Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Livigno na początku grudnia freeski


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujesz może czy lepiej wybrać sam początek czy lepiej środek grudnia?

Pozdro

Na moje oko to im dalej, tym ryzyko mniejsze. Byłem w ub. roku na początku grudnia i jakiś tydzień, dwa przed wyjazdem wydawało się nerwowo, bo śnieg tam spadł dopiero na przełomie listopada i grudnia. Spadło go w efekcie dużo i nie było zastrzeżeń ale terminowo to tak na styk :) Znam takich co twierdzą, że zawsze spada i że zawsze można w tym terminie jeździć.

Ale ...rok do roku niepodobny, pogoda to zjawisko dynamiczne a góry to są góry ... choć statyczne, to ryzyko jest zawsze :) Kojarzę też takie lata, że w listopadzie dosypało a w połowie grudnia już chciało spływać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Livigno w terminie 5-12 grudnia 2009 roku, a wiec drugi turnus bowiem zaczynali sezon 28 listopada w 2009.

Gdyby skusiła mnie niższa cena pierwszego turnusu 28.11-4.12, to pluł bym sobie w brodę bowiem śniegu było jak na lekarstwo do 1 grudnia, gdy spadła go taka ilość, że podczas mojego pobytu Włosi nieudolnie próbowali przygotować wszystkie trasy.

Nie oznacza to jednak, że to reguła, w tym roku bowiem może być inaczej.

Jeżeli chodzi o ruch na stokach, to zaskakująco duży jak na tą porę roku.

Dużo rodaków i naszych południowych sąsiadów, niejednokrotnie pod wpływem taniego alkoholu.

Halfpipe był nie przygotowany, w weekendy kolejka na Mottolino, otwartych tras ok 80% i jeżeli lubisz wyzwania i ambitna jazdę to tam ich nie znajdziesz.

Pomimo wad także rozważam tam przedświąteczny pobyt ze względu na cenę ok. 175 E łóżko i karnecik, wysokie położenie i przyzwoitą ilość tras biegowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj coś innego...Carosello to chyba ok 3000m n.p.m śnieg będzie, jednak połączenie z Mottolino( druga str.) tylko skibus:( który zawsze jest pełny! tak samo "pełni" są "nasi",leją w siebie ile wejdzie bo tanio!

dojazd do miejscowości górską drogą na której przy opadach będą kłopoty...na końcu tunel na szerokość jednego auta gdzie ruch odbywa się wahadłowo,możliwe korki!:mad:

naprawde jest dużo więcej lepszych miejsc na ziemi!

pzdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pytam czy warto tam jechać na początek sezonu?

O pogodę się raczej nie boję, ale chodzi mi bardziej o narciarzy. Czy dużo ich tam przybywa/przebywa na początku grudnia?

hej, ja się wybieram na początek sezonu, już 4 rok z rzędu i moim zdaniem jest świetnie. Tak jak wspomniałeś o pogodę nie trzeba sie martwić, co do narciarzy moim zdaniem jest ok, nie ma jeszcze gigantycznych kolejek do wyciągów czy w pubach, restauracjach..ale nie jest też tak mało osób żeby wiało nudą :) ja jestem ze swoich wyjazdów zawsze bardzo zadowolony.. I kwaterunki tam bardzo fajne są. Jestem już wierny jednemu z biur- OIS. Więc te wyjazdy mogę z czystym sumieniem polecić. I kiszeni tez nie zrujnujesz przy okazji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
hej, ja się wybieram na początek sezonu, już 4 rok z rzędu i moim zdaniem jest świetnie. Tak jak wspomniałeś o pogodę nie trzeba sie martwić, co do narciarzy moim zdaniem jest ok, nie ma jeszcze gigantycznych kolejek do wyciągów czy w pubach, restauracjach..ale nie jest też tak mało osób żeby wiało nudą :) ja jestem ze swoich wyjazdów zawsze bardzo zadowolony.. I kwaterunki tam bardzo fajne są. Jestem już wierny jednemu z biur- OIS. Więc te wyjazdy mogę z czystym sumieniem polecić. I kiszeni tez nie zrujnujesz przy okazji.

Sprawdź ofertę w Austrii, wg. mnie dużo lepsze jest Ischgl, sam tam byłem. Nie wiem czy Ci się spodoba, ale 235km, to dużo, na tym samym kernecie można jeździć jeszcze w See-30km tras, Kapll- 40 km tras, stamtąd dojeżdżałem do Ischgl, dużo taniej i jeszcze jeden ośrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Żeby nie zakładać nowego wątku wrzucę tu pytanko:

Jaka najlepsza trasa do Livigno z Poznania, jadę tam na poczatku grudnia pierwszy raz. Jechać na Inssbruck, Zams, Nauders czy może jechać na Bergenz?

Może bywalcy coś podpowiedzą :)

Jeżeli warunki drogowe będą dobre to proponuję Monachium, Ga-Pa, Imst. Zwracam uwagę na warunki, bo trzeba fragment przejechać po górkach.

Tu masz link do mapy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram JC. Bylem w Livigno 2 razy zawsze tą trasa. / wyjeżdżam z Bydgoszczy/ Prawie do Ga-Pa masz autostradę a potem b. dobrą drogę. Niestety jest dość duzy ruch ale za to górki niewysokie FernPass to coś koło 900m. Na Austrie kupujesz 10 dniową winietę za kilka Euro i przejedżasz Austrię przez Imst Do Szwajcarii w krótkim czasie. Pierwszy raz jechałem bez winiety lokalnymi drogami. Jest ze 3 - 4 razy dluzej. Pamiętaj, że tunel do Livigno jest zamykany na noc.

Pozdr

Wojtek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Popieram JC. Bylem w Livigno 2 razy zawsze tą trasa. / wyjeżdżam z Bydgoszczy/ Prawie do Ga-Pa masz autostradę a potem b. dobrą drogę. Niestety jest dość duzy ruch ale za to górki niewysokie FernPass to coś koło 900m. Na Austrie kupujesz 10 dniową winietę za kilka Euro i przejedżasz Austrię przez Imst Do Szwajcarii w krótkim czasie. Pierwszy raz jechałem bez winiety lokalnymi drogami. Jest ze 3 - 4 razy dluzej. Pamiętaj, że tunel do Livigno jest zamykany na noc.

Pozdr

Wojtek

Mam pytanie,jako że będzie to nasz wyjazd do Livigno to po raz pierwszy słyszę o zamykaniu tunelu-proszę odpowiedz o której zamykają w grudniu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, pare lat tam nie byłem i włsnie widze , ze faktycznie tunel otwarty 24h na dobę, Sorry.:eek:

CAR 2 - MOTORCYCLE - BUS -BICYCLE

Bozen (Triveneto, Emilia Romagna)Zernez - Lower Engadine Open all year (toll charge): 24hrs a day

Czy piszesz o "Tunnel Munt La Schera"?

Na google map pokazuje płatne odcinki za tunelem, przed Livigno. Czy ktoś może ma lepszą wiedzę na ten temat? (gdzie płacimy na trasie do Livigno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piszesz o "Tunnel Munt La Schera"?

Na google map pokazuje płatne odcinki za tunelem, przed Livigno. Czy ktoś może ma lepszą wiedzę na ten temat? (gdzie płacimy na trasie do Livigno)

Jak jedziesz do Livigno to bramki są za tunelem i tam płacisz. Oczywiście bardziej opłaca się zrobić opłatę obustronną przy opuszczaniu tunelu w stronę Livigno chyba 35 EU. Druga sprawa nie musisz zostawiać sobie kasy na powrót, tylko wszystko wydać na.. no na co chcesz:)

Tu masz wszystko:

http://www.livigno.eu/it/village/come-raggiungerci/tunnel-munt-la-schera

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wczesniej -ryzyko, później -drożej.

Czym wcześniej jedziesz tym taniej, ale ryzyko braku śniegu rośnie.

Określiłbym to w tym roku taką skalą prawdopodobieństwa braku śniegu i ceną:

26 listopad -3 grudnia RYZYKO 30% Cena - rewelacja (od 150-170euro)

3 grudnia -10 grudnia RYZYKO 15% Cena - super (od 180-220e)

10gudnia -17 grudnia RYZYKO 0% Cena- dobra (230-250e)

Szczerze ja wole nie ryzykować i zawsze wybieram termin około 10-17 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...