Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski puchar świata - Polacy


Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiedzi zza miedzy.

Niemcy też są zza miedzy. Norwegowie i Szwedzi też - tylko morze nas dzieli.

Nie zapominaj, że Ondrej Bank to zawodnik, który na IO zadebiutował w Salt Lake City, który na IO zajmował już 6 i 7 miejsce w super-k. Zawodnik, który w Are był 10 na MŚ, a w super-k stanął na podium PŚ i 3 lata temu był sklasyfikowany na 26 miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Adam Zampa to już lepsze porównanie, ale i tak kontrastując Maćka z nim, to nasz zawodnik wypada blado - Zampa w tym sezonie na 8 startów w PŚ 4 razy meldował się w pierwszej 30, w PŚ startował już ponad 50 razy, w PE ma na swoim koncie 50 startów, także gdyby nie klepnął Macieja Bydlińskiego na Igrzyskach Olimpijskich, to bym się bardzo zdziwił. Chyba niestety jest tak, jak mówi Juice - bliżej nam do Węgier niż sąsiadów zza miedzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jakich ?! Eh wy malkontenci, przeniewiercy nie widzących żadnych pozytywów....przecież wygraliśmy z Agentyną !!! Coż za wspaniała zemsta za 1978 MS ! Czy wiecie, że Diego Armando Maradona osiwiał w jednej chwili do końca, a Mario Kempes zażadał rewange w FIFA aby w porozumieniu z FIS zorganizowała dwumecz alpejski na stokach Australii? Czy zrozumieliscie do czego i dlaczego był przygotowany Maciej Bydliński i na co poszedł cały jego power, spryt i czujność ? Na to aby sir Jacek Gmoch mógł teraz pokazać wszystkim takiego wała jak Kozakiewicz w Moskie a.d. 1980.

Ha, ale o tym jak widziecie to wiedziałem tylko ja i JC, tylko, że to była pssssst tajemnica narodowa, albo nawet narodowo-wyzwoleńcza, a ja zdradziłem :biggrin:

Niektórzy mogą sobie pozwolić na luksus swobodnego zdobywania medali olimpijskich, inni mają do spełnienia misję i patriotyczny obowiązek "inaczej" :tongue:

...tabletek zapomniałeś połknąć.... :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Zampa to już lepsze porównanie, ale i tak kontrastując Maćka z nim, to nasz zawodnik wypada blado - Zampa w tym sezonie na 8 startów w PŚ 4 razy meldował się w pierwszej 30, w PŚ startował już ponad 50 razy, w PE ma na swoim koncie 50 startów, także gdyby nie klepnął Macieja Bydlińskiego na Igrzyskach Olimpijskich, to bym się bardzo zdziwił. Chyba niestety jest tak, jak mówi Juice - bliżej nam do Węgier niż sąsiadów zza miedzy :(

Zgadzam się że w wynikach bliżej nam do Węgrów, jednak chyba wszyscy tutaj nie chcemy żeby nasi sportowcy równali do nich. Nasi południowi sąsiedzi to nie jest najwyższa półka, ale dobrze by było raczej do nich równać. Adam Zampa cały czas się rozwija, z sezonu na sezon jest coraz lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że w wynikach bliżej nam do Węgrów, jednak chyba wszyscy tutaj nie chcemy żeby nasi sportowcy równali do nich. Nasi południowi sąsiedzi to nie jest najwyższa półka, ale dobrze by było raczej do nich równać. Adam Zampa cały czas się rozwija, z sezonu na sezon jest coraz lepszy.

No i chyba talent trochę większy. Nie jest to Henrik Kristoffersen, ale myślę, że Zampa jest jednym z ciekawszych zawodników młodego pokolenia, wystarczy spojrzeć na jego przejazdy. Myślę, że powoli, ale konsekwentnie będzie się przebijał do przodu w PŚ - warto go obserwować. A jeśli chodzi o target, to jak najbardziej - powinniśmy równać do Czechów i Słowaków. Dziennikarze przebąkiwali coś na temat "Polski - potęgi sportów zimowych", szybko jednak Justyna Kowalczyk sprowadziła ich na ziemię mówiąc "Polska potęgo sporów zimowych? Chyba nie bardzo. Poza skokami nic nie działa tak, jak powinno". Na to świat polskich skoków odpowiedział, że owszem program szukamy następców mistrza jak najbardziej, że wszystko się rozwija i super, ale brakuje skoczni dla tych najmłodszych, że nie ma skoczni, na których mogą skakać dzieci. Klub z Wisły musi dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów, żeby ci najbardziej początkujący mogli zacząć skakać. A wracając do polskiego narciarstwa alpejskiego - jestem bardzo ciekawy występu Jasiczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba talent trochę większy. Nie jest to Henrik Kristoffersen, ale myślę, że Zampa jest jednym z ciekawszych zawodników młodego pokolenia, wystarczy spojrzeć na jego przejazdy. Myślę, że powoli, ale konsekwentnie będzie się przebijał do przodu w PŚ - warto go obserwować. A jeśli chodzi o target, to jak najbardziej - powinniśmy równać do Czechów i Słowaków. Dziennikarze przebąkiwali coś na temat "Polski - potęgi sportów zimowych", szybko jednak Justyna Kowalczyk sprowadziła ich na ziemię mówiąc "Polska potęgo sporów zimowych? Chyba nie bardzo. Poza skokami nic nie działa tak, jak powinno". Na to świat polskich skoków odpowiedział, że owszem program szukamy następców mistrza jak najbardziej, że wszystko się rozwija i super, ale brakuje skoczni dla tych najmłodszych, że nie ma skoczni, na których mogą skakać dzieci. Klub z Wisły musi dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów, żeby ci najbardziej początkujący mogli zacząć skakać. A wracając do polskiego narciarstwa alpejskiego - jestem bardzo ciekawy występu Jasiczka :)

Na czele z mistrzem wyobraźni - P. Szaranowiczem, (nawet dyrektorem)

Ten mistrzunio to powinien zostać odznaczony: Orderem Orła Białego Krasomówcy (FANTASY) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, on jest przede wszystkim rachmistrzem :stupid::stupid:

"To będzie, tak, dwie dziewiętnastki, dwa razy dziewiętnaście i pół, jeden sędzia dał osiemnaście i pół, do tego dojdzie, to będzie jakieś 57, jak dobrze liczę, nie! to będzie pięćdziesiąt siedem i pół. Do tego punkty za wiatr będą odjęte, bo miał wiatr pod narty, wiatr wiał z prędkością trzy dziesiąte metra, ale skompensuje się to z punktami dodanymi za obniżenie rozbiegu, czyli wyjdzie mniej więcej na zero, do tego punkty za odległość skoczył 2 metry dalej od Norwega, więc będzie miał dodane jeden i osiem dziesiątych, a nie to będzie miał dodanych trzy i sześć dziesiątych punktu za odległość, to znaczy o tyle wyprzedzi Norwega, ale będzie miał niższe noty za styl, norweg miał dodanych za wiatr jeden i osiem dziesiątych, no ciasno, ciasno, poczekajmy na wyniki! Chyba się nie uda. Będzie tracił do reprezentanta Norwegii jakieś pół punktu może jeden punkt, a więc niestety proszę Państwa, nie tym raze..... NIE!!!! JEDNAK NIEEE!!!! Hahahaha! Proszę Państwa, jednak to Polak wygrał! O cztery i sześć dziesiątych punktu przed Norwegiem, a więc jednak!" :D :D :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medale w dyscyplinach zimowych cieszą , ale w sumie dosyć mocno fałszują obraz polskiego sportu. Dobitnym tego przykładem jest właśnie narciarstwo alpejskie , gdzie brak systemu , pieniędzy i całej reszty powoduje , że nie mamy co liczyć już nawet nie na medale , ale na jakieś przyzwoite miejsca w stawce .Sukcesy Kowalczyk czy Bródki , to , patrząc na to zdroworozsądkowo , jakieś kuriozum . Oczywiście chwała zawodnikom za charakter i serce do walki ale ja odnoszę wrażenie , że sport w Polsce jest bardziej dla działaczy i polityków , a nie dla rzeszy dzieciaków , z których powinni wyrastać późniejsi mistrzowie .

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sport w Polsce jest bardziej dla działaczy i polityków , a nie dla rzeszy dzieciaków , z których powinni wyrastać późniejsi mistrzowie .

...no,może jedynie w skokach narciarskich jest szkolona duża grupa dzieci i młodzieży,niestety duża rzesza to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego wy oczekiwaliście? Cudu? Był cud, 4 złote medale to istny cud, szczególnie w przypadku Bródki. Tak się jakoś składa że ( teraz będzie politycznie) najlepsi sportowcy pochodzą z krajów bogatych. Polska do nich nie nalezy, jak wiecie. Na uprawianie sportu na wysokim poziomie potzreba: zdolnych ludzi, treningu i obiektów!!! A jakie obiekty my mamy? Ani jednego toru saneczkowego, ani jednego toru bobslejowego, ani jednego krytego toru łyzwiarskiego, chyba 2 skocznie narciarskie i to wszystko. A poziom naszego hokeja? My obecnie przegrywamy z Chorwacją i Węgrami!!!! Nie wspomnę tu o Słowenii, Norwegii, Danii, Francji, Szwajcarii, Włoszech, których to kiedyś laliśmy dwucyfrowymi wynikami! A łyżwiarstwo figurowe? Jeszcze w Polsce jest? Słyszał może ktoś?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście startowej do dzisiejszego giganta 109 nazwisk. Tajlandia, Pakistan, Cypr, Liban, Albania, chyba nawet Zimbawe. Pomijam Estonie, Litwe, Węgry, Koreę.. Pytam się tylko gdzie Polska?? Przecież to jest śmieszne, ktoś wie czemu nie startujemy? nie ma gigancistów? Jasiczek pewnie tylko SL, ale Garniewicz? bo o Bydlińskiego nawet nie pytam, pewnie wyjechał jak Svindal który też miał roztocza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście startowej do dzisiejszego giganta 109 nazwisk. Tajlandia, Pakistan, Cypr, Liban, Albania, chyba nawet Zimbawe. Pomijam Estonie, Litwe, Węgry, Koreę.. Pytam się tylko gdzie Polska??

A ja myślałem że oślepłem, bo też nie mogłem dostrzec na liście naszych, no ale widzę jednak że nie, że nie oślepłem:rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście startowej do dzisiejszego giganta 109 nazwisk. Tajlandia, Pakistan, Cypr, Liban, Albania, chyba nawet Zimbawe. Pomijam Estonie, Litwe, Węgry, Koreę.. Pytam się tylko gdzie Polska?? Przecież to jest śmieszne, ktoś wie czemu nie startujemy? nie ma gigancistów? Jasiczek pewnie tylko SL, ale Garniewicz? bo o Bydlińskiego nawet nie pytam, pewnie wyjechał jak Svindal który też miał roztocza.

tu są przyczyny absencji Bydlińskiego. czas na wypoczynek :-).

http://sport.wp.pl/kat,1039857,title,Bydlinski-planowalem-piec-konkurencji,wid,16387213,wiadomosc.html?ticaid=1123b3

Garniewicz na pewno ma 4 ukończone GS w poprzednim sezonie nie wiem dlaczego nie mógł jechać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu są przyczyny absencji Bydlińskiego. czas na wypoczynek :-).

No i racja, Hirscher głupek trenował do kilka dni temu na Reiteralmie, zamiast se odpocząć:rolleyes::, no i efekty tak nierozsądnej strategii mogliśmy już rano oglądać podczas I przejazdu GS, główny pretendent do złotego medalu nie jest na razie nawet w pierwszej trójce:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garniewicz na pewno ma 4 ukończone GS w poprzednim sezonie nie wiem dlaczego nie mógł jechać

Jasiczek pewnie tylko SL, ale Garniewicz? bo o Bydlińskiego nawet nie pytam, pewnie wyjechał jak Svindal który też miał roztocza.

O ile się nie mylę, a zakładam, że nie, to trzeba mieć ukończonych 5 GS, dlatego Garnek nie startował.

A łyżwiarstwo figurowe? Jeszcze w Polsce jest? Słyszał może ktoś?

Mnie się zdarzyło...

5 czy 6 lat, treningi 2 razy dziennie po 2 godziny. Akurat na Polska 2022 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, a zakładam, że nie, to trzeba mieć ukończonych 5 GS, dlatego Garnek nie startował.

tak masz racje trzeba mieć 5. Jeśli Garniewicz nie miał 5 a Ilewicz miał (trzeba by looknac na strony fis) to bardziej rozumiem żal Ilewicza co do kryteriów wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje trzeba mieć 5. Jeśli Garniewicz nie miał 5 a Ilewicz miał (trzeba by looknac na strony fis) to bardziej rozumiem żal Ilewicza co do kryteriów wyboru.

Mayer Matthias także w tym sezonie nie miał 5 startów w GS i startował :) wydaje mi się,że jako złoty medalista... ( może ktoś się orientuje w przepisach dokładniej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu są przyczyny absencji Bydlińskiego. czas na wypoczynek :-).

http://sport.wp.pl/kat,1039857,title,Bydlinski-planowalem-piec-konkurencji,wid,16387213,wiadomosc.html?ticaid=1123b3

Garniewicz na pewno ma 4 ukończone GS w poprzednim sezonie nie wiem dlaczego nie mógł jechać

Prawdziwy orzeł.

Chyba jednak bardziej reszka. :eek:

K… startować na olimpiadzie i nie wiedzieć jaki jest regulamin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje trzeba mieć 5. Jeśli Garniewicz nie miał 5 a Ilewicz miał (trzeba by looknac na strony fis) to bardziej rozumiem żal Ilewicza co do kryteriów wyboru.

Tak na szybko kuknąłem i chyba nie ma. Za to patrząc na SL, to chyba jednak Garnek robi ładniejsze punkty w ostatnim czasie (nawet wliczając w to okres kontuzji):

GARNEK

BATON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Odgrzewam temat, ale myślę, że słusznie. Jak ktoś ma 20 minut, to polecam :)

W sumie jak się oglądnie całość, to rzuca to jakieś światło nie tylko na naszą zawodniczkę, ale i narciarstwo alpejskie w Polsce na poziomie zawodowym.

Bardzo sympatyczna dziewczyna, a redaktor fajny laik:stupid:

Wniosek nasuwa się taki że Karolina zabrała Maćkowi miejsce w pierwszej 20:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczna dziewczyna, a redaktor fajny laik:stupid:

Wniosek nasuwa się taki że Karolina zabrała Maćkowi miejsce w pierwszej 20:biggrin:

kurcze blade

jeżeli wymagamy czegoś od sportowców , to wymagajmy również od dziennikarzy , a ten pan redaktor to , jak dla mnie , jakieś totalne nieporozumienie:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...