Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

WorldSkitest 2011


JC

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Fischer RC4 World Cup SC przedostatnie miejsce :o:D

:rolleyes: dać Mu porządną nartę....:cool:

-----

U mnie tak:

Na pierwszym miejscu nie ma niespodzianki jak dla mnie bo to Fischer,

natomiast miejsce drugie, to normalnie aż mi wstyd:rolleyes:, bo to... Rosignol:eek:,

a miejsce trzecie przyprawia mnie o kaca moralnego:cool:, bo stoi tam... Dynastar:eek:, trochę się moje morale podnosi bo jest to miejsce 3 ex aequo z Headem, tak że powiem tak, miejsce 3 to Head ex aequo z Dynastarem, a nie odwrotnie - z taką kolejnością czuję się trochę lepiej:rolleyes:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dolać oliwy do ognia napiszę, że Nordica Dobermann SL Pro w dniu testu chyba mi nie spasowała, bo otrzymała duuużo niższe oceny i wylądowała na jednym z ostatnich miejsc.

No to u mnie Nordica Dobermann SL Pro też nie ma kolorowo i plasuje się na przed ostatnim miejscu:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że na każde deski przypadał jeden przejazd.Czyli teoretycznie jeżeli w jakimś przejeździe nastąpiło jakieś ''potknięcie'',to ocena narty mogła być przez owo potknięcie może nie wypaczona,bo to za duże słowo,ale powiedzmy ukierunkowana negatywnie.Jeżeli było inaczej to proszę o sprostowanie.

A jeżeli to nie jest tajne to jak Wasze oceny wypadły na tle innych(szczególnie tych z medialnymi nazwiskami). Chociaż jak patrzę na wyniki Waszej trójki to mimo,że Jacek i Rafał oceniali podobnie to Sławek już bardziej odmiennie.Czyli wynika,że każdy czuje nartę inaczej i potwierdza się stara prawda,że żaden test nie może być wyrocznią przy wyborze sprzętu. Jednak każdy narciarz ma swoje preferencje.Choć z drugiej strony z każdą nartą po krótszej lub dłuższej znajomości idzie się zaprzyjaźnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją listę w grupie SL definitywnie zamyka Salomon 3V Race, oczko wyżej jest jak już wcześniej wspomniałem Nordica Dobermann SL Pro i dalej na 3 miejscu od końca ex aequo Nordica Eybl i Völkl Racetiger SL.

W sezonie 2008/2009 miałem Völkl Racetiger SL i wtedy również się z nim nie zaprzyjaźniłem, a jak stwierdzał Figo z kilometra było widać że mi ta narta nie leży:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że na każde deski przypadał jeden przejazd.Czyli teoretycznie jeżeli w jakimś przejeździe nastąpiło jakieś ''potknięcie'',to ocena narty mogła być przez owo potknięcie może nie wypaczona,bo to za duże słowo,ale powiedzmy ukierunkowana negatywnie.

Tak masz rację na każdą nartę przypadał jeden przejazd, za wyjątkiem pierwszej pary, na której to jechało się 2 razy(ostatni przejazd był na narcie pierwszej).

Co do potknięcia to nawet jeśli takowe zdarzyło się to jesteśmy już na tyle wprawnymi narciarzami że bez wielkiego namysłu wiem z czego się takowe zdarzenie wzięło, tym bardziej że stok do testów był idealny bo zaczynał się łagodnie co pozwalało dobrze wyczuć nartę.

Ja np potknął bym się o Ana Jelušić:eek:, na szczęście do tego nie doszło, nie wiem co to za nartę miałem akurat, ale dało rady jeszcze na niej dokręcić żeby uniknąć tego potknięcia, choć byłem już i tak w pełnym skręcie.

A jeżeli to nie jest tajne to jak Wasze oceny wypadły na tle innych(szczególnie tych z medialnymi nazwiskami).

Też bym chciał wiedzieć, ale my mamy dostaliśmy tylko nasze osobiste wyniki.

Chociaż jak patrzę na wyniki Waszej trójki to mimo,że Jacek i Rafał oceniali podobnie to Sławek już bardziej odmiennie.

Nie "warzę" tego aż tak dokładnie, ale wydaje mi się że jest mniej więcej tyle samo sprzeczności co i zbieżności, trzeba by jeszcze przeanalizować nie miejsca ale punkty które otrzymała dana narta.

Czyli wynika,że każdy czuje nartę inaczej i potwierdza się stara prawda,że żaden test nie może być wyrocznią przy wyborze sprzętu. Jednak każdy narciarz ma swoje preferencje.Choć z drugiej strony z każdą nartą po krótszej lub dłuższej znajomości idzie się zaprzyjaźnić.

Tak jest, było i będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po World Ski Test dochodzę do wniosku, że dobór nart to sprawa baaaardzo indywidualna.

Wiadomo przecież, że Fischer RC4 Worldcup SC nie są złymi nartami. Ja oceniłem je słabo, ale w przeciwwadze Fischer Progressor 800 (grupa Open Space) oceniłem bardzo wysoko. Pamiętam wrażenia z jazdy na nich, jako czystą przyjemność. Wynika to zapewne z budowy narciarza, stylu jazdy i jeszcze pewnie wielu czynników osobistych oraz z detali budowy nart.

Właśnie chyba dlatego organizator zaprasza duży przekrój narciarzy, aby wyciągnąć średnią i wydać werdykt. Werdykt, który jest wskazówką, ale przecież nie normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tam co śledź może wiedzieć o nartowaniu:D,

Lepiej uważaj :mad::D :D

to tak żartem, a zupełnie poważnie, to stwierdzenie "narta wybacza błędy, lub nie wybacza" jest mi zupełnie obce, nie znam takiego uczucia, nie wiem o co chodzi:confused:

Dla mnie to oznacza, że narta jest dość agresywna i wymaga odpowiednich umiejętności aby nie stwarzała problemów i nie odbierała przyjemności z jazdy.

Jeśli moje wytłumaczenie stwierdzenia "wybacza błędy" do Ciebie nie przemawia możesz zadać to samo pytanie autorom/autorowi tych tekstów w których pada ten zwrot :D

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=newsy&id_txt=2801

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=424&id_modelu=638

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moje wytłumaczenie stwierdzenia "wybacza błędy" do Ciebie nie przemawia możesz zadać to samo pytanie autorom/autorowi tych tekstów w których pada ten zwrot :D

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=newsy&id_txt=2801

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=424&id_modelu=638

A no to ja wiem że takie stwierdzenia pojawiają się tu i ówdzie, ja tylko stwierdzam że to jest nic innego jak jakiś tani chwyt marketingowy, który ma zadziałać na narciarza jak lep na muchy.

Jest pewna grupa narciarzy którym się wydaje że są zajebiści w jeździe i czytając tekst z pierwszego zapodanego linku przez Ciebie są przekonani...łał to narta dla mnie, przecież ja nie popełniam błędów, no i jest inna grupa narciarzy która nawet jeździ bardzo dobrze, lepiej jak Ci wymienieni wcześniej, tyle że są oni niezadowoleni ze swojej jazdy, nie wierzą w siebie, i tacy wybiorą nartę z 2 linku podanego przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to ja wiem że takie stwierdzenia pojawiają się tu i ówdzie, ja tylko stwierdzam że to jest nic innego jak jakiś tani chwyt marketingowy, który ma zadziałać na narciarza jak lep na muchy.

Jest pewna grupa narciarzy którym się wydaje że są zajebiści w jeździe i czytając tekst z pierwszego zapodanego linku przez Ciebie są przekonani...łał to narta dla mnie, przecież ja nie popełniam błędów, no i jest inna grupa narciarzy która nawet jeździ bardzo dobrze, lepiej jak Ci wymienieni wcześniej, tyle że są oni niezadowoleni ze swojej jazdy, nie wierzą w siebie, i tacy wybiorą nartę z 2 linku podanego przez Ciebie.

Bardzo możliwe dla mnie znaczy to, że narta wymaga niengannej techniki i tyle ;)

Jeszcze zapomniałem spytać wcześniej, czemu "śledź" ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...