Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nasza MUZA


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wsłuchuje się w świeżutką płytę "Radio Retro", wspaniała muzyke i niesamowite śpiewanie Maji Kleszcz znanej z Kapeli ze Wsi Warszawa.

Dodatkowo piękne teksty Bogdana Loebla

no i niesamowity cover piosenki koszmaru, nie sądziłem, że nabedę kiedys płytę z ta piosenka i jej słuchanie sprawi mi przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tekstów to idzie mi o to dobry tekst pasujący do muzyki rokowej lub pokrewnej...

Mihumorze moim zdaniem jedna z najlepszych tekstowo Kapel w chwili obecnej to... Kombajn.

My

10 lat

Lewa strona literki M

Warszawa

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

PS. "Kleszczyk" moim zdaniem dużo lepiej W Kapeli ze Wsi...po prostu lepiej.

...nie trafia jakoś do mnie ten Retro klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombajn mi w ogóle nie siada, ani teksty, ani muzyka,tak po prostu nie podobaja mi się.

Ale z gości co potrafią napisać niezłe słowo to jeszcze Lesław, zarówno kiedyś w Partii jak i teraz w Kometach potrafi napisać zgrabnie parę słów, prosto i na temat:

http://www.youtube.com/watch?v=uuUykLpvGbo

i drugi niezły:

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłem co to za kawałek, bo mi coś youtuba tnie na forum:). Z Hunterem to jest tak, że lata między ziemią a niebem:rolleyes: ocierając się o kicz, a w tym kawałku akurat w niego trafił. Choć szczerze to lubię go czasem posłuchać. Podobnie jest niestety z:

Hołdysem

[YOUTUBE]5XXQT8Tlfkw[/YOUTUBE]

i Comą. Tej całe szczęście, się to rzadziej zdarza, szczególnie w nowszych produkcjach.

Fajne, choć chyba trochę "przeaktorzone" wykonanie kawałka Waitsa w ich wydaniu.

[YOUTUBE]XraSkDFMSNc[/YOUTUBE]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ten kawałek pasuje mi na dziś, tekstem i muzyką - ta wersja dla mnie ekstra, lepsza niż Niemena ale głównie chodzi o tekst Norwida - więcej mówi niż wszystkie słowa dziś powiedziane dzisiaj razem wzięte do kupy:

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=e_U6YVh8OfU[/YOUTUBE]

Edytowane przez mihumor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Homo Twist jak dla mnie miażdży swoją surowością, a niestety przeszła bez większego echa, no może Kaczkowski raz w Trójce ją puścił :(.

Taa, ta wersja miażdży ale pieśń za trudna dla współczesnych mediów - szkoda. Homo Twist nie było nigdy pieszczochem mediów, mało ich się dało usłyszeć a mieli dużo genialnych, niebanalnych numerów. Tu najlepszy chyba kawałek o Krakowie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! A tera Maleńczuk będzie plasal w zetce z jakimiś pajacami.

W sumie zabawna droga i syndrom czasów: od więźnia sumienia przez grajka ulicznego, muzyka alternantywnego, gwiazdę showbiznesu, gwiazdę telewizji po takie rzeczy jak piszesz. Cale szczęście, że w między czasie znajduje facet czas na robienie takich rzeczy:

http://www.youtube.com/watch?v=iVx759XJ3rY&playnext=1&list=PL83D86417C883EC42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger tylko w Łodzi będzie ?

Jakby nie patrzeć , Ściana to w sumie pomysł i realizacja właśnie Rogera.

Reszta ekipy była już tłem w trakcie nagrywania materiału.

Można się pokusić o stwierdzenie , ze Waters zaprosił paru muzyków sesyjnych do studia :D

Przy okazji , to niezapomnianym wrażeniem dla mnie były dwa koncerty Aussie

http://www.aussiefloyd.com/

i własnie cała , kompletna Sciana grana przez Aussie we Wrocławiu kilka lat temu.

To był czad.

Zamknąłem oczy i czułem że to Floydzi grają , chociaż znam ich tylko z płyt i radia.

Wszystko było realne, nie trzymanie frazy przez Davida, itd...

Przepraszam za rozlazłość słowną, ale PF i prawie cały dorobek Rogera przyjmuję bezkrytycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Można się pokusić o stwierdzenie , ze Waters zaprosił paru muzyków sesyjnych do studia :D.....

Moim skromnym zdaniem to Wall jest jedną z najsłabszych produkcji PF.

No może poza "The final cut".

Wcześniejsze płyty są ciekawsze.

Późniejsze zresztą też :D:D;)("The division bell").

Ja na to "widowisko" się nie wybieram.

Szczerze mówiąc to nie mogę sobie darować, że nie pojechałem do Gdańska na występ Gilmoura z okazji 25 lat Solidarności (a k....wa mogłem mieć bilety).

Niestety ten skład już nigdy nie zagra.....

Polecam wydawnictwo z tego przedsięwzięcia:

David Gilmour "Live in Gdańsk".

Tu jeden z moich ulubionych kawałków:

Niestety w trzech kawałkach:D:D:D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...