Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

sp8ebc

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O sp8ebc

  • Urodziny 12.09.1990

Informacje osobiste

  • Imię
    Mateusz
  • Miejscowość
    Bielsko Biała os Złote Łany
  • Strona WWW
    https://pogoda.cc/

Sprzęt narciarski

  • Narty marka
    x
  • Buty marka
    y

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

sp8ebc's Achievements

Początkujący

Początkujący (2/6)

147

Reputacja

  1. Coś takiego jest dostępne tutaj: https://pogoda.cc/pl/stacje/szczyrkowski To są te same dane i ten sam serwer, tylko "kolejna generacja" strony wyświetlającej dane. Te "stare strony" celowo mają ustawioną skalę na sztywno, aby można było w dłuższym okresie oceniać zmiany temperatury / wiatru po samym kształcie wykresu, bez konieczności przyglądania się jaka jest w ogóle skala. W przypadku temperatury problem pewnie nie istnieje, bo temperatura aż tak szybko się nie zmienia, ale wiatr a i owszem
  2. Niee... Ewidentnie przestał działać klucz API do Captcha. Ten błąd wyskakuje już po kliknięciu rejestracji, zanim się cokolwiek zacznie wpisywać w formularzu. Ciekaw jestem ile to już tak nie działa 🤨 W sumie od dawna nie było tam kolejnej fali spamu, także pewnie dość dlugo 🤨
  3. W sumie dość głupia i dziwna sprawa. Otóż konkurencyjne forum nieco się popsuło. Da się je przeglądać jako takie, ale przestała działać Captcha. Ponieważ zapomniałem swojego hasła nie jestem w stanie go odzyskać. Nie da się też założyć nowego konta, a nawet wysłać wiadomość do administratora, bo to wszystko wymaga przejścia przez Captcha, która jednak nie działa. Czy ktoś zna (najlepiej osobiście) admina tamtego forum? Wysłałem maila na andrzej@skiforum.pl ale to pewnie adres to powiadomień i nikt go nie sprawdza. Ewentualnie czy ktoś, kto ma konto i tu i tam, może wrzucić tam jakąś wiadomość o problemie i go (tj. admina) oznaczyć? Bardzo żadko tam zagląda i pewnie jeszcze dużo śneigu napada zanim się zorientuje, że coś jest nie tak i to naprawi.
  4. Tak, do około 12 była inwersja https://lipowa.pogoda.cc/ https://skrzyczne.pogoda.cc/ https://szczyrkowski.pogoda.cc/ https://halny.pogoda.cc/ i ogólnie cała mapa na: https://pogoda.cc/
  5. A na Hali Skrzyczeńskiej pierwszy raz od dłuższego czasu jest jakikolwiem mróz
  6. Bo dopiero dzisiaj w nocy, po dłuższym czasie temperatura zeszła poniżej zera. Minus jeden (zresztą tylko na szczycie) to za mało aby uruchomić naśnieżanie, jeżeli nie ma się w instalacji chłodziarki do wody idącej w armatki.
  7. Kiedyś, bardzo dawno temu, kiedy rynek dostepu do Internetu wyglądał trochę inaczej niż teraz - czyli w 2011 roku, w ramach swego rodzaju imprezy branżowej, miała miejsce taka akcja, polegająca na zestawieniu łącza WiFi pomiędzy Skrzyznem (dużym) a wieżą Bismarcka na Wielkiej Sowie. Nie pamiętam ile dokładnie, ale odległość dość podobna jak ze ślęży. Łącze zadziałało, bo pomiędzy tymi punktami jest widoczność optyczna. Poniżej jest link do zdjęć. Można sobie pooglądać ile się tam przez te 14 lat zmieniło PS. Ja też jestem na niektórych zdjęciach i też się dziwie jak się zmieniłem https://photos.app.goo.gl/TghZWHurJarXriDU7
  8. W aplikacji na Androida już jest opcja przełączenia na węzły. Na pogoda.cc nie ma i nie będzie tak prosto to dodać. Strona z mapą została dla mnie wykonana na zamówienie przez znajomego z Łotwy. Napisał to w technologii, na której kompletnie się nie znam i musiałbym za to zapłacić. Ogólnie wszędzie są metry na sekundę, bo system w swojej bazie został przewidziany dla paralotniarzy, a tak jakoś się przyjęło, że na lataniu używa się m/s.
  9. Kilka tygodni temu, dosłownie dwa dni przed nadejściem warunków zimowych w Beskidy udało mi się zakończyć realizację zlecenia, które dostałem od Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego SA, znanego bardziej chyba jako Szczyrk Mountain Resort https://www.szczyrkowski.pl/. Jak tytuł wskazuje chodziło o instalację stacji pogodowej na Hali Skrzyczeńskiej, w rejonie peronu górnej stacji kolei gondolowej. Co nawet mnie zaskoczyło, głównym celem stacji jest nie tyle mierzenie temperatury, co mierzenie prędkości i kierunku wiatru. Z zasłyszanych od obsługi opowieści dowiedziałem się, że na Hali potrafi wiać nawet do 150km/h, w co bym nie uwierzył, gdyby nie to, że na następny dzień po instalacji urządzenia namierzyły porywy sięgające 100km/h Pomimo tego, że Hala Skrzyczeńska znajduje się po północnej stronie grani, czyli de facto na zawietrznej w stosunku do Halnego (wiatru z południa), to ułożenie terenu, brak przeszkód terenowych i zapewne efekt Venturiego na szczycie rozpędza wiatr do aburdalnych prędkości 😳 Oczywiście takich, przy których kolej nie może już działać. Wiatr mierzony jest drogim, profesjonalnym czujnikiem Lufft Ventus-X. Pomiar jest dokonywany ultradźwiękami, stąd anemometr nie ma żadnych części ruchomych a metalowa obudowa jest ogrzewana grzałką o mocy 240W. Co ciekawe każdy egzemplarz jest indywidualnie kalibrowany przez producenta w tunelu aerodynamicznym i posiada świadectwo wzorcowania. Temperatura, bo takowy pomiar też tam jest, jest mierzona termometrem platynowym PT1000 w obudowie przeciwsłonecznej. Sercem stacji jest mojego autorstwa sterownik ParaMETEO, bazujący na mikrokontrolerze STM32. Nie będę zanudzał technikaliami, ale cały projekt w zasadzie cały Open Soruce i bardzo dużo dokumentacji jest na moim Github Sama automatyka Leitnera naturalnie ma również pomiar wiatru. Anemometry znajdują się na trzech słupach, natomiast najwyższy jest dopiero 3 słupy przed stacją końcową. Leitner nie udostępnia też żadnej dokumentacji, oraz interfejsów umożliwiających wyciągnięcie tych pomiarów na zewnątrz. Stacja, którą ja dostarczyłem jest dostępna dla każdego za darmo w Internecie: https://szczyrkowski.pogoda.cc/ https://pogoda.cc/pl/stacje/szczyrkowski Jeżeli ktoś ma telefon z Androidem to można też skorzystać z dedykowanej aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.pogoda.mobile.meteosystem&pli=1 Moich Stacji pogodowych w rejonie jest dużo więcej. Najbliższa znajduje się chociażby na Skrzycznem i na Jaworzynie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to najlepiej wejść na stronę https://pogoda.cc/ i tam jest cała mapa. W zasadzie można powiedzieć, że gdyby do moich klientów dołączył również BSA, to już cały narciarski Szczyrk miałbym opomiarowany 😃 Poniżej kilka zdjęć /// //// //// ///// //// /////
  10. Cześć, Pytanie pewnie przewijało się już przez forum N razy ale sytuacja na rynku też się pewnie zmienia. Otóż poszukuję (niekoniecznie na ten sezon, również na przyszły) organizatora wyjazdów narciarskich, żeby skoczyć sobie w alpy na łącznie 2, może 3 tygodnie. Z zimą u nas coraz większa lipa a i potrzebuję szkolenia. Podreślam wyraźnie szkolenia a nie wyjazdu, że tak powiem alkoholowo - rozrywkowego. Moje umiejętności oceniał bym na około 3 na 6. Główne problemy mam z balansem przód - tył i ruchomością w biodrach. Dużo lepiej też skręcam w lewo, niż w prawo (ponoć częsta przypadłość). Jak więc widzicie to jeszcze zdecydowanie nie jest poziom na wyjazdy na tyczki, czy typowo treningowe ale nie jestem też kimś, kto ledwo pługiem jeździ. Cena powiedzmy, że nie gra roli ale chciałbym żeby za pieniędzmi szła jakość i intensywność szkolenia a nie standard hotelu. Nie potrzebuje trzech gwiazdek, basenów, apres ski czy rzeczy tego typu Mogę spać w zasadzie nawet w górskim schronisku i będzie zajebisćie Jestem z Bielska jeżeli by to miało robić różnicę.
  11. Cześć, W sumie nie wiem, czy to dobry dział na pisanie takich rzeczy ale jak co, to niech admin przeniesie. Ostatnio, czyli na przełomie czerwiec - lipiec z moimi znajomymi uruchomiłem kolejną stację meteo w Beskidach. Tym razem padło na ciekawe miejsce, bo na Pilsko. Łącznie jest to 9 moja stacja w Beskidzie Śląskim, Niskim albo Żywieckim. Wszystkie one pracuję w oparciu o wyłącznie moje urządzenia. Poniżej wrzucam linki do stacji, które mogą być pomocne do wyjazdów na narty i nie tylko. Na lato też fajna sprawa, chodź po statystykach widać, że najwięcej osób używa w sezonie zimowym http://pilsko.pogoda.cc/ Pilsko, górna stacja wyciągu orczykowego numer VII - 1440 metrów npm http://skrzyczne.pogoda.cc/ Skrzyczne, platforma widokowa COS aka start to trasy FISowskiej http://jaworzyna.pogoda.cc/ Jaworzyna Skrzyczneńska, stacja przesiadkowa wyciagu na Skrzyczne - garaż na ratraki http://magurka.pogoda.cc/ Magurka Wikowicka, trasy narciarstwa Biegowego http://halny.pogoda.cc/ Keja manerwrowa na Jeziorze Żywieckim. Stacja pokazuję temperaturę wody w Jeziorze Stacji jest więcej i można je przeglądać i używać również z pomocą aplikacji mobilnej -> Meteo System <- https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.pogoda.mobile.meteosystem W tym roki być może pojawi się kolejna stacja w Szczyrku, tym razem na kompleksie skoczni Skalite, która będzie pokazywała to, co się dzieje na wysokości około 500 metrów. Dla zainteresowanych galerie zdjęć z montażu stacji na Pilsku i innych obiektach https://photos.app.goo.gl/AKrv15UPwQTQo8kK9 https://photos.app.goo.gl/yYGfcEW6ZhqEywcZA https://photos.app.goo.gl/cGshPBzD6oV8WCqQ9 https://photos.app.goo.gl/jjpnvAWoETu86681A https://photos.app.goo.gl/yHmPbEFsN5UwY1zv9
  12. Taka mała ciekawostka a propos tego zdjęcia. W momencie gdy zaczął się robić duży tłok obsługa użyła tego płotka zaporowego, blokującego wejście na nieczynną, niebieską kanapę, do odcięcia pierwszej z lewej bramki na żółtą. Poza tym istotnie odniosłem wrażenie, że wyciąg jedzie wolniej niż zwykle. Pewnie na prądzie chcą osczędzić.
  13. Przyjechałem i tak dość późno, bo w kolece do kolejki ustawiłem się gdzieś 8:45 i nie wyglądało to na ratrakowane. No ale skoro masz sprzęt bardziej off piste to faktycznie raczej inne potrzeby Ja te moje blade sprawdziłem kiedyś na lodzie i nie dało się nad tym zapanować, teraz sprawdziłem skrajność w drugą stronę W Bielsku coś tam przez noc padało ale nie jakoś bardzo dużo. Zresztą jak teraz patrze przez okno, to jest już trochę na plusie bo topnieje to.
  14. Na Zbójnickiej Kopie rano była absolutna mgła. Widoczność kilkanaście / kilkadziesiąt metrów. Ale drugi raz tam nie jechałem. Zjechałem do Czyrnej, zamieniłem narty i potem jeździłem tylko po 3 i 4/7 (raczej to drugie). Ktoś coś w kolejce do wyciągu mówił, że obsługa miała podpisane umowy tylko do końca marca i na te 3 dni ponoć nie było sensu przedłużać ratrakowców. Jaka jest prawda pewnie tylko sami zainteresowani wiedzą.
  15. Dzisiaj byłem zakończyć sezon narciarski w Szczyrku. W sumie dziwne to było, bo w połowie marca zacząłem sezon paralotniowy i spodziewałem się, że warunki do latania a nie na narty będą coraz lepsze. Chodź z tymi warunkami na narty to też tak nie bardzo. Karnet kosztował jakieś 70pln i na miejscu okazało się dlaczego tak tanio. Śnieg oczywiście spadł i to w dużej ilości ale.... Ale żadna trasa nie była wyratrakowana 🤣 . Tak dokładnie. Tak jak to wczoraj (przed wczoraj??) napadało a potem ludzie wyjeżdzili, tak to zostało do następnego dnia. Można to jednak wziąć na konto drogiej ropy. Wiadomo ratrak dużo pali na godzinę a ropa na CPNie droga (w Buczkowicach jakieś 7.40). Na początku zacząłem od blade ale to nie był najmądrzejszy pomysł. Dużo muld, dużo kopnego śniegu. Więcej męki niż zabawy z promienia skrętu poniżej 10m, bo te narty kompletnie nie nadają się do takich warunków. Nie żebym ja nie był raczej umiarkowanym narciarzem ale blade są super do nauki jazdy na krawędziach. One po prostu tego wymagają, inaczej kompletnie nie da się nad nimi zapanować Po pierwszym zjeździe trasą nr 3 zamieniłem blade na 'normalne' narty Volkl Code. Dzisiaj był ostatni dzień pracy ośrodka i te informację raczej się nikomu już nie przydadzą, jednak z kronikarskiego obowiązku: Czynna tylko trasa nr 3, 4, i 7 i Zbójnicka Kopa. Niebieska kanapa na wierch pośredni schowana w garażu. Warunki od najlepszych do najgorszych określił bym 7, 4, 3. Po 12 zszedłem z trasy i wróciłem do domu, bo było już naprawdę fatalnie a ja mam też inne rzeczy do zrobienia. Oczywiście to fatalne było liniową kombinacją nieprzygotowanej trasy, moich butów które powinny wylądować na śmietniku lata temu i raczej przeciętnych umiejętności. No a teraz bym coś sobie polatał paralotnią (swobodnie rzecz jasna, czyli bez napędu ).
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...