Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy brak śniegu!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Też mnie cieszą te wieści.

Od środy wieczora będę już na miejscu to mam nadzieję, że zdążę się załapać na ten "atak zimy" - choć troszeczkę :wink: może napada sporo i przygotują więcej tras... :rolleyes::

Nie wiem na jak długo jedziesz, ale uważam, że na dzień dzisiejszy to co jest otwarte w Soelden na 3-4 dni wystarczy. Można się ujeździć do oporu. Po Goggijoch już ratraki śmigają, także do czwartku powinni otworzyć.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jak długo jedziesz, ale uważam, że na dzień dzisiejszy to co jest otwarte w Soelden na 3-4 dni wystarczy. Można się ujeździć do oporu. Po Goggijoch już ratraki śmigają, także do czwartku powinni otworzyć.

Pozdrawiam.

Miód na serce :biggrin:

Mamy zaplanowany pobyt do niedzieli, z tym, że w niedzielę już powrót, więc z jazdy raczej nici. Przyszło nam do głowy, żeby zostać do poniedziałku, jeśli warunki okażą się dobre, ale nie wiem czy dostanę ten dodatkowy dzień urlopu... dziś się okaże :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie cieszą te wieści.

Od środy wieczora będę już na miejscu to mam nadzieję, że zdążę się załapać na ten "atak zimy" - choć troszeczkę :wink: może napada sporo i przygotują więcej tras... :rolleyes::

nie zeby straszyc, ale lepiej aby ominal Cie prawdziwy "atak zimy" bo wiele nie pojezdzisz a przynajmniej nie zobaczysz, zazwyczaj jest wtedy totalnie zamglone i widocznoscz spada nawet do 10 metrow (nie pomagaja najlepsze gogle) i trasy pelne sniegu (muld), dla kogos kto nie zna osrodka jak wlasnej kieszeni, malo komfortowe a nawet niebezpieczne, no ale tak zle nie bedzie wg. najnowszych info ma troche spasc bialego puchu (piatek, sobota) ale nie beda to metrowe ilosci

w kazdym razie udanego wyjazdu i polamania nart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem sie takiej odpowiedzi :( ...chociaz myslalem, ze ktos mnie milo zaskoczy odpowiedzia...

10 grudnia wybieram sie do Fugen i cos kiepsko to widze... cala dolina "trawiasta" :(

Do 10 jest prawie 2 tygodnie. Padać ma w okolicach weekendu. Ma się również ochłodzić, więc ruszą armaty. Trzeba być dobrej myśli:rolleyes::

Mnie niepokoi jedna rzecz. Od ponad 2 tygodni analizuje pogodę która w perspektywie 5-7 dni zapowiada opady. W ostatnia sobotę prognozy zapowiadały opady od wtorku, a dzisiaj już od piątku-soboty. Stan ten trwa już prawie 20 dni. Temperatura ani drgnęła, śniegu tez nie ma. Kolejnym problemem jest susza. Jeśli ośrodek nie ma wielkich "magazynów" wody, nie ma czym naśnieżać. Wody w strumykach, rzeczkach czy potokach jest tak mało, że jakiekolwiek podkradanie jej groziło by śmiercią biologiczno danego cieku.

Ogólnie to powoli zaczyna się to przeradzać w panikę. Kolejne ośrodki przesuwają terminy otwarcia i o ile w listopadzie jeszcze mało kto jeździ to w grudniu będzie big problem.

Przeczytałem również na pewnym forum, że normalnej zimy w europie ma nie być do Bożego Narodzenia. Oby to nie była prawda.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zeby straszyc, ale lepiej aby ominal Cie prawdziwy "atak zimy" bo wiele nie pojezdzisz a przynajmniej nie zobaczysz, zazwyczaj jest wtedy totalnie zamglone i widocznoscz spada nawet do 10 metrow (nie pomagaja najlepsze gogle) i trasy pelne sniegu (muld), dla kogos kto nie zna osrodka jak wlasnej kieszeni, malo komfortowe a nawet niebezpieczne, no ale tak zle nie bedzie wg. najnowszych info ma troche spasc bialego puchu (piatek, sobota) ale nie beda to metrowe ilosci

w kazdym razie udanego wyjazdu i polamania nart :)

Dlatego też dopiero co wczoraj pisałam, żeby te zapowiadane opady nie były prawdziwymi zamieciami, bo tego bym nie chciała. Śnieg, owszem, ale jak już tam będę to z rozsądkiem :wink:

Pociesza mnie informacja, którą się już podzieliłam: od piątku otwarcie kolejnego fragmentu ośrodka :smile: zawsze to coś, a do tego wyżebrałam w pracy dodatkowy dzień urlopu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym,że Ty zwykle jedziesz tam do pracy.Nie połączysz najwyżej przyjemnego z pożytecznym.Znając jednak owe tajemne moce......,jak zwykle będziesz miał bajkowy wyjazd.
A może jednak uda się rzucić jakieś zaklęcie? :wink:
No i znowu wyjdzie na to, że za mną coś się wlecze jak gdzieś planuję wyjazd... :stupid:

pogda-alpy.jpg

pogda-alpy.jpg.cf9b70dadc318452c0fde42680efe0e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj większy ruch w interesie to szybciej rzuci się w oko :wink:

Od 2 grudnia otwierają kolejne trasy w Soelden, a będą to:

- 8EUB Giggijochbahn

- 4SK Silberbrünnl

- 8SK Giggijoch

- SL Minilift

- 6SK Langegg

- Piste 13 + 15 + 30

Informacja oryginalna:

Am Freitag, 02.12.11 öffnet zusätzlich zu den geöffneten Anlagen das Skigebiet Giggijoch mit folgenden Anlagen:

- 8EUB Giggijochbahn

- 4SK Silberbrünnl

- 8SK Giggijoch

- SL Minilift

- 6SK Langegg

- Piste 13 + 15 + 30

Weiters geht das Restaurant Giggijoch am Freitag in Betrieb.

:applause: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu zmiana prognozy - weekandowe opady zmieniły się w słoneczko ... :mad::

Mało tego, na stronie Soelden nie widzę już tej informacji z wczoraj o otwarciu części tras na Giggijoch :eek: :eek: :eek: wycofali się z tego czy jak :confused:: zgłupieć można :stupid:

Na tej samej stronie twierdzą, że w sobotę będą u nich opady śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zabrał cały śnieg z prognoz? Wczoraj jeszcze po południu 'heavy snow' w piątek-sobotę. Teraz minimalnie powyżej zera i słoneczko i śniegu w przyszłości brak. To już chyba 4 tydzień z rzędu taka akcja, że na horyzoncie prognozy jest śnieg, a nic z tego nie wychodzi. Nie mogłaby choć raz być niespodzianka w drugą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...