Narty - skionline.pl
Jump to content

tryhp3

Members
 • Posts

  43
 • Joined

 • Last visited

About tryhp3

Personal Information

 • Imię
  Piotr
 • Miejscowość
  Kraków

Ski equipment

 • Narty marka
  Atomic
 • Buty marka
  Head

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tryhp3's Achievements

Początkujący

Początkujący (2/6)

18

Reputation

 1. Tylko, że zmiennych jest więcej. Co prawda nie znam się na budowie nart ale chyba, może być konstrukcja składająca się z jednej blachy o powierzchni 2x a może być układ dwóch blach których suma powierzchni da x (połowę mniejszej). Ale tak ogólnie to bym chciał wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy tymi Salomonami, ponieważ rozglądam się za tego typu nartami. W teście nowej wersji S/MAX 12, tester na stoku stwierdził, że lubił stare S/MAX 12 czyli te mniej sztywne, ale chyba nawet nie powiedział na jakich jeździ na filmie.
 2. Mniej więcej takie rzeczy kojarzę. W nowej wersji S/MAX 12, model twardszy ma chyba dwa titanale a ten miększy jeden. Tylko, że to nie mówi wszystkiego. Załóżmy, że suma grubości dwóch blach jest taka sama jak pojedynczej i co wtedy?
 3. A do czego z konkurencji byś porównał sztywniejsze S/MAX 12 (następca Blastów) a do czego te mniej sztywne? Czy jest jakaś istotna różnica?
 4. Kiedyś przyzwoita marka bodaj z USA, obecnie znak handlowy wykupiony przez Martes będący jego rebrandingiem z lepszym designem.
 5. Odkopię. Jeździłem dziś (Snow Expo w Słotwinach) na nich z sezonu 2021/2022. Szybkie, stabilne ale wolałbym bym coś zwrotniejszego (dla mnie gigantki są trochę nudne). Jeździłem na czymś podobnym HEAD SUPERSHAPE E-SPEED. W takim kierunku bym szedł ale tak jak radził Mitek bardziej w kierunku konstrukcji zawodniczej.
 6. Z rowerowej odzieży jest jeszcze https://gotygu.com/
 7. Sam mam Unibike Viper GTS. Cena do osprzętu jest bardzo dobra. Ale trzeba też pamiętać, że cena roweru to przede wszystkim rama.
 8. Jeszcze warto wspomnieć o producentach rowerów bo tutaj jesteśmy jednym z europejskich liderów. Główne dwie marki to oczywiście Kross i Romet. Ten drugi pod Dębicą ma od 2 lat fabrykę ram na dużą skalę co jest ewenementem na skale europejską. Inni producenci ramy mają z Chin. Pełna lista marek w tym artykule.
 9. Nie było reklamy po prostu napisałem długi post w którym był też komentarz to ostatniej zawieruchy, który mógł podlegać pod delete.
 10. Widzę, że admin tu był a i mój post z listą marek wyciął. Więc przeklejam pełną listą marek wcześniej nie uwzględnionych. - https://sklep.majestyskis.pl/ - https://monckcustom.com/ - https://shop.nobilesports.com/ - http://martessport.com.pl/spolki grupa Martes (Aquawave, Bejo, Coolslide, Elbrus, Huari, Iguana, IQ, Martes, Radvik) chińszczyzna ale np. skarpetki produkują w EU - http://montano.pl/ - https://aurapoland.com/ - https://alvika.com.pl/ - https://milo.pl/ - https://www.kanfor.pl - https://www.wisport.com.pl - https://cumulus.equipment/ - https://janysport.pl - https://www.brubeck.pl/ - http://www.technicalsocks.eu/ - Comodo - https://inmovesocks.pl - https://extrawheel.com/ - https://www.sklep.hanzel.pl/ jeżeli chcemy już iść w te buty to Hanzel (ma przynajmniej dwa ciekawe modele trekkingowe: "Klasyczny" i "Brenta"). Ciekawostką jest możliwość bardzo szerokiej customizacji na zamówienie.
 11. Jakbym był moderatorem to bym już banował Jesteśmy na forum narciarskim a nikt nie zauważył, że w PL produkuje się narty: https://sklep.majestyskis.pl/ https://monckcustom.com/ https://shop.nobilesports.com/ Marka Nobile ma narty w "normalnej" cenie. Niektóre modele maja na koncie różne modele.
 12. Stoeckli to raczej nie nisza. Modeli nart mają sporo. Nisza to jest np. rodzime Majesty.
 13. Testował ktoś jeszcze tą markę? Zaglądnąłem do salonu Adventure Sport i fajnie leżą na mnie ich produkty, a mam z tym problem bo przy 190 cm na ogół dobrze leży na mnie rozmiar L ale już rękaw od XXL a to już worek. Ma ktoś może jeszcze takie "problemy"? Jakąś markę ktoś poleci?
 14. Mi zdarzyło się raz zastosować podobny patent - cienka rękawiczka termoaktywna (Brubeck ma dwa takie modele w ofercie) na standardową narciarską. Jeszcze zauważyłem, że te moje nowe Smartwool Mountaineering wystają z buta narciarskiego, więc może je przetestuje w takiej roli jak będzie mocna zima.
 15. @Lexi Jeżeli chodzi o linery to masz na myśli model Smartwool HIKE LINER? W kontekście lata widzę jeszcze model HIKE ULTRA LIGHT.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...