Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak oceniacie moją jazdę na nartach ??


lakub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem dziś w Trzepowie ok. 35km od Gdańska nagrałem filmik jak na light jeżdżę na nartach. Była to jazdą nie zbyt agresywna w środę jadę do Trzepowa albo do Przywidza i nagram filmik z bardziej agresywną jazdą. Na razie zapraszam do zobaczenia 1 filmiku. [YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

Proszę o opinie na jakim poziomie jeżdżę.

Z góry dziękuję lakub:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie kolego kijki podstawa kijki a po 2 najlepiej będzie pare h z instruktorem który poprawi twoje błędy:) odejdz powoli od płużenia stań na krawędziach itd. trudno tak opisać słowami najlepiej korygowac na bierząco (czyt. instruktor)

rajt. no i ręce nie za sobą tylko przed sobą. bardziej na językach niz tyłach no i koniecznie weź tego instruktora!

+++ za odwagę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym podkreślić, że to dopiero mój pierwszy sezon z nartami i bardzo spodobał mi się ten sport więc chciał bym bardziej rozwinąć swoje umiejętności

Kurcze jesteś niesamowity pierwszy sezon i już filmik plus uruchomienie własnego serwisu normalnie jestem pod wrażeniem oby ci chęci i zapału nie brakło bo długa droga przed tobą.

Duzy plus za odwagę

PS. Tu masz link do odpowiedniego wątku zobacz na moją jazdę i przeczytaj komentarze zobaczysz ile trzeba się nauczyć jeszcze od podstaw. Weź instruktora bo łapniesz złe nawyki a potem naprawdę ciężko się ich pozbyć

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=7897

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, może za dużo od siebie oczekuję ale myślę że na 1 sezon i jazdę tylko na stokach o długości 300-600m to i tak wystarczająco. Muszę też się hamować w niektórych sytuacjach bo miałem operację biodra.

Chciałem też jeszcze powiedzieć, że 1 instruktor powiedział mi, że do mojej jazdy nie podszebuję kijków, i jest pełen podziwu jak jeżdżę na 1 sezon, potem dowiedziałem się, że nie jest zbyt dobrym instruktorem więc z niego zrezygnowałem i zacząłem uczyć się z filmików zamieszczonych na youtube.com . Wydawało mi się, że jakoś umiem jeździć i tak postanowiłem robić. Jeśli znali byście jakiegoś pożądanego instruktora z Kaszub to proszę o kontakt na gg 2514068.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to za instruktor co był pełen podziwu twojej jazdy, że jak na pierwszy sezon... wybacz, musiałem.

Na chwile obecną potrafisz się utrzymać na nartach i idziesz, że tak powiem, w starą technikę. Spróbuj, jak ktoś już wcześniej napisał, postawić narty na krawędzi, po uwcześniejszym lekkim rozpędzeniu się. Zobaczysz że skręcają same, a to dopiero jest zabawa :-) Kijki wymuszą pozycje z rekami do przodu.

Jeśli to osiągniesz w tym sezonie, będzie można powiedzieć że się jest pełen podziwu.

Może troszkę za dużo na początek, ale trzeba sobie wyznaczać cele i poprzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakub - o ile to nie jakaś szopka ;) to życzę wytrwałości we....... wszystkim :)

A jak serwis w 3mieście to może i Twój Master tez z 3miasta by się przydał ? Jeśli tak to PM.

No i czekamy na ten dynamiczny kawałek :)

p.s. tak jeszcze słówko, bo doczytałem kolegów- - nie rozpędzałbym sie z poradami, a z tymi krawędziami to spoooooookojnie i pooooomału :)

Edytowane przez juice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem dziś w Trzepowie ok. 35km od Gdańska nagrałem filmik jak na light jeżdżę na nartach. Była to jazdą nie zbyt agresywna w środę jadę do Trzepowa albo do Przywidza i nagram filmik z bardziej agresywną jazdą. Na razie zapraszam do zobaczenia 1 filmiku. [YOUTUBE]
[/YOUTUBE]

Proszę o opinie na jakim poziomie jeżdżę.

Z góry dziękuję lakub:D

jak na pierwszy raz to całkiem nieźle - nwet się nie przewróciłeś,

no i znacznie lepiej jak ten 2 na filmiku

Zobaczysz że skręcają same, a to dopiero jest zabawa

skąd to wiesz ?

czy wszystkie narty same skręcają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie na jakim poziomie jeżdżę.

Takiego stylu jeszcze nie widziałem. Slizgasz się ciekawie. Podglądałeś pewnie skoczków.:)

Ugnij bardziej kolana, nie patrz pod nogi, ręce do przodu (wyobraz , ze obejmujesz duzą piłkę (60cm srednicy). Podnies głowe i wzrokiem "nad pilką " obserwuj stok.

Kiedy skręcasz np. w prawo - lewą rękę wolno prowadz w kierunku prawej , kierując równoczesnie wzrok i barki za tą ręką.Ruch ten powinien zadziałac na narty.

Aby jechać "agresywniej" spróbuj ten skręt (prawy)wykonać na narcie narcie lewej (dolnej) a w lewo na nodze prawej. Odczujesz, ze na nartach jakby idziesz (lewa -prawa-lewa-prawa). W skrecie w lewo lewa narta powinna być lekko w przodzie.

Najlepiej zrób sobie sciągę na co masz zwracać uwagę i czytaj jak jedziesz wyciągiem.

Pokaż film ze srody. Powodzenia!

Edytowane przez niko130
Bląd . Było "W skrecie w lewo prawa narta powinna być lekko w przodzie."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Kiedy skręcasz np. w prawo - lewą rękę wolno prowadz w kierunku prawej , kierując równoczesnie wzrok i barki za tą ręką.Ruch ten powinien zadziałac na narty.

Domyślam się o co ci chodzi, ale obawy mam czy on się domyśli. Czytając literalnie to co napisane, zacznie po prostu rotować do stoku :)

W skrecie w lewo prawa narta powinna być lekko w przodzie.(...)

Nie wiem dokładnie do czego tu zmierzasz ale tak to się da chyba tylko na telemarku ;)

Sorry ale musiałem na to zwrócić uwagę - poza tym się zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się o co ci chodzi, ale obawy mam czy on się domyśli. Czytając literalnie to co napisane, zacznie po prostu rotować do stoku :)

Nie wiem dokładnie do czego tu zmierzasz ale tak to się da chyba tylko na telemarku ;)

Sorry ale musiałem na to zwrócić uwagę - poza tym się zgadzam :)

Dla początkującego zawsze ten element rotacji jest potrzebny, przecież to tak bardzo naturalne.

Oczywiscie nastepną wskazówką będzie wstrzymanie rotacji.

Na filmie widzisz ten nadmiar jej ograniczyłem poprzez swoją wskazówkę.

Nie wiem dokładnie do czego tu zmierzasz ale tak to się da chyba tylko na telemarku ;)

Dziękuję :D po prostu bład (pózna pora). Ale tak prawde mowiąc to robi się tez naturalnie , kiedyś to sprawdzałem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon na nartach i jeszcze nie jeździsz na krawędzi?

W takim razie ja jakiś nienormalny chyba jestem. Narty na nogach miałem jakieś 20 godzin w życiu, ale 3 godziny spędziłem z instruktorem.

Znajomi nie mogą uwierzyć że zacząłem jazdę w lutym tamtego roku.

A ja tłukę krawędzie, tak samo jeżdżę bez kijków i zaczynam się kłaść w skrętach dotykając ręką śniegu. Tylko do tego pusty stok potrzebny

Bierz instruktora, najpierw 1 godzinę, niech zdejmie cię z pługa i pokaże krawędzie, poćwicz to, wyczuj krawędzie a potem instruktor na 2 godziny żeby wskazał błędy i pokazał co masz ćwiczyć.

ps.

jak złapałem bakcyla to na śnieg się nie mogłem doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon na nartach i jeszcze nie jeździsz na krawędzi?

W takim razie ja jakiś nienormalny chyba jestem. Narty na nogach miałem jakieś 20 godzin w życiu, ale 3 godziny spędziłem z instruktorem.

Znajomi nie mogą uwierzyć że zacząłem jazdę w lutym tamtego roku.

A ja tłukę krawędzie, tak samo jeżdżę bez kijków i zaczynam się kłaść w skrętach dotykając ręką śniegu. Tylko do tego pusty stok potrzebny

Bierz instruktora, najpierw 1 godzinę, niech zdejmie cię z pługa i pokaże krawędzie, poćwicz to, wyczuj krawędzie a potem instruktor na 2 godziny żeby wskazał błędy i pokazał co masz ćwiczyć.

ps.

jak złapałem bakcyla to na śnieg się nie mogłem doczekać.

Gratuluje talentu, postępu i umiejętności.

Czy jest szansa na jakąś prezentacje filmową lub sekwencję zdjęć ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon na nartach i jeszcze nie jeździsz na krawędzi?

W takim razie ja jakiś nienormalny chyba jestem. Narty na nogach miałem jakieś 20 godzin w życiu, ale 3 godziny spędziłem z instruktorem.

Znajomi nie mogą uwierzyć że zacząłem jazdę w lutym tamtego roku.

A ja tłukę krawędzie, tak samo jeżdżę bez kijków i zaczynam się kłaść w skrętach dotykając ręką śniegu. Tylko do tego pusty stok potrzebny

Chciałbym to zobaczyć. Szczególnie to kładzenie się w skrętach po 20 godz. jazdy. Gdzie jeździsz w Kielcach - chętnie się umówię i może czegoś nauczę. Może wezmę namiary do instruktora. Wrzuć jakiś filmik, bo aż się wierzyć nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem poczatkujacy chociaz wiekiem zaawansowany. No juz trzeci sezon w tym 6 dni ,,nartowania "we Włoszech w grudniu 2010. Czy od razu z kilkami? Nie wiem.Ja do wczoraj (czantoria przy warunkach ,,srednich) 80% zjazdów bez kijków lub z trzymanymi w poprzek. oceniasz swoje umiejetnosci na 5 aja siebie wogóle nie sklasyfikowałem. Na czerwonych trasach 50% zjazdów mam dosyć pewnych bez wywrotek. Nie mam jeszcze pełnej kontroli prowadzenia nart na dużych pochyłościach np. w zeszłym roku na Stożku na tamtejszej ściance każdy zjazd kończył sie glebą ,ale robię postepy. Moze na 1 zasługuję ,ale te wszystkie klasyfikacje umijętnosci narciarskich mnie nie przekonują . Mam swoje wzorce narciarski,filmiki z sieci, mam książkę W.K. ,,Smiało na białym" i nie stosuję ani nie oczekuję porad ani na Forum ani wsród znajomych narciarzy. Może jestem starym dziwakiem. Na fimiku jedziesz strasznie wolno bez balansu na płaskich nartach.Może filmik z Klausem Mairem coś ci podpowie. Mnie sporo nauczył.http://www.sofaskischool.com/Carving%20Lesson.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastosowałem dziś rady które mi udzieliliście oprócz 1 nie zabrałem ze sobą instruktora :mad: Stosując rady, które mi udzieliliście jeździ mi się znacznie lepiej :D Zabrałem ze sobą kijki, ale szczerze mówiąc przyzwyczaiłem się do jazdy bez nich :mad: ale co ciekawe doczytałem się w internecie, że nie trzeba używac używać kijków bo służą one tylko do podtrzymywania się gdy wchodzimy na orczyk oraz przy wypinaniu nart.

Dziękuję za rady :D Filmik z dzisiejszego wyjazdu prześlę jutro rano, bo nie załadował mi się jeszcze na YT :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...