Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

GAT - nikt nie chce tego dziadostwa?


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

"Nie odbędzie sie aukcja w sprawie sprzedaży akcji w spółce Gliwicka Agencja Turystyczna S.A.

Minister Skarbu Państwa informuje,

że z uwagi na brak zgłoszeń do wzięcia udziału w aukcji publicznej wyznaczonej na dzień 18 stycznia 2010 roku, przedmiotem której była sprzedaż akcji w spółce Gliwicka Agencja Turystyczna S.A. z siedzibą w Gliwicach, aukcja nie odbędzie się."

cytat za:

http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/196/8569/Nie_odbedzie_sie_aukcja_w_sprawie_sprzedazy_akcji_w_spolce_Gliwicka_Agencja_Tury.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie się opłaca , tutaj jak zwykle nie można sie dogadać i nikt nie korzysta, a to chyba najlepsze miejsce na narty w tym rejonie jak nie w Polsce, oczywiście gdyby to wszystko od nowa zagospodarować, krzesełka, dbanie o trasy, parkingi i bary dadzą sobie rade, dojazd tez nie najgorszy.

jak tylko w to lotto wygram, to trza się dogadać z Góralami HEJJJJ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie odbędzie sie aukcja w sprawie sprzedaży akcji w spółce Gliwicka Agencja Turystyczna S.A.

Minister Skarbu Państwa informuje,

że z uwagi na brak zgłoszeń do wzięcia udziału w aukcji publicznej wyznaczonej na dzień 18 stycznia 2010 roku, przedmiotem której była sprzedaż akcji w spółce Gliwicka Agencja Turystyczna S.A. z siedzibą w Gliwicach, aukcja nie odbędzie się."

cytat za:

http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/196/8569/Nie_odbedzie_sie_aukcja_w_sprawie_sprzedazy_akcji_w_spolce_Gliwicka_Agencja_Tury.html

wiedzialem to od dawna ze nikt tego nie kupi powód?

a czy pakowalibyście swoją kase w inwestycje w ktorej jest tyle niewiadomych i niejasności:)

moze ktoś szalony to kupi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy pozbawieni zostali kapitału i dziś pozostała jedynie spirala zadłużeń. Nie stać ich nawet na podtrzymanie istniejącej gospodarki. Jak w takiej sytuacji wskrzeszać inwestycje?

Hmmm... zwykle nie wypowiadam się w tych kwestiach, ale tym razem:

Za przeproszeniem: Ale o czym mówisz?

Spirala zadłużeń? Gdzie? Czy jesteśmy bardziej zadłużeni niż sąsiedzi?

Brak kapitału? Stare niemieckie powiedzienie: "Wollen heisst konnen".

Bugi nie wiem za co podziękowałeś gościowi. Ja dałem czerwońca za sianie defetyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zwykle nie wypowiadam się w tych kwestiach, ale tym razem:

Za przeproszeniem: Ale o czym mówisz?

Spirala zadłużeń? Gdzie? Czy jesteśmy bardziej zadłużeni niż sąsiedzi?

Brak kapitału? Stare niemieckie powiedzienie: "Wollen heisst konnen".

Bugi nie wiem za co podziękowałeś gościowi. Ja dałem czerwońca za sianie defetyzmu.

Nie będę się z Tobą kłócił bo to nie miejsce na to, ale zobacz chociażby tutaj => http://www.liberte.pl/component/content/article/774.html. Cały Internet "aż huczy" od wiadomości na te tematy.

200% PKB to jeszcze dla Ciebie mało? Chciałbyś więcej? A przecież PKB tworzony jest w znacznej większości przez firmy zagraniczne, nie polskie - bo jaki niby polski przemysł jeszcze pozostał? Miliony młodych wykształconych Polaków opuszcza Polskę na stałe nakręcając dodatkowo inną spiralę - spiralę starzenia się społeczeństwa, przy i tak już ujemnym wzroście przyrostu naturalnego. A więc wydatki na emerytury i leczenie będą też procentowo rosły niewspółmiernie. Trzeba się jakoś zabrać do naprawy popełnianych dotąd błędów, ocalić co pozostało, a nie jedynie karmić propagandą rzekomych sukcesów.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się z Tobą kłócił bo to nie miejsce na to, ale zobacz chociażby tutaj => http://www.liberte.pl/component/content/article/774.html. Cały Internet "aż huczy" od wiadomości na te tematy.

200% PKB to jeszcze dla Ciebie mało? Chciałbyś więcej? A przecież PKB tworzony jest w znacznej większości przez firmy zagraniczne, nie polskie - bo jaki niby polski przemysł jeszcze pozostał? Miliony młodych wykształconych Polaków opuszcza Polskę na stałe nakręcając dodatkowo inną spiralę - spiralę starzenia się społeczeństwa, przy i tak już ujemnym wzroście przyrostu naturalnego. A więc wydatki na emerytury i leczenie będą też procentowo rosły niewspółmiernie. Trzeba się jakoś zabrać do naprawy popełnianych dotąd błędów, ocalić co pozostało, a nie jedynie karmić propagandą rzekomych sukcesów.

Nic tylko się pociąć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>ektor publiczny większość swych zobowiązań księguje dopiero w roku wypłaty gotówki, a nie w momencie ich powstania. Oznacza to, że prawdziwe zobowiązania Polski są znacznie wyższe niż to się oficjalnie podaje. Nie wierzysz? To powiedz, dlaczego, gdy Sejm uchwalił wcześniejsze emerytury dla górników na koszt podatników, dług publiczny nie wzrósł ani o złotówkę? Statystyka zadłużenia publicznego jest niepełna. Zobowiązania emerytalne i z tytułu darmowego leczenia są księgowane tylko w wypadku kosztów przypadających na bieżący rok budżetowy. Więc dopłaty do emerytur i koszt leczenia bieżącego roku są zaksięgowane w budżecie na rok 2009. Natomiast te same zobowiązania za rok 2010, 2011, 2012, itp nie są ujęte w oficjalnej statystyce długu publicznego. Choć oczywiście stanowią wymagalne zobowiązania skarbu państwa. <<<

Taką metodą liczenia (zaliczenie zabowiązań do przodu a dochodów już nie) można udowodnić wszystko i jeszcze troche.... jest równie kreatywna metoda jak obecne, rzadowe, sprzatanie długów (np. zusu) pod dywan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy pozbawieni zostali kapitału i dziś pozostała jedynie spirala zadłużeń. Nie stać ich nawet na podtrzymanie istniejącej gospodarki. Jak w takiej sytuacji wskrzeszać inwestycje?

Kolega jak zwykle kompletnie nie na temat. Mam tylko pytanie: Kiedy to Polacy posiadali kapitał, którego zostali pozbawieni? Czy coś przeoczyłem w naszej historii gospodarczej ostatnich 300 lat.

Myślisz, że w Polsce nie ma kapitału aby ze Szczyrku zrobić narciarską perełkę?

Nie odpowiadaj. Bo ty tego po prostu nie wiesz. Mieszkasz w Kanadzie, "wysługujesz się brudnemu kapitałowi niewiadomego pochodzenia" i nie masz zielonego pojęcia co się w Polsce dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sprawa nie w kapitale tylko w uwarunkowaniach własnościowo- prawnych przyszły inwestor musiałby wydać więcej na sądy niż cała ta sCyrkowska góra jest warta niestety i sądzić się o każdą miedze.

Dlatego na razie jedynym możliwym wyjściem jest w sCyrku niestety Richter( i będzie to długo trwało bo nie ma w sCyrku w siennikach tylu dutków co w Białce)

a prywatyzacja Pilska osobno.

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jak zwykle kompletnie nie na temat.

Jak to "kompletnie nie na temat"? Przecież temat to "GAT - nikt nie chce tego dziadostwa?" A jak można kupić GAT bez-pieniężnie w/g Ciebie? A na późniejszą modernizację to już pieniędzy nie będzie trzeba?

Mam tylko pytanie: Kiedy to Polacy posiadali kapitał, którego zostali pozbawieni?

Wymienię tutaj tylko parę dziedzin. Mieliśmy hutnictwo, górnictwo, rybołówstwo, stocznie, cementownie, itd./itp. Trzeba było modernizować zamiast wyprzedawać za grosze na wydatki administracji (konsumpcję). Ten przemysł mógł dawać olbrzymie pieniądze. Co z tego dziś pozostało? Tylko patrzeć jak padnie całkiem PKP, Energetyka i Polska Poczta. Co zrobi rząd jak do sprzedania nie pozostanie już nic? Pozostaniemy z samymi długami. I co dalej?

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sprawa nie w kapitale tylko w uwarunkowaniach własnościowo- prawnych przyszły inwestor musiałby wydać więcej na sądy niż cała ta sCyrkowska góra jest warta niestety i sądzić się o każdą miedze.

Dlatego na razie jedynym możliwym wyjściem jest w sCyrku niestety Richter( i będzie to długo trwało bo nie ma w sCyrku w siennikach tylu dutków co w Białce)

a prywatyzacja Pilska osobno.

Uważam, że mści się tu przede wszystkim nieróbstwo/lenistwo w sprawie t.z.w. "Ustawy Śniegowej" - jak to kiedyś nazwano. A może celowo nie robi się tu nic - po prostu żeby nie było rozwoju? Nie słyszałem, żeby ktokolwiek się tym tematem zajmował dziś. Przed paroma laty zrobiono wiele szumu a później sprawa jak to zwykle w Polsce bywa, przyschła i pozostaje nadal nie załatwiona.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAT to rzeczywiście narciarski skansen. Uczę jeździć na nartach w tamtych okolicach już od paru lat i poznałem trochę kulisy sprawy. Wszystko wskazuje na to, że na GAT nie znajdą się chętni i prawdopodobnie o to właśnie chodzi właścicielom. Nie zdziwiłbym się, gdyby niebawem spółka ogłosiła upadłość i do akcji wkroczył syndyk, a tam już stoi ustawiona grzecznie kolejka nieprzypadkowych osób, do tego co można wyszarpać za grosze.

Obserwując poczynania zarządców ośrodka w czasie ostatnich lat straciłem nadzieję, że coś się poprawi. Ostatni wypadek na Golgocie, gdy zaraz po uruchomieniu wyciągu URWAŁO się koło naciągające linę (cud, że nikt nie został ranny, lub nie zginął), lub zeszłoroczny przypadek, gdy na Julianach doszło do przebicia prądu na jednej z podpór i z liny nośnej wyciągu sypał się snop iskier,świadczy o tym, że czas kilkudziesięcioletnich urządzeń działających w ośrodku dawno dobiegł końca.

Z jednej strony szkoda, bo szlag trafia teren z najlepszymi (moim zdaniem) trasami w tym kraju. Z drugiej jednak strony, patrząc z perspektywy ostatnich lat, może dopiero na gruzach starego GATu uda się zbudować coś nowego.

Wyobraźcie sobie region narciarski obejmujący trasy Skrzycznego, Małego Skrzycznego i Pośredniego Wierchu, a to wszystko (jak kiedyś planowano) połączone poprzez Kotarz z Brenną... I wszystko z nowoczesną infrastrukturą i jednym karnetem...

Ehhh... Za bardzo się rozmarzyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...