Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Długość nart - pytanie


Slash0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje kupić używane Head Peak 74, ale mam problem z doborem długości. Uważam, że przy wzroście 181cm i wadze 75kg powinienem mieć narty 165-167cm. Problem w tym, że peaków nie ma w tej długości. Jaką długość powinienem brać, 170cm czy 163cm? Jestem średniozaawansowany, w skali forumowej 5/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje kupić używane Head Peak 74, ale mam problem z doborem długości. Uważam, że przy wzroście 181cm i wadze 75kg powinienem mieć narty 165-167cm. Problem w tym, że peaków nie ma w tej długości. Jaką długość powinienem brać, 170cm czy 163cm? Jestem średniozaawansowany, w skali forumowej 5/6.

Gdybym miał wybrać jedną parę nart dla siebie to byłaby równa wzrostowi. -5 cm to jakaś dolna granica.

Ta jedna to nie byłaby narta SL (wtedy inaczej) ale ty też takiej nie rozważasz.

Źle więc uważasz, tak sądzę, choć to twój wybór i twoje ew. błędy :)

Swoją drogą, patrząc na twoją aktywność ...to trochę jestem zdziwiony :) ale OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

171 byłoby lepsze. Ja bym nawet brał 172. a może i 172.5.

Pozdro

Mitek nie rób se jaj:biggrin:, to poważna sprawa:cheerful:

Od przyszłego sezonu mają się pojawić narty o długości 2,10 i będzie je można we własnym zakresie skracać:wink:, odłamywać po cm kombinerkami coś tak jak nożyk introligatorski:biggrin:, wtedy nawet w gondoli będzie można sobie stuningować narty pod własne potrzeby:stupid:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek nie rób se jaj:biggrin:, to poważna sprawa:cheerful:

Od przyszłego sezonu mają się pojawić narty o długości 2,10 i będzie je można we własnym zakresie skracać:wink:, odłamywać po cm kombinerkami coś tak jak nożyk introligatorski:biggrin:, wtedy nawet w gondoli będzie można sobie stuningować narty pod własne potrzeby:stupid:

Eee to słyszałeś o starszym modelu. Podobno teraz mają być co pół centymetra -łączone na pióro żeby można ewentualnie wrócić do poprzedniego wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli 170tki, dzięki :tongue: Swoją drogą skoro mówicie o skracanych nartach, to przydałyby się jeszcze takie z wymiennymi ślizgami i krawędziami, a żeby było wiejsko najlepiej montowanymi na śruby :biggrin:

Swoją drogą, patrząc na twoją aktywność ...to trochę jestem zdziwiony :) ale OK :)

Zauważ, że się nie udzielam w tematach o technice jazdy, bo nie jestem "potentatem" w tej dziedzinie. Ale nie od razu Rzym zbudowano. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli 170tki, dzięki :tongue: Swoją drogą skoro mówicie o skracanych nartach, to przydałyby się jeszcze takie z wymiennymi ślizgami i krawędziami, a żeby było wiejsko najlepiej montowanymi na śruby :biggrin:

Też mi dziwy. W moich nowiutkich Reglach (patrz moja galeria) krawędzie na śruby phi ... też mi ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek nie rób se jaj:biggrin:, to poważna sprawa:cheerful:

Od przyszłego sezonu mają się pojawić narty o długości 2,10 i będzie je można we własnym zakresie skracać:wink:, odłamywać po cm kombinerkami coś tak jak nożyk introligatorski:biggrin:, wtedy nawet w gondoli będzie można sobie stuningować narty pod własne potrzeby:stupid:

No bo sie Slashor wygłupia z tymi centymetrami. Wiadomo, że 170. Choc ja na przykład brałbym 175cm. Narta przecie znie jest jakas super wyczynowa a kolega młody sprawny i jak widać z parciem na postępy. Może warto to uwzglednić.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No bo sie Slashor wygłupia z tymi centymetrami. Wiadomo, że 170. Choc ja na przykład brałbym 175cm. Narta przecie znie jest jakas super wyczynowa a kolega młody sprawny i jak widać z parciem na postępy. Może warto to uwzglednić.

Serdecznie pozdrawiam

Nieee :) Wiadomo, że 177 cm :)

170 to nieprzekraczalne minimum, 177 optimum :)

PS. po raz 1. chyba proponuję coś dłuższego od Mitka

A swoją drogą, z ambitnym (słusznym) podejściem, nie wiem czy akurat Peak 74 jest OK, może coś wyżej?

Może zamiast Power Karbon i Composite czyli nart plastikowych ;) jakiś sandwich czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee :) Wiadomo, że 177 cm :)A swoją drogą, z ambitnym (słusznym) podejściem, nie wiem czy akurat Peak 74 jest OK, może coś wyżej?

Może zamiast Power Karbon i Composite czyli nart plastikowych ;) jakiś sandwich czy coś?

Peaka mogę zdobyć za 360zł w idealnym stanie, model na sezon 10/11. Raczej nie dostanę niczego wyżej za podobną ceną. Do tego jeździłem na tej narcie i bardzo mi się spodobała (nie wiem jaka była jej długość wtedy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym do sprzedania swoje Fischer Motive 80 w długości 175cm, narty używane dwa sezony i nie jako moje jedyne, zawsze tylko ręcznie robione, stan techniczny bardzo dobry, naostrzone, gotowe do jazdy - to narta na pewno dużo lepsza od tych head-ów, ale tez cena byłaby tak prawie 2 x. Ta długość to by była bardzo dobra na twoje parametry. I ja bym tego typu nart w takiej długości radził poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać dziadzieje juz Krzuchu i odzywa sie wstecznictwo.

Stary... ;) dziś widziałem kawałek Matrixa na TCM (taki kanał w TV od staroci), a potem Bogusia Lindę który reklamował ...Geriavit Pharmaton :)

wtf? świat się kończy - czas upływa, co tam twoje 170 przy Bogusiu i Matriksie :) :)

Zauważ, że się nie udzielam w tematach o technice jazdy, bo nie jestem "potentatem" w tej dziedzinie. Ale nie od razu Rzym zbudowano. :wink:

Spoko :) Nie jesteś jedyny, który mnie w ten sposób zaskoczył, ... ;):)

Peaka mogę zdobyć za 360zł w idealnym stanie, model na sezon 10/11. Raczej nie dostanę niczego wyżej za podobną ceną. Do tego jeździłem na tej narcie i bardzo mi się spodobała (nie wiem jaka była jej długość wtedy) :)

Ja na twoim miejscu bym nie brał, cena niby atrakcyjna ale... to bez sensu trochę wg mnie :/

Mihumor (poniżej) podsuwa ci naprawdę niezłą propozycję - jakby nie to, że mam tego typu narty, i dłuższe, to może sam bym się skusił :)

...nie mamy spółki, jakby co :)

Miałbym do sprzedania swoje Fischer Motive 80 w długości 175cm, narty używane dwa sezony i nie jako moje jedyne, zawsze tylko ręcznie robione, stan techniczny bardzo dobry, naostrzone, gotowe do jazdy (...)
Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym do sprzedania swoje Fischer Motive 80

Kusząca propozycja Michał, tym bardziej że od kiedy pamiętam zawsze u mnie slalomówki i to na cały dzień :redface:

Tak więc znalazł bym miejsce dla nich u siebie :wink: Wyślij cenę na priva,ja mogę obiecać że u mnie będzie im dobrze(ręczna robótka)

ps.a może czarnulki by chciały zmienić właściciela :rolleyes::

No i Motivki dzielnie stoją Word Cupach

Dzięki Mihumor

Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...