Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - długość


wow26

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 26

3. Waga - 68

4. Wzrost - 165

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, ( 10/15 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6

i pytanie, jak powinna być długość nart wg waszej oceny ?

jeździłem na ROSSIGNOL ZETHYS ZTS 154 ale chyba są troszke za długie, ale ogólnie ok.

chciałbym kupić coś z używek do 400/500zł

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość narty będzie zależała też od modelu, ale zakładając, że jeszcze doskonalisz jazdę, będziesz kupował narty o mniejszym promieniu (około 13m przy krótszych nartach dla Twojego wzrostu). Jeśli chcesz mieć bardzo skrętną nartę i nie jeździsz zbyt szybko weź długość 150 cm ale ja bym raczej proponował 155 cm będzie stabilniej przy większej prędkości a jeśli rzeczywiście masz umiejętności na 6 to jazdę masz już nieźle opanowaną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyborze narty decydują nie tyle parametry fizyczne ale przede wszystkim co chcesz na niej robić i jaki styl jazdy preferujesz.. Najogólniej są:

- narty slalomowe - krótsze i mocniej taliowane

- narty gigantowe - dłuższe i mniej taliowane

- freeridowe

Pierwsze są dynamiczne i manewrowe. Prawdę powiedziawszy najodpowiedniejsze do jazdy slalomu na twardym. Poza tym zdecydowanie mniej uniwersalne.

Drugie do szybkiej jazdy, jeśli są wąskie to na twardym, jeśli są szersze to zdecydowanie zyskują na uniwersalności. O trzecich nie piszę bo i tak Cię to nie interesuje.

Narta slalomowa dla Ciebie "powinna" mieć ok. 155 cm

Narta gigantowa - 170 cm

Ja zaproponowałbym "klasyczny" AM o długości 165 cm.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Syn planuje zakup i waham sie pomiędzy 155 a 160 a może nawet 165cm. Nie planuje zakupu gigantki ale solidna narta na płycie ze średnim promieniem (czyli taki zaawansowany allround albo cross). Jest doświadczonym narciarzem. Ma 151 cm i waży 42 kg więc się chłopie nie wygłupiaj tylko weź do roboty.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie ,dla mnie nie jest to trzymanie się teorii a długoletnia praktyka.Nie jest to niebezpieczne ale..w przykrótkawych nartach trudno o jakiś styl ot.są to takie bączki do zsuwania się ,można na nich jeździć ale toru jazdy na dużych prędkościach błyskawicznie nie osiągniesz ,zawsze będzie uślizg ,ześlizg i ogólne tańczenie a to po paru latach doświadczenia nie daje takiej przyjemności jazdy.Naturalnym staje się fakt doskonalenia techniki a co za tym idzie zmiany sprzętu na coraz to bardziej odpowiedni do umiejętności.Zauważ ,że często przechodzi się wraz ze stażem na coraz to dłuższe narty oczywiście do pewnego stopnia aż zatrzymujemy się na max dugości dla nas oczywiście odpowiedniej i myślę ,że jest to naturalny proces ,nic na siłę dojdziesz z czasem i do tego.Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

a ja tak z innej beczki, dlaczego nei powinno się jeździć w przykrótkawych nartach? jest to niebezpieczne? są jakieś argumenty czy jest to trzymanie się teorii?

Niebezpiecznie byc może ale podstawowa sprawa jest taka, że jest po prostu trudniej.

Krótka narta wymaga lepszego balansu, lepszej świadomości położenia środka cięzkości, więcej siły poświęconej na utrzymanie toru jazdy, nie mówiąc juz o tym, że jezli narta jest słaba a do tego jeszcze krótka to pewnych rzeczy sie po prostu na niej zrobić.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zmieniłem w końcu ubiegłego sezonu przy krótkawe Blizzardy Gforce 167cm (mam 185cm i waga 80 kg) na Heady I'Peak 78 długości 177cm. Z tym ,że ja jeżdżę typowo emerycko czyli wolno,raczej dłuższymi skrętami i dopiero 4 sezony (ponad 30 wyjazdów narciarskich zaledwie) Chciałbym trochę poza trasą dlatego te Heady. Podobno są za wąskie na off-piste i będą się zapadać. Już czekam na zimę ,żeby sprawdzić możliwości tych nart. Na razie to jeden wyjazd do Szczyrku z Headami . W warunkach bardzo mokrego śniegu, w deszczu po dwóch zjazdach załapałem i jeździło mi się dużo pewniej i stabilniej niż na krótszych nartkach.Na 151 cm wzrostu narta 160 cm to trochę za długa. Takie moje zdanie. Chociaż chłopak rośnie to za 2-3 lata będzie dobra. Byle do zimy! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że temat się rozwinął i każdy dodał kilka cennych uwag, zdecyduje się raczej na AM 160-165

czy mógł bym prosić o kilka propozycji jeśli to nie problem? oferty mogą być ze znanego portalu aukcyjnego.

Dziękuje i pozdrawiam

Jeżeli AM to ja polecam K2 Rictor, wprawdzie nie za ten budżet jaki napisałeś, ale warto dodać kilka stów i kupisz na Al.... wersje z 2010/11 . Mam wersje 2011/12, ale z tego co orientowałem sie to nie ma żadnej różnicy, naprawde fajna narta i pociągnie spokojnie w miękim, na twardym trzyma i da radę w puchu. Wypróbowałem w zeszłym roku na Kasprowym poza trasą. Długość polecam 167 dla Ciebie (mają Rocker'a z przodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...