Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zdretwiale palce


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie;) Zakupilem ostatnio nowe buciki Tecnica phoenix 10. But wydaje sie byc dobrze dopasowany zero gniecenia, żadnych ucisków, moge dosc swobodnie poruszac palcami, ale po okolo godzinie zaczynam odczuwać lekkie odrętwienie małego palca u jednej jak i u drugiej nogi. Nie jest to bardzo uciążliwe ale boje sie ze przy wiekszym mrozie te palce zaczną marznąć. Dodam jeszcze ze buty narazie testuje w domu, pierwsze testy w terenie za trzy tygodnie w alpach. Moze po kilku dniach na stoku to minie choc mam lekkie obawy. Jak macie jakies pomysly to prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie;) Zakupilem ostatnio nowe buciki Tecnica phoenix 10. But wydaje sie byc dobrze dopasowany zero gniecenia, żadnych ucisków, moge dosc swobodnie poruszac palcami, ale po okolo godzinie zaczynam odczuwać lekkie odrętwienie małego palca u jednej jak i u drugiej nogi. Nie jest to bardzo uciążliwe ale boje sie ze przy wiekszym mrozie te palce zaczną marznąć. Dodam jeszcze ze buty narazie testuje w domu, pierwsze testy w terenie za trzy tygodnie w alpach. Moze po kilku dniach na stoku to minie choc mam lekkie obawy. Jak macie jakies pomysly to prosze o pomoc.

Ja bym nie ryzykował. Zwróciłbym i wymienił na inny model. Płacz będzie dopiero jak buty się nie "ułożą", popsuty urlop i dupa z przyjemnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w "źle" wyregulowanych zapięciach. Tzn za mocno dopinasz, popuść trochę gdzie trzeba i na pewno przejdzie :)

Miałem podobnie, ale gdy już wiem ile potrzebuje i na której klamrze nie mam uczucia odrętwienia, kwestia przy dopinaniu lub popuszczaniu na stoku. Pamiętaj aby w domu tylko ustawić wstępnie z jak największą opcją późniejszej regulacji na stoku.

U mnie było trudniej ponieważ po kilku operacjach i wypadkach jedne śródstopie jest inne od drugiego i odpowiednie dopięcie wymagało czasu ale jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrętwiale pALCE

1 myśl - jesteś delikatny facet

2. myśl - sam sobie szukasz problemu

3 myśl - kupiles troche złe buty

4 pomysł - proszę chodzić po schodach bokiem tak jak na stoku

5 spacery po ogrodzie ..

6 i albo te buty będa dobre i sie ułożą - albo inny model .

osttanio uczę jazdy na nartach facetów i jak im nie idzie jazda to mówią ,że buty ich uciskają ..

kobiety natomiast nie mają skarg na zle buty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andi, określenie "ucisk" buta bywa różnie rozumiany. Buty cisną od samego początku już przy założeniu na nogę, czyli źle dobrane, w innym przypadku- powodują ucisk zbyt mocnym dopięciem wstępnym, gdzie po godzinie ostrej jazdy przy - 10 powinno się kontrolować dopięcie. Ktoś kto ma złe krążenie, do tego wysiłek + mróz+ zbyt mocne dopięcie kończy się dyskomfortem w stopach.

Dlatego uważam że szkolący powinien zwrócić uwagę nie tylko na same zjazdy, ale przysłowiowe 5 minut na sprzęt i trochę teorii w tej kwestii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Buty mam dobrane dobrze. Są to dość twarde Lange fluid 100. Nawet gdybym ich nie zapiął mógłbym jeżdzić! Buty nigdzie mnie nie uciskaja, są wygodne a na nodze "zachowują" się tak jak piszą w instrukcjach doboru butów. Z początku, po około 2 godz. jazdy zaczynało sie pieczenie stopy w okolicy drugiego palca licząc od małego palca. Jeden z długoletnich narciarzy, który jeszcze w skórzanych butach jeżdził, poradził mi aby stopę przed jazdą nasmarować tłustym kremem. Troche to pomagało. Z czasem but sie "ułożył" do stopy i to pieczenie minęło. Pojawiło się natomiast drętwienie małego palca u stopy a także i tego drugiego. W silne mrozy marzną mi stopy, szczególnie od małego palca. To by wskazywało na słabsze krążenie krwi w tym rejonie stopy. Nie mogę sobie pozwolić na miekkie, lużne buty, bo czułbym sie żle na nartach. Precyzja i kontrola prowadzenia nart by ucierpiała. Tak więc przychodzi mi znosić tę niedogodność i robić przerwy w jeżdzie aby rozgrzać stopy w mróz, bądż poprawić krążenie i rozlużnić stopy. Cóż taka to chyba już moja uroda i przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 myśl - jesteś delikatny facet

2. myśl - sam sobie szukasz problemu

3 myśl - kupiles troche złe buty

4 pomysł - proszę chodzić po schodach bokiem tak jak na stoku

5 spacery po ogrodzie ..

6 i albo te buty będa dobre i sie ułożą - albo inny model .

osttanio uczę jazdy na nartach facetów i jak im nie idzie jazda to mówią ,że buty ich uciskają ..

kobiety natomiast nie mają skarg na zle buty ...

Nie jestem z tych co z byle skaleczeniem pędzą na pogotowie i nie wydaje mi sie, ze bym tez na sile szukal sobie problemu. Pożyjemy zobaczymy co bedzie sie dzialo na stoku, albo sie ulorzy, albo bede musial zalorzyc temat sprzedam buty ;) Mam jeszcze troche czasu wiec bede próbował je "rozchodzic".

Edytowane przez jarzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikroregulacja klamer przy dolnych zapięciach pozwala na dopasowanie siły zapięcia z dużą dokładnością, jak coś będzie nie tak to lekkie popuszczenie na ząbkach albo mikroregulacji i bywa duża poprawa, sporo w takich wypadkach tez daje odpinanie klamer na czas jazdy wyciągiem, to właśnie w pozycji siedzącej stopy bardziej "cierpią" gdy stajemy przesuwają się odrobinę ku tyłowi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość DOBRENARTY

Oczywiście życzę Ci tego, żeby buty (a raczej wkładki) po rozbiciu przestały dawać w kość. Jednak gdy to nie nastąpi to prawdopodobnie popełniłeś jeden z chyba dwóch najczęściej pojawiających się błędów przy dobrze butów.

- kupiłeś je za małe - zazwyczaj polecam dobierać buty narciarskie o 1-2 rozmiary większe niż buty na co dzień (mało prawdopodobne ponieważ gniecie Cie mały palec:))

- masz po prostu szeroką stopę w palcach - a w tym wypadku polecam buty Atomic`a z Serii B-Tech (nie mylić z M-tech które są właśnie pod wąską stopę), a zróżnicowanie modeli pod względem twardości jest na tyle szeroki, że na pewno coś znajdziesz dla siebie.

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...