Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

GAT Szczyrk - ostatni dzień zimy

Jak na zimę przystało to pożegnała się z nami bardzo godnie. Na Julianach, Golgocie i zboczach Małego Skrzycznego dosypało kilkanaście cm śniegu (zauważalnie mniej niż w Bielsku) i to poprawiło warunki diametralnie. Wiadomo idealnie nie było, ale najgorzej też nie. Trasy przygotowane dobrze, sztruksik był, gdzieniegdzie lekkie zabrązowienia, a w ich okolicach zamarznięte grudki ziemi, ale żadnych strat w sprzęcie nie zanotowałem. Narciarzy mało, więc do wyciągów nie stało się wcale lub góra 2-3 min.

Myślę, że jutro do południa może być pięknie po nocnych przymrozkach.

Kto żyw niech załatwia wolne i ostatnie przyzwoite nartowanie zaliczy naszym pięknym kraju w sezonie 2010/11.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotelnica

Od 8 do 11 warunki bardzo dobre. Sztruks w najlepszym wydaniu na wszystkich trasach. Muszę zaznaczyć, że odkąd na Kotelnicy za trasy odpowiada Tomek, który wcześniej szefował na Pilsku, przygotowanie tras jest na najwyższym poziomie.

Poza tym utrzymywała się ujemna temperatura i świeciło słońce. To był dzień marcowy na nartach, ale czuło się, jakby to styczeń w najlepszym wydaniu.

Jeszcze długo na Kotelnicy będzie się jeździć :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko - wiosenne promocje.

Coś mnie wczoraj wieczorem kopnęło,żeby dziś rano się wybrać na Pisko.Przyjechałem jako pierwszy.Podjechałem pod krzesełko i jazda do kasy.Dziwiło mnie tylko,że nie pojawiają się kolejni narciarze... Wczoraj na internecie podawali,że są jeszcze warunki do jazdy,niestety duża kartka na budce nie pozostawia złudzeń - warunki trudne!Po chwili podchodzi do mnie jeden z panów i informuję,że na górze jest kompletna katastrofa,bo śniegu tam wiele nie sypnęło,za to było sporo deszczu! :eek:

Kiedy kupuję karnet,gość się mnie jeszcze pyta,czy na pewno wiem co robię,bo wczoraj ludzie zjeżdżali z góry i domagali się zwrotu pieniędzy. Jestem wyjątkowo uparty i na własną odpowiedzialność jadę do góry.Co ciekawe,krzesełko jedzie jakby wyraźnie szybciej niż zwykle,co potwierdza pomiar czasu(ok 10 min,normalnie to minimum 15).Ledwie zsiadłem następny z panów pokazuję jak wygląda "5" i mówi,że u góry jest jeszcze gorzej.Widząc ziemię na przemian z lodowiskiem w końcu zmiękłem i wróciłem na dół.Tam jeden z panów do mnie:"coś pan szybko wrócił" :o

Nie mam wyjścia,przebieram buty i jadę pod orczyk do Soliska.Tutaj jednak nie widzę tych dobrych warunków,o których mówił jeden z panów,wyglądało to tak:

1.pilsko_200119.jpeg

Pojechać się da,ale to wszystko co można powiedzieć:

2.pilsko_903770.jpeg

Łapię już lekkiego doła.Depresję pogłębia widok stoku konkurencji - Kolei Baba:

3.pilsko_111910.jpeg

Zdjęcie mi nie wyszło najlepiej,ale tam był piękny sztruksik,a obecnie na karnetach GAT tam nie pojeździmy.

Nie ma co biadolić,jadę na Buczynkę,chyba tam powinno być lepiej... Chyba to się łódka na wodzie - niestety widok trasy pod orczykiem już nie najlepiej rokuję:

4.pilsko_49230.jpeg

Początek do zaakceptowania:

6.pilsko.jpeg

Dalszej części nie pokaże,po co mam Wam psuć wspomnienia z sezonu. Generalnie sporo lodu,gdzieniegdzie walały się minerały i tylko na paru odcinkach przyzwoite warunki.Chyba nawet tego nikt nie ratrakował.Pojeździć się jednak dało.Niestety dla jednej osoby skończyło się to mało fajnie:

5.pilsko_357164.jpeg

Największym plusem był brak ludzi - w porywach może 10 osób jeździło.Dość nieźle dopisała pogoda,słońce dość często wychodziło zza chmur,dopiero po 11-ej przyszła mgła i trochę popsuła zabawę.Może też dobrze,że nie było jazdy na górze bo tam mgła była non stop!

I na koniec mały dreszczowiec... dla mnie. ;) Po godzinie 12-ej podjeżdżam do wyciągu,a tu na bramce wyskakuję komunikat:"zła karta". :confused: Poprawiłem rękaw,ale nic to nie zmienia.Pan z obsługi mówi,żebym zjechał na dół i w kasie sprawdzą co jest grane.

Tak też zrobiłem.W drodze na dół już układałem czarny scenariusz - z moim szczęściem pewnie uszkodziłem kartę i już ani nie pojeżdżę ani kaucji nie dostanę... Nic podobnego,po prostu w tym roku karty dopołudniowe są do 12-ej a nie do 13-ej,jak było w poprzednich sezonach.Przynajmniej kaucję odzyskałem...

Podsumowując:nawet najeździłem się!

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,tak przy okazji tego zdarzenia, mam prośbę nauczcie nieuka/mnie:confused: jak się wstawia zdjęcia, tak by były widoczne w samym poście, a nie jako załącznik. Chciałbym wiedzieć, bo może coś z Fr. wyślę na bierząco. Żeby nie śmiecić moze być na PW.

Z góry dziękuję.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiłem,a właściwie wrzuciłem ponownie. ;)

Wszystko gra!Jakość kiepska,bo dwa dni wcześnie bawiłem się aparatem i pozmieniałem ustawienia o czym zapomniałem... :o

Pozdrawiam panów z obsługi!!!

Oni nie zawiedli i byli dla mnie bardzo mili i pomocni - o tym muszę koniecznie wspomnieć! :cool:

Dodam jeszcze,że dla Pilska na bank to już koniec sezonu!Chyba rekordowo szybko się skończył,bo często śnieg tam się trzymał nawet do maja. :rolleyes:

A tak kłamią na internecie:

http://gat.pl/73.php

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa osada

warunki śniegowe rewelacyjne :) co do jakości przygotowania to już tylko dobrze, :) jazda od 8 do 14 z mała przerwą na skoki Małysza :D, ludzi na stoku niekiedy dużo ale bez kolejki , cenowo też znośnie :cool: spotkałem kolege z forum i trochę razem pojeździliśmy , niestety miał za małe buty żeby spróbować na miśkach :)

Edytowane przez 1973marcin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki śniegowe rewelacyjne :) co do jakości przygotowania to już tylko dobrze, :) jazda od 8 do 14 z mała przerwą na skoki Małysza :D, ludzi na stoku niekiedy dużo ale bez kolejki , cenowo też znośnie :cool: spotkałem kolege z forum i trochę razem pojeździliśmy , niestety miał za małe buty żeby spróbować na miśkach :)

Jutro wybieramy się na nowa osadę i może być to ostatni wyjazd na narty,dzięki za relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszów

Warunki śniegowe bardzo dobre oprócz trasy nr 6 która była zamknięta(nie wyratrakowana) ale ludzie tam jeździli. Trasa nr 1 śniegu w brud a świeży opad poprawił warunki. Na trasie nr 2 warunki również bardzo dobre sztruksik i fajnie zmrożony śnieg a trasa nr 3 dużo oblodzeń i warunki jak dla mnie ogólnie dobre.

Ludzi było średnio bez kolejek. Czynna była kolej linowa, orczyk na szczyt i talerzyk na trasie 3 i przedszkole dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieramy się na nowa osadę i może być to ostatni wyjazd na narty,dzięki za relacje

jeśli masz możliwośc to weź sobie jakieś szersze narty :) ja miałem dzisiaj 88 i 99 pod butem i było rewelacyjnie (slalomka poszła do boksa po 5 zjazdach) jak przesiadłem się na miśki to kastle wziąl do sprawdzenia kumpel :) i tak już został do końca dnia, bardzo mu się podobała jazda w rozjechanym śniegu po zmianie ze slalomki :D na miśki się nie odważył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Johnny miałeś peszka ale wszystko było możliwe. Miałeś dobre chęci i tak udało Ci się pojeździć co jest najważniejsze.

Nogi bolą,więc jest ok! ;)

elegancko:) juz pisałam wielokrotnie...ten stok nie zawodzi:)

Wiem coś o tym i gdybym wiedział co spotkam na Pilsku,na pewno zawitałbym na Mosornym! :cool: Nie narzekam,ale mądry po szkodzie... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi bolą,więc jest ok! ;)

Wiem coś o tym i gdybym wiedział co spotkam na Pilsku,na pewno zawitałbym na Mosornym! :cool: Nie narzekam,ale mądry po szkodzie... :o

a ja dzwoniłam do serwisu do chlopaków:) usłyszałam ze jest jak jest...wiec dzis rower uskuteczniłam - mnie nogi nie bola :rolleyes: juz :)

poczatkiem sezonu a i :powszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki śniegowe rewelacyjne :) co do jakości przygotowania to już tylko dobrze, :) jazda od 8 do 14 z mała przerwą na skoki Małysza :D, ludzi na stoku niekiedy dużo ale bez kolejki , cenowo też znośnie :cool: spotkałem kolege z forum i trochę razem pojeździliśmy , niestety miał za małe buty żeby spróbować na miśkach :)

Marcin bardzo milo było poznać i pośmigać w miłym towarzystwie:)

Co do warunków w 100% zgadzam się z Marcinem - śniegowo super, przygotowanie - mogło byc lepiej, ale i tak zazdroszczę wszystkim, którzy mogą dzisiaj wyskoczyć na białe:)

Do 11 jazda rewelka, później trochę walczyłem na moich sl i z zazdrością spoglądałem na Marcina na pomuka na tych swoich panelach:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisła - nowa osada, cieńków, klepki

nowa osada sobota 19.03

jak pisali "przedmowcy" - warunki dobre, ludzi nieduzo (przewaga rodzin z dziecmi), co najwazniejsze - nie bylo kamieni i przetarc

cieńków niedziela 20.03

jak zwykle stok przygotowany srednio - przetarcia, kamienie wyciagniete ratrakiem na srodek trasy, dla lubiacych swiezy opad i muldy duza frajda

ludzi sporo, ale bez kolejek

czynna tylko trasa wzdluz wyciagu

klepki niedziela 20.03 - widziane z cienkowa

czynne do godz. 13.00 (potem chyba nie bylo chetnych), przetarcie jedno duze na srodku trasy, jak na otwarty, niezalesiony poludniowy stok warunki dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...