Narty - skionline.pl
Jump to content

matei

Members
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

matei last won the day on December 4 2013

matei had the most liked content!

Community Reputation

292 Excellent

About matei

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday January 1

Personal Information

 • Imię
  M.
 • Miejscowość
  BB

Ski equipment

 • Narty marka
  na nartach jakiego producenta jeździsz:
 • Buty marka
  w butach jakiego producenta jeździsz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jemu naprawdę już nie ma sensu tłumaczyć czegokolwiek - nie zrozumie, bo wie lepiej. swoje 5% kwestii sensownych zawsze przykrywa toną mułu. Ale z pewnością zasłużył na własny wątek - żeby nie trolował w innych, a tam mógł rozprawiać się ze wszystkimi swoimi demonami: "walczę i tworzę - shuger"
 2. i tu pojawia się potężna obawa: ponieważ @shuger jak zawsze występujesz samozwańczo w imieniu wszystkich narciarzy, pytanie brzmi czy poradzisz sobie czasowo również z tą walką o lepsze jutro.... zdaje się że jesteś zalatany: z tego co pamiętam to jesteś zaangażowany w kilka spraw które nakreśliłeś światu (pewnie jest tego więcej ale innych wątków nie śledzę) : walkę z obdzieraniem narciarzy z godności i prywatności na BSA - bo tak wg ciebie czynią zło poprzez kamery weryfikujące wizerunek właścicieli skipassów przegonienie TMR ze Szczyrku - bo jak twierdzisz są amatorami i pseudoinwestorem który robi wszystko źle nauczaniem kultury i ogłady biznesowej Igora Rattaja - głównego akcjonariusza TMR, który obraził wg ciebie wszystkich Polaków - tak z czystej ciekawości, jak w tym wszystkim postępy ? przy okazji, Twoja "koncepcja" zagospodarowania z gwiazdą programu czyli Funitelem z przesiadką na szczyt Pilska , takim korytarzem kolei i kilkoma innymi absurdami, bez urazy - ale ma tyle wspólnego z "prawdziwy inwestor racjonalny" i "zachowaniu atrakcyjności i piękna tego miejsca pod względem przyrodniczym i narciarskim zarazem" co szczanie w piwnicy z piciem w Szczawnicy,
 3. trasa nr 6 to nie jest obecnie trasa, a jedynie większa część drogi dojazdowej do Hali Skrzyczeńskiej, która została przebudowana zanim ruszyła przebudowa ośrodka - po to żeby był możliwy dojazd ciężkiego sprzętu budowlanego na górę w trakcie inwestycji. Skoro w tak fantastyczną śnieżną zimę "trasa nr 6" jak tegoroczna nie była ani razu otwarta, to trudno oczekiwać że wciąż ma formalnie status trasy i kiedykolwiek będzie w przyszłości czynna, tym bardziej że jest również drogą dojazdową do kilku domów. Istnieje tylko czysto wirtualnie na mapach po to żeby sztucznie podbić ilość kilometrów tras w SON: dzięki niej i drugiej trasie widmo - czyli Zwalisko nr 3d - razem z COS i BSA da się zliczyć mityczne "ponad 40 km" na jednym skipassie - i jest ponad 40 km, a dokładnie 40 km i ... 200 metrów :) - no ale bez 6 i 3d zostaje 2,85 km mniej czyli czterdziestki+ nie ma. Ale warto podkreślić że w tym sezonie wszystkie z pozostałych były czynne, także i tak zdecydowanie jest gdzie pojeździć !
 4. to nie jest państwowa inwestycja, tylko prywatna - warto czytać ze zrozumieniem, a nie pod z góry założoną tezę. Wpisanie jej do rządowej strategii nie oznacza że państwo będzie ją realizować, a co istotne szacunkowo podawane koszty nie dotyczą nie tylko ośrodka narciarskiego tylko całości inwestycji - program funkcjonalny jest dość ambitny i bierze pod uwagę również aspekty na razie pomijane w Szczyrku. Prawdziwy potencjał tej inwestycji to także możliwe turystyczne połączenie pomiędzy Brenną i Szczyrkiem - realne rowerowo, trasami biegowymi, itp... - a stricte narciarskie ( tak jak np. pokazywaliśmy 2012 roku w koncepcji w Solisko Arena) to już cięższy temat. Przyszłościowo patrząc Brenna+Szczyrk powiązane turystycznie mogą zdziałać razem wiele - ale to póki co teoretyczna melodia przyszłości - obwarowana paroma kontrowersjami jak na razie. Niech szczyrkowscy inwestorzy robią swoje, brenneńscy swoje - do pewnych spraw jeszcze jest daleko, ale w przyszłości może staną się możliwe.
 5. to może jeszcze raz - informacje ZWERYFIKOWANE, a nie co się komuś wydaje: - w wypowiedzi tak naprawdę nie ma nic bulwersującego, a już z pewnością obrażania Polaków - to jest podstawa do zrozumienia bezsensu całej tej burzy - to jest PRAWDZIWE konto Igora Rattaja i on sam osobiście tam się udziela na forum od lat - warto w końcu zrozumieć że to NIE są oficjalne komunikaty TMR, tylko nieformalne opinie człowieka (pisane w takim a nie innym stylu) którego pozycja pozwala mu na wiele, niezależnie od tego jak to jest odbierane można mieć rożne zdanie o planach, założeniach działania TMR, wpływu na Szczyrk - ale po prostu trochę rozsądku w darciu szat.
 6. bardzo dobrze wyjaśnione bojownikom o lepsze jutro świata. żeby skończyć tą kretyńską dyskusję w obronie polskiej racji stanu, potwierdzę jedynie że dokładnie o to chodziło - wytłumaczone również przez Słowaka ( a nie google translator !) który wie o co chodzi, a przy tym nie ma nic wspólnego z TMR. Taka burza
 7. I tu cię Jacku zmartwię, ale to jest w 100% prawdziwe konto prawdziwego Igora Rattaja - to jest pewna informacja, potwierdzona bezpośrednio. W tym momencie to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc w ten sposób ( mając przecież możliwości to sam zweryfikować) - niezależnie od tego co zostało przez niego tam napisane.
 8. Czy mogę jednak nie rezygnować z sezonówki? Bardzo proszę o zgodę. Prośbę swoją uzasadniam tym że tak wyszło że obowiązuje też w COS. Tzn. oczekujesz jego wycofania się z biznesu i życia publicznego, czy wyjątkowo wystarczą przeprosiny za papierze pergaminowym? Skierujesz do niego pozew czy tylko naganę? Jestem krytyczny wobec niektórych działań TMR/SMR - a trochę lepiej ich poznałem niż niektórzy "znawcy" na forum, ale jeżeli myślicie ze korporacja przejmie się wyrazami oburzenia czy jakiś śmiesznym bojkotem (co przecież i tak jak zawsze nie wyjdzie poza to forum) to mocno przeceniacie wpływ swojej opinii i w ogóle tego forum na losy świata. To kolejna wyimaginowana "afera" rozdmuchiwana tutaj na siłę, o którą nikt poza paroma osobami tylko i wyłącznie na tym forum się nie interesuje - a i tak nawet tutaj za chwilę sami oburzeni o tym zapomną - jak za każdym razem. Jedyne efekt jest taki że na forum "więcej się dzieje" - czyli jałowa dyskusja o niczym, powoduje większą kilkalność forum - czyli portalu skionline.pl - a co najważniejsze wyświetleń reklam, dlatego nikt tego nie moderuje - czyli występujecie jedynie w roli pożytecznych ... no właśnie. Nie ważne jak bezsensowna jest część dyskusji na forum, ważne że są wyświetlenia i i się kręci, chociaż czasami wylanie frustracji też jest zdrowe - więc w sumie wszyscy mogą być zadowoleni może po tymi którzy się trochę przy okazji ośmieszają. to tak dla zastanowienia.
 9. czyli co teraz? bojkot, protesty, palenie opon czy delegalizacja SON/TMR? z każdą komentarzem oburzenia po raz kolejny robi się tutaj coraz śmieszniej, zejdźcie w końcu ludzie na ziemię, Rattaj prywatnie na słowackim forum pisze nie po raz pierwszy swoje własne opinie ( np. rzekoma "dzierżawa" COS), a Wy się ekscytujecie jakby sam papież do was przyszedł do domu po kolędzie...
 10. pisząc przejęcie miałem na myśli i tak jedynie dzierżawę, z tym "to tak pewnie tak się stanie" to chyba duża nadinterpretacja kilku zdań i to po czysto prywatnym spotkaniu... Pożyjemy, zobaczymy!
 11. Znasz ten ośrodek w ogóle, kiedy tu byłeś ostatnio ? 100% kolei (2 odcinki) to: nowe wyprzęgane kanapy - 2013/17, talerzyk na Dolinach jest nowy - a nie z jak w SON z demobilu (który już drugi tydzień jest zepsuty), orczyk z Dolin ma się dobrze i działa podobnie jak ten pozostawiony na razie w SON w Czyrnej - planowana jest za jakiś czas jego wymiana na dłuższą kolejną wyprzęganą kanapę - chociaż temat jest dyskusyjny czy to dobry ruch pod kątem dni z mocnym wiatrem. COS przespał okres załatwiania wszelkich pozwoleń kiedy robił to TMR - tzn. dokumentacja do poszerzenia Ondraszka, kolejnych tras, w systemu naśnieżania (a nie dośnieżania jak obrcnie) którego podstawą jest zbiornik - ale teraz przygotowują te tematy, instalacje (pompy, transformatory w tym roku postawiono nowe.) Trasa FIS Skrzyczne jest jedyną wyczynową trasą zjazdową w Szczyrku - w sensie z aktualną homologacją do wszystkich konkurencji alpejskich ze zjazdem włącznie - przejedź się na pełnej prędkości jeżeli posiadasz wystarczające umiejętności w dniu kiedy trasa jest rano zmrożona bez świeżego to poczujesz że jak jest pod właśnie pod tym kątem wyprofilowana. COS dużo nie może, o dużo musi się prosić w centrali/ministerstwie - a jest jednym z 7 COSów (można to nazwać wewnętrzną konkurencją w sensie pozyskania zgód/finansowania inwestycji) a do tego w ramach jednej firmy jaką jest COS OPO Szczyrk ma do zarządzania kompleks w Szczyrku (hale, hotel, basen, stadion, itd), skocznie w Szczyrku i w Wiśle, trasy biegowe na Kubalonce oraz górę Skrzyczne - która najwięcej zarabia właśnie poza zimą. Te wszystkie obiekty na bieżąco trzeba utrzymywać, modernizować, a jest jeszcze coś takiego jak statut COS i konieczność ich utrzymywania, a nie wszystkie z nich są całkowicie samowystarczalne finansowo - np. częsciowo skocznie. Dużo jest jeszcze na Skrzycznem do zrobienia, pewne błędy popełniano przy inwestycjach (tak samo jak w SON), ale jeżeli nie widzisz różnicy między ośrodkiem w 2012-13 a teraz to ciężko rozmawiać. A ostatnie zdanie jest tak stereotypowe że szkoda komentarza.
 12. po tym co pokazałeś na "swojej koncepcji"widać że nie masz za wiele pojęcia o projektowaniu ośrodków (ale przecież każdy Polak zna się na ...) i o specyfice tego terenu, po prostu. Przestań wywoływać do tablicy innych żeby walczyli w twoich wirtualnych krucjatach - jak tam temat straszliwych gwałtów na prywatności na BSA? pozew, dywersja, manifestacja w obronie narciarzy już w przygotowaniu? TMR nie jest ideałem, SMR tym bardziej też nie, ale coś wbrew temu co wielu się wydaje w TMR mają doświadczenie o tym biznesie - układają go wg swoich założeń, w 100% czysto komercyjnych. Przestańcie powielać mit o przejęciu COS przez TMR, to co zostało napisane na skiforum.sk pomimo tego kto to napisał nijak się ma obecnie do realiów, wystarczy trochę się nad tym spokojnie zastanowić, o innych argumentach na zdecydowanie nie ma opcji nie tutaj będę wspominał, ale są i to na ten moment bezdyskusyjne. Z dodatkowymi kanapami to też na postawie jednego zdania tworzycie całą teorię, a to trochę inaczej wygląda. Rozumiem każdego narciarza który jeszcze nie było w tym roku przy tak świetnej zimie na stoku że go skręca - ale gwarantuję że parę godzin jazdy od wczesnego rana póki nie ma tłumów nawet w Szczyrku spowoduje otrzeźwienie umysłu i nabranie zdrowego dystansu do rzeczywistości, polecam !
 13. Męczeństwo i prawdziwa bezinteresowność w walce o lepsze jutro.
 14. Straszna frustracja na świat z Ciebie się wylewa i nie szukaj proszę tak absurdalnych argumentów jak porównanie działań władzy w PRL do regulaminu dobrowolnego odpłatnego korzystania z czegoś co ktoś wybudował za własne/udziałowców pieniądze i musi na tym zarabiać, o tym ojcostwie i OC to już tylko potwierdzenie że masz rację: dyskusja przy takich przykładach nie ma sensu, ciesz się życiem po swojemu (tylko proszę nie jeździj autem bez OC !) a my jazdą na nartach bez szukania dziury w całym. Tutaj pełna zgoda, nie po raz pierwszy nie leci z nami pilot, admina to tutaj nie ma. A tak wracając do właściwego tematu: dziś rano na Beskid Sport Arena znów były naprawdę fajne warunki narciarskie, 2 godziny udanej jazdy i na śniadanie do domu z powrotem, dzięki wyimaginowanemu rabatowi czyli sezonówce w świetnej cenie.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...