Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrku (GAT) sprzedany - co dalej?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

No to w celu podratowania budżetu spółki, solidarnie każdy forumowicz co najmniej raz w przyszłym sezonie odwiedza (jeszcze) sCyrk:)

Przez 25 lat dokładałem się do budżetu Szczyrku i d... z tego:D W mijającym sezonie po raz pierwszy wytrwałem w postanowieniu, że "nigdy więcej". I będę w nim trwał, dopóki pan R i spółka (lub ktoś inny - to akurat jest mi obojętne) nie zrobią z tego skansenu stacji narciarskiej przystającej do XXI wieku. I, choc jestem umiarkowanym optymistą, coś mi mówi, że jeszcze sobie poczekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie został rozstrzygnięty przetarg i słowa kupione/sprzedane są dużym nadużyciem, przypomnijcie sobie zdarzenia z przed parunastu miesięcy w temacie stoczni, co rzekomo zostały kupione przez Katarczyków:rolleyes:.

Jakoś nie za bardzo chce mi się wierzyć że SON dysponuje kwotą, czy linią kredytową na prawie 14 mil zł:rolleyes:.

Z tego co wyczytałem jest ich 53 udziałowców, co daje po 260 tyś zł na głowę.... generalnie to se to czarno widzę:rolleyes:.

Sam fakt, mają stronę internetową http://www.szczyrkowski.pl/, przecież jak to taki sukces, to tam dzisiaj na tej stronie powinny być fajerwerki, a z ich strony nawet nie można się dowiedzieć że przystąpili do tego przetargu:cool:.

Witam!

Ta spółka posiada pewnego udziałowca, który ma naprawdę dużo pieniędzy, no ale........??????;)

Reszta to niewiadoma. Kiedyś pisałem, że bez współpracy z Gminą, czyli partnerstwo publiczno-prywatne, to obawiam się, że nic z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ta spółka posiada pewnego udziałowca, który ma naprawdę dużo pieniędzy, no ale........??????;)

Reszta to niewiadoma. Kiedyś pisałem, że bez współpracy z Gminą, czyli partnerstwo publiczno-prywatne, to obawiam się, że nic z tego nie będzie.

heh tylko z tego co wiem z tym ów udziałowcem Richter się coś poprztykał :) oby sie szybko pogodzili to ze 100mln problemu nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahah, no to zapowiada się mega stacja narciarska!!!!:D Plany na najbliższy sezon - rozbudowa systemu nasnieżania (brawo!), odbudowa akwarium (brawo!) i REMONTY WYCIĄGÓW ORCZYKOWYCH!!! Ale za to już w ciągu najbliższych 5 lat powstanie 3-osobowa kanapa!!!!!!!!:D

I to by było na tyle ożywiania Szczyrku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahah, no to zapowiada się mega stacja narciarska!!!!:D Plany na najbliższy sezon - rozbudowa systemu nasnieżania (brawo!), odbudowa akwarium (brawo!) i REMONTY WYCIĄGÓW ORCZYKOWYCH!!! Ale za to już w ciągu najbliższych 5 lat powstanie 3-osobowa kanapa!!!!!!!!:D

I to by było na tyle ożywiania Szczyrku....

Przemek,

Trochę za dużo tych wykrzykników (moim zdaniem). Dajmy trochę czasu nowemu właścicielowi, aby mógł się wykazać. Uważam, że rozbudowa systemu naśnieżania, to najlepszy ruch na początek. Akwarium - no nareszcie, bo na górze nie ma gdzie się ogrzać, zjeść i ... ;)

Jeżeli te inwestycje ruszą, będzie to pierwszy krok ku lepszemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyć rozpoczętą budowę kanapy:confused:

Byłem tam w styczniu i nie widziałem nawet łopaty wbitej w potencjalny plac budowy:confused:.

No i ta 3 os kanapa:confused:, już nikt takich nie buduje, to po pierwsze, po drugie, ta kanapa ma obsługiwać łagodną trasę, czyli rodzinną, czyli rodzina wielodzietna:D 2+2 już nie na szansy pojechać 1 krzesłem w górę:rolleyes:.

Ogólnie czarno to widzę:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy tak wielkiej kwocie zakupu - bo to tez za kredyt, nie zmieni sie w przyszłym roku wiele...jeśli choc nasniezanie bedzie to bedzie sukces.. Akwarium - fajne miejsce by sie ogrzać i cos wszamać, ale jakis super rewelacji to ja się nie spodziewam w przyszłym sezonie. Ale sie ruszyło i to najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyć rozpoczętą budowę kanapy:confused:

Byłem tam w styczniu i nie widziałem nawet łopaty wbitej w potencjalny plac budowy:confused:.

No i ta 3 os kanapa:confused:, już nikt takich nie buduje, to po pierwsze, po drugie, ta kanapa ma obsługiwać łagodną trasę, czyli rodzinną, czyli rodzina wielodzietna:D 2+2 już nie na szansy pojechać 1 krzesłem w górę:rolleyes:.

Ogólnie czarno to widzę:cool:

Ja też!

A jeżeli biega o kanapę, to parę lat temu na placyku koło Golgoty leżały jakieś krzesełka z wihajstrami, tak na oko mające z 10-15 lat. Ciekawe, czy to je będą montować. Może kupili w ramach tego kontraktu i ten złom również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek,

Trochę za dużo tych wykrzykników (moim zdaniem)...

Jacku, to dla podkreślenia mojego rozczarowania:)

Zgadzam się, że naśnieżanie na początek - bardzo ważne. Akwarium - super, wszyscy mają dosyć sikania w plastikowej budce na mrozie. A i może będzie gdzie przysiąść na chwilkę (mam nadzieję, że nie wrócą do picia herbatki na stojąco jak dawniej). Ale spodziewałem się jakiegoś planu na przyszłość, a nie 3 osobowej kanapy w perspektywie 5 lat. No i - jak SB zauważył - takich kanap już nikt nie buduje. Ja akurat mam 2 małych narciarzy w domu i małżowina może jechać z jednym z nich drugim krzesłem, ale co będą robić ci, co maja trójkę brzdąców. Niestety już te pierwsze wypowiedzi pana R. nie nastrajają optymistycznie co do dalszego inwestowania w szcyrk:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, to dla podkreślenia mojego rozczarowania:)

Zgadzam się, że naśnieżanie na początek - bardzo ważne. Akwarium - super, wszyscy mają dosyć sikania w plastikowej budce na mrozie. A i może będzie gdzie przysiąść na chwilkę (mam nadzieję, że nie wrócą do picia herbatki na stojąco jak dawniej). Ale spodziewałem się jakiegoś planu na przyszłość, a nie 3 osobowej kanapy w perspektywie 5 lat. No i - jak SB zauważył - takich kanap już nikt nie buduje. Ja akurat mam 2 małych narciarzy w domu i małżowina może jechać z jednym z nich drugim krzesłem, ale co będą robić ci, co maja trójkę brzdąców. Niestety już te pierwsze wypowiedzi pana R. nie nastrajają optymistycznie co do dalszego inwestowania w szcyrk:o

Pewnie chłop ma już ugadana prowizję od używanej kanapy 3os gdzieś ze Szwajcarii. I zrobi -zgodnie z doświadczeniem GAT Pilsko- piekny skansen dwa.

Oby moje słowa się nie sprawdziły !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]. Ja akurat mam 2 małych narciarzy w domu i małżowina może jechać z jednym z nich drugim krzesłem, ale co będą robić ci, co maja trójkę brzdąców. Niestety już te pierwsze wypowiedzi pana R. nie nastrajają optymistycznie co do dalszego inwestowania w szcyrk:o

Ten co ma trzech brzdąców będzie jeżdził na wyremontowanych orczykach. :D

Facet po 20 latach uporczywych starań w koncu kupił 'wroga', do końca nie wiedząc czy sie uda, a Wy po 3 dniach chcecie upubliczenienia szczegółowego biznesplanu na nastepne 10 lat..... Na miejscu Richtera w ogóle bym sie nie odzywał - bo po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet po 20 latach uporczywych starań w koncu kupił 'wroga', do końca nie wiedząc czy sie uda, a Wy po 3 dniach chcecie upubliczenienia szczegółowego biznesplanu na nastepne 10 lat..... Na miejscu Richtera w ogóle bym sie nie odzywał - bo po co?

Nie zgodzę się z Tobą. Jak po co? Bo mu ludzie żyć nie dadzą. I nie mam tu na myśli nas narciarzy, ale mieszkańców Szczyrku, którzy nie maja za co żyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ojciec trójki dzieci powiem, ze trzyosobowe krzesło to lepsze rozwiązanie niż dwuosobowe:D. Już dwójką małych dzieci wielokrotnie musialem sie zmierzyć z dwuosobowymi krzesełkami (szukanie kogoś, kto pojedzie z twoim małym dzieckiem to nowe znajomości i szlifowanie języków obcych:D) - i to w tak wypasionych kurortach jak Val Gardena, Kronplatz, Val di Fieme i kilka austryjackich.Trójka dzieci przewaznie ma taką rozpiętośc wiekową, że w 99% wypadków najstarsze pojedzie na kolejnym krześle. Nie ma co szukać dziury w całym, zwłaszcza w kraju gdzie nie ma w zasadzie zadnej sensownej górki a prawie wszyscy kupują narty po dużym przebiegu w zachodnich wypożyczalniach i są zadowoleni, że mają prawie nówki. Nie ma sie co łudzić, ze przedstawią plan pięcioletni o stalinowskim rozmachu i zrobią tu w tempie stachanowskim super ośrodek - jak pisał poeta "Wyzej dupy nie podskoczysz to pamiętaj" :D Postawią trzyosobową kanapę i wiele osób sobie tam fajnie pojeździ, to i tak lepiej niz dotychczasowy układ niczego nie rokujący. Może juz być tylko lepiej...albo podobnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech i są trzyosobowe, byleby zamontowali taśmy zwalniające przy wsiadaniu, bo szlag ma trafić człowiek jak się wyciąg zatrzymuje milion razy podczas jednego wciągnięcia, bo ktoś nie potrafił wejść na krzesełko :rolleyes:

wtedy szybciej i cieplej podejść z buta pod górkę :P:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą. Jak po co? Bo mu ludzie żyć nie dadzą. I nie mam tu na myśli nas narciarzy, ale mieszkańców Szczyrku, którzy nie maja za co żyć!

Dadza, dadzą.... chyba nie myślisz ze z gminą nie rozmawiał... ;:D. A na szczególówe plany czekaja nie tylko narciarze, ale i pobliska Pracownia na Rzecz.... - ta od 'malutkiego nietoperza' na COS-ie, co zablokował wielkie zamierzenia..... :eek:

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech i są trzyosobowe, byleby zamontowali taśmy zwalniające przy wsiadaniu, bo szlag ma trafić człowiek jak się wyciąg zatrzymuje milion razy podczas jednego wciągnięcia, bo ktoś nie potrafił wejść na krzesełko :rolleyes:

wtedy szybciej i cieplej podejść z buta pod górkę :P:rolleyes:

No niestety trójek już nowych nie robią, to będzie stary rympel, więc o taśmie rozbiegowej raczej należy zapomnieć:( trzeba się przygotować się na walenie krzesłem po goleniach:rolleyes:. Do licha jak już coś budować to nowe, min. 4 -osobowe, a nie stare graty, które po 2 latach się rozsypią. Takiego gruchota mają na Pilsku, pamiętam jak im jedna część wysiadła to parę miesięcy stali:eek::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kółeczka to na nowe nie wyglądają:D Na oko 10-20 latek im styknęło:D

Zapytany, jak wyobraża sobie ośrodek za pięć lat, Richter mówi, że do tego czasu uruchomi rozpoczętą przez GAT budowę trzyosobowego wyciągu kanapowego z Soliska na Pośredni Wierch.
Zaczynam się bać! Technologia kosmiczna:D

http://lift-world.info/en/lifts/Ort/3-sessellift/page1.htm

Te wyciągi to tak rocznikowo 1985-1990, no bo chyba ktoś nie liczy, że tam nowe staną bash.gif

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...