Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trasa Kraków - Mayerhofen (Zillertal)


michalkr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich,

w przyszłą sobotę wybieramy się znajomymi na narty do Zillertalu. W związku z tym, że dawno nie podróżowałem samochodem do Austrii proszę o informację jak najlepiej (najbliżej i najszybciej) dojechać z Krakowa do Zillertalu?

Patrzyłem na googlemaps i mam następujące alternatywy:

- Kraków - Zilina - Wiedeń (obwodnica) - Salzburg (obwodnica) - Mayerhofen

I tu moje pytanie którędy najlepiej jest jechać do Ziliny z Krakowa? Jak wygląda droga po Polsce i po słowackiej stronie do Ziliny? Dalej wiem, że chyba jest już skończona autostrada?

- Kraków - Cieszyn - Brno - Wiedeń -Salzburg- Mayerhofen.

W Czechach chyba dalej jest ta droga z płyt, na której idzie zwariować?:P

Którą drogę polecacie? Napiszcie proszę jakieś rady, żebyśmy szybko i bezproblemowo dojechali?

Z góry dziękuję za każdą pomoc:)

Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prześledź ten wątek

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=10058&page=7

tam dokładnie masz opisaną drogę do Salzburga, najbardziej efektywną.

Ja też coś tam pisałem. Co do drogi z Krakowa to się nie wypowiem ale jest też wątek o Słowacji.

O jakim odcinku z płyt piszesz, jezeli przed Brnem, to zostało niewiele.

Edytowane przez mareknot
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledź sobie ten wątek http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=12499

Ja polecam ZDECYDOWANIE wariant przez Czechy. Dla mnie fragment autostrady z płyt to pikuś i zaledwie lekki dyskomfort w porównaniu z turlaniem się po wioskach do Ziliny.

Radzę zastosować się do wskazówek JC i wybrać wariant na Brno, Mikulov, dalej na obwodnicę Wiednia, St.Polten i Salzburg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków-Wiedeń

Witam wszytskich, prześledziłęm po prędce wasze posty, ale chyba nie znalazłem tego czego szukałem, najwyżej napiszcie proszę jeszcze raz.

Jaka najlepsza opcja na przejazd kraków wiedeń? chyba preferuje Czechy, zwykle jechałem cieszyn, olomunc, brno, mikulov, poysdorf, ale teraz zastanwiam się czy by z Brna nie pojechać przec Breclaw i potem wylatuje się w okolicach Wilfersdorf, jechał ktoś tamtędy, opłaca się jeśli chodzi o komfort? chyba dużo się nie nakłada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Brna nie pojechać przec Breclaw i potem wylatuje się w okolicach Wilfersdorf, jechał ktoś tamtędy, opłaca się jeśli chodzi o komfort? chyba dużo się nie nakłada?

Ja tak ostatnio wracałem i nie podoba mi się to, zbędne kombinacje, w km nie wiem jaka różnica, duża raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pisałem wcześniej w innym wątku, że decyduje miejsce gdzie jedzesz docelowo.

Jak do Włoch - to lepiej przez Breclav i obwodnicą Wiednia dalej na południe, a jeżeli do Tyrolu to przez Znojmo i Tulln. Jedzesz drogą nr E 59 a następnie w miejscowości Gollensdorf skręcasz na nr 19 i cały czas do autobany. Wyjazd na autobanę nr 41 - St. Christophen.

Droga sprawdzona przez 15 lat jeżdzenia w tamtym kierunku. Poza tym zakupy w jeszcze trochę tańszym "wesołym miasteczku" na granicy Cz/A w Hate. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pisałem wcześniej w innym wątku, że decyduje miejsce gdzie jedzesz docelowo.

Jak do Włoch - to lepiej przez Breclav i obwodnicą Wiednia dalej na południe, a jeżeli do Tyrolu to przez Znojmo i Tulln. Jedzesz drogą nr E 59 a następnie w miejscowości Gollensdorf skręcasz na nr 19 i cały czas do autobany. Wyjazd na autobanę nr 41 - St. Christophen.

Droga sprawdzona przez 15 lat jeżdzenia w tamtym kierunku. Poza tym zakupy w jeszcze trochę tańszym "wesołym miasteczku" na granicy Cz/A w Hate. :D

No to jesteś przykładem niereformowalnym - na razie :). Właśnie dlatego wałkujemy temat przejazdu Mikulov, obwodnica Wiednia, Stockerau, i dalej na ST. Polten, żeby nie wbijać się w lokalne drogi. Ja jechałem tamtędy dziesiątki, a może już ponad sto razy. Za "starych" czasów jeździłem dokładnie tak jak piszesz, ale dzisiaj... to nie ma najmniejszego sensu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich, prześledziłęm po prędce wasze posty, ale chyba nie znalazłem tego czego szukałem, najwyżej napiszcie proszę jeszcze raz.

Jaka najlepsza opcja na przejazd kraków wiedeń? chyba preferuje Czechy, zwykle jechałem cieszyn, olomunc, brno, mikulov, poysdorf, ale teraz zastanwiam się czy by z Brna nie pojechać przec Breclaw i potem wylatuje się w okolicach Wilfersdorf, jechał ktoś tamtędy, opłaca się jeśli chodzi o komfort? chyba dużo się nie nakłada?

Odpowiedź już pada i jest prosta. Nie kombinuj! Z Brna jedź na Mikulov, potem pod Wiedeń - tam obwodnicą i dalej na St. Polten gdzie wpadasz na A1. Proste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś przykładem niereformowalnym - na razie :). Właśnie dlatego wałkujemy temat przejazdu Mikulov, obwodnica Wiednia, Stockerau, i dalej na ST. Polten, żeby nie wbijać się w lokalne drogi. Ja jechałem tamtędy dziesiątki, a może już ponad sto razy. Za "starych" czasów jeździłem dokładnie tak jak piszesz, ale dzisiaj... to nie ma najmniejszego sensu.

Witam!

Reformowalny jestem, jak najbardziej i to Forum jest dla mnie też scientie causa.:)

Ostatni raz w stronę Tyrolu jechałem 2 lata temu, a to dla austryjaków kawał czasu. Jak jest całkiem otwarta północna obwodnica, to masz jak najbardziej rację, że ta droga będzie najwygodniejsza. Ale potrzymam moją uwagę w części, a mianowicie jazdę przez Breclav. Tu jechałem w tym roku dwa razy i naprawdę jest wygodnie. No, ale niestety mijamy zaprzyjaźniony sklep ze smokiem i tu jest problem, jak i super zaopatrzoną w austryjackie wina Billę w Neulengbach.:D

No i jeszcze policmajstry czeskie, które lubią koło stacji benzynowej w Breclav czychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich, prześledziłęm po prędce wasze posty, ale chyba nie znalazłem tego czego szukałem, najwyżej napiszcie proszę jeszcze raz.

Jaka najlepsza opcja na przejazd kraków wiedeń? chyba preferuje Czechy, zwykle jechałem cieszyn, olomunc, brno, mikulov, poysdorf, ale teraz zastanwiam się czy by z Brna nie pojechać przec Breclaw i potem wylatuje się w okolicach Wilfersdorf, jechał ktoś tamtędy, opłaca się jeśli chodzi o komfort? chyba dużo się nie nakłada?

ja w tym roku jechałem cieszyn, brno, breclav, mistelbach, stockerau, st. polten.

w zeszłym tygodniu wracałem przez znojmo i była porażka! nie cierpię jeździć przez takie wiochy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kochani. Od przyanjamniej 15 lat jeżdżę na tej trasie i obecnie droga proponowana przez JC jest najszybsza. Szukanie tu dziury w calym na forach top juz jest jakieś kalectwo.

Można oczywiśćie jechać każdą z zaproponowanych dróg. Wystarczy wziąć dobrą mapę i wszystko na niej jest pokazane.

Zapraszam więc do tego minimalnego wysiłku.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani. Od przyanjamniej 15 lat jeżdżę na tej trasie i obecnie droga proponowana przez JC jest najszybsza.

Potwierdzam!

W sobotę wracałem tą trasą z Livigno i pokonałem ją w przeciągu 13h35m (w tym ok. 40 minut na obiad w zajeździe "U Toma"), przez większość drogi jadąc z prędkością ok. 130-140 km/h.

Jedynym nietypowym manewrem było ominięcie lokalnymi drogami korka na autostradzie przed węzłem Rosenheim.

O ile na autostradzie A1 przez cały czas jechałem w sznurze samochodów na polskich rejestracjach, to po zjeździe na S33 pod St. Polten, taki samochód spotkałem już tylko jeden i generalnie ta trasa była PUSTA!

W porównaniu z moim zeszłorocznym wyjazdem do Livigno, widzę wyraźne skrócenie czasu przejazdu dzięki otwarciu mostu na Dunaju w ciągu trasy S33.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...