Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

VAL DI FASSA- jak zaplanować wyjazd


giventofly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W marcu wybieramy sie do Val Di Fassa, nocować będziemy najprawdopodobniej w Vigo di Fassa.

Czy mógłby ktoś poradzić jak rozplanować sobie ten tydzień czyli gdzie pojeździć? W zeszłym roku zjeździliśmy cała Val Gardena, SR nie tykaliśmy i w miarę radzimy sobie na śniegu. przeczytałam watek http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/13208-Val-di-Fassa-Sella-Ronda?highlight=dolomiti+superski ale może ktoś jeszcze poleci gdzie warto zajechac:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... coś nikt nie chce Ci pomóc ;)

Ja też w marcu wybieram się do Fassa, będę tam od 18.03. Apartament w Pozza di Fassa.

Zaplanowałem co nieco:

wyszedłem z założenia ze przez tydzień nie ruszamy auta, jeździmy skibusami i nie pchamy się na SR (taki póki co jest plan) co za tym idzie najprawdopodobniej kupimy skipass tylko na Fassa.

1. Buffaure/Ciampac - dojscie z buta z kwatery :)

2. Belvedere

3. Ciampedie (to masz bezpośrednio z Vigo)

4. Col Rodella

5. Carezza ?może?

6. Belvedere lub Buffaure lub na zakończenie chodzi mi jeszcze po głowie wypad do Arabby i smignięcie na Marmoladę (tu na ostatni dzień musielibyśmy kupic jednodnowy karnet w Arabbie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym dorzucił do tego planu jedną z najpięniejszych przełęczy w Dolomitach PASSO SAN PELLEGRINO z trasą COL MARGHERITA :wink:

problem polega na tym ze San Pellegrino nie wchodzi w skipass Val di Fassa.

Można kupić kombinowany karnet 3dni Trevalli+3 Dolomiti Superski = 201 Euro od 18 marca ale jkoś mi nie lezy ta opcja... :) Kto mnie namówi??? :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem,rok temu od 20 marca byliśmy w Val Di Fassa w miejscowości Moena.

Mieszkaliśmy w rezydencji ADLER.W recepcji pan wypełniał papier umożliwiający nabycie zniżki z którym potem udaliśmy sie

do centrum sprzedarzy biletów w Moenie i tak oto mieliśmy skipaski po 174 euro :smile:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą SR można odpuścić ale ona ma tyle fantastycznych "odnóg" że ...........\:angel:

VAL GARDENA i SASLONG i inne

ALTA BADIA i Granrisa

Arabba

ja byłem tam 4 razy i owszem dla osób słabiej śmigających nie ma co brać SUPER.....

ale Ci co śmigają :cheerful: :sorrow:

same nazwy mogę ciut przekręcić bo piszę z pamięci a ona słaba :happy:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez bedziemy od 18.03 wiec moze nawet gdzies sie spotkamy:).

Ja sie skłaniam mimo wszytsko ku SUPER SKI bo to zawsze wiecej możliwości. My zdecydowanie mobilni:) wersja SKIBUSA mnie nie przekonuje, za leniwa jestem:):redface:. Jezeli miałby ktoś jeszcze jakies sugestie to chetnie poczytam:)

Edytowane przez giventofly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez bedziemy od 18.03 wiec moze nawet gdzies sie spotkamy:).

Jakby nie kombinowac to dosc popularny termin, ja osobiście byłem we włoskich alpach 4 razy i zawsze w drugiej połowie marca - bo skipassy tańsze :)

Wracając do meritum - chodzi mi po głowie ta Carezza/Passo Costalunga - nie znalazłem na forum żadnego opisu tego ośrodka, strona www resortu, mapki itp... mam przestudiowane, szukam żywej relacji kogoś kto tam był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Fassatal grzechem jest nie odwiedzić ośrodka Latemar (Val di Fiemme). Moim skromnym zdaniem najlepszy w okolicy. Niezbędny karnet DSS.

Mnie osobiście podoba sie dużo bardziej mniejszy ośrodek w Cavalesse z zajefajną trasą olimpia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście podoba sie dużo bardziej mniejszy ośrodek w Cavalesse z zajefajną trasą olimpia.

Trudno mi porównać ponieważ tam nie byłem. Odstraszały mnie opinie, że jest tam tylko jedna trasa godna uwagi.

Co do Latemara to napiszę jeszcze tylko, że z pośród dziewięciu osób, z którymi byłem w tym i zeszłym roku w Fassatal wszyscy uznali ten ośrodek za najlepszy z tych gdzie jeździliśmy (Val Gardena z Secedą, Alta Badia, Arabba z Marmoladą, Buffaure/Ciampac, Belvedere, Col Rodella, Alpe Lusia, Kronplatz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam również wycieczkę na Marmoladę. Start z Lupo Bianko przez Belvedere do Arraby i dalej kierunek na dach Dolomitów. Widoki dech zapiera i ten zjazd ładnych parę kilometrów.

Zacna propozycja, jeśli zdecyduje się na DSS to na pewno na Marmolade wyskoczę.

Będąc w Fassatal grzechem jest nie odwiedzić ośrodka Latemar (Val di Fiemme). Moim skromnym zdaniem najlepszy w okolicy. Niezbędny karnet DSS.

Na latemarze byłem.. dawno temu... w 1999 roku. Z całego 6 dniowego wyjazdu do Fiemme też mi się ten ośrodek najbardziej podobał.

Mnie osobiście podoba sie dużo bardziej mniejszy ośrodek w Cavalesse z zajefajną trasą olimpia.

..też byłem, w '99 (rok po tragedii, juz na miejscu zniszczonej kabinówki stała śliczna kolej gondolowa)

Olimpia jest świetna, zgadza sie, ostatnio w TV pokazywali jak Kowalczyk podbiegała pod nią :eek:

Ale tym razem Cavalese sobie odpuszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi porównać ponieważ tam nie byłem. Odstraszały mnie opinie, że jest tam tylko jedna trasa godna uwagi.

Co do Latemara to napiszę jeszcze tylko, że z pośród dziewięciu osób, z którymi byłem w tym i zeszłym roku w Fassatal wszyscy uznali ten ośrodek za najlepszy z tych gdzie jeździliśmy (Val Gardena z Secedą, Alta Badia, Arabba z Marmoladą, Buffaure/Ciampac, Belvedere, Col Rodella, Alpe Lusia, Kronplatz).

Latemar jest stacją bardzo dużą. To jest jej największy plus. Przebiega od Predazzo do Oberregen - samochodem to jest z 30km.

Natomiast ten ośrodek w Cavalesse jest malutki lecz są 2 czarne traski. Górna taka sobie ale następna rewelacja (cały czas przez las, bardzo urozmaicona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem,rok temu od 20 marca byliśmy w Val Di Fassa w miejscowości Moena.

Mieszkaliśmy w rezydencji ADLER.W recepcji pan wypełniał papier umożliwiający nabycie zniżki z którym potem udaliśmy sie

do centrum sprzedarzy biletów w Moenie i tak oto mieliśmy skipaski po 174 euro :smile:

Czy ktos z szanownych forumowiczow moze to potwierdzic? tzn nie chce kwestionowac prawdomownosci kolegi, ale prawde mowiac, pierwsze slysze a sam jezdze w dolomity. Pytalem takze wielu znajomych ktoryz odwiedzaja ten region i tez nic.

Poszukalem na stronie dolomitisuperski, pogooglowalem troche i niestety zadnych rezlultatow.

Bede wdzieczny za informacje kto jeszcze korzystal z takiej znizki i jak to zalatwic.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frytowskiRok temu byłem w VdFassa, nocleg w Vigo . Podobnie jak i Ty każdego dnia byłem w innym miejscu i mogę się podzielić swymi subiektywnymi odczuciami :smile:Co do Col Rodella i Marmolady -nie bylem, nie wypowiem się , Col Rodellę znam tylko z fragmentu, przez który wiedzie Sella Ronda.Po dniu spędzonym na Selli postanowiłem omijać ją szerokim łukiem, więc i Col Rodellę tym samym również. Buffaure/Ciampac - fajne, warto , Belvedere jak najbardziej ale 1 dzień to max. Polecam za to Carezzę leżącą jakby na uboczu , za to z dużą ilością fajnych tras, ludzi 5x mniej niż na Belvedere

IMG_1735.jpg

Natomiast tak jak poprzednicy polecałbym Ci gorąco Latemar, spośród wszystkich ośrodków mnie rowniez podobał się najbardziej, wrócę tam na pewno ! Bardzo przypadło mi do gustu Falcade, dla mnie nr 2 po Latemarze. Ciampedie (w Vigo) to malutki osrodek (w porównaniu do innych oczywiście) więc zamiast spędzic tam cały dzień - wybierz Latemar lub Falcade :smile: Pozdrawiam

IMG_1735.jpg.72956433ac283f33b83f85e94c964e2d.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19-27 luty , zostałem 1 dzień dłużej

Za kilka dni ruszam do San Martino di Castrozza aby poznać nowe obszary :wink:, na pewno jednak powtórzę Latemar i to raczej 2 dni

udanego wyjazdu,

sypie śnieg: http://webtv.feratel.com/webtv/?bgcolor=72131b&cam=6210&color1=FFFFFF&color2=FFFFFF&color3=FFFFFF&color4=FFFFFF&color5=8dc63f&design=960v2&lg=it

:biggrin::biggrin::biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mieszkając w Vigo di Fassa, zakupując karnet DSS, korzystając z własnego autka masz do dyspozycji całe ośrodki w dolinach Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli.

Korzystając zaś z połączeń narciarskich w obrębie SR możesz przejechać do Val Gardeny, Alta Badia, Arabby...

Nie jestem fanem SR, ale moim skromnym zdaniem raz można ją całą przejechać.

Wybór masz duży, możesz spokojnie poświęć po jednym dniu na dany ośrodek + jeden dzień na całą SR.

Mnie osobiście szkoda byłoby czasu na przeciąganie się na ośrodki położone dalej w obrębie SR i skupiłbym się na Val di Fassa i Fiemme i jeden dzień cała SR.

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...