Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarłem wczoraj do Spindla koło 14. Prawie cała droga czarna, poza samym wyjazdem z Łodzi gdzie akurat była śnieżyca.Śniegu jest mnóstwo, zresztą jak tylko przyjechałem zbierały się już chmury śniegowe. Wieczorem zaczęło padać i chyba przestało nad ranem (na samochodzie miałem z 10-15 cm śniegu).Zdjęcia z pierwszego dnia na Svaty Petr na który to mam widok z pensjonatu.

DSC02341.jpg

DSC02346.jpg

DSC02341.jpg.d7cd706c516d81f6300a7af4699e90e7.jpg

DSC02346.jpg.1ae7571d3cba8711030ed340ecfaed55.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień drugi, szybkie śniadanie i na skibus. Te mimo rozkładu mam wrażenie że jeżdżą jak chcą. To w sumie żadna dla mnie nowość, MPK w Łodzi działa podobnie;)Koło 9 docieram na Svaty Petr, pogoda piękna, na stoku pustki, kolejka do krzesła 2 min.Tłok zrobił się koło 12.00 wtedy trzeba było odstać w kolejce z 10min, ale to i tak nic do tego ile się np. w Białce nastałem.

DSC02354.jpg

DSC02361.jpg

DSC02371.jpg

DSC02372.jpg

DSC02354.jpg.af9643a60a65d654213811104d66838e.jpg

DSC02361.jpg.6f7764ca5eae76f3cecda109a2a298f4.jpg

DSC02371.jpg.642e66deedf3c55ab2d129b5238a4201.jpg

DSC02372.jpg.8c7359df0753a7463934694c2d3cdc69.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Snowadventure

Szkolenia narciarskie dla dzieci i dorosłych najtaniej na Podhalu!

Zapraszamy na stronę www.snowadventure.com.pl

lub na nasz funpage na Facebooku !

Oferty pojawiają się również na Groupon.pl i Citeam.pl

Oferujemy atrakcyjne ceny i przeżycie prawdziwej śnieżnej przygody!

Zimowa stolica Polski nie musi być taka droga! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominują tutaj turyści z Polski i Niemiec tak że w tych językach można się bez problemu porozumieć.

Co do noclegu to płacę za dwie osoby na 3 dni 800zł.

Mam bardzo warunki mieszkaniowe, śniadanie, jacuzzi, saunę suchą/mokrą w cenie, i kartę RWE dzięki której mam zniżkę na skipass 20%. Karta daje też inne zniżki np. w restauracjach (10 - 20%).

Pod nosem mam skibussa (darmowego). Samochodu nie ruszam z parkingu.

Widziałem tylko jak ichniejsza straż miejska ludziom na prawo i lewo zakłada blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

nie chciałem zakładać nowego tematu a stoję przed dylematem gdzie jechać na 5dniowy wyjazd, myśleliśmy nad splinderuv mlyn lub chopokiem, z Cieszyna mam mniej więcej podobną trasę do obydwóch kurortów, czytałem już parę tematów i dużo osób poleca mimo wszystko wypad do Austrii, jest nas 5, jedziemy jednym samochodem a budżet większości osób jest ograniczony, chcielibyśmy się zamknąć w kwocie 1tys (skipass,nocleg,paliwo) od osoby, czy wybierając się w stronę Austrii jest taka możliwość, jeżeli tak to gdzie konkretnie się wybrać, zależy nam na rozmaitości niebieskich-czerwonych tras, termin wyjazdu 26-27luty do 03.03.

Jeżeli Austria w tej kwocie odpada, to chopok nie będzie lepszym ośrodkiem od spilderowego ? osobiście byłem 2lata temu na spilderowym i bardzo mi się podobało, na chopoku jeszcze nie miałem przyjemności jezdzić, ceny tu i tu raczej porównywalne, z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie chciałem zakładać nowego tematu a stoję przed dylematem gdzie jechać na 5dniowy wyjazd, myśleliśmy nad splinderuv mlyn lub chopokiem, z Cieszyna mam mniej więcej podobną trasę do obydwóch kurortów, czytałem już parę tematów i dużo osób poleca mimo wszystko wypad do Austrii, jest nas 5, jedziemy jednym samochodem a budżet większości osób jest ograniczony, chcielibyśmy się zamknąć w kwocie 1tys (skipass,nocleg,paliwo) od osoby, czy wybierając się w stronę Austrii jest taka możliwość, jeżeli tak to gdzie konkretnie się wybrać, zależy nam na rozmaitości niebieskich-czerwonych tras, termin wyjazdu 26-27luty do 03.03.

Jeżeli Austria w tej kwocie odpada, to chopok nie będzie lepszym ośrodkiem od spilderowego ? osobiście byłem 2lata temu na spilderowym i bardzo mi się podobało, na chopoku jeszcze nie miałem przyjemności jezdzić, ceny tu i tu raczej porównywalne, z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Bilans zysków i strat:

Karnet na 5 dni Chopok 153 e

Karnet na 5 dni Amade 200 e

Różnica 47 e

Dojazd Chopok ok 150 zł(35 e)- na osobę 7 e

Dojazd Amade ok 600 zł(142 e)- na osobę 28 e

Różnica 450 zł za samochód, czyli na głowę 90 zł(22 e)

Noclegi Chopok(apartament) 16 e/ noc osoba(4 noclegi 64 e)

Noclegi Amade (apartament) 20 e/ noc osoba(4 noclegi 80 e)

Różnica za 4 noce/os 16 e

Jedzenia żadnego nie liczę, czy się jest w domu, czy w pracy, czy na urlopie wszędzie jeść trzeba, można na to wydać dużo można na to wydać mało, w zależności jakie kto ma potrzeby:rolleyes::

Koszt Chopok karnet+dojazd+noclegi 224 e

Koszt Amade karnet+dojazd+noclegi 308 e

Różnica na osobę wychodzi 84 e

Różnica nie ma się co oszukiwać jest spora, jednak porównałem wypasiony region z Kozią Wólką. Na żadnego Chopoka bym nie jechał, jak bym miał wybierać spanie pod Chopokiem w 4* hotelu, a spanie w kartonie w Amade, to wybieram Amade:cool::

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny bilans, dzięki wielkie. Jedzenie prawdopodobnie własne, kto będzie chciał to pokusi się czasem na jakaś knajpę, to akurat mało istotna sprawa. Aparatament na 5 osób będzie tańszy od paru osobnych pokoi ? zależy mi na apartamencie, nie musi być pod samym stokiem, dojazd 5-12km nie ma problemu, można prosić o jakieś sprawdzone i przystępne cenowo noclegi ? Czytałem że kurorty oferują promocję połączoną z noclegiem na skipass -30% jak to wygląda? Amade cena/jakość to najlepsza i najbliższa opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatament na 5 osób będzie tańszy od paru osobnych pokoi ? zależy mi na apartamencie, nie musi być pod samym stokiem, dojazd 5-12km nie ma problemu

No oczywiście że apartament wyjdzie taniej, no i w apartamencie masz w pełni wyposażoną kuchnię, co przy wyjeździe budżetowym jest niezwykle istotną sprawą, ale to nie koniec przewagi apartamentu nad pokojem, jest tego więcej...

Jeśli chodzi o odległość do stoków to ja mam teorię taką że z buta to można podejść 200 m, a jak jest więcej to wolę żeby było 2-3-5 km to już bez znaczenia jak trzeba samochód odpalać, a przynajmniej się zagrzeje, ja zresztą jestem akurat "nie spacerowy:tongue:" więc wolę tak.

można prosić o jakieś sprawdzone i przystępne cenowo noclegi ? Czytałem że kurorty oferują promocję połączoną z noclegiem na skipass -30% jak to wygląda? Amade cena/jakość to najlepsza i najbliższa opcja ?

Podawanie konkretnych kwater jest bez sensu, prawdopodobieństwo że podam Ci coś co będzie akurat wolne jest małe, no chyba że chodzi Ci o wyjazd w next sezonie:tongue:.

A jeśli w tym to podam Ci sprawdzony sposób, wypełnij arkusz na stronie np. Wagrain http://www.wagrain24.at/anfrage/ , a oni to rozsyłają do wszystkich kwater i kto ma co wolnego to pisze prosto do Ciebie co ma do zaoferowania i za ile. Jak dzisiaj poślesz to jutro skrzynka będzie pełna:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypełnij arkusz na stronie np. Wagrain http://www.wagrain24.at/anfrage/ , a oni to rozsyłają do wszystkich kwater i kto ma co wolnego to pisze prosto do Ciebie co ma do zaoferowania i za ile. Jak dzisiaj poślesz to jutro skrzynka będzie pełna:biggrin:

przepraszam, że się wcinam, ale szukam podobnych stron ale dla rejonu Nauders/Pfunds/Spiss lub doliny Zillertal, jakby ktoś miał, to poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że się wcinam, ale szukam podobnych stron ale dla rejonu Nauders/Pfunds/Spiss lub doliny Zillertal, jakby ktoś miał, to poproszę

Nie!

Zacytuje klasykę z znanego polskiego filmu:

"dziecko trzeba nauczyć pływać, a nie wciąż rzucać mu koło ratunkowe"

W 3 sekundy odnalazłem stronę Nauders, zgadnij jak?:rolleyes::

Zaraz tam pojedziesz, tam albo gdzie indziej i będziesz pytał forum gdzie kupić coś do jedzenia:stupid:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anfrage-Formular für Unterkünfte Nauders

ja ?

No, ale to formularze są różne na różnych stronach, po prostu trzeba siąść chwilę i się skupić:rolleyes::

Ponieważ podoba mi się rejon wagrain, proszę o informację czy w II połowie marca tam się jeszcze pojeździ (stoki są stosunkowo na małej wysokości)

Z góry dziękuję za informacje.

Też bym chciał wiedzieć:rolleyes::

Byłem w 2007 r po 10 Marca, było ciepło, ale śnieg był i dało się jeździć.

A wiesz że jak będzie ciepło to w wyższych ośrodkach na dużych wysokościach może tak duć że łeb urywa:rolleyes::, może a wcale nie musi....

Tak że to że wysoko jest wcale nie gwarantuje że będzie jazda dobra....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ro temu 24-27 marca w tamtej okolicy . W samym Wagrain nie byłem ale obok, w Zauchensee - warunki bardzo dobre do 13-stej, potem niestety muldy i miekki snieg . Zjazd do Flachauwinkl po 13-stej nie należał do przyjemności . W Radstad - Altenmarkt - nie dało się jezdzić , za nisko . Bardzo dobrze za to było w pobliskim Obertauern .

Trudno więc coś prorokowac, pogoda rozdaje karty. Aczkolwiek w 2 połowie marca wybrałbym juz wyzej połozone ośrodki np. własnie Obertauern

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...