Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na oszczędności związane ze ślubem,sezon już uważałem za zamknięty... :o Jednak jak dostałem wiadomość od Mysiałka,stało się jasne,że całą sobotę spędzę na nartach!I chwała jemu i niezwykle uśmiechniętej żonce! :cool:

No to zaczynamy!Wstałem przed szóstą,żeby jak zwykle być jednym z pierwszych.Na miejscu byłem gdzieś 7.40 i... się rozglądam... Ewy nie wypatrzyłem,Mysiałka z Jego wspaniałą Żonką też ni ma...

ZEBY NIE BYŁO.... Ja WAS pierwszwa wypatrzyłam, a Tobie Johnny nawet droge zajechałam celowo:D Mysiek szusował od rana :eek: Johnny przyznasz... to ja powiedziałam ACHOJJJJJl:)

kurde jak oni ładnie jezdza....

Edytowane przez Ewa78
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZEBY NIE BYŁO.... Ja WAS pierwszwa wypatrzyłam, a Tobie Johnny nawet droge zajechałam celowo:D Mysiek szusował od rana :eek: Johnny przyznasz... to ja powiedziałam ACHOJJJJJl:)

kurde jak oni ładnie jezdza....

No dobrze,niech Ci będzie. :o;)

Za to pod wyciągiem celowo głowę wyginałem,żebyś naklejkę dojrzała... :D

PS.Ja tam stylem bezstylowym jeżdżę... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nam było miło spotkać Johnnego i Ewę.

Johnny musimy się częściej umawiać bo zawsze jest dobra pogoda i co najmniej dobre warunki :)

Warunki narciarskie:

1) tam gdzie odpowiednia ilość śniegu (patrz zdjęcie z Kopca w stronę górnej stacji na Pilsko) bardzo dobre lub idealne. Twardo i płasko.

2) tam gdzie śniegu mnie zwykle lodowisko, lub niewyratrakowane (zjazd z Kopca ostatnie ścianki).

3) minerałów jak na Pilsko mało - duży postęp :)

4) orczyki dalej są :D ale jest pod nimi zwykle równo lub nawet wyratrakowane!

5) ZERO muld

6) kolejka na max 2 minuty, a na Szczawinach w ogóle pusto!

Podsumowując: biorąc pod uwagę ilość opadu na górze. to gdyby nie pola lodowe ja oceniłbym warunki na 6stkę.

A naszej jazdy się nie ocenia bo się nią bawimy :D

A teraz hit sezonu:

żonie udało się mocno (45stopni?) zgiąć tytanowego kijka :D

Edytowane przez mysiauek
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Żaru, pierwszy wyjazd 8.45, stok zmrożony, wyratrakowany, do 11.00 warunki bardzo dobre, póżniej tylko dobre bo narobiło się trochę kaszy. Potaniało, za karnet czasowy od 9.00 do 13.00 - 45 zł. Udało się zjechać 15 razy. Fajnie że uruchamiają kolejkę przed czasem i można wjechać na górę już przed 9.00. Udany dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc za okno, aż trudno uwierzyć, że w Beskidzie Żywieckim można jeszcze szusować na nartach oraz deskach snowboardowych i to przy całkiem dobrych warunkach śniegowych.

Na miłośników białego szaleństwa czekają m.in. dwie trasy na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, na których leży od 50 cm do metra śniegu. Stoki są wieczorami oraz nocami sztucznie dośnieżane armatkami, a następnie ubijane ratrakiem.

Narciarze korzystać mogą z kolei linowo - terenowej o długości 1300 m, a także 300-metrowy wyciąg orczykowy.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji Macieja Kapuścińskiego, który był w sobotę na Żarze.

Na narty warto wybrać się również do Korbielowa, gdzie na trasach ośrodka Pilsko też da się świetnie jeździć. Na stokach jest od 30 do 115cm.

Czynne są następujące wyciągi:

- Kolej linowa „Szczawiny” (Polana Strugi- Hala Szczawiny)

- Wyciąg nr I (Korbielów Kamienna-Solisko)

- Wyciągi nr III i IV (Solisko-Buczynka)

- Wyciąg nr V i VI (Hala Szczawiny – Hala Miziowa)

- Wyciąg nr VI (Hala Miziowa-Pilsko)

- Wyciąg nr VIII (Hala Miziowa-Kopiec)

- Płaj (Buczynka-Płaj)

- Wyciąg „Kopiec” (Hala Miziowa-Kopiec)

- Dla ruchu narciarskiego udostępnione są wszystkie trasy ośrodka z wyjątkiem tras nr 7 oraz nr 5 z Hali Szczawiny do Polany Strugi - informuje Krzysztof Zagórny z ON Pilsko w Korbielowie.

W górne partie Pilska wyjazd i powrót zalecamy koleją krzesełkową „Szczawiny”.

Jazda wieczorna odbywa się od godz. 16.00 do 20.00 na trasie nr 3 przy wyciągu nr I.

źródło: zywiec.naszemiasto.pl

Na stronce jest dodatkowo kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj na soszowie:) śmigałem od 9-13. Wypad b. udany:) Warunki były zadziwiająco wystrzałowe jak na taką porę. spodziewałem się, że będzie gorzej. Generalnie tak jak w poprzednich relacjach przeczytałem do 11-11:30 po prostu BAJKOWO, nawet ludzi za bardzo nie było. Potem zrobiło się dosyć tłoczno na stoku i trzeba było uważać na innych. No i dosyć sporo lodu na którym 2 razy się za bardzo przejechałem:) i tyłkiem musiałem hamować:) apropos hamowania:PP

Zgubiłem niestety telefon dzisiaj:(( Właśnie na stoku. niebiesko-czarny samsung s5200. Jeśli ktoś znalazł to proszę o kontakt na nr. 783019261. Jakaś nagroda wpadnie:) Nie robię sobie wielkich nadziei ale może akurat... jeszcze jedno apropos HAMowania;PP babka w kasie dziwnie CHAMska:/ zadzwoniłem zapytać o ten telefon i mówię:

-Dzień dobry, zgubiłem dziś telefon na stoku

- I CO Z TEGO (:OO?!?@:!?@:@#:!?#@^$)

-Chciałem zapytać tylko czy ktoś może nie oddał.

-NIE

i się rozłączyła

Na stoku zawitał również Sz. P. prezydent RP Bronisław Komorowski.

Trochę facetowi współczułem bo nie dość że 3 koksy ciągle przy nim jeździły(ochrona) to jeszcze oprócz tego ludzie mu nie chcieli dać spokoju:)) co wjazd to go 103911 ludzi o zdjęcie zaczepiało:// Pewnie sobie biedak nie zjechał nawet z 5 razy... Apeluję: trochę myślenia... ten facet jak jedzie na narty to na pewno nie po to żeby foty sobie cykać i chciałbym sobie odpocząć... dajcie święty spokój takim ludziom. bądź co bądź w takiej W-wie to chyba musi trochę popracować, a jak jedzie do Wisły na narty to chyba chciałby odpocząć...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chciałbym sobie fotkę ustrzelić . Do diabła przecież to "ojciec narodu" to by nie odmówił . :)

Ciekawe jakby ktoś za tobą jeździł i wołał "cho pan na fote"... A trochę szacunku też trzeba, że może Pan Komorowski chce sobie trochę odpocząć i naprawdę chwała mu za to, że wybiera stoki w Polsce, a nie tak jak Tusk w Alpach. Ja Panu Prezydentowi proponuje ubrać kominiarkę na całą twarz, żeby ludze za nim nie gonili:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Kamieńsk - Bełchatów

Witam. Byłem 05.03.2011. Mało ludzi bez kolejek, do 14 super, ale potem lekko roztopiony w promieniach słońca śnieg zamarzał i było dużo powierzchni bardzo zmrożonego twardego stoku powodujących dyskomfort. O 16:30 dałem sobie już spokój. Śniegu ok. 70cm . Udany wypadzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem po tygodniowym pobycie w Wierchomli.

Powiem tyle : rewelacja!

Nocami był mróz -6 do -11 stopni, w ciągu dnia -1 do -5, przepiękne słoneczko, śniegu dużo i co ważne prawdziwego, ludzi zero.

Co prawda załapałem się na ostatni weekend ferii jeszcze ale tych ludzi nie bylo tak dużo ,żeby stać w kolejce dłużej jak 2,3 minuty. A od poniedziałku to po prostu odlot - kompletnie zero ludzi. Trasy świetnie przygotowane, pierwszy lód pojawiał sie dopiero koło 16ej , 17ej.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...