Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Opinie o nartach


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

A te Blizzardy, z którego rocznika? Pytam bo jest różnica w budowie narty. Rocznik 09 / 10 miał rdzeń drewniany składający się z dwóch listew/bloków drewnianych umiejscowionych po bokach a w roczniku 10 / 11 jest jedna listwa/blok drewniany przez środek narty. Cała seria g-force poszła w dół w tym sezonie jeśli chodzi o konstrukcje w porównaniu z poprzednim rocznikiem a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wypożyczyć poniżej wymienione modele nart.Jeśli macie jakieś uwagi to chętnie się zapoznam :)

Nordica Sportmachine 70 XCT lub XCT 74

Blizzard G-FORCE G-THREE IQ

Salomon 24 Daytona +Z11 lub 24 Hours + Z12

Będę porównywał z Rossi Z 3.5

Może być ciekawie:rolleyes:,ale Roob musisz wiedziec czego się spodziewiać po przedstawionych nartach w porównaniu z Z3,5.Nie widzę możliwości po jednym sezonie jazdy na rossi,porównać z innymi nartami.To będzie jazda na nowych nartach,ale porównanie mało znaczące:cool:Zenit 3,5 to jest naprawdę sympatyczna narta dla poczatkujących,ale i doświadczonych narciarzy, może mieć zadowolenie.Jak chcesz porównać te narty,chyba tylko na zasadzie,że na tych lepiej się jeżdzi,ale czemu?-tego już nam nie wytłumaczysz:cool:Nie piszę tego,aby Twoją decyzję "wyśmieszyć",ale uspokoić Twoje zamiary i ostudzić przed zakupem kolejnych nart,których nie potrzebujesz:rolleyes:Narta Z jest doskonałą nartą do doskonalenia techniki,a mozna na niej pojechać w trudniejszych warunkach,może nie free,ale chodzi bardziej o rozjeżdzone szlaki narciarskie w Polsce.Nie wiem,ale jak dla mnie to rok stażu na nartach,to trochę za malo na inwestycje w różne modele nart:p,ale jak masz fundusze i chęci-to decyzja należy do Ciebie:p,ale dla mnie dalej będzie bezsensowna.Sprzedaj Z3 i wtedy wypożyczaj narty,aby w końcu bez ryzyka wybrać ,coś dla siebie:rolleyes:

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek słusznie prawi, za mało jeździsz by sie bawić z róznymi egzemplarzami i wyciagać z tego właściwe wnioski, mozesz mieć poczatkowo problem z zaadaptowaniem sie do innej narty i tylko czas bedziesz tracił i pieniądze na wypożyczanie. Te Z3 to naprawdę fajne narty na różne warunki i doskonałe do nauki, powinieneś je piłować i szukać szybkiego postępu. A o tych nartach nikt Ci chyba nic nie napisze bo to tegoroczne i niewielu miało możliwośc cos testować a co dopiero te w ilości produkowanego sprzetu - no i do tego jeszcze je porównać - chyba mission imposible:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wypożyczyć poniżej wymienione modele nart.Jeśli macie jakieś uwagi to chętnie się zapoznam :)

Nordica Sportmachine 70 XCT lub XCT 74

Blizzard G-FORCE G-THREE IQ

Salomon 24 Daytona +Z11 lub 24 Hours + Z12

Będę porównywał z Rossi Z 3.5

jak masz zamiar wpierw wypożyczyć , a potem ew. kupić (i to jest słuszna koncepcja:) ) , to w zasadzie nic Ci po opiniach innych na temat tych nart ( niekiedy sprzecznych:) , co można czasem wyczytać w innych wątkach ) , bo po prostu najlepszą dla siebie wiedzę , bo empiryczną;) zdobędziesz ujeżdżając te narty.Jeżeli moge coś podpowiedzieć , to pierwsze wrażenie na temat danego modelu nie zawsze jest trafione , czasem trzeba się trochę dłużej ( kilka dni , różne stoki , warunki , nastrój w danym dniu ) wjeździć w nartę ,żeby poznać jej zalety i ew. ograniczenia .Dużo też zależy od przygotowania sprzętu . Ja wychodzę z założenia ,że nie ma złych nart , tylko lepiej lub gorzej dobrane do umiejetności , warunków itd, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje podejście kieruję jako zabawę a nie zakupowo, chyba że któreś bym pokochał od pierwszego zjazdu.

Nie raz już tak robiłem ale w innej dziedzinie sportu i zawsze były z tego jakieś korzyści :)

Może nie będę potrafił przekazać sensownie różnicy między tymi modelami nart ale jeśli zauważę że któraś mi bardziej leży to powiększę moją kolekcję.

Darek nie chcę sprzedawać Z 3.5 a jedynie sobie pojeździć na innych :)

Szkoda mi tylko tych Z 6.5 bo nie lubię jak się coś marnuje, chciałem symbolicznie szwagrowi zagonić ale nie wykazał zainteresowania :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje podejście kieruję jako zabawę a nie zakupowo, chyba że któreś bym pokochał od pierwszego zjazdu.

Nie raz już tak robiłem ale w innej dziedzinie sportu i zawsze były z tego jakieś korzyści :)

Może nie będę potrafił przekazać sensownie różnicy między tymi modelami nart ale jeśli zauważę że któraś mi bardziej leży to powiększę moją kolekcję.

Darek nie chcę sprzedawać Z 3.5 a jedynie sobie pojeździć na innych :)

Szkoda mi tylko tych Z 6.5 bo nie lubię jak się coś marnuje, chciałem symbolicznie szwagrowi zagonić ale nie wykazał zainteresowania :/

No to Roob:Djesteś w dobrym kierunku otworzenia nowej wypożyczalni narciarskiej:D,albo zagracenia piwnicy lub garażu;)Ale szanuję Twoją decyzję,ale w dalszym ciągu uważam,że szalejesz-może lepiej zainwestować pieniądze w częstsze wyjazdy narciarskie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek nie nadążam za tobą, jeszcze nie wypiłem do końca drineczka a pijam szybko a ty już mi tu reposta wcisnąłeś ;)

Piwnicę mam dużą a i nie pustą, moje "kolekcje" nie jednego wprawiły w osłupienie :D:D:D W budżecie są przewidziane wydatki na częste jazdy, na początku sezonu kilka dni pod okiem instruktora a późniejjjjjjjjjjjjjjjjjjj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

moje podejście kieruję jako zabawę a nie zakupowo, chyba że któreś bym pokochał od pierwszego zjazdu.

Nie raz już tak robiłem ale w innej dziedzinie sportu i zawsze były z tego jakieś korzyści :)

Może nie będę potrafił przekazać sensownie różnicy między tymi modelami nart ale jeśli zauważę że któraś mi bardziej leży to powiększę moją kolekcję.

Darek nie chcę sprzedawać Z 3.5 a jedynie sobie pojeździć na innych :)

Szkoda mi tylko tych Z 6.5 bo nie lubię jak się coś marnuje, chciałem symbolicznie szwagrowi zagonić ale nie wykazał zainteresowania :/

I brawo dla kolegi!!! Ujeżdżanie róznych nart jest jedym ze znakomitych sposobów urozmaicania własnej techniki. Im szybciej potrafisz się zaadaptowac do nowego/ innego sprzetu tym lepszym jestes narciarzem a wybrana droga świetnie wróży.

Miłej zabawy na stoku

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...