Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wymiana gogli


Slash0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce wymienić moje Arctici G-59 na coś lepszego, a konkretniej większego, te stare uciskają mi nochal :biggrin: i są po prostu nieco za małe jak na moje preferencje. Nie zawiodłem się wielce na Arctice, więc myślałem nad tegorocznymi G-78A ze szkłami polaryzacyjnymi: http://allegro.pl/2014-okulary-gogle-arctica-g-78-narty-snowboard-i3586622453.html Zastanawiam się jednak, czy nie warto zrezygnować z polaryzacji i wybrać Uvexy Apache (230zł)? Co jeszcze interesującego można dostać w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zachwyciłem się nad prostym modelem Anona - Helix, ramka Etched (granatowa we wzorki)

http://www.anonoptics.com/goggles/mens/helix/10761100115_1

Kupiłem w zamyśle żonie, ale kompletnie nie wczułem się w design, więc sam założyłem ... no i bomba. Oprawka elastyczna, dobrze przylega, nie parują, szkło - jak na cylinder dobrej jakości, dwie szybki w komplecie:

- jaśniejsza szybka yellow - bardzo dobrze widac w całkowitym zachmurzeniu

- silver amber - powiedziałbym że tak na pograniczu kat2/3, na warunki słoneczne

Dałem 200 zł na wyprzedaży.

Edytowane przez dembus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slash0r, nasza pomoc chyba na nic się zda. :frown:: Sam wiesz najlepiej co robić - mierzyć, mierzyć, mierzyć! Razem z kaskiem oczywiście. Pewnie każdy z nas przechodził to samo. Mam kask Rossignola i pamiętam jak go kupowałem to z ciekawości przymierzyłem gogle Rossignola. Nijak nie dało się tego spasować na mojej głowie. Po wielu próbach znalazłem dwie pary gogli, które pasowały i do kasku i do głowy: Dragon Mace i Quiksilver (już nie pamiętam modelu). Dobre modele ale szczerze mówiąc priorytetem było to żeby dobrze pasowały. Jak się później okazało był to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w nich jeszcze kiedy nie miałem kasku (:angel:) i cisnęły bardziej niż w kasku, po prostu to mój rozdeptany nos.

Problem chyba jednak nie leży w nosie, tylko w goglach. Mam gogle Arctica z jasnymi szybkami, które kupiłem sobie na nocne jeżdżenie i też uciskają mi nos.

Z goglami Uwexa nigdy tego problemu nie miałem, chociaż używam ich od blisko 40 lat i miałem już ich wiele modeli.

Problem również nie leży w kasku, bo kasku nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obmacywałem wczoraj w sklepie Arctici G88. Niestety mieli tam tylko modele arctici i firmy gogle. O dziwo, ten model nie cisnął zbyt mocno, postaram się rozglądnąć za czymś w podobnym kształcie. Kuszą mnie te anony, bo znalazłem sklep gdzie można je dostać za 200zł, ale wydaje się, że wcięcie na nochal jest w nich mniejsze niż we wspomnianych arcticach :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuszą mnie te anony, bo znalazłem sklep gdzie można je dostać za 200zł, ale wydaje się, że wcięcie na nochal jest w nich mniejsze niż we wspomnianych arcticach :mad:

Podejrzewam, że problem może dotyczyć większości gogli wyprodukowanych we wschodniej Azji. Azjaci generalnie mają mniejsze nosy niż Europejczycy, więc przypuszczam, że gogle projektują "na swoją miarę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że problem może dotyczyć większości gogli wyprodukowanych we wschodniej Azji. Azjaci generalnie mają mniejsze nosy niż Europejczycy, więc przypuszczam, że gogle projektują "na swoją miarę"

Idąc tym tokiem myślenia, trzeba się kierować zatem w stronę produkcji afrykańskich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...