Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wkładki na miarę SIDAS ....


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem wkładki na miarę SIDAS, jednak po kilku przejazdach stwierdzam iż ...albo dopinam zbyt mocno buty, choć klamry praktycznie dużo popuściłem w stosunku do oryginalnych wkładek...lub...coś nie bardzo są dobrze odlane te wkładki ponieważ mam odczucie dociskania stopy od dołu aż do uczucia bólu.

Jakie są wasze doświadczenia z przejścia na dorabiane wkładki do butów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wkładki na miarę SIDAS, jednak po kilku przejazdach stwierdzam iż ...albo dopinam zbyt mocno buty, choć klamry praktycznie dużo popuściłem w stosunku do oryginalnych wkładek...lub...coś nie bardzo są dobrze odlane te wkładki ponieważ mam odczucie dociskania stopy od dołu aż do uczucia bólu.

Jakie są wasze doświadczenia z przejścia na dorabiane wkładki do butów?

To trzeba iść w miejsce gdzie je robiłeś i powiedziec o tym. Powinni Cię wysłuchać i poprawić wkładki. Wkładka nie ma prawa powodować uczucia bólu, drętwienia stopy itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyczyna jest inna - dotychczasowe wkładki były podatne na nacisk, ugięły się w niektórych miejscach a Twoja stopa "przyzwyczaiła" do takiego układu. Nowe są raczej niepodatne a odstępstwo odbierasz jako dyskomfort. Być może jak pojeździsz w nich dwa, trzy dni to się przyzwyczaisz. Ja w każdym razie bardzo sobie chwalę te wkładki i jak pamiętam też miałem jakiś 1-2 dni dyskomfort raz w jednym a później drugim bucie.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Za tydzień lecę na "Tuxa" to potestuje trochę a na wszelki wypadek zabiorę stare :biggrin:

Jeśli dobrze kalkuluję Roobs to powinieneś być teraz na Tuxie i po pierwszych testach Sidasów! I jak jest? Dalej dyskomfort czy już jest OK? Sam też się przymierzam do sprawienia sobie takich wkładek. Ile Cię ta przyjemność kosztowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem takie wkładki i naprawdę polecam. U mnie to była konieczność, bo po wypadku kolanowym, troche mi sie kolano rozjechało na boczek, skutkiem tego inne nieco katy oddziaływania kości na stope. W starym bucie czułem dyskomfort, noga napieprzała, ale jak zrobiłem wkładeczki Sidasa- jak ręką odjął. I jakby but lepiej trzyma - zrobiło się ciaśniej :biggrin: bo sidas jest nieco grubszy niż oryginalna wkładka w moim bucie. W ten sposób odsunąłem wymianę butów ... do niewiadomo kiedy :stupid:

Edytowane przez dembus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam, juz drugi sezon. Robilem w windsport w Krakowoe, koszt ok 400 zl, ale cena sie rozni bo nest kilka rodzajow wkladek do wyboru. Uzywam ich jedynie do buta narciarskiego, w innych nie mialem okazji probowac. Dla mnie kest zdecydowanie na +, mialem nie do konca dobrze dobrane buty, kilka godzin na stoku to byl koszmar. Musialem koniecznie odpinac, lub nawet zdejmowac but. Obecnie jest duzo lepiej, moge spokojnie jezdzic 6-8 godzin bez wiekszch bolesci i dolegliwosci, stopa jest duzo lepiej ulozona;)

Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam, juz drugi sezon. Robilem w windsport w Krakowoe, koszt ok 400 zl, ale cena sie rozni bo nest kilka rodzajow wkladek do wyboru. ;)

O krakowskim Windsporcie sporo się słyszy na naszym forum. Ponoć to jeden z lepszych serwisów w naszym kraju. I podobno najlepiej w Polsce mogą dopasować buty. Nie byłem, nie wiem, nie mam zdania. Gregor-g4, a jak się odbyła cała procedura? Skanowali Ci stopy skanerem? Sugerowali coś o czym wcześniej nie wiedziałeś lub nie planowałeś? Zmiany i poprawki dotyczyły też skorup butów? Jaki wcześniej miałeś problem? Gdzie Cię bolało i uwierało? Zastanawiam się czy taka wkładkę należy rozważyć tylko w indywidualnych przypadkach jeśli jest jakiś problem czy też przyda się ona każdemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...