie tylko w kamerze online) warunki na stokach. Nasz wybór padł na położoną blisko granicy Tatzańską Łomnicę, gdzie w tej chwili udostępnionych dla narciarzy jest 5 km tras - od Skalnatego Plesa aż na sam dół, do parkingów przy dolnej stacji gondoli. Oto nasza krótka relacja.
Samolotem na narty w słowackie Tatry
Samolotem na narty w słowackie Tatry
2015.10.09
W nadchodzącym sezonie zimowym znacznie poprawi się dojazd narciarzy z Warszawy do Popradu w słowackich Tatrach. W terminie od 15 grudnia 2015 do 10 marca 2016 łotewskie linie lotnicze airBaltic będą wykonywać połączenia lotnicze z Warszawy na lotnisko Poprad-Tatry. Rejsy odbywać się będą samolotami Boeing 737-300 w każdy wtorek oraz czwartek. Czas przelotu ze stolicy Polski do Popradu wynosić będzie maksymalnie 65 minut.
Ferie na Słowacji super atrakcje na ferie dla narciarzy
Ferie na Słowacji super atrakcje na ferie dla narciarzy
2015.01.22
Wiele super atrakcji na ferie dla amatorów białego szaleństwa. Uniwersjada, wieczory wrażeń, adrenalinowa trasa saneczkarska, atrakcje dla dzieci i tropikalne imprezy w Tatralandii.
Jeszcze nie zdecydowałeś, gdzie będziesz szusował na nartach w okresie feryjnym? Czekasz na super last minute? Rozważ wyjazd na Słowację. Tam nie tylko czekają na Ciebie stoki, ale również dziesięć imprez oraz megarelaks dla całej rodziny w Tatralandii.
poprzednie1 - 12 z 34następne
Booking.com