Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kamery Sportowe - nagrywamy na stoku - co, czym, jak i dlaczego!


mała_mi

Rekomendowane odpowiedzi

też nie sądzę niestety...gdyby było można pewnie już by zrobili dla GHOSTa, ale zapewne chodzi o procesor...

dostałem od kumpla ciekawy film kręcony GHOST-S:

[video=vimeo;79877115]

szkoda, że tylko HD, ale widać wyraźnie skok w jakości obrazu, po ciemku i przede wszystkim w kozackiej ostrości...

Fajnie się chłopaki rozwijają a temu nowemu to już nie wiem czego może brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię... 60 kl/s w 1080p właśnie mi brakuje w ghost

Ja jak kupowałem to pytałem dystrybutora na Polskę odnośnie zwiększenia i powiedział, że może się pojawić, ale z drugiej strony nawet jak procesor pociągnie to pewnie tego nie zrobią bo nowy model by sie nie sprzedawał.

Ale mogliby dodać np tryby obrazów.

w takim razie mam do sprzedania ghosta hd ... testowany w domu 15 minut .... dodatkowa bateria free ;)

Za rok będzie nowy model:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miał może ktoś do czynienia z niskobudżetowymi kamerkami Goclever?

http://sklep.goclever.pl/goclever-dvr-sport-gold.html

ew.

http://sklep.goclever.pl/goclever-dvr-sport-silver.html

Oglądam filmiki na youtube i mam trochę mieszane uczucia, bo głównie są to bardzo amatorskie filmiki i na pewno renderowanie oraz kompresja nie były mocną stroną montującego i wrzucającego filmik. Ciekawe czy jakość takiego filmiku nagranego kamerką Goclever byłaby w rzeczywistości na akceptowalnym poziomie. Wiadomo GoPro, Sony, Ghost to nie jest i nie będzie, ale cena jest dosyć niska, zwłaszcza że np. Silver będzie niedługo za 199zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Może ktoś z Was używał kamery GoPro mocowanej do kasku za pomocą przyklejanego mocowania? Takie mocowanie dostępne jest z kamerą GoPro Hero2 w zestawie Outdoor. Moje pytanie do osób obeznanych z tym sprzętem brzmi - czy tego typu uchwyt wytrzymuje temperatury rzędu -30 st.C.?

Nie wiem jak w przypadku GoPro, ale mam kamerę MagiCam, która również ma podobne mocowanie i przeżyła :) W ogóle mogę szczerze polecić, bo problem akumulatora też odpada – w zestawie masz dodatkową zewnętrzną baterię, z którą możesz kręcić bez przerwy nawet do 4h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magicam SD21 oglądałem - bardzo dobra relacja cena/wyposażenie. Problem jest jeden i to spory - pomijam wzorowanie się na GoPro, ale kamerę żeby włączyć, trzeba wyjąć ją z kasetki. Głupio ktoś to rozwiązał, albo nigdy nie montował kamery na mrozie.

Jeśli chodzi o obraz - przyjemny, kolorowy dość mocno, ale to nie jest najwyższy poziom jakości. Cena bardzo dobra.

Edytowane przez Janek26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magicam SD21 oglądałem - bardzo dobra relacja cena/wyposażenie. Problem jest jeden i to spory - pomijam wzorowanie się na GoPro, ale kamerę żeby włączyć, trzeba wyjąć ją z kasetki. Głupio ktoś to rozwiązał, albo nigdy nie montował kamery na mrozie.

Jeśli chodzi o obraz - przyjemny, kolorowy dość mocno, ale to nie jest najwyższy poziom. Cena bardzo dobra.

No faktycznie, jest to trochę dziwne, ale da się obejść… w razie czego używam opcji „automatyczne wyłączenie“ – wtedy jak znowu chcę coś nagrać, naciskam przycisk i znowu działa – nic nie muszę wyciągać. Słyszałam, że w nowej wersji kamery jest to rozwiązane jakoś jeszcze inaczej, ale szczerze mówiąc nie wiem jak. Ja mam tę starszą i radzę sobie tak, jak napisałam. Nie jest to dla mnie jakaś kwestia decydująca, która miałaby wpłynąć na całościową ocenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kamerka kamerką, ale trzeba jeszcze mieć na czym to zmontować. A do 4 lutego do porania za darmo jest fajny kawałek softu- co prawda edytor jest bardzo podstawowy, ale reszta możliwości daleko wykracza poza to, co oferują konsumenckie programy do montażu wideo (a także niektóre pro).

Tu link:

http://hitfilm.com/express/free

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Będąc wczoraj na Mosornym Groniu miałem okazję przetestować fajny gadżet do Gopro.

350x280,arm-4__large.jpg

Dość ciekawe ujęcia wychodzą z tego wysięgnika.Tutaj wklejam filmik:[video=youtube;wsPmc9YsuH0]
Nagranie z wysięgnika jest od 0.48 do 1.13.Kamerka jest dość stabilna.Wadą tego urządzenia jest to, że kamera kręci obraz "do góry nogami".Sony Studio 12 ma funkcję obracania więc poradziłem sobie bez problemu.Wysięgnik jest firmy GoPole nazywa się to The Arm.Cena jest niestety trochę kosmiczna - 89zł za kawałek plastikowego wtrysku.Tak się zastanawiam czy sobie czegoś takiego nie "wystrugać"Pozdrawiam

57da824bdfe4c_350x280arm-4__large.jpg.7b0f17571520a50debdd14543021598b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ktoś inny przyczepiony kijkiem do ściany...... :-) (kamera z kija). Tego typu bajery z nienaturalną perspektywą są dobre na jeden 2 filmiki - potem tylko drażnią....

Mig12345 oczywiście że tak. Nie wyobrażam sobie filmu z "narciarskich wakacji" tylko z tego wysięgnika.

Można by uznać, że ten ktoś jest trochę "zakochany w sobie".:wink:

Ujęcia z takiej perspektywy są jednak świetnym uzupełnieniem "normalnego" filmiku.

Moim zdaniem jeszcze fajniejsze ujęcia są na rurce doczepionej z tyłu głowy.

Takie ujęcia na FB wstawiał Ted Ligety, niestety obecnie ten filmik jest prywatny i można go zobaczyć.

Wyglądało to super.

To nie wada urządzenia tylko operatora, który nie potrafi włączyć obracania obrazu w kamerze :)

No cóż nie jestem wolny od wad:smile:

Niestety na narty nie zabieram okularów do czytania, których mój sokoli wzrok wymaga a potężny "ekran" w Gopro dla mojego nieuzbrojonego oka jest nie do ogarnięcia.

Ja po prostu na nim nic nie widzę.

Z tego też powodu w domu obracałem w programie video (do laptopa dokupiłem monitor 23'):smile: bo szczerze mówiąc to na standardowej 15' też gu...o widzę.

Podążając za klasykiem "sorry, taki mamy klimat":wink:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...