Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak oceniacie moją jazdę na nartach ??


lakub

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za dobre słowo!:) Tak wiem, że kolej na dłuższe narty. Obecnie ma Volkl Racetiger 120 cm - drugi sezon. Bardzo dobra nartka, ale wyrósł, na ten sezon musiała wystarczyć. Junior słabo rośnie i jest lekki. Teraz zmieniamy długość, w tym, że problem jest tego typu: na wiosnę dobra cena, ale może urośnie i nie da się kupić nart znowu na dwa sezony. Tak więc planuję zakup przed kolejnym sezonem. Obecnie ma 139 cm wzrostu, czy 130 narta będzie ok?, widziałem fajną 136 cm K2, może taką? Waga i wzrost młodego jest pod kontrolą lekarza, więc mam nadzieję, że będzie dobrze.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

Zwróć uwagę na 20-21 sek.

To nie jest lekkie odchylenie na pięty i raczej nie "układ powoduje".

Nawet jeżeli na stromszym to występuje mniej to może "gonić przyzwyczajenie".

Po prostu trzeba poćwiczyć nad zrównoważeniem pozycji i środka ciężkości.

Pzdr.,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyki

film swietny widac jazde i pozycje syna .....

JAZDA syna superowa z minimalnym bledami .troszkę za wąsko narty oraz syn laczy kolana w skrecie a powinny byc tak rozsuniete jak narty...

jajk na ten wiek jest extra . brakuje jeszcze minimalnej fazy dociązenia narty po skrecie.

Obserwujac inne filmiki to syn jezdzi a TE INNE osoby powiny sie uczyć od KAMYKA ..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze możesz rozważyć tę 136. Proponowałbym takze rozważenie opcji kupienia używanej narty i wymienienia jej po sezonie. Tak to juz jest z dziećmi. Rosna i nic sie nie da zrobić, trzeba sie cieszyć i inwestować w pociechy :D

Na pw wysłałem parę zdań dot Waszej jazdy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi bardzo miło, że towarzystwo tak serio i konstruktywnie podeszło do tematu. Musimy na spoko poczytać i przełożyć na praktykę.

W odpowiedzi na wiek i wagę to właśnie skończył 11 lat wazy 29 kg i 139 cm wzrostu. Narty to nasze DRUGIE hobby, pierwsze to żagle a tam waga jest bardzo, bardzo ważna dlatego pilnujemy tej sprawy.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyki

corka ma 10 lat waga 34 kg i 145 cm ....

8 razy zjazd z GORY ZAR

SOLISKO SZCZYRK trasy czerwone tez sobie radzi ... inwestuje bo kązda chwila na nartach to mniej czasu przy komputerze ..

corka dobrze biega .skacze plywa ma kondycje - konsumuje bialko oraz jogurty i omijamy APTEKĘ chyba ze ja kupuje dlla SIEBIE VIT C ..

moge tez dodać inne dane syn lat 15 wzrost 189 cm waga 79

czarna BIENKULA oraz GOLGOTA w Szczyrku zaliczone ..

nalezy zaszczepic w dzieciach BAKCYLA narciarstwa ...........

moje dzieci powiedzmy narty traktuja rekreacyjnie a inne sporty trenuja wyczynowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi bardzo miło, że towarzystwo tak serio i konstruktywnie podeszło do tematu. Musimy na spoko poczytać i przełożyć na praktykę.

W odpowiedzi na wiek i wagę to właśnie skończył 11 lat wazy 29 kg i 139 cm wzrostu. Narty to nasze DRUGIE hobby, pierwsze to żagle a tam waga jest bardzo, bardzo ważna dlatego pilnujemy tej sprawy.

pozdrowionka

Kup mu koniecznie narty 140 cm, o krótszych zapomnij. Moja córka 11 lat - 143 cm/31kg przesiadła się w tym roku na Atomic Race 10 140 cm właśnie z nart 120cm i jest bardzo zadowolona, ogarnia je bezproblemowo choć na razie z pewną ostrożnością -a jeździ trochę słabiej technicznie od twojego chłopaka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przygodę z nartami zacząłem w tamtym roku końcem marca.

Próbowałem jezdzić na takich starych półcarvingach.

W tym roku kupiłem sprzęt i to jest mój piąty dzień na nartach w tym roku.

Poproszę o porady i wytknięcie błedów.

Pozdrowienia

Grivun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje zdanie jest takie postaraj się jeździć 2 razy wolniej ale 2 razy dokładniej /skręt zaczynaj i kończ/ ponadto proponuję Ci kurs jazdy pod okiem instruktora dobre rozwiązanie to KK w szkole licencjonowanej SITN poznasz podstawy kilku technik podzielisz skręty na krótkie i długie /ceny są przstępne za 6 dni szkolenia od 320 do 500 pln/ popytaj o dobrą szkołę ale nie najtańszą:) Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem początkujący ,ale stary pryk .Na nartach trzeci sezon ,ale tylko 17 razy na stoku. Jeździsz lepiej od mnie:) Fachowe,szczegółowe uwagi dostaniesz od ASÓW tego Forum. Ode mnie za odwagę ,bo ja tutaj nie zamierzam się ,, chwalić'' moja ,,jazdą'' masz 10 punktów:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem początkujący, ale stary pryk. Na nartach trzeci sezon...

Jaki stary, jaki stary :confused: Janku nie przesadzaj :)

Mój znajomy, z którym często jestem na wypadach narciarskich, Pan Rysiek - nauczył się jeździć na nartach w wieku 63lat, teraz po kilku Sezonach śmiało podbija Alpy i nie tylko :D :D :D

Nie liczy się wiek, tylko chęci, pasja i determinacja.

Ulubione powiedzonko Pana Ryśka, to: "Młodzieży jeździmy, jeździmy!!! Szkoda czasu na sikanie!!!" :D :D :D

pozdrawiam

marboru

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki stary, jaki stary :confused: Janku nie przesadzaj :)

Mój znajomy, z którym często jestem na wypadach narciarskich, Pan Rysiek - nauczył się jeździć na nartach w wieku 63lat, teraz po kilku Sezonach śmiało podbija Alpy i nie tylko :D :D :D

Nie liczy się wiek, tylko chęci, pasja i determinacja.

Ulubione powiedzonko Pana Ryśka, to: "Młodzieży jeździmy, jeździmy!!! Szkoda czasu na sikanie!!!" :D :D :D

pozdrawiam

marboru

Gdybyś był z wielkopolski pomyślałbym że jeździłeś z moim tatusiem .

On też cały czas powtarzał : wysikać się w domu bo na stoku zamarzniecie .

Dzisiaj ma 82 lata ale jeszcze z zapałem wymieniamy poglądy na temat zawodów , np. dzisiaj telefonicznie o fruwającym Boodym .

Panu Jankowi dziękuję za lekcję pokory która na stoku jest ważniejsza niż najlepsza technika .

Edytowane przez ROSSIGNOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z nartami zacząłem w tamtym roku końcem marca.

Próbowałem jezdzić na takich starych półcarvingach.

W tym roku kupiłem sprzęt i to jest mój piąty dzień na nartach w tym roku.

Poproszę o porady i wytknięcie błedów.

Pozdrowienia

Grivun

Jazda jak na tak krótki staż zadawalająca

Omówię na podstawie filmu 14.02.szczyrk.wmv.

Bardzo ladny początek. Duży luz w przechodzeniu z narty na nartę (jazda tzw łyżwą).

Dobra pozycja, rece z przodu, kolana ugięte i tak ma być.

Ale ta pozycja nie moze być monolitem. Tak jest gdy zaczyna się kręcenie.

W miarę wzrostu prędkosci, stromizny i ograniczonej widocznosci (armatka sniezna) zacząłes się gubić w rytmie i pokazałes jak trudno wejsc w lewy skret.

Usterek jest sporo, ale one wynikają ze zle przyjętej koncepcji wchodzenia do skretu.

O co chodzi. Własnie ty w jezdzie stosujesz "chodzenie" i to jest duży plus.

Minusem jest to że robisz to nie na tą nogę.

Zobrazuję to przykłądem. W pozycji "stój" wykonaj obrót, np w prawo przez

wykonanie wykroku.

Możesz to zrobic na dwa sposoby:1- robiąc wykrok w przód-bok (w prawo) prawą nogą; 2- robiąc przekrok (chyba tak to się nazywa) tj. obracasz się (w prawo) robiąc wykrok lewą nogą w przód-bok w prawo.

Odpisz jak to zrozumiałes. Odpowiedz jak Ty robisz to na nartach.

d.c.n.

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico przepraszam że się wtrącam ale ja nie zrozumiałem tego :

Własnie ty w jezdzie stosujesz "chodzenie" i to jest duży plus. .

Co miałeś na myśli ?

Reszta jest rozumiała dziękuję za uproszczony język dla zwykłych narciarzy .

Edytowane przez ROSSIGNOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrót w prawo dla mnie bardziej poręcznie jest wykonać robiąc wykrok w przód i w bok prawą nogą (ciężar ciała na prawej nodze i dostawiam lewą)

Przy obrocie w prawo robiąc przekrok lewą noga cieżar ciała spoczywał by na lewej nodze.

Natomiast na nartach robię wszystko intuicyjnie i nie bardzo potrafię to wszystko opisać .

Pozdrowienia

Grivun

Edytowane przez Grivun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ty w jezdzie stosujesz "chodzenie" i to jest duży plus. .

Co miałeś na myśli ?

Jak początkujacy, zawsze nieruchomieje na nartach. Stoi na obu nogach , nie potrafi

nawet podniesc nogi a przeniesc ciezar ciała to mogiła.

Dlatego stosuję wszystko aby Go uruchomić.

Stosuję zmiany kierunku "przestępowaniem", wybieganiem, pseudo smigi, ustawienie kątowe narty górne, dolne.

Po takim ćwiczeniu wszystko robi się łatwiej.

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

Przy obrocie w prawo robiąc przekrok lewą noga cieżar ciała spoczywał by na lewej nodze.

I oto własnie "biega".

Abyś nie pokrecił za bardzo nóg to zrób to tak.

Koncząc skret w lewo skieruj wzrok (wazne ) w kierunku gdzie chcesz jechać.

Rece w przodzie, szeroko. Za wzrokiem poprowadz barki , w slad za nimi pójdą ramiona. W tym samym czasie ustaw nartę lewą dziobem lekko w dół (opisany przekrok) .

Mozesz to uzyskac przez zepchniecie pietki nart (pod górę), lub zrobienie "kroku".

Teraz wazne co zrobisz z ciałem.

Mozesz pochylić je w kierunku wysunietej narty lub ją obciążyć (stanąc).

WAZNE jest abyś nie musiał wrócić na nogę prawą. Im dłuzej pojedziesz na nodze lewej tym lepiej.

Nie jest to najlepsza pozycja , jest tam rotacja , płaskie prowadzenie narty, moze nawet za bardzo obrócic.

Bedzie to swiadczyło, ze obciązyłes nartę górną.

Cwicz takie wchodzenie do skrętu. Jesli czujesz pewnosc jazdy,kontrolę predkosci, nie obraca plecami w dół stoku to znaczy ,że masz równowagę na dolnej narcie.

Nagraj swoją jazdę, pokaz.

Następny krok to zatrzymanie rotacji. Ale to potem.

c.d.n.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda

trasa czerwona na Julianach jest trudna i pelna lodu jak na 5 dzień narciarza ...

jazda poprawna ,,, jka na te ilość dni ...wystepuje tez w pewnym momencie rotacja tułowia....jesli jedziemy skrętem rownoległym NW to wbijamy kijek ....po Twoim skręcie brakuje przyjecia ukladu dosrodkowego....Jesli jedziesz rownolegle to kijka nie wbijamy a impulsem skretnym jest zmiana krawędzi... wszystko to jednak lepiej jest omówic i pokazac na stoku niz na FILMIE ..

mozemy się kiedys umówic na STOKU ...andrzejski.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juliany

jesli parkujesz na Julianach to na rozgrzewkę trasa nr 8 zielona fajna krotka.. Idealna jednak jest Niebieska z MAŁEGO SKRZYCZNEGO na naturalnym sniegu prawie 3 km wiec jest gdzie krecić ... mozna kontrolować czy pozostawiasz na sniegu pióropusz ślad ślizgowy czy ślad cięty carvingowy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych ćwiczeniach wydaje mi się że wiem na czym polega skręt z obciązeniem zewnętrznej narty.

Próbowałem też unosić lekko nartę wewnetrzną-na łatwym stoku nawet nieźle mi szło.

Początkowo czułem się jak bym był pierwszy dzień na nartach ,ale pózniej było już lepiej.

Podczas szybszej jazdy na trudniejszym stoku zauważyłem ,że czasami narta zewnętrzna nie trzyma mi krawędzi i objeżdza całą szerokością .

Nie wiem czy powodem jest to że za mocno obciązałem tą nartę (zgodnie ze wskazówkami Niko130 starałem się unikać obciążania narty wewnętrznej) czy też popełniam jakiś inny błąd.

Stok był troche oblodzony,ale widziałem że dobrzy narciarze nie mieli takich problemów.Narty mam w miarę ostre.

Przy okazji zrozumiałem,dlaczego nie mogłem się nauczyć przyjmowania takiej postawy jak oglądałem na filmach(narty i nogi do stoku, tułów odchylony w stronę przeciwną).

Kiedy zacząłem obciążac nartę zewnętrzną ,taka postawa właćiwie wychodziła mi samoczynnie.

Niestety nie miałem dzisiaj możliwości nakręcenia filmu ,ale postaram się to zrobić w przyszłym tygodniu.

Poproszę o komentarz i jeśli można ,następną lekcję.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas szybszej jazdy na trudniejszym stoku zauważyłem ,że czasami narta zewnętrzna nie trzyma mi krawędzi i objeżdza całą szerokością .

To proste. Twoja pozycja musi byc inna .Razem z pochyleniem stoku o tyle samo pochylamy całe ciało. Jedynie bardziej poszerzamy tor jazdy, aby zachowac równowagę

( na stromym jadąc w skos stoku wyraznie odczuwamy róznicę poziomów po którym jadą narty).

Dobrze jest ręce prowadzic szerzej , mocniej dać do przodu, zmieniac mocniej pozycję góra- dół. Również mocniej nalezy dzialac (w pierwszej fazie skrętu) na dzioby nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...