Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Telefon w Play


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam telefon w Play. Numer został przeniesiony z Ery jakieś pół roku temu. To, co napiszę, to ogólniki - nigdy nie miałam głowy do szczegółów, a choć zajmowałam się w życiu (niezbyt zresztą dogłębnie) rzeczami powszechnie uważanymi za trudne, to jednak zagadnienie taryf telefonicznych przerasta mnie do tego stopnia, że w ogóle nie próbuję się z nim zmierzyć ;):D . Jednak rozmawiam w zasadzie tyle samo co przedtem (nie gadam dużo, bo w ogóle jakoś nie lubię telefonować - wolę nawet przejechać kawał drogi niż dzwonić - zawsze wydaje mi się, że oderwę kogoś od ważnych czynności), i w Erze kosztowało to jakieś 70-80 zł/msc, czasami nawet więcej, a w Play 40. Z pokryciem siecią nie doświadczyłam żadnych różnic, tu i tam było OK. Jedyna stwierdzona przeze mnie wada Play w porównaniu z Erą nie jest związana z telefonami, tylko z modemem do Internetu. Otóż ostatnich parę miesięcy spędziłam w małej miejscowości, w której jak wody potrzebowałam dostępu do netu - i Play-owski tam nie działał. Wyciągnęłam z zakamarków stary Erowski Blueconnect, i ten działał (z kartą prepaid), ale niewyobrażalnie powoli i strasznie drogo. Ale to już inna bajka. W sumie moje zdanie o Play jest jak najbardziej pozytywne :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koleżka przeniósł numer z ERY do PLAY i przede wszystkim narzeka na zasięg i przerywane rozmowy .

Tylko po co się przenosić , kup na próbę starter PLAY i zobacz czy ci odpowiada :) Jak nie to karta za 20 ( oczywiście jak ją wydzwonisz ) zł do kosza i nie będziesz musiał kulać się przez 2 lata z abonamentem .

Ja 5 lat temu jak rozwiązałem umowę abonencką to do dziś mam nr na kartę ( osoba fizyczna) i nie żałuje.

Według mnie abonament się opłaca jak ktoś rozmawia więcej niż 10 godzin miesięcznie do wszystkich .

Edytowane przez Roobs
"byczek"
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Ja osobiście mam Plusa, ale w rodzinie mamy trzy PLAY-je na abonament :D

Poinformowali mnie, że PLAY nadaje na antenach Plusa, więc z zasięgiem nie ma problemu.

Co do ceny to przeszli z ORANGE i są zadowoleni, jest po prostu taniej, a zasięg w ich przypadku jest nawet lepszy.

Jest tylko jedna zagwozdka, droższe są rozmowy jak ktoś z poza PLAY dzwoni do ciebie:eek:

Tyle mogę pomóc;)

Pozdrawiam Piotrek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może telefon(bądź telefony) w Play?

Jeśli tak to proszę o opinie: pokrycie siecią, wysokość rachunków w porównaniu z operatorem z którego się wcześniej korzystało, itd... co za, a co przeciw:rolleyes:

Ja mam telefon w Play i dwie aktywacje internetowe. Nie odczuwam różnic jeśli chodzi o zasięg w porównaniu z Erą. Play nadal tworzy swoją sieć nadajników, a tam gdzie ich jeszcze nie ma korzystają z masztów Plusa.

Jeśli chcesz sprawdzić gdzie w Twoim pobliżu jest maszt Play skorzystaj z mapy BTS: http://mapa.btsearch.pl/

Jeśli chodzi o ceny to ja posiadam abonament 350 min do wszystkich sieci za 34,50 PLN brutto:). Jest to oferta BEZ telefonu!! Umowa 12 mieś. Taki sam abonament wraz z telefonem kosztuje obecnie 59 zł oprócz telefonu dostaje się "stan darmowy" czyli free do każdego w Play - umowa 24 mieś.

Ja osobiście jestem z Playa zadowolony i mogę Ci polecić.:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga, sprawdzenie zasięgu w teorii czyli na mapie nie zawsze sprawdza się w praktyce !!! Mam lokal w centrum miasta gdzie powinno być pokrycie 100% a są kłopoty z prowadzeniem rozmów. Nie tylko z mojego spostrzeżenia w miejscach gdzie powinien być zasięg są martwe punkty ...kilka metrów dalej i jest ok . Jeśli idziemy to można przeżyć ale jeśli tam akurat pracujemy w lokalu to lipa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga, sprawdzenie zasięgu w teorii czyli na mapie nie zawsze sprawdza się w praktyce !!! Mam lokal w centrum miasta gdzie powinno być pokrycie 100% a są kłopoty z prowadzeniem rozmów. Nie tylko z mojego spostrzeżenia w miejscach gdzie powinien być zasięg są martwe punkty ...kilka metrów dalej i jest ok . Jeśli idziemy to można przeżyć ale jeśli tam akurat pracujemy w lokalu to lipa :/

Potwierdzam, mieszkam w centrum miasta a są problemy żeby do mnie się dodzwonić. TV też nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna zagwozdka, droższe są rozmowy jak ktoś z poza PLAY dzwoni do ciebie:eek:

A to już jakby nie mój problem:rolleyes::D

Pewnie z tego powodu za przeniesienie numeru dają ochoczo dodatkowe 50 % upustu na abonament, w ten sposób posiądą numery z innych sieci i nikt nie będzie świadom że dzwoni do drogiego Pleya", ale czy ktokolwiek zastanawia się do jakiej sieci dzwoni....

Od 16-tu lat jestem w innej sieci (choć też na P...) i jestem zadowolniony.

Jak ja miałem w tej sieci to musiałem w domu po meblach łazić żeby się dogadać:rolleyes:, a w tej w której mam aktualnie to jakaś w ogóle porażka - "ni z gruszki ni z pietruszki" zrywa do woli i bez liku połączenia, a wszystko to za jakąś chorą cenę:eek:

Klamka zapadła umowę wypowiedziałem, kary za zerwanie umowy mam do zapłacenia....(Alpy by zaliczył:rolleyes:), ale zaryzykuję:cool:

Dzięki wszystkim za podzielenie się doświadczeniami, za parę miesięcy zdam relację czy się opłaciło, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB niepotrzebnie zerwałeś umowę, przeważnie bardziej opłaca się zmienić na najtańszy abonament.Zawsze wtedy można dać dziecku lub "babci" :D

Taki gggg..gupi to ja nie jestem....:rolleyes:

Abonament można zmniejszyć albo nie, i w moim przypadku jest ta 2 opcja, a sprawa tyczy się kilku telefonów, a nie jednego, więc jest się o co bić:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek sprawdź jak Ci radzi Roobs, ewentualnie jak byś chciał podeślę Ci gościa który się Tobą i Twoimi telefonami zaopiekuje z sieci Figowej, być może polepszyło się coś od ostatniego razu z zasięgiem. A cha sprawdź jeszcze sobie bilingi z ERY, szwagier miał jakieś dziwne połączenia o godz. 3,45 i za każdym razem na płatną informację!!! Co do gościa od Figowej sieci to przyjedzie, wytłumaczy, pokaże, przywiezie dupną skrzynię telefonów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku szwagra problem może wynikać z aparatu telefonicznego.

Są takie model firmowe, które lubią same dzwonić!:eek:

Taki mają urok!:D

Co do Play to im nie ufam na tą chwilę i czekam kiedy się sprzedadzą bo wtedy będą mieć ciekawą ofertę.:)

A Roobs ma rację.

Sprawdź swój aparat bo może nawalać.

Powinieneś sprawdzić również model swojej karty SIM bo one też się zmieniły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Play to im nie ufam na tą chwilę i czekam kiedy się sprzedadzą bo wtedy będą mieć ciekawą ofertę.:)

A znasz ich ofertę?? Bo widzę, że nie bardzo. Z tego co ja się orientuje na tą chwilę mają taniej niż konkurencja! Nie tylko połączenia głosowe, ale również internet. Ja jak napisałem wyżej mam telefon + 2x internet, a od października przenoszę kolejny telefon z drogiej Ery w której za to samo płacę 99 zł zamiast 59 zł (Play), a za telefon który chcę nie zapłacę na dzień dobry 249 zł (era) tylko 99 zł (Play). Kwestią do dyskusji jest jakość połączeń dla mnie zupełnie zadowalająca i nie odczuwam różnicy, a miałem telefony w różnych sieciach. Przypominam, że tam gdzie Play nie ma swojego masztu działa na masztach Plusa.

Nie bardzo rozumiem co może zmienić się w Playu po sprzedaży firmy, a na pewno wiem, że jeśli kupi tą sieć jeden ze "starych" operatorów to już na pewno nie będzie tanio.:cool:

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu w swojej świeżo co rozpoczętej pracy, siedząc przy biurku dostałem nagle ni z gruszki ni z pietruszki sms'a od mojego nowego szefa o treści : "Ty ch..." - zignorowałem:p.

Tydzień później dostałem drugiego, nieco bardziej wyrafinowanego: "Sp...aj":mad::

No więc poszedłem do gościa i wyłożyłem mu sprawę jasno. Chłop się zdziwił i przeprosił. Smsy ustały.....

a Pan Janek już nigdy nie zapominał zabrać telefonu z domu, w którym podczas jego pobytu w pracy bawiły się dzieci pod czujnym okiem niani.

ps. Race, zapytaj się lepiej dzieci szwagra o nocne polaków rozmowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była tego typu, że nigdy szwagier nie życzył sobie bilingów i wszystko było dobrze. Jak sobie kazał sobie wystawić biling (bo coś rachunki były za duże) raz, drugi , trzeci wyszło na jaw że po kilkanaście minut ktoś na płatną infolinię dzwonił. Zmienił operatora i dziwne dzwonienie ustało !:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz ich ofertę?? Bo widzę, że nie bardzo. Z tego co ja się orientuje na tą chwilę mają taniej niż konkurencja! Nie tylko połączenia głosowe, ale również internet. Ja jak napisałem wyżej mam telefon + 2x internet, a od października przenoszę kolejny telefon z drogiej Ery w której za to samo płacę 99 zł zamiast 59 zł (Play), a za telefon który chcę nie zapłacę na dzień dobry 249 zł (era) tylko 99 zł (Play). Kwestią do dyskusji jest jakość połączeń dla mnie zupełnie zadowalająca i nie odczuwam różnicy, a miałem telefony w różnych sieciach. Przypominam, że tam gdzie Play nie ma swojego masztu działa na masztach Plusa.

Nie bardzo rozumiem co może zmienić się w Playu po sprzedaży firmy, a na pewno wiem, że jeśli kupi tą sieć jeden ze "starych" operatorów to już na pewno nie będzie tanio.:cool:

Ja wywodzę się z tej branży i cały czas mam z nią kontakt. :)

Cena to nie wszystko ale takie podejście mnie nie dziwi bo przy sprzedaży nart zawsze mam ten sam argument, że są tańsze narty niż moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była tego typu, że nigdy szwagier nie życzył sobie bilingów i wszystko było dobrze. Jak sobie kazał sobie wystawić biling (bo coś rachunki były za duże) raz, drugi , trzeci wyszło na jaw że po kilkanaście minut ktoś na płatną infolinię dzwonił. Zmienił operatora i dziwne dzwonienie ustało !:mad:

Raceman!

A może twój szwagier jest lunatykiem?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...