Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowy ranking polskich stacji-Jaworzyna góra


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ośrodki pięciogwiazdkowe

1. Jaworzyna Krynicka

2. Sienna - Czarna Góra .

3. Białka Tatrzańska

4. Zieleniec

Ośrodki czterogwiazdkowe

5. Dwie Doliny

5. Korbielów

7. Szczyrk Czyrna-Solisko

8. Szklarska Poręba - Szrenica

9. Kasprowy Wierch

10. Wisła-Soszów

11. Szczyrk Skrzyczne

12. Karpacz - Kopa

13. Świeradów Zdrój

Ośrodki trzygwiazdkowe

14. Zakopane - Szymoszkowa

15. Międzybrodzie - Żar

16. Wisła - Stożek

16. Zakopane - Harenda

18. Jaworki

19. Myślenice

20. Ustrzyki Dolne

21. Ryterski Raj

22. Kluszkowce

22. Małe Ciche

24. Ustroń - Czantoria

25. Laskowa-Ski

25. Zawoja Mosorny

27. Istebna Zagroń

28. Limanowa-Ski

29. Krynica Azoty

30. Szczawnica - Palenica

Cały artykuł: http://narty.onet.pl/5956,1594030,0,1,artykuly.html

Edytowane przez SB
kosmetyka poprawiająca przejrzystość
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz dzis rano ten ranking hm.. może nie byłem we wszystkich tu wymienionych ośrodkach ale w tych co byłem to naprawde w niektóych przypadkach ktos tu chyba mocno przesadzil:) np Jaworzyna - 5 gwiazdek, a Wierchomla - 4? odkad sa Dwie Doliny połaczone to jest to spory ośrodek narciarski:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz dzis rano ten ranking hm.. może nie byłem we wszystkich tu wymienionych ośrodkach ale w tych co byłem to naprawde w niektóych przypadkach ktos tu chyba mocno przesadzil:) np Jaworzyna - 5 gwiazdek, a Wierchomla - 4? odkad sa Dwie Doliny połaczone to jest to spory ośrodek narciarski:)

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Jaworzyna mimo wielu niedogodności (kolejek do kas, drogich parkingów, tłoku, cen) jest najlepszym ośrodkiem w Polsce. Ilość tras i ich długość, ilość wyciągów i ich przepustowość plus oświetlenie tr. 2600m + 1000m stawia ją na zasłużonym 1 miejscu. Jeśli zgodnie z obietnicą wybudują na następny sezon szybkie krzesełko, które będzie alternatywą dla gondolki pierwsze miejsce będzie zajmować niezagrożona.....A Wierchomla no może i fajna, ale do krzesełka wieczna kolejka, Szczawnik super wyciąg, trasa jak odpowiednio nachylona to znowu wąską, a pozostała część ośla łączka. Trasy przy orczykach krótkie i rzadko naśnieżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na poczatku posta wymieniles wlasnie niedogodności które sprawiaja ze np. mi, osobie której do Jaworzyny ma 35km dojazdu a do Wierchomli 45km, przechodzi ochota na jazde w tym ośrodku. może i maja wiekszą przepustowosc i wiecej tras niż Wierchomla ale stanie w kolejkach, tłok i ich ceny po prostu zniechecaja i co roku jest to samo, wiec tam nie jezdze.. wole skoczyc na Słotwiny i bez kolejki posmigac 2-3godz z rana. Nie staje również murem za Wierchomla ponieważ są tam pewnie niedogodnosci, dałem taki przykład bo w tym rankingu mozna ich chyba dac wiecej.. np poz 21 i 30? nie wiem czy eksperci onetu byli w Szczawnicy wogole?:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem taki ranking jest o kant czterech liter potłuc.

Wzorowany jest poniekąd na rankingach regionów alpejskich, które są możliwe do porównania.

Ale, jak w jednej kategorii stacji narciarskich umieścić Górę z Białką ? ?

Przecież to są rejony dla zupełnie innego typu narciarzy - początkujący na Górze nie znajdzie nic dla siebie poza pizzą w Dominium, natomiast zaawansowany do Białki może przyjechać jedynie towarzysko lub na rozjeżdżenie w pierwszych dniach sezonu...

Może w tym sezonie uda mi się wyskoczyć do krynicy i ten wypad zweryfikowałby moją opinię o Górze, bo jest to chyba jedyna stacja, która może z Kasprowym konkurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem taki ranking jest o kant czterech liter potłuc.

Wzorowany jest poniekąd na rankingach regionów alpejskich, które są możliwe do porównania.

Ale, jak w jednej kategorii stacji narciarskich umieścić Górę z Białką ? ?

Przecież to są rejony dla zupełnie innego typu narciarzy - początkujący na Górze nie znajdzie nic dla siebie poza pizzą w Dominium, natomiast zaawansowany do Białki może przyjechać jedynie towarzysko lub na rozjeżdżenie w pierwszych dniach sezonu...

Może w tym sezonie uda mi się wyskoczyć do krynicy i ten wypad zweryfikowałby moją opinię o Górze, bo jest to chyba jedyna stacja, która może z Kasprowym konkurować.

Myślę że z Kasprowym pod względem trudności może rywalizować ścianka na Szrenicy (początek czarnej trasy), jest tam nawet pośredni peron do wypinania się z orczyka dla mniej zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14. Zakopane - Szymoszkowa

[..]

16. Zakopane - Harenda

A to to już jakaś kompletna farsa...

wg rankingu Szymoszkowa jest lepsza pod względem tras narciarskich i wyciągów...

rozumiem że dla redaktorów ważniejsze jest usiąść na 6-osobowym Doppelmayerze zamiast na 4 osobowym Leitnerze?

Tylko który wpadł na pomysł, że ustawienie słupów na środku trasy narciarskiej (Szymoszkowa) jest jednym z głupszych pomysłów?

A pod Harendą jeszcze parking jest darmowy...

I to, że Harenda odorbinę tańsza też się nie liczy?

I to, że na Harendzie pojeździ i początkujący i zaawansowany też nie?

Nie wspominając o rozgrywaniu Akademickich Mistrzowstw Polski na Harendzie?

Liczy się tylko... długość :D :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z Kasprowym pod względem trudności może rywalizować ścianka na Szrenicy (początek czarnej trasy), jest tam nawet pośredni peron do wypinania się z orczyka dla mniej zaawansowanych.

A "piątka" na Jaworzynie.... kawał trasy tylko dla zaawansowanych. Podobno latem zepchnęli ścianę na samej górze i teraz będzie ratrakowana na całej długości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzić się można, że rzeczywiśćie Jaworzyna jest obecnie tą najlepszą stacją, bo posiada różnorodne trasy i leży w górach a nie na pagurku jak Białka. Problemem jednak Jaworzyny jest niestety nadal słaby system naśnieżania tras, niby zapowiadano, że w tym sezonie zmodernizowany system będzie już w pełni wystarczalny, a w praktyce widać, że nie zmieniło się praktycznie nic, przy słabych opadach mimo mrozów przez pół sezonu trzeba czekać na uruchomienie wszystkich tras. Jedynym mankamentem jeśli chodzi o trasy jest brak długiej łatwej trasy, dlatego nie można za bardzo powiedzieć, że jest to stacja dla wszystkich, nawet tych dopiero początkujących, napewno dużym krokiem na przód byłaby budowa kolei krzesełkowej obsługującej 2 trasy (nową i obecną główną) z dołu do połowy obecnej głównej, jednak przy obecnym systemie naśnieżania nie ma to większego sensu. Jednym słowem powinni pobudować zbiorniki na wodę, dokupić armat i jeszcze ze 2 krzesła postawić i będzie naprawdę super jak na nasz kraj.

Natomiast patrząc w dół rankingu to już wiele rzeczy śmieszy, jak np. wysoka pozycja myslenic, ktore z 1 trasa wiecznie zmuldzona nie oferuja nic ciekawego nie mówiąc już o warunkach śniegowych, czy jaworki ktore narazie nie zawiele oferuja bo tylko wlasciwie 1 trasa ma nasniezanie. Poza tym niewiem co takiego rewelacyjnego oferuje Żar, że prawie jest wsrod 4-gwiazdkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie korbielów i szczyrk zasługują na swoje lokaty :mad:

Zasłużyli... to, że infrastrukturę mają taką jaką mają to trasy są tam najlepsze (co nie znaczy, że są dobrze przygotowane).

Tam potrzebują niesamowity klops żeby to lepiej wyglądało. Postawią jedną kanapę jak na Nowej Osadzie lub Zagroniu i będzie niesamowity tłok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłużyli... to, że infrastrukturę mają taką jaką mają to trasy są tam najlepsze (co nie znaczy, że są dobrze przygotowane).

Tam potrzebują niesamowity klops żeby to lepiej wyglądało. Postawią jedną kanapę jak na Nowej Osadzie lub Zagroniu i będzie niesamowity tłok..

to nie jest ranking terenów narciarskich o dużym nie wykożystanym potencjale tylko działających stacji narciarskich a w nich ani szcyrk ani korbielów nie zasługują na 1 gwiazdkę :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki rankingu są dziwne i niezgodne z tym jak opisują kryteria. Jak Zawoja/Mosorny Groń może być przed Szczawnicą / Palenicą. W Zawoji jest przcież tylko jedna trasa, a na Palenicy są 3: czerwona, długa niebieska i niebieska przy orczykach (teoretycznie jest jeszce jedna przy orczykach, ale faktycznie w zeszłym roku chyba nie była otwarta nawet 1. dzień). Również Laskowa jest chyba trochę za wysoko: 1 długa niebieska trasa + 1 odgałęzienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na komentarz:

"Największy ośrodek narciarski w Czechach – Szpindlerowy Młyn otrzymał według tych samych zasad punktacji 126 pkt, słowacka Jasna – 151 pkt, a największy pojedynczy teren narciarski w Austrii – Ischgl – aż 475 pkt. Pozostawiamy te wyniki bez komentarzy."

Dodam, że Jaworzyna otrzymała 89 pkt. Wielokrotnie chciałem zwiedzić Jaworzynę lub Szklarską, ale mając do wyboru w tej samej odległości ośrodki słowackie, wolałem zawsze pojechać po raz któryś do Jasnej. Faktycznie między nią a ośrodkami polskimi jest przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że Jaworzyna otrzymała 89 pkt. Wielokrotnie chciałem zwiedzić Jaworzynę lub Szklarską, ale mając do wyboru w tej samej odległości ośrodki słowackie, wolałem zawsze pojechać po raz któryś do Jasnej. Faktycznie między nią a ośrodkami polskimi jest przepaść.

Myślę, ze między Jasną a wszystkimi ośrodkami w okolicy jest przepaść (wliczając w to PL/CZ i SK). Rzecz jasna, mówimy o Jasnej w pełni sezonu.

Szpindel to takie dwie Jaworzyny obok siebie. W Szczyrku i Korbielowie jest potencjał, ale moim skromnym zdaniem na Jaworzynie jest więcej tras z prawdziwego zdarzenia. Niestety Jaworzyna, czy nawet CG stała się tak jak wszystko, co jest na jakimś poziomie, towarem rzadkim a więc trudno dostępnym. Niestety nowych ośrodków w stylu Jaworzyny już w Polsce raczej nie będzie. Jedyna nadzieja to rewitalizacja Szczyrku, Pilska, Kopy i Szrenicy.

Co do rankingu to gwiazdki są poukładane dobrze, ale same miejsca w rankingu są czasami zaskakujące? Zgadzam się, że Szczawnica mogłaby być dużo wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jaworzynie brakuje i to bardzo alternatywnego zjazdu do dolnej stacji gondoli. Gdyby patrząc od góry od połowy odgałęzienie po prawej, stronie tak by nowo powstała trasa miała parametry niebieskie, z resztą trasy mogła by się spokojnie kwalifikować na kolor niebieski. Póki co istniejąca trasa nr 1 przerasta trudnością 80% narciarzy, co przyczynia się do tłoku i muld.

Druga sprawa to naśnieżanie. Nie wydaje mi się by problem był związany ze sprzętem, bo w tym roku kupili sporo nowych armat. Jak patrzyłem na kamerach to na początku sezonu, mimo temp. ujemnych przygotowywana była wyłącznie 650M trasa na górze. Po prostu każdy chce wydać jak najmniej, a zarobić jak najwięcej - w wyniku czego na Jaworzynie czekali na naturalny śnieg. Dopiero jak pobliskie stacje zaczynały działać, zabrali się za porządne naśnieżanie.

Oczywiście brakuje krzesła na dole które odciąży gondolkę. Lecz jeśli postawią krzesło a trasę pozostawią bez zmian zrobi się niebezpieczny kocioł.

Kogoś dziwiła wysoka pozycja Myślenic, a mnie ona nie dziwi, fakt jest tam tylko jedna trasa i do tego wiecznie zmuldzona. Może dlatego, że ośrodek jest blisko KrK ma spore obłożenie, druga sprawa to pochylenie trasy które jest jakby nie patrzeć spore. Brakuje jakiejś miłej rodzinnej niebieskiej trasy. Ale nigdy nie zastałem rano, źle przygotowanej trasy, obsługa na poziomie i niskie ceny. Trochę punkcików się nazbierało stąd wysoka pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...