Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Quadem w turystę.


hupon

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby była jasność ja nie twierdzę że przytoczony przez Ciebie przypadek nie jest naganny.

Twierdzę tylko że na podstawie doniesień prasowych nie można oceniać kogokolwiek. Dlatego nie będę tego oceniał w najmniejszym stopniu.

Przytoczyłeś jakiś przypadek o którym czerpiesz informację z prasy (jeśli się mylę to przepraszam i nie ma tematu) i twierdzisz że jesteś obiektywny.

To w moim przekonaniu jest nieprawdą.

Po pierwsze mój post z linkiem do notatki prasowej był tylko wrzutką w temacie.

Przeglądając internet trafiłem na niego, a że toczyła się dyskusja na naszym forum to go wrzuciłem.

Nie był "okraszony" żadnym komentarzem z mojej strony.

Nikogo nie oceniałem.

W drugim poście odniosłem się do wypowiedzi filemon-a, bo mnie urzekł stwierdzeniem o zazdrości.

W trzecim odniosłem się do twego postu.

Nigdzie nie odniosłem się do rzeczonego artykułu, więc nie bardzo rozumiem z czego wysnuwasz takie wnioski.

Jak już wspomniałem nie jestem przeciwnikiem quadów i motorów terenowych.

Jest to forma rozrywki czy hobby. Co mi do tego.

Żadne hobby nie może jednak być uciążliwe ani niebezpieczne dla innych.

Czytam ze zrozumieniem i dla mnie rzeczą absolutnie zrozumiała jest zwykła ludzka zazdrość!Wiem jakie komentarze nie wybredne ma znajomy od sąsiadów z tytułu posiadanego kłada,ale jak jego sąsiadka ma 3 psy,które ujadają cały dzień i kopią mu pod siatką to już OK bo to przecież takie miłe pupilki.

Zarzucasz nam brak obiektywizmu i posługiwanie się stereotypami a sam właśnie "spaliłeś" właścicieli psów:wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim poście odniosłem się do wypowiedzi filemon-a, bo mnie urzekł stwierdzeniem o zazdrości.

Jak już wspomniałem nie jestem przeciwnikiem quadów i motorów terenowych.

Żadne hobby nie może jednak być uciążliwe ani niebezpieczne dla innych.

A czym Cię tak urzekłem?To że ten wątek ocieka brakiem obiektywizmu i zazdrością?No proszę!Jestem ciekaw jak byś miał motor crossowy czy kłada,ciekawe jakbyś się wypowiadał?

Zarzucasz nam brak obiektywizmu i posługiwanie się stereotypami a sam właśnie "spaliłeś" właścicieli psów:wink:

Tu Cię muszę kolego zaskoczyć,mam psa i bardzo jestem z nim zaprzyjażniowy,ale jak sam powiedziałeś cyt:Żadne hobby nie może jednak być uciążliwe ani niebezpieczne dla innych tak również w naszym otoczeniu mogą być osoby nie lubiące psów i innych zwierząt.Twoim zdaniem tak czy nie?Wszyscy musimy lubić zwierzęta domowe?Bardzo łatwo jest oceniać osoby z innymi pasjami w momencie jak my tych pasji nie rozumiemy lub ich nie uprawiamy i o to mi chodzi z tym paleniem czarownic o obiektywizmie nie mówiąc.Kończę moją aktywność w tym wątku bo nie zmierza do niczego,każdy ma swoje zdanie na ten temat i bez obrazy jeśli kogoś uraziłem.Ja po prostu staram się zrozumieć nawet szaleńca na kładzie bo każdy z nas ma chwile słabości i każdego może ponieść fantazja ułańska,najważniejsze żeby z tego powodu nikt nie ucierpiał a mi już wiele razy zdarzyło się ustąpić miejsce na drodze leśnej kładowi i co korona mi z głowy nie spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym Cię tak urzekłem?

Nie gniewaj się za to "urzekł", ale jak przeczytałem o zazdrości w twoim poście to się naprawdę uśmiałem.

Jestem ciekaw jak byś miał motor crossowy czy kłada,ciekawe jakbyś się wypowiadał?

Tak samo. To czy mnie na coś stać czy nie stać, nie ma wpływu na postrzeganie prze ze mnie świata i rzeczywistości.

Tu Cię muszę kolego zaskoczyć,mam psa i bardzo jestem z nim zaprzyjażniowy,ale jak sam powiedziałeś cyt:Żadne hobby nie może jednak być uciążliwe ani niebezpieczne dla innych tak również w naszym otoczeniu mogą być osoby nie lubiące psów i innych zwierząt.Twoim zdaniem tak czy nie?Wszyscy musimy lubić zwierzęta domowe?

Tak, są w naszym otoczeniu ludzie którzy nie lubią zwierząt.

Nie, nie musimy wszyscy lubić zwierząt domowych.

Bardzo łatwo jest oceniać osoby z innymi pasjami w momencie jak my tych pasji nie rozumiemy lub ich nie uprawiamy i o to mi chodzi z tym paleniem czarownic o obiektywizmie nie mówiąc.

Jeden mały problem. Ja nikogo w postach nie oceniłem.

Mało tego to akceptuje w pełni używanie tych "wynalazków" ("Jak już wspomniałem nie jestem przeciwnikiem quadów i motorów terenowych. Jest to forma rozrywki czy hobby. Co mi do tego").

Stwierdziłem natomiast, że nie akceptuje pewnych zachowań i tyle ("Co takiego wspaniałego jest dla dobra wspólnego w zapier…niu przez las, szlak pieszy czy ulicę (myślę tu o miejscach niedozwolonych) nie zważając na innych ludzi?").

Co się tyczy zaś mojej lekkiej złośliwości (spalenie właścicieli psów), to nie wiem czy nie zauważyłeś, ale dałem taki emotikon:wink: na końcu.

Kończę moją aktywność w tym wątku bo nie zmierza do niczego,każdy ma swoje zdanie na ten temat i bez obrazy jeśli kogoś uraziłem.Ja po prostu staram się zrozumieć nawet szaleńca na kładzie bo każdy z nas ma chwile słabości i każdego może ponieść fantazja ułańska,najważniejsze żeby z tego powodu nikt nie ucierpiał a mi już wiele razy zdarzyło się ustąpić miejsce na drodze leśnej kładowi i co korona mi z głowy nie spadła.

Nikogo nie uraziłeś. Po prostu masz swoje zdanie w tym temacie.

Ja je szanuje, choć się z nim nie zgadzam.

Mało tego to będę bronił swojego zdania:biggrin:.

I tutaj się nie ma co "obrażać".

Więcej luzu i dystansu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

.....Ja po prostu staram się zrozumieć nawet szaleńca na kładzie bo każdy z nas ma chwile słabości i każdego może ponieść fantazja ułańska,najważniejsze żeby z tego powodu nikt nie ucierpiał a mi już wiele razy zdarzyło się ustąpić miejsce na drodze leśnej kładowi i co korona mi z głowy nie spadła.

Mnie nigdy mam taka furę, że raczej go przejadę niz ustąpię. :)

A poważnie - tez nigdy - szaleńcowi.... standarowo ustępujesz szaleńcowi??? Acha = żeby nikt nie ucierpiał - gość - tylko głupi niestety.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja już wole crossa w górach niż rowery :-P

schodząc ze Skrzycznego przynajmniej słychać że coś jedzie... a nie bezgłośne matoły na rowerach...

robiące sobie trasę zjazdową po szlaku... przed którymi trzeba uciekać...

a ich nie słychać...

No przecież lepiej wyjechać za miasto by posłuchać jeżdżącego barana na motorze...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukają gościa, przynajmniej im się chce tym razem.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12771599,Szukaja_kierowcy_quada__Specjalnie_wjechal_w_turyste.html

"- Zwracamy się do wszystkich osób, które rozpoznają sprawcę - kierowcę czarnego (bądź szarego) quada w ciemnej kurtce z kapturem, niebieskich spodniach dżinsowych i czarnym kasku z czerwonym (lub pomarańczowym) paskiem o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Kobiernicach przy ul. Żywieckiej 6, tel. 338130710, nr. alarmowe 997, 112 - apelują policjanci. Informatorom gwarantują anonimowość."

Zapytam, bo nie wiem - czy te quady nie powinny przypadkiem mieć numerów rejestracyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy nie poruszające się po drogach publicznych nie muszą być rejestrowane.

Żeby wjechać na szlak górski najpierw trzeba skorzystać z dróg publicznych, bo nie wyobrażam sobie aby cała ta ekipa przed wjazdem do lasu zaparkowała kilka lawet.

A drogi leśne to zdaje się inna historia i obowiązuje "całkowity zakaz wjazdu do lasu".

A na koniec dla tych co twierdzą że nie można zgodnie z prawem i poszanowaniem turystów i przyrody:

www.legalnyoffroad.pl

Edytowane przez pieczara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczara, kilka lawet to żadne zjawisko, busy, auta z przyczepkami. Tam gdzie ja jezdze to czasami stoi około 20 aut i każdy przywiózł jeden motor czy Quada.Co ważne w tej sytuacji, ciagle maja na sobie te same, charakterystyczne wdzianka:)Aby nie było że wszyscy motocykliści i Quadowcy są "źli"

ZdjÄcie0028.jpg

57da8189ba533_Zdjcie0028.jpg.5c46b82aa15795ed2394c677926c0136.jpg

Edytowane przez Roobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Swego czasu podobną "wojnę o las" toczyli paintballiści z grzybiarzami i innymi miłośnikami runa leśnego.

Oczywiście skala zagrożenia urazem od żelatynowej kulki jest nieporównywalna ze zderzeniem z Quadem czy wypasioną crossówką.

Wszystko generalnie rozbijało się o to , że choćbyśmy pojechali grać na jakieś totalne za....ie to zawsze znalazł się ktoś komu przeszkadzaliśmy albo chciał sobie popatrzeć.

Nie zdając chyba sobie sprawy , że taka kulka z dwudziestu metrów wybija oko bez nikakich.

Nie popieram oczywiście quadowców szalejących po szlakach turystycznych , ale chyba przy odrobinie dobrej woli można by jakoś dogadać wydzielone miejsca do jazdy gdzie by nikt nikomu w drogę nie wchodził.

Ale chyba jestem nadmiernym optymistą w tej sprawie.

Nie ten kraj coś mi się zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...