Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy brak śniegu!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

ja od 10.12 mam jechac do val d'allos la foux.

sniegu ani grama.

moj znajomy od 3 dni jest w val thorens i maja parenascie tras czynnych wiec jak ktos chce to sie da.

armatki w val thorens chodza cala noc i ratraki rowniez.

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale wątpię, że ta stacja ruszy do 10 grudnia. Na "Fejsie" SETAM (firma zarządzajaca wyciagami w Val Thorens) pisze, że 3 doliny nie ruszą do 10.12. Jeśli nie ruszą 3 doliny to tym bardziej ta stacja. Les Menuires przesunęło otwarcie o 2 tygodnie na 10 grudnia. Naśnieżą pewnie kilka tras + chodnik do VT i tak się pewnie będzie jeździło. Jeśli Twój znajomy pisze, że ma otwarte parenaście tras to ma niezłą fantazję. Chodzi tam trzy dłuższe krzesełka + jeden funitel. W czwartek otworzą następny funitel (Grand Fond). Tras nie licząc "łaczek" na dole jest otwartych może pięć. Jest ogólnie lipa nawet tam. Na poziomie 2300-3000 tyś metrów naśnieżanie jest możliwe tylko w nocy. W chili obecnej stacja pomiarowa na wys 2800 m pokazuje +5,5 stopnia :(. W stacji podobnie. Val d'allos ma większość tras poniżej 2500m. Dzwoń do biura i spróbuj się wycofać z tego kanału, albo zamienić na coś z lodowcem np Tignes lub Les 2 Alpes ew. przełóż na styczeń.

Meteo France prognozuje dla tej stacji do 7 grudnia od +8 do +12 stopni w dzień + czasem popada...deszcz. http://france.meteofrance.com/france/montagne?MONTAGNE_PORTLET.path=montagneprevisionville/040061

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu a jak tam przygotowania do wyjazdy ?

A dobrze, tylko jakoś nie czuję, że to już jutro :rolleyes:: dużo na głowie przed wyjazdem, więc nie ma czasu za dużo myśleć poza uporczywym sprawdzaniem stron www :wink:

Trudno, skorzystam z tego co będzie - trasy pewnie poznam na pamięć i pod koniec będę jeździć z zamkniętymi oczyma, ale najważniejsze, żeby pod koniec dnia czuć to pozytywne zmęczenie połączone z zadowoleniem :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, na stronie Soelden nie widzę już tej informacji z wczoraj o otwarciu części tras na Giggijoch :eek: :eek: :eek: wycofali się z tego czy jak :confused:: zgłupieć można :stupid:

Na tej samej stronie twierdzą, że w sobotę będą u nich opady śniegu.

Poprawiam sama siebie - jest to info o otwarciu Giggijoch od piątku tyle, że jakimś cudem nie widzę tego na swoim służbowym komputerze :eek: czary czy co? :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naśnieżyli tak, żeby było można dojechać na nartach na lodowiec i z powrotem. A dookoła wiosna :(

Myślisz, że to faktycznie tylko na dojazd? :frown:: No, ale w sumie otwierają trzy: 13, 15 i 30... może uda się jednak coś pojeździć.

Fakt, w koło poza tym wiosna :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to faktycznie tylko na dojazd? :frown:: No, ale w sumie otwierają trzy: 13, 15 i 30... może uda się jednak coś pojeździć.

Fakt, w koło poza tym wiosna :mellow:

Proponuję dłuższą wyprawę w przyszłym roku tzn. Dolina Aosty z Biurem z Krakowa. Nawet teraz gdy na cztery O.N. PilA, Courmayer, la Thuile, Breuil-Cervinia gdzie podwozi do nartowania autokar jest czynna tylko Cervinia można tam nieźle pojeździć. W zeszłym roku byłem tam z początku w grudniu. Było czynne około 70 procent tras we wszystkich 4 O.N. Ja jako początkujący zaliczyłem jakieś 10 procent dostępnych tras. Muszę tam jeszcze kilka razy pojechać ,żeby większość poznać. Wyjazdy traktuje bardziej poznawczo (zdjęcia, filmiki). Jazda, typowo rekreacyjna na drugim planie.No, ale grudzień 2011 był mroźny i śnieżny w całej Europie. Minus wyjazdu do Aosty to ponad 20 godzin jazdy. Nieżałuje czego dowód to rezerwacja na 20.01.2012. Miałem jechać w sobotę 03.12, ,ale dwa tygodnie temu po analizie prognoz przełożyłem termin co kosztowało mnie 130 zł dodatkowo. Życzę efektownych zjazdów i jak najwięcej dostępnych tras.

Stronka O.N. Cervinia http://www.cervinia.it/pages/IMPIANTI_E_PISTE_CERVINIA_i_it/136?#ixMainSection

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

od 10 gudnia planuje posmigac w La Plagne we Francji. Jesli ktos tam bym to moze cos napisac o osrodku i jak sprawa z trasami i ogolnie swoje odczucia z pobytu tam. w sumie bede zaliczal 3 wyjazd do Francji i do tej pory bylem bardzo zadowolony ( szczegolnie z pobytu w val d'isere). jakos mi sie wydaje ze Francuzi lepiej sie przykladaja do przygotowania tras ( w Livigno byl z tym problem) No i wydaje mi sie ze cos sypnie w koncu sniegiem ale do 10 w sumie 1,5tyg jeszcze, chociaz studiuje pogode ogolnie w alpach i tak zapowiadaja ze sypnie od dobrych dwoch tyg i tylko jakos ciagle przekladaja date tych opadow ale trza byc dobrej mysli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

od 10 gudnia planuje posmigac w La Plagne we Francji. Jesli ktos tam bym to moze cos napisac o osrodku i jak sprawa z trasami i ogolnie swoje odczucia z pobytu tam. w sumie bede zaliczal 3 wyjazd do Francji i do tej pory bylem bardzo zadowolony ( szczegolnie z pobytu w val d'isere). jakos mi sie wydaje ze Francuzi lepiej sie przykladaja do przygotowania tras ( w Livigno byl z tym problem) No i wydaje mi sie ze cos sypnie w koncu sniegiem ale do 10 w sumie 1,5tyg jeszcze, chociaz studiuje pogode ogolnie w alpach i tak zapowiadaja ze sypnie od dobrych dwoch tyg i tylko jakos ciagle przekladaja date tych opadow ale trza byc dobrej mysli :)

Witam! Byłem rok temu w kwietniu w La Plagne łącznie z Les Arc. Ośrodek fajny, przekrój kwater różny, od typowych maluchów do domków szeregowych na 8 osób, z pełnym wypasem. Aktualnie, jak widać na kamerkach śniegu niet. Może napada, bo masz trochę czasu. Oprócz tego jest lodowiec, mały bo mały, ale zawsze do jazdy. Trasy fajne, o różnym stopniu trudności, masz połączenie z Les Arc olbrzymią gondolą, czyli wycieczka całodniowa zapewniona. Jak będzie śnieg to w LA masz przed sobą jeden z najdłuższych zjazdów narciarskich w Alpach, o ile pamiętam 16 km. Ja do końca nie dojechałem - brak na dole śniegu, zostało mi ok 2km.

Odczucia mam bardzo pozytywne, nawet przemyśliwam, że jeżeli w przyszłym roku nie znajdę dobrek kwateryna 10 luda w Vd'I,to nie wiem czy nie powtórzymy tego miejsca.

Jak masz jakieś szczegółowe pytania, to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

od 10 gudnia planuje posmigac w La Plagne we Francji. Jesli ktos tam bym to moze cos napisac o osrodku i jak sprawa z trasami i ogolnie swoje odczucia z pobytu tam. w sumie bede zaliczal 3 wyjazd do Francji i do tej pory bylem bardzo zadowolony ( szczegolnie z pobytu w val d'isere). jakos mi sie wydaje ze Francuzi lepiej sie przykladaja do przygotowania tras ( w Livigno byl z tym problem) No i wydaje mi sie ze cos sypnie w koncu sniegiem ale do 10 w sumie 1,5tyg jeszcze, chociaz studiuje pogode ogolnie w alpach i tak zapowiadaja ze sypnie od dobrych dwoch tyg i tylko jakos ciagle przekladaja date tych opadow ale trza byc dobrej mysli :)

Ahhh co to były za wyjazdy:) Ostatni raz byłem w 2007 roku. W sumie 4 razy po 6 dni. Zawsze rozszerzałem skipass o Les Arc. Bajka!!!!!!!!!!!!!!!! Wracam tam za rok bo dawno nie byłem;)

Można by pisać dłuuuuugo na ten temat.

Warto!!! Ale musi być śnieg:)

Jeśli nie wierzysz to dla Ciebie 240 zdjęć z mojej galerii 2007;) Les Arc + La Plagne

https://picasaweb.google.com/103589220870271275116/LaPlagne2007?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPPKuePnt9KhZQ&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manatki spakowane, więc pozostaje się wyspać i w drogę - kierunek Soelden :biggrin: postaramy się wykorzystać i nacieszyć tym co jest, szkoda się już nakręcać brakiem śniegu :wink:

Samo szusowanie od czwartku do soboty lub niedzieli - zadecydujemy na miejscu czy przedłużyć wyjazd.

Jeśli ktoś będzie w tym okresie, a rzuci się w oko kobieta wzrostu i gabarytów dziecka w seledynowych spodniach i fioletowej kurtce to będę to ja :tongue: Przynajmniej spora szansa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś będzie w tym okresie, a rzuci się w oko kobieta wzrostu i gabarytów dziecka w seledynowych spodniach i fioletowej kurtce to będę to ja :tongue: Przynajmniej spora szansa :wink:

Uważaj na faceta w zielonej kurtce z kamerą i aparatem...! To jakiś krejzi gość... :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...