Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Problem w Serwisie "Szafrański" bielsko


DonKichot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chodzi o serwis Grupy Szafrańskiego w bielsku, niedaleko Gemini.

problem w tym że w pośpiechu popełniłem błąd, oddając nowe narty do ostrzenia i smarowania, chłopak który przyjmował powiedział po przyjęciu nart że to wszystko, pokwitowania nie trzeba bo będę płacił przy odbiorze...

w domu mnie olśniło że nie mam żadnego dowodu że zostawiłem tam nowe narty ! :( to normalne że nie dostaje się pokwitowań ? to moje pierwsze ostrzenie

Edytowane przez DonKichot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
Witam,

robił ktoś z Was strukturę w tym serwisie? Warto wyprowadzić u nich kąty na maszynie i dodatkowo krawędzie wykończyć dyskiem diamentowym?

Wszelka pomoc mile widziana :)

Rób wszystko, nie chcę tak generalizować ale Marcin Szafrański moim zdaniem na najlepszy serwis w okolicy, co najmniej okolicy, bardzo dobry sprzęt plus wiedza i doświadczenie.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób wszystko, nie chcę tak generalizować ale Marcin Szafrański moim zdaniem na najlepszy serwis w okolicy, co najmniej okolicy, bardzo dobry sprzęt plus wiedza i doświadczenie.

Polecam

Potwierdzam. Robiłem tam swoje narty i znajomych. Nikt nie narzekał na jakość, a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w praktyce wygląda ten dysk diamentowy, dużo krawędzi zużywa? Zawsze ostrzyłem ręcznie, w GSach niby kąt z fabryki Blizzarda jest (są to narty spełniające wymogi FIS - jeszcze ;)), ale oni mogli tak na odwal dać te 88 / 0,5.

Myślę że to raczej nie są pytania na forum, zadzwoń do serwisu, jak tylko trafisz że Marcin będzie to na pewno chętnie rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i przygotuje Ci narty tak żeby FIS tego nie zakwestionował jak już staniesz na mecie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Nie wiem jak w praktyce wygląda ten dysk diamentowy, dużo krawędzi zużywa? Zawsze ostrzyłem ręcznie, w GSach niby kąt z fabryki Blizzarda jest (są to narty spełniające wymogi FIS - jeszcze ;)), ale oni mogli tak na odwal dać te 88 / 0,5.

Nie bardzo ogarniam o co pytasz. Generalnie:

1/Dysk diamentowy zbiera absolutnie mnimalna ilość. Utwardza, dlatego krawędź trzyma dłużej

2/ Większość sprzętu robimy na 88/0,5. Jeśli ktoś wie, że potrzebuje innego kąta, to oczywiście wykonamy wg. życzeń. Wielu zawodników PŚ jeździ gigant na 88 i 0,7 do 1 st od spodu. To sprawa bardzo indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...