Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak oceniacie moją jazdę na nartach ??


lakub

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo trudno siebie ocenić :(, wydaje mi się, że 6,5/10, ale mogę się mylić :D

W skali forumowej, czy swojej?

Dla mnie to taki dłuuuugi ześlizg, brak krawędzi, za sztywno, rece bez kijów, a wygląda jakbyś je trzymał. Przestudiuj jeszcze raz skalę forumową. To tylko na moje oko, resztę dopiszą fachowcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali forumowej, czy swojej?

Dla mnie to taki dłuuuugi ześlizg, brak krawędzi, za sztywno, rece bez kijów, a wygląda jakbyś je trzymał. Przestudiuj jeszcze raz skalę forumową. To tylko na moje oko, resztę dopiszą fachowcy.

KP proszę daj link do tej skali bo ja nie pamiętam gdzie jest a kolega może jeszcze nie czytał .

Ja nie oceniam kolegi ile sobie daje na skali tylko będę wiedział jakie słowa użyć do tłumaczenia .

Inaczej powiem do "jedynki" inaczej do "dziesiątki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem marny narciarz

Kurcze miałem tu nie pisać ,ale jeżdżę tez trzy sezony (tylko 17 wyjazdów na narty). Zupełnie podobnie do kolegi z filmiku . Nie mam zamiaru oceniać ,ale ja siebie w skali forum oceniam na 1-2 nic wyżej. Zresztą ta skala jest nie miarodajna bo moi krewni świetnie się zsuwają z każdego stoku i czarne trasy nie stanowią p dla nich problemu a styl ich jazdy to nie jet lepszy od mojego czy kolegi na filmie. Jak Witkowi (szwagier 25 lat na nartach) pokazałem skalę umiejętności narciarskich na Forum to stwierdził ,że to bzdura tak samo jak styl jazdy skrętem ciętym (carving). Według niego ten styl nigdy się nie przyjmie bo jest tylko dla nielicznych bardzo silnych ,młodych ludzi. Piszę o tym bo wczoraj byłem na nartach z siostrą i szwagrem ( Nowa Osada -tłum,mgła dużo lodu). Według mojej siostry ( na nartach 20 lat) jeżdżę świetnie i szybciej niż ona. Oczywiście ja zdaje sobie sprawę ,że ze mnie jest narciarskie zero ,ale mam książki ,czytam forum i może będzie poprawa. Sorry za zabieranie czasu Mistrzom narciarstwa zjazdowego :)

Edytowane przez janek57
poprawki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Witkowi (szwagier 25 lat na nartach) pokazałem skalę umiejętności narciarskich na Forum to stwierdził ,że to bzdura tak samo jak styl jazdy skrętem ciętym (carving)

To, że większość nie potrafi jeździć carvingowo nie wynika z tego, że styl się nie przyjmuje. Moim zdaniem to problem wynikający z niechęci do doskonalenia techniki. Niektórym wystarczy - jak piszesz- zsunąć się z górki. Budowa nart wymusza niejako styl, więc powinno się na nich jeździć w określony - łatwiejszy - sposób. Niedawno jeździłem z gościem sporo po 50-tce, który się przestawiał z klasyki na carving. Jego słowa :"k...... to dopiero czad, a co ciekawe sama jedzie".

Pozdrów szwagra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na nartach to przedewszystkim zabawa , więc jak kto jeździ to jego prywatna sprawa:) , natomiast to jak ktoś się sam ocenia ,1/10 czy 10/10 , a jak naprawdę jeździ , często nie do końca jest kompatybilne:) . Z własnego doświadczenia wiem ,że sporo narciarzy im lepiej porusza się na nartach , tym jest bardziej krytyczna co do oceny swoich umiejętności . Można oczywiście tworzyć różne teorie np.,że jazda na krawędzi jest tylko dla młodych:rolleyes: , albo w ogóle bez sensu;) ale to chyba raczej po to by usprawiedliwić brak swoich umiejętności lub chęci ich podnoszenia.

Zakładam ,że magnusDux85 chce jeździć coraz lepiej , dlatego też prosi o ocenę swojej jazdy , a nie oczekuje tekstów typu : jak ci się fajnie jeździ bez kijków to spoko , tak też jest cool;)

Ps

magnus - posłuchaj rad JK

Edytowane przez aklim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za pokazanie jazdy na stromym stoku.

Tor jazdy jest dobry, dużą częsc wirazu jedziesz w linii spadku.

Narty prowadzisz płasko , stąd narty przez cały wiraż slizgają się.

Przy przejsciach (skret-skręt) przenosisz cieżar na nartę dolną , ale nie znajdujesz wsparcia na niej i wspomagasz się górną (jest to brak równowagi).

Przyczyn jest wiele. Pierwsze to nieruchoma pozycja , jaką utrzymujesz przez caly film.

Trochę ją urozmaica ruch rąk (jest nie wystarczający , brak kijków niedopuszczalny).

Dalej , to plaska narta ktora ucieka w bok i nie daje wsparcia. W takiej sytuacji należy od samego początku skretu ustawiać ją na krawedzi i w miarę jazdy po luku ją zwiększać.

Odchylenie tulowia w kierunku narty dolnej a biodra do srodka skretu pozwoli uzyskać równowagę.

Ale to nie wszystko, to musi współgrac z nieustannym ruchem tułowia przód-tyl, góra-dół któremu towarzyszy ruch rąk z kijkami. Nie wolno zapominać o łopatkach (otwarta klatka piersiowa)

Ruch ten (góra-dół , przód-tył)jest odpowiedzialny za rozkład sił na krawedzie (przednia, srodkowa i tylna częsc).

Jak widac sporo do poprawienia. Ale masz dobrą bazę do poprawy,

ładnie jedziesz chociaz z takimi błędami.

Pozdrawiam!

Edytowane przez niko130
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opinii powyżej proszę o jakiś link ze zjazdem, celem zaobserwowania "tych jaj" i uniknięcia wrażenia nijakości.

Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam

z tymi "jajami" to chyba Janek poszedł trochę po bandzie:) . Najpierw popraw swoją technikę ,żeby było bezpieczniej , a potem zacznie się speed no i tzw. jaja:D

a na poważniej , twoja jazda wygląda na razie trochę kukłowato (mało w tym dynamiki ) ,ale , tak jak koledzy napisali ( a Nikko opisał w szczegółach ), potencjał masz , teraz trzeba to poprzeć ćwiczeniami , najlepiej z DOBRYM instruktorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem słabszy dzień :P, a tylko tego dnia miałem aparat na stoku ;/

Nie długo wybieram się do Czarnej Góry pośmigać, pojeżdzę z instruktorem może on znajdzie jakieś lekarstwo na moje dolegliwości i będę mogł wtedy pokazać coś ciekawszego...

Dzięki raz jeszcze :)

P.S. Jestem mile zaskoczony odzewem ludzi na tym forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć Grivun:)

Fajnie moim zdaniem plusy są:

1. kije:)

2.Odwaga

3.Kondycja

4. Równowaga

Trochę minusów też

Własciwie jedziesz tu luźno nie prezentując żadnego skrętu, najbardziej przypomina śmig z kolan ale tylko przypomina. Ja na twoim miejscu wykupiłbym kilka lekcji z instruktorem ale żeby to miało sens potrzebujesz żeby pokazał ci skręt krótki /śmig/ i długi. Jak już zrozumiesz o co w każdym z nich chodzi to trochę potrenuj tak 5- 10 dni:) W naszych okolicach jest kilka miejsc gdzie znajdziesz dobrego instruktora i szkołę to naprawde dobrze wydane pieniądze. Zapewne inni koledzy udzielą Ci rad technicznych i ocenią jazdę fachowo ale trudno z tego korzystać na stoku dlatego ze potrzebujesz wielu zmian w swojej jeździe.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za filmiki:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...