Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Blizzard-przemiana


Gość piterski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piterski

Witam wszystkich, chciałbym się podzielić z Wami swoimi przemyśleniami dotyczącymi marki Blizzard. Otóż paręnaście lat temu marka ta produkowała narty które co by tu mówić nie należały do "topowych" nart. Od 4 lat zauważa się niesamowity postęp technologiczny tej firmy w produkcji nart, a od roku przy połączeniu z firmą Tecnica, stworzony został system narta-but-wiązanie który powoduje niesamowicie precyzyjną współpracę tych trzech elementów. Osobiście używam nart Blizzard R-Power 181cm, butów Tecnica Diablo Inferno 130 i śmiem stwierdzić że na lepszym zestawie nie jeździłem, narta o charakterystyce gigantowo allround'owej, but bardzo precyzyjny, super trzymający nogę. W poprzednim sezonie jeździłem na G-Power Full Suspension i w porównaniu do R-Power narta wykazuje większą wszechstronność w użyciu zarówno na trasach przygotowanych jak i poza nimi, większą skrętność przy zachowaniu takiej samej stabilności.

Natomiast żeby uzupełnić gamę nart Full Suspension, firma w tym roku stworzyła nartę S-Power, która to narta jest o charakterystyce slalomowej, oczywiście również bardzo stabilna. Tak więc w sezonie 2011/2012 mamy z kolekcji Full Suspension całą gamę nart: R-Power o charakterystyce gigant/allround, G-Power narta uniwersalna oraz S-Power czyli slalomowa narta z "zawieszeniem" Full Suspension.

Marka Blizzard moim zdaniem w ciągu kilku lat weszła na TOP narciarski, oferując narty najbardziej zaawansowane technologicznie na rynku w połączeniu z marka Tecnica czyli bardzo wysokiej jakości butami narciarskimi.

Piszę to żeby poznać Wasze opinie i zdania na temat "transforamacji" marki Blizzard/Tecnica.

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Górnicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacekski

Zanim zwrócimy uwagę na cenę warto przeanalizować budowę narty: Sidewall (dzięki temu narta tak świetnie trzyma w skręcie na całej jej długości) pełny rdzeń drewniany (elastyczność, wytrzymałość, dynamika jazdy), system power full suspension (swietne tłumienie drgań) plus wiązania (marker). Także to musi kosztować troche więcej niż "zwykła narta". Nie jest tanio ale warto!!! Co do problemów z wytrzymałością szaty graficznej to już poprawiono i teraz jest bez zastrzeżeń.

Polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu producentów wkłada w narty różne bajery (Kersy,chipy, różne śrubki utwardzające, dziwaczne przekroje czy kosmiczne nazwy włożonych blaszek itd itp) głównie po to by w momencie wprowadzenia nart na rynek korzystać z efektu nowości i sprzedawać to bardzo drogo budując wokół tego strategię marketingową budując pozycję firmy innowacyjnej; przypuszczam, ze podobnie jest z Blizzardem, który pompuje cenę tych nart, które jednak w testach porównawczych konkurencji pod dywan nie zamiatają. Ja się nie wypowiem, miałem je na nogach ale za krótko by mówić o jakiejś chemii czy jej braku. Wiadomo, jakość kosztuje niemniej na rynku jest bardzo dużo nart o których można napisać podobnie. Jedno jest pewne - ta firma na pewno sporo poszła do przodu niemniej jak dla mnie jeszcze muszą trochę popracować nad renomą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie przez kilka dni miałem możliwość testowania nart Blizzarda na ten sezon, w tym m.in. SLR, GSR, R-Power, G-Power. Bardzo porządne nartki, ale w żadnych z nich nie zakochałem się i moim zdaniem nie są warte żądanych za nie pieniędzy. Naprawdę przyjemne było wrócić na D2 SL Atomica i odpalić. Precyzja i agresja na zupełnie innym poziomie!:biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................Piotr Górnicki

Piotrze, a mnie się wydaje że tak po prostu nie wypada, .... kiedyś Fischer był the best - czyż nie prawda?

...............

A co Wy chłopaki jeszcze wspólnie dzielicie z sobą oprócz komputera?

Tak poważnie, to takie wpisy mogą jedynie negatywnie wpłynąć na promocję marki Blizzard, przecież z kilometra czuć że śmierdzi i robicie złą robotę marce która faktycznie moim zdaniem jest godna uwagi i robi coraz lepszy sprzęt.

Są reklamy Blizzarda na portalu Skionline i to wystarczy, a opinie na forum muszą iść swoim i nie wymuszonym rytmem... nie tędy droga panowie.

A narty super, sam osobiście posiadam Magnumy 81, a i testowałem inne modele, także w tym sezonie będę testował i na pewno podzielę się wrażeniami z jazdy. Zgadzam się z uwagami Mihumora.

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacekski

Szanowny SB - dyskusja zaczęła sie od zauważenia postępu marki firmy Blizzard w ostatnich lata, kolejno zeszła na flagową nartę i technologie stosowane w sprzęcie. To dało impuls do wymiany poglądów na temat narty. Nie tylko Piterski i ja wypowiedziałem sie pozytywnie o sprzęcie ale również inni. Każdy ma prowo do wypowiadania sie i aktywnego uczestnictwa w życiu forum o tematyce narciarskiej. Życzę przyjemnego korzystania z Magnum 81 to również bardzo dobra narta blizzarda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Od zawsze byłem zawodnikiem i jeździłem tylko na nartach nieosiągalnych dla " pana ze sklepu" i myślałem że tylko te oto narty są w stanie mnie wozi po wspaniałych trasach. I powiem panu panie SB, że gdyby nie narty Blizzard i jeszcze inaczej, gdyby nie Piotr, który może kiedyś chwalił Fischery, nie udostępnił mi możliwości jazdy na nich to zawsze męczyłbym się tylko na Race SL LUB GS. I myślę że zrobił dobrą robotę dlatego, że wiele osób wierzy i ufa w to co im mówię, a mówię o Blizzardzie bardzo dobrze i nic mi tu nie ma prawa " śmierdziec" bo to po prostu, mówię o R-POWER zaje..... narta. Pozdrawiam i życzę bardzo szerokich stoków, żebyśmy się mogli wyminąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piterski

re

Witaj SB, szanuję Cię jak innych uczestników tego forum, ponieważ uważam skionline za bardzo obiektywne medium. Ale widzę, że jak to w naszym ukochanym kraju bywa, sukces jednych solą w oczach drugich - takie mam wrażenie po przeczytaniu Twojej odpowiedzi. Odezwałem się na forum po długiej nieobecności wobec faktów które zastałem w mojej profesji, nie narzucałem nikomu wyboru sprzętu, tylko się wypowiedziałem o osobistych odczuciach...to chyba jest różnica w jak to napisałeś "śmierdzącej promocji". Poza tym takie teksty w stylu "co wy chłopaki dzielicie oprócz komputera" - są chyba nie na miejscu, nie będę ich komentował i zniżał się do poziomu autora...

Odnośnie nicka nowego to nie ma możliwości zmiany nazwy nicka, więc założyłem nowy, nie ukrywając się ponieważ temat wywołany podpisałem się z imienia i nazwiska- a więc o co chodzi???

Podsumowując nie zamierzam polemizować z Tobą SB (nawet nie wiem jaka jest Twoja godność) ponieważ straciłem szacunek do Twojej osoby po ataku bezpodstawnym na moją osobę.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Piotr Górnicki

były nick: fischerek, obecny: piterski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj SB, szanuję Cię jak innych uczestników tego forum, ponieważ uważam skionline za bardzo obiektywne medium. Ale widzę, że jak to w naszym ukochanym kraju bywa, sukces jednych solą w oczach drugich - takie mam wrażenie po przeczytaniu Twojej odpowiedzi. Odezwałem się na forum po długiej nieobecności wobec faktów które zastałem w mojej profesji, nie narzucałem nikomu wyboru sprzętu, tylko się wypowiedziałem o osobistych odczuciach...to chyba jest różnica w jak to napisałeś "śmierdzącej promocji". Poza tym takie teksty w stylu "co wy chłopaki dzielicie oprócz komputera" - są chyba nie na miejscu, nie będę ich komentował i zniżał się do poziomu autora...

Odnośnie nicka nowego to nie ma możliwości zmiany nazwy nicka, więc założyłem nowy, nie ukrywając się ponieważ temat wywołany podpisałem się z imienia i nazwiska- a więc o co chodzi???

Podsumowując nie zamierzam polemizować z Tobą SB (nawet nie wiem jaka jest Twoja godność) ponieważ straciłem szacunek do Twojej osoby po ataku bezpodstawnym na moją osobę.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Piotr Górnicki

były nick: fischerek, obecny: piterski.

Nie no fakt przepraszam przesadziłem z tonem, tylko zdziwiło mnie że Ty Jacaski i przed momentem jeszcze dołączył Guma nadajecie z jednego komputera, no ale fakt wolno przecież możecie siedzieć teraz np po nartach np. Soelden i korzystać z jednego kompa.

Godność moja: Sławomir Babiuch

Z poważaniem

Next mój wpis w tym temacie, dopiero po teście nart.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no fakt przepraszam przesadziłem z tonem, tylko zdziwiło mnie że Ty Jacaski i przed momentem jeszcze dołączył Guma nadajecie z jednego komputera, no ale fakt wolno przecież możecie siedzieć teraz np po nartach np. Soelden i korzystać z jednego kompa.

Godność moja: Sławomir Babiuch

Z poważaniem

Next mój wpis w tym temacie, dopiero po teście nart.

OT... ale najzabawniejsze jest to, ze jakos ani jeden ani drugi nie wytlumaczy jakim cudem z jednego kompa, po sobie pisza posty :)

SB good job ;)

co do Blizzarda... to moze rzeczywiscie aktualne kolekcje sa jak najbardziej w porzadku. Ale przyjaciel uzytkowal SLR z sezonu 2009 lub 08, byl mega zadowolony do czasu jak rok temu narta mu sie rozwarstwila przy pietkach i mozna bylo z niej plot zrobi. wiem, ze nie byl to odosobniony przypade.... trzeba miec nadzieje, ze blizzard robi teraz trwalsze narciochy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Jacku, wystarczyło w przypadku SB troszkę kumacji ,żeby po pierwsze: odczytać moje nazwisko pod tekstem, a po drugie, że nie jesteśmy oszołomami promocyjnymi tylko troszkę doświadczonymi narciarzami: Jacekski to Jacek Gizicki- były zawodnik kadrowicz, obecnie asystent Instruktora Wykładowcy, Mistrz polski instruktorów, guma- Łukasz Guńka, Instruktor Wykładowca, Mistrz Polski Instruktorów, o sobie nie będę się rozpisywał bo nie o to chodzi żebyśmy sypali tytułami, ale jak ktoś stara się nas poniżyć...dodam tylko że ja, Łukasz, Jacek jesteśmy członkami Demo Teamu Polskich Instruktorów (ja jestem szefem:)) uczestnikami kongresów narciarstwa INTERSKI w Szwajcarii 2003, Korei 2007 i Austrii 2011.

Chłopaki w dobrej wierze chcieli się podzielić odczuciami, ale tak to jest ...

Do SB - jesteśmy na wyjeździe na Stubaiu, siedzimy w hotelu i każdy ma swój komputer - bez permanentnej inwigilacji kolega chyba nie potrafi funkcjonować...:)

Pozdrawiam mimo wszystko, bo chyba narty powinny łączyć, a nie dzielić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zwykły użytkownik muszę jednak przyznać, że te wpisy na forum mocno zapachniały reklamą, nagle trzech gości wyskakuje z tymi samymi nartami, co więcej z tymi samymi butami, wszyscy super zadowoleni, chwalą sprzęt i piszą o nim w samych superlatywach. Generalnie to ja w zbiegi okoliczności nie wierzę za bardzo i dla mnie wygląda to jak wygląda - zwłaszcza, że piszecie Panowie z jednego wyjazdu, nie lepiej napisać, że ja niżej podpisany zachwalam wam te narty i buty a moją opinię potwierdzają inni znakomici narciarze co je teraz w Solden używali i też pieją z zachwytu - prosto, łatwo i na temat. Może i fajne narty, może i dobre odczucia ale forma waszego opisu zbiorowego jest taka, że sama się podważa i zalatuje kryptoreklamą na kilometr. Niekoniecznie nią jest ale niestety tak wygląda. Jeśli to tak wyszło niechcący to cóż zrobić trzeba relację napisać z wyjazdu albo porządny test nart- taki obiektywny napisać by ludzie sobie poczytali i wyrobili opinie,że to narta dobra a nie tylko dobrze zachwalana :cool:: Niemniej zaczyn do dyskusji nad przeszłością i przyszłością Blizzarda ciekawy i może się rozwinie jak dym bitewny opadnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...