Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo nam było miło spotkać Johnnego i Ewę.

Johnny musimy się częściej umawiać bo zawsze jest dobra pogoda i co najmniej dobre warunki :)

Warunki narciarskie:

1) tam gdzie odpowiednia ilość śniegu (patrz zdjęcie z Kopca w stronę górnej stacji na Pilsko) bardzo dobre lub idealne. Twardo i płasko.

2) tam gdzie śniegu mnie zwykle lodowisko, lub niewyratrakowane (zjazd z Kopca ostatnie ścianki).

3) minerałów jak na Pilsko mało - duży postęp :)

4) orczyki dalej są :D ale jest pod nimi zwykle równo lub nawet wyratrakowane!

5) ZERO muld

6) kolejka na max 2 minuty, a na Szczawinach w ogóle pusto!

Podsumowując: biorąc pod uwagę ilość opadu na górze. to gdyby nie pola lodowe ja oceniłbym warunki na 6stkę.

A naszej jazdy się nie ocenia bo się nią bawimy :D

A teraz hit sezonu:

żonie udało się mocno (45stopni?) zgiąć tytanowego kijka :D

Cóż, kobiety to bardzo zdolne stworzonka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko małe, bo wypadłam z obiegu na ponad dwa tygodnie, a wybieram się w środę pośmigać do bólu (dostałam urlop - hurra :D ):

Gdzie obecnie najlepsze warunki na stokach? wchodzą w grę stacje w Wiśle i Istebnej - ewentualnie Szczyrk (nie wierzę nawet, że to napisałam :rolleyes:).

Będę wdzięczna za cynk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz hit sezonu:

żonie udało się mocno (45stopni?) zgiąć tytanowego kijka :D

Mysiek twoja żonka to taka zdolna osóbka jest ( lustro na okularach, niby niezniszczalny kijek), wszystko to przy niej jakieś takie nietrwałe :eek: producenci sprzętu powinni ją brać do testów.;):D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko małe, bo wypadłam z obiegu na ponad dwa tygodnie, a wybieram się w środę pośmigać do bólu (dostałam urlop - hurra :D ):

Gdzie obecnie najlepsze warunki na stokach? wchodzą w grę stacje w Wiśle i Istebnej - ewentualnie Szczyrk (nie wierzę nawet, że to napisałam :rolleyes:).

Będę wdzięczna za cynk ;)

Witam

To uwierz :D trasy przygotowane, brak ludzi i minerałów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczyrk

Witam

Wczoraj wróciłem ze Szczyrku i chciałbym podzielić się wrażeniami, gdyż często przed wyjazdem czytam co piszecie, a samemu się nie udzielam.

Pogoda piękna, słonecznie i lekki mrozik.

Stoki przygotowane dobrze, ale mocno zmrożone. Minus wiadomo orczyki.

Mój ranking tras:

1. Fis - przygotowana dobrze, mało ludzi, śnieg na Skrzycznem do połowy górki

2. Bieńkula - przygotowana dobrze, miejscami przetarcia do lodu, na Małym Skrzycznem generalnie ludzi więcej

3. Golgota - jak powyżej

4. Niebieska z Małego Skrzycznego - dla mniej wprawnych narciarzy ale bardzo przyjemna i prosta

5. Czerwona - jak powyżej

6. Czerwona na Skrzycznem - najwięcej lodu, no i bardzo długi czasowo wjazd krzesełkiem.

Ja jeździłem rano na Skrzycznem a na 13 górą przejeżdżałem zielonym szlakiem na Małe Skrzyczne do znajomych, ale na końcu trzeba trochę podejść. Karnetów punktowych raczej nie kupować, bo szybciutko schodzą, chyba ze ktoś planuje 1-2 wjazdy.

Warunki z soboty z fis nagrane komórką:

Jeszcze jedna kwestia jedzenie, bo po nartach chce się jeść:)

No to idziemy na kolacje pierwszego dnia, pierwszy lokal po drodze Gospoda Polska, wchodzimy pusto, zamawiamy po piwie i karty, jak sobie zrobiłem łyka to mi się od razu odechciało wszystkiego, siedziałem tyłem do baru znajoma co przodem siedziała widziała jak pani dolała piane do starego piwa, no nie udało nam się spróbować ich kuchni po takim powitaniu poszliśmy dalej.

Następna knajpa Stara Karczma tu obsługa miła, jedzenie pierwsza klasa i ceny normalne do polecenia w 100%.

Następny dzień znów tam idziemy bo po co zmieniać jak dobre, ale brak miejsc to idziemy dalej, Karcma u Kroćpoka zamówiliśmy , dostałem surowy kotlet w środku nie mylić z krwistym, pani wzięła do dosmażenia i nawet był zjadliwy, znajomi zamówili deskę dziczyzny, ale to wszystko jakieś suche było i spalone, ciekawe który raz odgrzewane, a barszcz miałem z tytki... , znajoma miała kwaśnice nawet dobra, ale za to zimna... i największy rachunek, raczej odradzam lokal.

W sobotę nie chciało nam się iść na miasto to do lokalu obok Karczma Pod Wodospadem, najtańsza z wszystkich i pyszne jedzenie też w 100% można polecić.

No to się rozpisałem, ale może ktoś skorzysta.

pozdrawiam wojtas

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może to niech do czwartku jedzie szusować (szurać,ciąć,haratać, carvingować...) wykorzystując mroźne noce. Nawet nie ma co kombinować bo teraz jest jeszcze wszędzie nieźle z warunkami.Od piątku ma być wiosennie z niewielkimi przymrozkami w nocy. Liczę ,że po 15-tym jeszcze na parę dni wróci zima bo teraz obowiązki i sprawy rodzinne nie pozwalają na wyjazd narciarski:mad:

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x6559&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12625&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może to niech do czwartku jedzie szusować (szurać,ciąć,haratać, carvingować...) wykorzystując mroźne noce. Nawet nie ma co kombinować bo teraz jest jeszcze wszędzie nieźle z warunkami.Od piątku ma być wiosennie z niewielkimi przymrozkami w nocy. Liczę ,że po 15-tym jeszcze na parę dni wróci zima bo teraz obowiązki i sprawy rodzinne nie pozwalają na wyjazd narciarski:mad:

no właśnie wybieram się od czwartku na narty i jest mały dylemat co do pogody:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na prognozę w Krakowie - środa 10, czwartek 14, piątek 20:eek:. Trochę mnie przechorowało przez weekend i ledwo łażę ale narty wrzuciłem do bagażnika i zmieniłem plany na ten tydzień. Być może jutro ostatni zimowy dzień, później już jazda wiosenna, która także ma swój urok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię pojeździć po "miętkim" śniegu, zawsze mam do tego jakieś specjalne narty: rano zimno, później ciepełko a i ludzi przeważnie niewiele, piwko dobrze smakuje na słonku, ze stoku na koniec nie żal zejść - sporo pozytywów. Jedno mnie wtedy tylko strasznie wkurza - błoto na parkingu i ubabrane nim buty narciarskie - ale i to jest do przeżycia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 dni nartowania bez przerwy bez urlopu

Dzisiaj był mój pierwszy dzień bez nart po sześciu dniach na deskach.

Jeszcze nigdy tak nie miałem. Korzystając z pięknej pogody i niemal idealnych warunków jeździłem przez 6 dni przed pracą, po pracy i w weekend. Normalnie na wczasy nie trzeba jechać. Przeważnie jeździłem na trasach w Szczyrku a raz w Nowej Osadzie. Jutro na Żar wieczorem się wybiorę. Końcówka tej zimy jest w Polsce niesamowita. Niestety nie jest to zasługa samej Zimy tylko Człowieka, który wymyślił sztuczny śnieg. Bez sztucznego śniegu narciarstwo w Polsce byłoby niemal niemożliwe do uprawiania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju zazdroszczę . Tak to dzieki sztucznemu śniegowi i co równie ważne nocnym mrozom mamy dosyć udany sezon w Polsce. Dzisiejsza noc ostatnia tak mroźna . Pózniej śniegu na trasach będzie szybko ubywać a ja dopiero 15-tego dam radę pojechać na narty. Mam nadzieje ,że jeszcze będzie na czym pojeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojeździłem w Beskidzie Wyspowym w mateczniku Justyny Kowalczyk - Kasina - gora zwana Snieżnicą. Powolne 4-os krzesło + 1,4 km niebiesko-czerwonej trasy dały to co Tygryski.....:D Piękne warunki, lekki mrozik, słońce i dobrze przygotowany stok. Do tego szybki śnieg i mała liczba narciarzy co dawało rozwijać zadowalajace prędkości i pozwalać sprawdzać możliwości swoje i posiadanego sprzętu. Świetna zabawa i ostaqtnie dni zimy.Ludzie- warunki są cudowne, jedźcie na narty gdziekolwiek bo to długo juz niestety nie potrwa. Jest naprawdę świetnie i można pojexdzic po pachy:)A jak ktoś lubi to na gorze były postawione leżaczki i można sie poopalać. Nie polecam tylko gastronomi- grzane wino okropne mają, zresztą inne rzeczy też

IMG_8470 (Small).JPG

IMG_8478 (Small).JPG

IMG_8482 (Small).JPG

IMG_8485 (Small).JPG

IMG_8486 (Small).JPG

57da812162991_IMG_8470(Small).JPG.bd3a44f470f756be7e052aced4fd0269.JPG

57da812167a47_IMG_8478(Small).JPG.7a21edbcba7bc534d184dbf2af27077b.JPG

57da81216ca97_IMG_8482(Small).JPG.a18b2382f0344cb05b5f7d45da7e952a.JPG

57da8121721ef_IMG_8485(Small).JPG.91e4e471bfbd3ec361c50373d9fc6364.JPG

57da812177805_IMG_8486(Small).JPG.320b25401be7ed0cbf42480eb039b150.JPG

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossi a byłeś dziś w Zieleńcu,czy w Czechach? -mialy być relacje;)-w dalszym ciągu jeździsz pod linijkę;)

Opisz wrażenia z jazdy i warunków,a nie tylko doklejsz się do wątkow mało znacżącymi komentarzami:D

a już wiem w Zieleńcu!

Napisz jak udaje Ci się jeździć pod linijkę w coraz trudniejszych warunkach? W dalszym ciągu nie wiem na czym polega to nowoczesne narciarstwo,które na forum preferujesz!

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...