Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielow 2013


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, że bez zdjęć.

Korbielów 19-01-2013

O 8:15 już mieliśmy całodniowe karnety (z bratem) i od razu na wyciąg.

W życiu nie byłem na Pilsku więc zszokowałem się nieco iż trzeba dylać ponad pół godziny orczykami aby dojechać na górę. Nie to ktoś w końcu "ogondoli".

Jest oczywiście krzesło do Szczawiny (do połowy górki) ale nieco trzeba iść z buta od parkingu co nam się nie uśmiechało.

Wyciągi - głęboki PRL.

Trasy to już mini Alpy.

Pomimo mgły, walczącej z promieniami słonecznymi które ostatecznie przegrały walkę jazda była po prostu poezją. Mnogość tras, ich zróżnicowanie wzbudzało we mnie zaskoczenie iż takie górki mogą istnieć w Beskidach.

Wyjazd oceniam bardzo pozytywnie i na pewno wrócę tam nie raz.

PS. gdyby nie te orczyki :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio jezdzilem w niedziele na Buczynie i Solisku. takze nie mam bardziej aktualnego info. Znajomy ktory dzisiaj byl, mowil ze u gory sypalo mocno, mimo tego widocznosc nawet ok. Niestety ten deszcz dotarl i na Pilsko, wiec bedzie oblodzone. Jednak wiekszosc osob ode mnie, bardziej niz to co na trasach, interesuje to co poza... :) tam na razie slabo, o trasach za wiele nie wiem. Tyle ze dzisiaj armatki chodzily na Miziowej caly dzien, a to w polaczeniu z naturalnym sniegiem mysle ze poprawi znacznie warunki na calej gorze.

mam nadzieje ze to nie koniec opadu i w nocy cos jeszcze dosypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzsiaj wybralem sie rozprostowac kosci i sprawdzic ile napadalo :)jak codzien, Pilska z dolu nie bylo widac, ale juz od Szczawin mniej chmur, na Miziowej i na szczycie calkiem ok. wjechalem ostatnim orczykiem, zapialem foki i jazda do gory. Plan byl duzo bardziej ambitny, ale moja aktualna forma szybko go zweryfikowala :D tak wiec byl tylko rozgrzewkowy spacer do gory. zjechalem w strone Kopca, tam bardzo przyjemnie, czuc lekki lod pod warstwa ok 20cm sniegu, jednak jest to jedynie cieniutka szren. Warstwa sniegu na szczycie to w tym momencie ok 100 cm, solidnego, ubitego podkladu(mierzone kijkiem) takze calkiem ok, by przykryc kosowke. teraz jak tylko dopada, to warunki beda coraz lepsze - nie pozostaje nic jak czekac na swiezy snieg. Zjechalem do Miziowej, chwila przerwy w schronisku i jeszcze raz na szczyt, ale teraz skierowalem sie na 9tke. jednak ponizej pewnej wysokosci jest juz mocno srednio. tam odwilz mocno dala sie we znaki, snieg ktory byl siadl, do tego sieknal go mocno lod. w lesie do tego mniej sniegu 10, maks 15 cm a pod spodem lodoszren, takze nie do konca przyjemna jazda. Raz jedzie sie w ajnym trzymajacym miekkim sniegu, a raz wpada na lod, gdzie nie ma trzymania wcale.Sumujac, musi troche jeszcze popadac, by warunki poza trasami byly dobre.Z tego co widzialem na trasach, wygladalo to bardzo przyzwoicie, to co spadlo na pewno poprawilo warunki, nie bylo juz tak twardo.Zjazd na dol nartostrada (niestety pechowy bo zgubilem na niej Go Pro - pozdrawiam szczesliwego znalazce :) ) jak najbardziej mozliwy, tam jednak ratraka nie bylo, a to co spadlo nie bylo ubite, wiec szybko zostalo rozjezdzone i odslonilo oblodzenia...dobrze ze chociaz te 20 cm spadla, bo przynajmniej znowu zimowa aura jest w Korbielowie

IMG_2202.JPG

IMG_2204.JPG

IMG_2205.jpg

IMG_2207.JPG

IMG_2208.jpg

IMG_2202.JPG.7ee4c715ea1b0e5ba497380fab66a187.JPG

IMG_2204.JPG.9543b30208ee53c9cbeb58368921f61f.JPG

IMG_2205.jpg.72e9ee8c040c8c7bc00087bebf8e5a38.jpg

IMG_2207.JPG.3e15f39b6e9146f4573d92bb8a28706a.JPG

IMG_2208.jpg.2ab980c49fa8180e48cb9c14be1bbc22.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze szkoda tego GO Pro:frustrating:

może szczęśliwy znalazca się odezwie......:rolleyes::

a wracając do tematu

fajna wycieczka , widać że podkład już jest , teraz przydałoby się na to tak z pół metra świeżego i będzie fajnie:smile:

jakbyś planował jakąś lekką:wink: turę w przyszłym tygodniu , to daj znać , może udałoby się razem podreptać , a i jakieś małe szkolenie może byś uskutecznił , bo we freeturach to ja jestem baaardzo początkujący

pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w planie isc na ta polanke co widac na ost fotce, ale nogi jeszcze za slabe, wiec nie chcialem szalec...

nie wiem jak to bedzie w przyszlym tygodniu, bo Warszawa ferie zaczyna i licze ze bedzie duzy ruch :)

aklim moze dasz rade jeszcze w tym tygodniu?

kopula szczytowa to calkiem przyjemna jazda, wiec polecam, a ta polanka (czuje ze tam dobry snieg czeka na mnie :D )

kamere zgubilem na wlasne zyczenie... mialem ja na czapce na tej opasce, tylko zjechalem ostatni zjazd 9tka i poszedlem na szczawiny odpoczac na lawce. wtedy gogle poszly do gory i kamera razem z nimi... jak ruszylem na dol to zapomnialem to poprawic i na ostatnim zakrecie (jak sie wypada na strugi) spadla mi kamera, tylko ze zorientowalem sie dopiero przy aucie na parkingu. Minelo moze z 5 min i bylem tam spowrotem, takie 2 dziewczyny sie tam uczyly jezdzic i mowily ze widzialy cos, co komus wypadlo, jednak juz musial ktos dzwignac w czasie zanim wrocilem :)

Edytowane przez gregor_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z uwagą śledzę ten wątek od samego początku.

Jest mi niezmiernie miło, że ktoś – gregor podjął się cyklicznego relacjonowania

warunków panujących na stoku Pilska.

Co prawda w Korbielowie pojawię się dopiero po okresie szkolnych ferii to jest 24 lutego,

ale na samą myśl o wpięciu nart ciśnienie mi rośnie

Pozostał miesiąc oczekiwania i mam nadzieję, że warunki tylko się poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za mile slowo :)

ja sobie od czasu do czasu czytam zeszlo roczny watek, lezka sie w oku kreci na wspomnienie tamtych warunkow :D

mam nadzieje ze w tym sezonie bede mogl chociaz jeden post w podobnym tonie co rok temu napisac :)

ja też czasem oglądam twoje filmowe produkcje z zeszłego sezonu:smile: i jestem pewien, że już niedługo, jeszcze zdrowo sypnie na Pilsku i moja inwestycja w sprzęt freeturowy (narty , wiązania , foki ) zostanie skonsumowana:cool:::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byla piekna pogoda, mialem isc dzisiaj pochodzic na turach i zdjecia porobic, bo myslalem ze bedzie tak samo. wstalem przed 8 a tu nic nie widac... chmury. teraz zaczal padac obfity snieg. takze w sumie to dobrze, niech syyyypie :D

dodatkowo jutro i w niedziele wyciag na kopiec za darmo.

wg mnie fajna opcja. bo z Kopca jest kilka opcji zjazdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciagu sypie snieg, rano dosc intensywnie, teraz juz mniej. spadlo ok 5 cm sniegu. ale takiego jakiego lubie najbardziej, delikatny puszysty sniezek :)

widocznosc slaba, dosc zimno, na szczycie podobno troche wialo.

ja jezdzilem 2 godziny na Buczynie.

trasa przygotowana bardzo dobrze, oblodzenia standardowo na "eso" oraz w miejscu gdzie polanka wpada do lasu.

kolejki brak, maks 10-20 osob. na Solisku praktycznie jezdza pojedyncze osoby, wiec system gora dol bez stania jak najbardziej mozliwy.

w lesie na Buczynce nie wyglada to najgorzej, czuc zimowa aure, powoli korzenie i krzaki zaczynaja sie chowac pod pierzynka. jednak 50cm by sie jeszcze przydalo :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czas na mala aktualizacje tematu ;)

W mediach zapowiadano odwilz w calym kraju. Wczoraj pobudka przed 9 - temperatura pod moim domem -1/0, wiec tragedii nie ma, ale sypie snieg! I to dosc mocno ;)

O 11 melduje sie na Babie, kolejka na 3-4 minuty, wiec tragedii nie ma. Trasa calkiem ok, nie jest miekko, ani mokro. Rozmawiam z jednym narciarzem, ktory twierdzi, ze jest o niebo lepeij niz w niedziele, kiedy byl sam beton.

Pozniej przenosze sie na male wyciagi, po drodze majac mala przygode - laduje autem w zaspie:D konieczna bedzie wyciagarka ;)

Od ok 12 nasilaja sie opady, widac, ze ferie ma Warszawa, bo ruch mimo poniedzialku duzy, nawet na oslich laczkach.

Mocny opad i temperatura ok 0 powoduja ze snieg nie jest zbyt szybki.

O 1530 przenosze sie na Buczynke. Udalo sie zrobic 1 wjazd tam i okazuje sie ze odwilz tam nie dotarla - w lesie mamy 10cm swiezego puszku ;)

Trasa pomimo poznej godziny dobra. Oblodzenia standardowo"esp" wypad z hali do lasu i sam poczatek trasy. Poza tym jest calkiem ok i w miare rowno. Na koniec jeszcze 2 zjazdy na Solisku. Tam troche gorzej - tzn wiecej lodu.

Dzisiejszy poranek i na termometrze -5 ;) jest w miare pogodnie i na opad sie nie zanosi, ale mysle ze odwilzy tez nie bedzie;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie przyjeżdżać do Korbielowa na narty i ciągnąc się na Pilsko gondolami, to musicie nam pomóc najpierw wygrać z EKOLOGAMI!!!! Bo już mamy w Korbielowie nowego, super inwestora, który jest w stanie to zrobić, ale na przepychanki z fanatyzmem ekologicznym juz nie ma czasu. POPRZYJCIE NAS NA www.rsop.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by się tak umówić jednego dnia na jakąś większą manifestację z udziałem narciarzy? Można przyjechać na narty, a przy okazji pod koniec zebrać się w jednym miejscu (np. przy Jontku). Dobrze byłoby trochę nagłośnić sprawę, zwołać media, stanąć z jakimś transparentem aby też inni zjeżdżający się przyłączyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by się tak umówić jednego dnia na jakąś większą manifestację z udziałem narciarzy? Można przyjechać na narty, a przy okazji pod koniec zebrać się w jednym miejscu (np. przy Jontku). Dobrze byłoby trochę nagłośnić sprawę, zwołać media, stanąć z jakimś transparentem aby też inni zjeżdżający się przyłączyli...

a potem,......

po cichućku,po cichućku

spuścić łomot kudłatemu i inwestor bedzie mógł spokojnie budować :crazy:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...