Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Białka Tatrzańska wypożyczalnia...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś zna w Białce jakąś porządną wypożyczalnie nart ???

Nie chce trafić tak jak ostatnio w szklarskiej :/

Wjeżdżając do BT od Nowego Targu po lewej stronie jest wypożyczalnia, nie sposób ją minąć.

Na Bani przy parkingu tuż obok Karczmy też jest.

Więcej grzechów nie pamiętam. A z pewnością są jeszcze w innych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rhsport.pl/?strona,menu,pol,glowna,0,0,1385,rent,ant.html

Sam w nadchodzący weekend będę tam wypożyczał :)

dzwoniłem do nich 18.02 i miałem kilka typów nart do wypożyczenia....i facet sie zdziwił że pytam o takie narty jak Racetiger RC,Tornado Ti,Crossmaxy,8S WC....my jesteśmy wypożyczalnią proszę Pana,a nie centrum testowym jak w tytule:eek:....to ta sama grupa kapitałowa co na Rusinie (autoryzacja Salomon)....i w mailu dostałem taka informację.....

Niestety w tym roku Salomon dał ciała i nie dostarczył nam nart innych jak x-wing..;-(( ale mamy za to bardzo fajne narty z kolekcji VIP marki BLIZZARD... naprawde szczerze polecam !!! ;-))

wszelkich informacji udzieli Panu Łukasz Kołodziej tel: 18 533 00 00 lub 666 278 266

Pozdrawiam

Roman Haładyna

Dyrektor Centrum Narciarstwa i Sportu

tel. 0048 502 564 102

e-mail: biuro@rhsport.pl

P.S...proszę Pana nie mamy tego Jaguara o którego Pan pytał....ale ta Dacia też się prezentuje bardzo elegancko....tak własnie wygląda polska rzeczywistość w wypożyczalniach....cała masa desek(trudno to nazwać nartami) stoi w kilku rzędach i można wybierać raczej w kolorach i długościach,bo w modelach i markach to nie koniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Magnumem i ew. któraś slalomką.

Gdzie będziesz jeździł w sobote i niedziele i w jakich godzinach?

spróbuj tej Magnumki, bardzo ciekaw jestem Twojej opinii o nich, nawiasem mówiąc o tyle dobrze jest w tej wypożyczalni, że jeżeli coś człowiekowi nie 'przypasi' w danej narcie to bez grymaszenia i z uśmiechem wymieniają na inne,

co do terminów i miejsc to dość skomplikowane, sądzę że przynajmniej w jeden z tych dni chciałbym być na Rusinie (piątek? tak od OK 12 do 18..19tej?) ze względu na to, że chciałem wziąć kolejną godzinę lub dwie instruktora z Ptak-Skiteam - ciągle czuję niedosyt wiedzy i własnych umiejętności i muszę nad tym pracować,

co do innych dni na prawdę nie wiem, bo muszę mieć wzgląd na moją Panią (jeżeli chcę jeździć po ostrzejszych trasach Ona musi mieć do wyboru łatwiejszą alternatywę), jej znajomych i rodzinkę, którzy mają dojechać na weekend i nie wiem co wymyślą,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do nich 18.02 i miałem kilka typów nart do wypożyczenia....i facet sie zdziwił że pytam o takie narty jak Racetiger RC,Tornado Ti,Crossmaxy,8S WC....

P.S...proszę Pana nie mamy tego Jaguara o którego Pan pytał....ale ta Dacia też się prezentuje bardzo elegancko....tak własnie wygląda polska rzeczywistość w wypożyczalniach....cała masa desek(trudno to nazwać nartami) stoi w kilku rzędach i można wybierać raczej w kolorach i długościach,bo w modelach i markach to nie koniecznie...

no niestety, tak to wygląda, sam chętnie bym potestował narty jak R8S, Zenithy, itd. ale przyzwyczajam się do tego, że trzeba szukać i ew. wozić ze sobą,

np na górze Żar w wypożyczalni trafiłem na Racetigery, w jakiejś małej budce w Małym Cichym na Elana SLX-a, natomiast Radicala 9S WC mają w Kluszkowcach (hasło w stylu "8S nie mamy, ale mogą być 9S" ), itd a człowiek lata jak z piórem :eek:

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, tak to wygląda, sam chętnie bym potestował narty jak R8S, Zenithy, itd. ale przyzwyczajam się do tego, że trzeba szukać i ew. wozić ze sobą,

np na górze Żar w wypożyczalni trafiłem na Racetigery, w jakiejś małej budce w Małym Cichym na Elana SLX-a, natomiast Radicala 9S WC mają w Kluszkowcach (hasło w stylu "8S nie mamy, ale mogą być 9S" ), itd a człowiek lata jak z piórem :eek:

brat

i dlatego ich olałem i kupiłem sobie 8S Wc bez testów:D:D:D....ale to prawda że jak chcesz testować narty które masz na oku to proponują Ci zupełnie inne modele...no cóż za leniwy jestem żeby brać z IS z wypożyczalni narty płacić za nie kaucję w wysokości ich ceny i jeszcze targać je tyle kilosów w bagażniku....przetestowałem kilka desek w tym sezonie takich jak Crossmaxy,9+,Nordica Dobermann Spitfire,Racetiger RC...i żadnej nie kupiłem...kupiłem bez testów...wychodzę z założenia że to tylko kawał metalu i drewna...jak nie będą pasować to je sprzedam i kupie inne:D...myślę że testy maja wtedy sens jak masz 3-4 pary nart pod reka i je zmieniasz co chwila i testujesz w podobnych warunkach...bo jak się warunki zmienią to ta sama narta już zachowuje sie inaczej i test jest nie wiarygodny....im dalej w las tym ciemniej:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego ich olałem i kupiłem sobie 8S Wc bez testów:D:D:D....ale to prawda że jak chcesz testować narty które masz na oku to proponują Ci zupełnie inne modele...

(...)

...kupiłem bez testów...wychodzę z założenia że to tylko kawał metalu i drewna...jak nie będą pasować to je sprzedam i kupie inne:D...

o to, to, to, strach przed podejmowaniem błędnych decyzji prowadzi do nie podejmowania ich w ogóle, a w konsekwencji do braku jakichkolwiek zmian - w tym dobrych ;)

myślę że testy maja wtedy sens jak masz 3-4 pary nart pod reka i je zmieniasz co chwila i testujesz w podobnych warunkach...bo jak się warunki zmienią to ta sama narta już zachowuje sie inaczej i test jest nie wiarygodny....im dalej w las tym ciemniej:rolleyes:

cóż, nic dodać nic ująć, tylko realne porównanie ma jakiś sens :)

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratPit....jak poczujesz to "coś" co Ci się spodoba w narcie to nie szukaj za długo,bo pozytywne odczucia z danej narty mogą być zagłuszone przy testach innej narty...poprostu tak jak piszesz nieustanne testowanie do niczego nie prowadzi,a i tak życie jest za krókie żeby na jednej narcie jezdzić np.10 sezonów:D:D:D...przecież zawsze może być lepsza ta której nie testowałeś...wszystkich nie przetestujesz,a czasu i kasy ubędzie napewno:rolleyes:

Zenith to fajna linia Rossi...kiedyś jeżdziłem na Z3...ale moim zdaniem bardziej rozwojowa jest Z6 lub Z6,5 z tego sezonu....i nie obawiaj się nart trochę trudniejszych...mogą Ci tylko podnieść progress:)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAX za to w Szczyrku w wypożyczalni jak się wjeżdża od strony Bielska po lewej stronie oflagowanego logiem Blizzard masz prawdziwego Roysa Phantoma spora kolekcja ręcznie robionych nart firmy Blossom więc może trzeba wiedzieć gdzie szukać a druga sprawa jak chciałeś spróbować Rossiego to trza by~ło z Bobicem pogadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś...żle mnie zrozumiałeś...ja nie narzekam że nie przetestowałem tych nart,tylko chciałem opisać konkretny przykład wypożyczalni które niby powinna mieć narty do jakich sie przyznaje na szyldach i flagach....

tego Jaguara możesz sobie zamienić na Trabanta...to był tylko przykład(Jaguar mi osobiście nie pasuje..za bardzo odpustowy:D)...to tylko przykład jak to wygląda, jak sie nastawiasz na coś czego póżniej nie ma....lub jest w innej długości......

co do firmy Blossom to nie muszę jechać do Szczyrku...gostek w Łomiankach pod Wawą handluje tym sprzętem i przymierzałem u niego buty...tak z ciekawości(jestem na etapie zmiany) dokładnie takie http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=2605&id_modelu=2339 i powiem szczerze że mi nie pasują nie dla tego że kosztują coś 2,5k tylko dlatego że dla mnie są nie wygodne....cena tu nie gra roli...szczególnie że buty zmienia się rzadziej niż narty....

nie ślinię sie do sprzętu ,którego i tak nie kupię bo za często zmieniam narty i nie stać mnie na stratę kilku tysi po 2 sezonach i dlatego nie testuję tych Phantomów...

to trochę tak jak by iść do salonu Lexusa i umówić sie na jazdę próbną:D...no przejedziesz się i co dalej:D:rolleyes:

P.S znam Bobica i myślę że było by to do zrobienia,ale jestem wygodny i nie chciałoby mi się ich targać w te nasze górki:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratPit....jak poczujesz to "coś" co Ci się spodoba w narcie to nie szukaj za długo,bo pozytywne odczucia z danej narty mogą być zagłuszone przy testach innej narty...poprostu tak jak piszesz nieustanne testowanie do niczego nie prowadzi,a i tak życie jest za krókie żeby na jednej narcie jezdzić np.10 sezonów:D:D:D...przecież zawsze może być lepsza ta której nie testowałeś...wszystkich nie przetestujesz,a czasu i kasy ubędzie napewno:rolleyes:

Zenith to fajna linia Rossi...kiedyś jeżdziłem na Z3...ale moim zdaniem bardziej rozwojowa jest Z6 lub Z6,5 z tego sezonu....i nie obawiaj się nart trochę trudniejszych...mogą Ci tylko podnieść progress:)...

tak, cytując klasyka "serce nie sługa" i rozumem, nie da się ogarnąć wszystkiego :D

brat

Ps Choć baaardzo jestem ciekaw opinii doświadczonych kolegów z forum - jeżeli udało by się komuś ( np Mysiauek ;) ) pojeździć na tej narcie która mi się upodobała i powiedzieć: 'sprzęt OK, daje radę',

lub 'chłopie, daj sobie spokój, to dno, za tę kasę masz to i to...'

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do terminów i miejsc to dość skomplikowane, sądzę że przynajmniej w jeden z tych dni chciałbym być na Rusinie (piątek? tak od OK 12 do 18..19tej?) ze względu na to, że chciałem wziąć kolejną godzinę lub dwie instruktora z Ptak-Skiteam - ciągle czuję niedosyt wiedzy i własnych umiejętności i muszę nad tym pracować,

Będę w sobotę po 12stej do około 19stej.

Zobaczymy co tam mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczalnie są profesjonalnie wyposażone ale w sprzęt do magazynowania, przechowywania i serwisowania nart.

Wybór tam jest raczej marny jeżeli chodzi o marki.

Wszędzie ten sam standard na A, B itd. i to w podstawowych modelach.

Tak to się zgadza.

Ale już fachmanów do obsługi tego sprzętu to mają raczej z łapanki.

Cheba jak redyk schodzi z hal to te juhasy co nimajom nijakigo zajencio na zimem te one sie bierom za serwisowanie nartów.

Tak było przynajmniej parę lat temu.

No i swój "pastersk-juhaski" serwisowy licznik mają.

Tzn. typowe usługi są wg. cennika.

Ale widziałem jak gość wszedł przeregulować siłę wypięcia.

Obserwowałem to z boku,było to 4 razy po pół obrotu śrubokrętem.

Bez zapytania gościa ile waży,normalnie na oko,spojrzał na gościa i pokręcił.

Gość zapytał ile płaci.

No dy .....dziesiontke .:eek::rolleyes::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z "tych lepszych" mają też jakieś K2-ki - możesz zawsze pogrymasić ;)

brat

No i miałem te K2 i midzio.

Wracając do Blizzardów:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2962&id_modelu=4169

Jeździłem na 163 i 170.

Moim skromnym zdaniem ten model to zaprzeczenie idei allmountain.

Narty były świeżo po serwisie. Śnieg miękki, poza trasą na przewianym z 1-15cm dosypane powiedzmy, że czegoś w rodzaju puchu.

Narta twarda. ZA TWARDA!! Nie spotkałem jeszcze tak twardego allmountaina poza MB5.

Ale ta narta jest też leniwa i nie daje przyjemnosci z jazdy.

Rozpędzona i dociśnięta moim 85kg też była taka sama.

Może potrzeba jej naprawdę sporych prędkości?

Jedno czego nie można jej zarzucić: jak już uda się ją wrzucić na krawędź to trzyma idealnie. Ale kompletnie nic poza tym.

Jestem ciekaw opinii narciarzy o większych umiejętnościach niż moje.

Nartę mogłem porównać tego samego dnia do K2 Moto SL, Blizzard RCS oraz XW Tornado.

Jeszcze jedno: mam Salomona Blast w rozmiarze 164cm i praktycznie tym samym taliowaniu i to jest cholera allmountain a nie twardzioch. Zdenerwowałem się ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miałem te K2 i midzio.

Wracając do Blizzardów:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2962&id_modelu=4169

Jeździłem na 163 i 170.

Moim skromnym zdaniem ten model to zaprzeczenie idei allmountain.

Narty były świeżo po serwisie. Śnieg miękki, poza trasą na przewianym z 1-15cm dosypane powiedzmy, że czegoś w rodzaju puchu.

Narta twarda. ZA TWARDA!! Nie spotkałem jeszcze tak twardego allmountaina poza MB5.

Ale ta narta jest też leniwa i nie daje przyjemnosci z jazdy.

Rozpędzona i dociśnięta moim 85kg też była taka sama.

Może potrzeba jej naprawdę sporych prędkości?

Jedno czego nie można jej zarzucić: jak już uda się ją wrzucić na krawędź to trzyma idealnie. Ale kompletnie nic poza tym.

Jestem ciekaw opinii narciarzy o większych umiejętnościach niż moje.

Nartę mogłem porównać tego samego dnia do K2 Moto SL, Blizzard RCS oraz XW Tornado.

Jeszcze jedno: mam Salomona Blast w rozmiarze 164cm i praktycznie tym samym taliowaniu i to jest cholera allmountain a nie twardzioch. Zdenerwowałem się ;)

powiadasz Misiek że za twarde? :eek:

widzisz, ja pojeździłem na K2 Moto Comp (talia 115-68-99), poćwiczyłem z panią instruktorką :D i narta żyleta :) nie sądziłem że tak świetnie będzie mi się jeździło na tak taliowanej narcie,

co więcej wczoraj na Rusinie wróciłem do Magnumki zjechałem ze 3 razy... oddałem i wróciłem do K2 :cool:

...już nie chcę Magnum...

teraz to muszę poszperać co to w ogóle za K2-ki na których jeździłem i próbować tego rodzaju nart... :o

brat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mamy bardzo podobne odczucia ! :)

Widać nie jestem sam, któremu Magnumy kompletnie nie przypasowały.

Napisz co o nich sadzisz - jakaś krótka relacja.

K2

Problem jest tego typu, że nigdzie nie ma już tych nart- nawet używanych na ebay niemieckim czy .com ... Jak już są to bez pistona. A to już nie to samo :/

Zastanawiam się czy nie zapytać się za dwa tygodnie jak będę na Rusinie , czy by mi jej nie odsprzedali :)

Jakby ktoś gdzieś widział tą nartę do sprzedania - prosżę o info !

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mamy bardzo podobne odczucia ! :)

Widać nie jestem sam, któremu Magnumy kompletnie nie przypasowały.

Napisz co o nich sadzisz - jakaś krótka relacja.

K2

Problem jest tego typu, że nigdzie nie ma już tych nart- nawet używanych na ebay niemieckim czy .com ... Jak już są to bez pistona. A to już nie to samo :/

Zastanawiam się czy nie zapytać się za dwa tygodnie jak będę na Rusinie , czy by mi jej nie odsprzedali :)

ojj ja za malutki jestem, żeby w sposób obiektywny opisywać wrażenia z jazdy,

ale w/g mnie Magnum 7.6 w porównaniu do K2 Moto Comp to takie ciepłe kluchy, "papeć", K2 z łatwością wchodzą na krawędź, idą jak po szynach, i to z zaznaczeniem że przy wczorajszych warunkach - lodziejący śnieg - jak powiedziała instruktorka: "na tych nartach zap***[wymoderowano] że cie nie można dogonić", ale jest to twarda narta, przy odhamowaniu, żeby mi plomby nie powypadały na nierównościach tuż przed wjazdem na krzesełko na rusinie musiałem dojeżdżać skrajem stoku po lewej stronie - tam gdzie ludzie praktycznie nie jeżdżą - gdzie jest równo, ale jazda na krawędziach, na stoku podczas jazdy- dla mnie bajka, rewelacja,

przed kupnem trzeba pojeździć, i samemu ocenić, sam wiesz jak byłem zakochany w Magnum - no ale cytując klasyka "nawet krowa zmienia zdanie" ;)

z obecnej oferty chyba? Hellfire jest następcą Moto Compa ?

http://k2skis.com/skis/apache/hellfire-eu

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...