Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobór kasku i gogli


cito71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie znawców narciarstwa.Jakimi kryteriami mam kierować się w doborze kasku i gogli.serdeczne dzieki.

P.S.Wiecie coś może o wyjeździe w Alpy w przystepnej cenie w kwietniu dla 2 doroslych oraz dziecka 7 letniego, które drugi sezon jeździ w szkółce narciarskiej?Wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!. Nawet kupno kasku i gogli tej samej firmy nie gwarantuje że będą do siebie pasować. Czyli mierzyć, mierzyć, mierzyć!!!!

2. Kask moze zatykać lub ograniczać otwory wentylacyjne w goglach- zwrócić na to uwagę!

3. Często kask "naciska" na gogle a te na nos.Patrz na długość gumy w goglach, aby nie była za krótka jak zakładasz na gogle na kask i nie cisnęły. Mierzyć, mierzyć!!!

4. Rozmiar kasku nijak się ma do rzeczywistego wymiaru głowy. ( ja np. czapka 57 cm a kask 62 bądż XXL, i to nie każdy a jedynie uvex czy carrera, no i chyba bolle)

5. Regulacja, z reguły kółkiem z tyłu głowy. Niczemu nie słuzy, a jedynie to kółko ociera o kołnierz czy wrzyna się w szyję przy odgięciu głowy do tyłu. Mierzyć, mierzyć...

6. Do czego ten kask? Jak do sportu to z gardą,pełny itp. tu nie wypowiadam się.

7. Dobrze jak ma wentylację ( z reguły to prawie nic nie działa) i wyjmowaną wyściółkę. Można uprać.

8. Patrz na wagę.Po co nosić 0,6 kg na głowie jak mozna 0,4. ( Ale te cięższe mogą być bardziej wytrzymałe. Podobno)

9. Kolor, cena, marka? Wg upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!.

2. Kask moze zatykać lub ograniczać otwory wentylacyjne w goglach- zwrócić na to uwagę!

3. Często kask "naciska" na gogle a te na nos.Patrz na długość gumy w goglach, aby nie była za krótka jak zakładasz na gogle na kask i nie cisnęły. Mierzyć, mierzyć!!!

4. Rozmiar kasku nijak się ma do rzeczywistego wymiaru głowy. ( ja np. czapka 57 cm a kask 62 bądż XXL, i to nie każdy a jedynie uvex czy carrera, no i chyba bolle)

5. Regulacja, z reguły kółkiem z tyłu głowy. Niczemu nie słuzy, a jedynie to kółko ociera o kołnierz czy wrzyna się w szyję przy odgięciu głowy do tyłu. Mierzyć, mierzyć...

7. Dobrze jak ma wentylację ( z reguły to prawie nic nie działa) i wyjmowaną wyściółkę. Można uprać.

8. Patrz na wagę.Po co nosić 0,6 kg na głowie jak mozna 0,4. ( Ale te cięższe mogą być bardziej wytrzymałe. Podobno

Te kilka punktów utwierdziło mnie w moim przekonaniu ,że dzisiejsze kaski narciarskie to udręka :mad::Nie dla mnie!Do tego jeszcze jeden grat do przewożenia w autobusach i pociągach. Wiem ,że bezpieczniej w kasku ,ale na razie będę jeździł bez. Pozdrawiam. Nie sugerujcie się moja opinią przy zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

...

9. Kolor, cena, marka? Wg upodobań.

Ja bym koloru kasku nie bagatelizował. Uważam, że to jeden z elementów bezpieczeństwa. Sugerowałbym się maksymom: "BĄDŹ WIDOCZNY"

Wspomnę może o ekstremalnym BIAŁYM kolorze dla kurtek, spodni i kombinezonów. I jeśli do takiego dołożysz jeszcze biały kask - to dopiero niewidzialność (szczególnie jak pada, albo jest mgliście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam regulowany kask, młoda głowa rośnie ...mój 9 letni syn ma i nic nie ociera, nic nie naciska...działa bez zarzutu. Najważniejsze aby spasować z goglami. Kolorowy kas często pozwala odróżnić "naszego" od pozostałych. Jak już padnie na biały, czarny lub inny jednolity kolor zawsze można nalepić w dużym wymiarze ulubionego bohatera z bajki lub filmu:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej! Nazywam się Ania i mam nadzieję, że dobrze trafiłam, jeśli chodzi o zagłębienie się w tematykę narciarstwa :) od niedawna zaczęłam i dopiero się wdrażam. Od czego mam zacząć jeżeli chodzi o kupienie sprzętu narciarskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...