Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie wypożyczyć narty na tydzień do Austrii?


kamusiall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, chciałbym poprosić o radę jakie narty sprawią mi najwięcej frajdy na stokach w Zillertal. Jako że będzie to mój jedyny wypad w sezonie, chyba takowe po prostu wypożyczę.

1.M

2. 23

3.178 cm

4. 83 kg

5. 7

6.Od 4 roku życia praktycznie co roku gdzieś wyjeżdżam. Rok temu Polska- Białka, Kasprowy, wcześniej Ischgl, wcześniej Austria/Włochy/Słowacja/Polska

7.Salomon X-Wave /85,

8.stare Rossignole Cut-Z 9.6 - jeżdżę na nich o ile nic nie wypożyczę

9.W poprzednim sezonie kupiłem nowe buty i wybrałem się do Zakopca żeby zaznajomić się z tym co obecnie jest na topie w narciarstwie. Najbardziej podobały mi się:

Rossi Zenith (nie wiem których)- w nie ubitym śniegu (padało) fenomenalnie się latało, ekstra trzymały i były lekkie

Salomon SC Race- niesamowicie wciskało mnie w zakręty- super wrażenia, czułem że mnie przerastają ale odkrywałem powoli ich potencjał. Po 10 minutach zabawy na maxa nogi mi odpadały :)

Rossi R9S Ti- też całkiem mi podeszły, ale szybko się na nich wymęczyłem.

Poza tym obadałem Atomici gigantowe i wiem że to nie dla mnie.

10. Lubię jeździć różnymi stylami zależnie od warunków. Kilka razy bawiłem się na tyczkach, ale nigdy nie miałem serca ani kasy aby zapisać się do sekcji i jeździć na wyjazdy.

Świetnie się też bawiłem na zmuldzonych odcinkach- nartki razem i przekładanka, kombinowanie żeby nie pojechać za szybko, ale i nie stanąć na muldzie, a po 300m takiego zjazdu zadyszka :)

Traski extreme, gdzie jest puch, skały i kombinowanie też mnie wkręcają, chociaż nie wiem czy się znowu odważę z obecnymi umiejętnościami.

Jak są chopki to również korzystam jak mogę, chociaż do tego wolę snowboard.

W zjazdach po przygotowanych trasach lubię zarówno szybkość, jak i dużą ilość skrętów.

11. Chciałbym jeździć po wszystkim co ma na sobie śnieg, stosując wszelkie możliwe techniki- muldy, poza trasą (też las), po przygotowanej trasie jak i po oblodzonej trasie.

Jakkolwiek zdaję sobie sprawę, że w Austrii nie będę latał poza trasą i narty powinny być pod dobrze przygotowany stok.

12. R=14 m powinno być ok, ale mniej nie pogardzę :D

13. Patrz pkt 11.

14. Jeżeli chodzi o kasę, to jako że nie dam rady pojechać nigdzie indziej w tym sezonie, najlepiej będzie chyba wypożyczyć narty w Warszawie. Pytanie tylko, czy narty które by mi najbardziej odpowiadały odnajdę w wypożyczalni. Ewentualnie kupić używane jeżeli znajdzie się coś fajnego, a potem sprzedać (swoją drogą czy to ma sens?).

Najbardziej lubię wypożyczać narty na miejscu, pod warunki jakie są na stoku. Jakkolwiek w Austrii raczej finansowo się z takim pomysłem nie wyrobię. Dlatego szukam jakichś nart, które pozwolą mi się rozwinąć głównie na stoku.

Dodam jeszcze, że mam dość silne nogi, gorzej z wytrzymałością, acz przez najbliższe 3 tygodnie codziennie będę chodził na siłownię żeby to zmienić.

Dzięki za wszelkie porady, a tym którzy przedarli się przez moje wypociny gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Mysiauka , czyli np.Salomon X Wing Tornado , ew. Fury jak lubisz głębszy śnieg:).Seria Atomic Nomad też powinna być Ok . Zastanów się też nad Rossignol seria Zenith ( wyższe modele) lub Bandit . Z Fischera to może Progressor ?

poczytaj o tych nartach i wybierz dla siebie najbardziej Ci odpowiadajace , a i tak wszystko wyjdzie w praniu , czyli na stoku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi- mniej więcej wiem czego szukać.

Decydowałbym się na modele przeznaczone na jazdę raczej po stoku (taliowanie 75), niżeli z delikatną nutką freeride (85). (o ile mniej więcej dobrze rozumiem wpływ taliowania na jazdę)

Myślę, że wypożyczać będę w Wawie- wyjdzie taniej niż w Austrii, niestety kosztem możliwości zmieniania desek.

No i tu pojawia się pytanie- czy wiecie gdzie w Warszawskich wypożyczalniach mogą mieć polecane przez Was narty?

Edytowane przez kamusiall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wypożyczać będę w Wawie- wyjdzie taniej niż w Austrii, niestety kosztem możliwości zmieniania desek.

No i tu pojawia się pytanie- czy wiecie gdzie mogą mieć polecane przez Was narty?

Ale w Austrii,czyli w miejscu bytowania masz możliwość przetestowania kilku modeli,a jak zabierzesz z Polski/Wa-wy/tylko jeden:p.Wypożyczając na miejscu masz wybór narty pod panujące warunki na trasie,a zabierając jedną parę-to juz nie bardzo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to na razie sukcesów w poszukiwaniach nart raczej nie mam. Znalazłem takie x-wingi: link Ale jest to raczej niski model i tylko w długości 162.

Jest jeszcze Zenith Z9 lub Z10, ale w długości również 162 cm. Nie wiem czy nie za krótkie, ale z tego co widzę to nie będę miał wyboru :/

Edytowane przez kamusiall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...