Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Elisabeth Görgl - technika jazdy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Elizabeth jedzie moim ulubionym stylem.Dominujący tu jest ruch skrętny dolnej narty (górna lekko uniesiona) z zejsciem w dół z wydłużonym utrzymaniem krawędzi co pozwala na zdecydowane przeciecie linii spadku. Na uwagę zasługuje rotacyjny ruch ramion (imitujący wbijanie kijków), który do precyzowuje (koryguje) skręt. Jest to element , który ja opisuję żargonem : lewa ręka idzie do prawej i w następnym skrecie prawa do lewej (ci co mieli ze mna do czynienia to znają).

Filmik kończy ładny skręt STOP. Proszę przyjrzeć sie jak unika obciązania tych nart w zeslizgu co pozwala jej slizgać się bokiem. Jest to taki jednostronny "pivot". Gdyby spotkała jakis twardy element jestem pewien że natychmiast by go "połknęła" (przez pochłoniecie).

SB widać , ze brał ją "żywcem" (nasladował) . Ale jego skręt był za bardzo ostry, rzucił sie do niego jak do awaryjnego hamowania. Tułów gdyby pozostał w pionie obraz skretu by był inny.

Osobiscie polecam sposób ograniczenia prędkosci, taki, jaki wykonała E.G. Nawet przy bardzo pofałdowanym terenie, zbrylonym sniegu jej reakcja będzie miekka , płynna i bezpieczna.

Ciekawe co widziała E.G. opuszczając głowę ( ma na nartach lusterko wsteczne, jakiś radiolokator ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odciążenie narty wewnętrznej , nawet poprzez jej lekkie uniesienie .

Jak tak jeździ mistrzyni świata , tzn że tak trzeba jeździć:)

Ps

do 29s jedzie na nordicach ,potem zdaje się na salomonach :)

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po skręcie w lewo coś się stało związaniami (widać dość mocny sniegopusz) i dlatego krótki zakręt prawy i lewy stop sytuacyjny.

Po tym co napisałeś utwierdzam się w przekonaniu że jako komentarz do filmy można dopisać każdą teorię mniej lub bardziej spiskową:rolleyes:.

Ja akurat przy tym byłem i wyglądało to tak jak by Lizi nie chciała być filmowana, zrobiła kilka razy takie do-hamowania jak tylko zbliżyła się w okolice kamery:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przy tym byłem i wyglądało to tak jak by Lizi nie chciała być filmowana, zrobiła kilka razy takie do-hamowania jak tylko zbliżyła się w okolice kamery:rolleyes:

Może tak może nie, to są dwa przejazdy na różnych nartach, w pierwszym widać Nordici w drugim marka niewyraźna.

W pierwszym przejeździe też zapewne widziała że jest filmowana i pojechała dalej, a jeżeli uważasz że w drugim nie chciała być filmowana, to pewnie masz rację, jestem tylko początkującym, gdzie mi tam do Ciebie.

Pewnie to patrzenie w dól to była taka "zmyłka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak może nie, to są dwa przejazdy na różnych nartach, w pierwszym widać Nordici w drugim marka niewyraźna.

W pierwszym przejeździe też zapewne widziała że jest filmowana i pojechała dalej, a jeżeli uważasz że w drugim nie chciała być filmowana, to pewnie masz rację, jestem tylko początkującym, gdzie mi tam do Ciebie.

Pewnie to patrzenie w dól to była taka "zmyłka".

Nie zrozumiałeś mnie,

tu jak który z nas jeździ nie ma znaczenia, znaczenie ma fakt ze ja tam byłem i widziałem to w realu i nie raz, ale kilka razy tak Lizi zrobiła - 3 na pewno:rolleyes:.

Takie spostrzeżenie jeszcze: generalnie wszyscy zawodnicy, lub byli zawodnicy z PS uczestniczący w WST widać było że dobrze się bawili zarówno towarzysko jak i narciarsko, natomiast obserwując Lizi odniosłem wrażenie ze przyjechała tu spełnić obowiązek który pewnie ma w kontraktach zapisany. Na imprezie otwierającej test w ogóle się nie pojawiła, w pierwszy dzień też jej nie było, była w drugi dzień, a po testach podziękowała za należne talony na obiad i szybko uciekła ze stoku, tak że wywiadu w Lizi nie będzie:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym byl testerem

To bym potraktowal swoje zadanie powaznie.

Mysle, ze kazdy narciarz poczatkujuacy a nawet mistrz swiata ma swoje ulubione, dobrze opanowane fregmenty jazdy ( tricki,knyfy?) ktore to byly by pomocne przy ocenie przystosowania nart dla danych ewolucji, technik czy ogolnie mowiac charakterystyki nart.

Dlatego nie domyslajmy sie przeroznych bledow czy roznic w skrecie wynikajacych z braku umiejetnosci bo moga to byc czynnosci zamierzone.

Moze wlasnie po niedokreconych kilku lewych skretach nastapily niedokrecone

prawe skrety? Tego tak naprawde nie wiemy.

SB, Boncza jechali jak umieli, Mayer, Schild jak chcieli.

Byc moze przystojny wysoki JC absorbowal niektore narciarki tylko ze bardziej na Apresski jak podczas testu na nartach.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podważam Waszych spostrzeżeń, byliście blisko tych sytuacji i ja Wasze argumenty przyjmuję.

Tylko po co ona patrzyła na dół, co to się stało? Co się działo dalej po tym jej zatrzymaniu :confused:

Ja wiem po sobie, że też czasami zatrzymując się w trakcie przejazdów testowych zerkałem na narty. Nie było to w celu zidentyfikowania na czym jadę, ale była to chwila zastanowienia nad własnymi odczuciami z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie domyslajmy sie przeroznych bledow czy roznic w skrecie wynikajacych z braku umiejetnosci bo moga to byc czynnosci zamierzone.

Nie sądzę aby ktokolwiek z Nas tak do tego podszedł lub rozumiał.

Ot po prostu w sezonie ogórkowym bawimy się trochę w postrzeganie nart i drobne analizy.

Na przykładzie Mistrzów płci obojga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem po sobie, że też czasami zatrzymując się w trakcie przejazdów testowych zerkałem na narty. Nie było to w celu zidentyfikowania na czym jadę, ale była to chwila zastanowienia nad własnymi odczuciami z jazdy.

Myślę , ze tak powinien postępowac kazdy testujący sprzęt, a jesli chce porównac kilka nart to powinien wykonywać to w miarę podobnych warunkach.

E.G. napewno tak postępowała. Obslizg, skręt STOP , rózne rodzaje skrętow pewnie wykonywała na tych samych odcinkach trasy.

Jazda w pojedynkę, skupienie, uruchamianie wszystkich bodzców (także wzroku) to niezbędne czynniki w obiektywnej ocenie nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...