Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

co wybrać? FISCHER PROGRESOR 7+ czy VIRON 4.4???help!!!


motylek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem na etapie wymiany nart no i czym wiecej opisów czytam tym mam wiekszy mętlik w głowie:eek:. w sumie wchodza w gre dwa modele Fischer progressor 7+ i VIRON 4.4. nie ukrywam ze chcialabym sie zmiescic w kwocie okolo 1000-1200zł.

w progressor 7+ kusi mnie Dual Radius System(czyli ten "różny"promień skętu),

natomiast w VIRON 4.4 Dynamic Grip Control (czyli lepsze trzymanie krawędzi i kontrolę toru jazdy).

Na nartach jezdze od dluzszego czasu i nie ukrywam ze lubie jezdzic i ostro i od czasu do czasu rekreacyjnie - spokojnie. do tej pory jezdzilam na fischerach s-move. dla testu w tym roku wypozyczylam sobie atomic SL9 i co moge powiedziec jezdzi sie na nich naprawde ok. w zakrety wchodza super ale jak dla mnie maja ta wade ze dopoki jezdzi sie na nich szybko i agresywnie to jest ok,ale do wolnej jazdy sie nie nadaja (nogi męcza niesamowicie)

Poszukuje cos uniwersalnego:) prosze o rady z gory thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siudemki odradzam serdecznie.

To jest nieudana narta.

Ósemki też bym nie polecał , bo jak już brnąć w zakup to lepiej w 9+

MOC JEST Z NIĄ

Nie wierzyłem w te flowflexy i dualradiusy

Pojeździłem

przekonałem się

Jest zacna

Tego samego wyjazdu sprawdzałem Fischera WC SL , Heda SuperShapa i i Volkla na płycie Pistona

Na grzebieniu na FIS-e Volkl się nie ogarniał ale nie mam pretensji

lepszego narciarza się spodziewał...................

Jak dla mnie Progress 9+

i tyle

P.S. widziałem za 1400PLN

Edytowane przez Nightgale
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz wzrostu?? ile wagi jaki poziom w skali forum??

ja jeździłem na fischerach od 7+ aż po 9+ i nie wydaje mi sie by 7+ była nie udana- technologiami się nie zajmuj bo nie odczujesz zadnej różnicy:)

swoją drogą musisz poczytac duzo duzo bo tu testujesz sl9 a mowisz teraz o allroundach a to są 2 różne grupy nart:) taki allround do tego co piszesz jak jeździsz to dobry wybór tylko podaj tą wagę swoją wzrost i poziom w skali forum

te progresory 7+ to fajna narta miękka i wybaczająca błędy virony tez są fajne wybierz po prostu tańsze:)

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu moze byc problem:) jestem nowicjuszka na forum i nie mam zielonego pojecia jaka wy tu macie skale.

chce kupic jakies fajne nartki, i dlatego tez zalogowalam sie na forum zeby sie czegos ciekawego dowiedzieć. srednio mam ochote wywalic kase na narty z ktorych moge byc niezadowolona dlatego zajrzalam na skionline/forum:)

SL9 wypozyczylam z czystej ciekawosci i moge teraz powiedziec ze to w ogole nie moja bajka.

a co do nart allround...

mam 165cm

60kg

i co dalej? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Rossignol Attraxion 3? :)

Nie znam kobiety/osoby która by na nią narzekała.

Moja Pani twierdzi, że są zbyt miękkie i słabo trzymają na stromym i twardym (52kg) ale ona charata głównie po bardzo stromych, czarnych trasach. No i musieliśmy dokupić narty twardsze a Rossi został na miękkie warunki bo to bardzo fajna narta na takie sprawy.

Motylku- musisz coś więcej napisać na temat swojego poziomu jazdy i tego czego po narcie oczekujesz - bo trochę mało informacji jest. Powiem tylko, że obie wymienione narty także rozpatrywaliśmy dla mojej żony, Virony są dostępne w długości 155cm co jest zaletą i cięzko znaleśc nartę unisex o takiej długosci, dla Ciebie w sam raz. Z krótkich i ciekawych nart w dobrej cenie znaleźliśmy Salomony X Wing 8 i 10 oraz Aeromax Ti i te Virony, Progresora też bym nie skreślał. To wszystko fajne narty i trudno je będzie porównać nie wiedząc czego dokładnie oczekujesz i jak jeździsz. Myślę, że przy wyborze z tej grupy możesz sie wstępnie kierować kryterium cena/dostępnośc/się podoba. No chyba,ze coś więcej napiszesz

Powiem tylko, że my zdecydowaliśmy się na to:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2919&id_modelu=4054

Dlaczego? Bo były przetestowane i jazda spodobała sie jazda na nich, są to narty ( niby damskie) dosyć twarde, bardzo uniwersalne, tolerujące dobrze jazdę klasykiem ale i krawędź nieźle ciągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu moze byc problem:) jestem nowicjuszka na forum i nie mam zielonego pojecia jaka wy tu macie skale.

chce kupic jakies fajne nartki, i dlatego tez zalogowalam sie na forum zeby sie czegos ciekawego dowiedzieć. srednio mam ochote wywalic kase na narty z ktorych moge byc niezadowolona dlatego zajrzalam na skionline/forum:)

SL9 wypozyczylam z czystej ciekawosci i moge teraz powiedziec ze to w ogole nie moja bajka.

a co do nart allround...

mam 165cm

60kg

i co dalej? ...

To ja napisze tak. Nie kupuj nart na 150 cm! To po pierwsze, bo to dobra długość na slalomki, a nie narty z grypy allround.

Do do Progressorów 7 to nie uważam, żeby ta narta była zła. Czy masz możliwość je przetestować przed zakupem? Wg mnie będzie dla Ciebie duuużo lepsza niż 9+

A tak na marginesie to polecam Ci zerknięcie na narty typowo dla kobiet. Myślę, że sprawią Ci większą przyjemność. I długość ... ja poleciłbym Ci 160 cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytał ktoś o moje umiejetności co ułatwi wybor nart ...

moge napisać, tak zaliczam się do grupy 6-7 przewaga duzą do 7 w skali (1-10), a korzystałam z tego wskażniaka, oto link:

http://sklep.intersport.pl/Dobor-nart-ocen-umiejetnosci-cinfo-pol-3.html

z takimi "umiejętnościami" co możecie mi zaproponować????:cool:

...i osobiście lepiej czuje sie na krótszych nartach. propozycja była 160 przy moich 165cm - nie wiem czy to dobry pomysl? jezdzilam kiedys na 157 malo komfortowo bylo w porownianiu z krotszymi np 150cm ,co prawda to bylo jakis czas temu wiec i umiejetnosci byly mniejsze jak i narty nie zaspecjalne Head, ktorych nawet modelu nie pamietam - epizod malo istotny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytał ktoś o moje umiejetności co ułatwi wybor nart ...

moge napisać, tak zaliczam się do grupy 6-7 przewaga duzą do 7 w skali (1-10), a korzystałam z tego wskażniaka, oto link:

http://sklep.intersport.pl/Dobor-nart-ocen-umiejetnosci-cinfo-pol-3.html

z takimi "umiejętnościami" co możecie mi zaproponować????:cool:

...i osobiście lepiej czuje sie na krótszych nartach. propozycja była 160 przy moich 165cm - nie wiem czy to dobry pomysl? jezdzilam kiedys na 157 malo komfortowo bylo w porownianiu z krotszymi np 150cm ,co prawda to bylo jakis czas temu wiec i umiejetnosci byly mniejsze jak i narty nie zaspecjalne Head, ktorych nawet modelu nie pamietam - epizod malo istotny:)

I skala umiejetności zupełnie inna;)dla mnie skalą jest,że narciarz/narciarka/wie,co lubią"tygrysy',przecież jazda na muldach/przygotowanych;),tyczki,czy jazda biodrem po śniegu nie jest wyznacznikiem;)/.Jak czujesz się na siłach to Aurora Attiva;):P-narta oczywiście fischera:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym w długości 155- Virona 4.4 albo Salomona X Wing 8- na Alegro były w tych długosciach, Progresor 7+ też bedzie dobry ale w tej długości moze być trudnoosiągalny. Lepsze - twardsze narty nie będą Ci do takiej wagi i umiejętnosci potrzebne i będziesz sie męczyć- takie jest moje zdanie. Moge Ci polecić jeszcze jakieś kobiece ale takowe na poziomie zaproponowanych bedą sporo droższe. Ja bym brał Virona, bardzo poważnie rozpatrywalismy tą nartę dla mojej Żony -srebrne są dosyc fajne:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ATOMIC D2 Vario Cut????

przereklamowane czy godne polecanie? tyle ze tu krociakow typu 150 nie znajde niestety:(

Jak czujesz się tak pewna -to do kobiet jest adresowana D2 VF 75:rolleyes:,ale zastanów się 10 x,albo wiecej:pBo koszt pozyskania tej narty jest dość duzy,a możliwości trzeba bardziej ocenić,niź tylko w skali forum:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, skończyło sie na tym ze jestem posiadaczką fischer'ow progressor 7+!!! dwa dni temu udało mi sie trafić na XXI Międzynarodowe Targi Branży Sportowej i Outdoorowej KIELCE SPORT - ZIMA (hale Targów Kielce) gdzie mogłam porozmiawać z przedstawicielami Atomica, Fischera, Rossignola itd. najbardziej przekonujący okazał się pan z Fischera, który potwierdził mnie w przekonianiu ze progressor 7+ to dla mnie narta. Nartki zakupiłam wczoraj. namierzone na allegro za 1099zł. Odebrałam osobiście przy okazju wyjazdu w góry. WYPRÓBOWAŁAM i POLECAM!!! swietnie się prowadzą z dużą jak i małą prędkością. promień skrętu 12-17m - jaki chce taki mam zależy czy docisne tył czy przody nart. no i przede wszystkim stabilne i super sie trzymaja!! Gorąco Polecam:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promień skrętu 12-17m - jaki chce taki mam zależy czy docisne tył czy przody nart. no i przede wszystkim stabilne i super sie trzymaja!! Gorąco Polecam:p

Nie wiem i się nie interesowałem.

To faktycznie charakterystyka skrętu - promień, zależny od sposobu dociśnięcia narty ??

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i się nie interesowałem.

To faktycznie charakterystyka skrętu - promień, zależny od sposobu dociśnięcia narty ??

Pzdr.

...a za to akurat odpowiada chyba Dual Radius System - budowa narty -połączenie w jednym modelu geometrii charakterystycznych dla nart slalomowych i gigantowych.

...albo :P z sposob w jaki jezdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a za to akurat odpowiada chyba Dual Radius System - budowa narty -połączenie w jednym modelu geometrii charakterystycznych dla nart slalomowych i gigantowych.

...albo :P z sposob w jaki jezdze

W zasadzie chodziło mi o sposób dociśnięcia tyłów - jazdy na nich - no bo "jazda na tyłach" to tak trochę nie "teges" :);)

Dlatego mnie zainteresowało w kontekście jazdy na tej narcie i jej charakterystyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...